Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Bedac w polowie "Children of Dune" ("Dzieci Diuny") Franka Herberta oczywiscie, naszla mnie ochota na cos smiesznego wiec "przeczytalem" (w cudzyslowiu bo nie mam czasu czytac wiec slucham audiobookow, preferujac jezyk oryginalny) sobie "Hitchhiker's Guide To The Galaxy" ("Autostopem Przez Galaktyke") Douglasa Adamsa - polecam wszyskim ktorzy chca sie troche posmiac czytajac bo tekst "The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't." utkwil mi w pamieci na zawsze :D Dodatkowo audiobook ktoremu glosu uzyczyl Stephen Fry to niebo dla uszu.

PS. Polecam Audible.com - swietne audiobooki (po Angielsku oczywiscie) - rejestrujac sie pod adresem: http://www.audible.com/macbreak dostaniecie kredyt na 1 ksiazke gratis ;) polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem Dotyk zła Alexa Kavy, niespecjalnie mi to przypadło do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochłonąłem ostatnio trzy tomiki Gildii Maga Trudi Canavan.

Obecnie zacząłem Kapłankę w Bieli tego samego autora i Bombla Nahacza (zajebista książka :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przebrnąłem przez część Kronik Wampirzych, jakiś miesiąc czy dwa temu skończyłem Memnoch Diabeł. Cóż, wszystko fajnie ale trzeba to rozkładać w czasie bo jak się przesadzi to zaczynają mulić te książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam 'TO' Stephena Kinga - już któraś noc z kolei nieprzespana - w dzień mam inne zajęcia, a gdy zaczynam czytać wieczorem noc mija w mgnieniu oka. Potem czekają na mnie 'Szepty Zmarłych' Simona Becketta i 2,3 i 4 tom 'Dextera' Jeffa Lindsaya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich wyszukanych aczkolwiek zapomnianych tytułów . których historie po części znamy z filmów , ktore odniosły niebywały sukces :

Winston Groom Forest Gump - ciekawa pozycja , jest podobno sequel równie udany co pierwsza część.

Dla fanów mini serialu "Kompania Braci"obowiązkowo książka, na której została oparty serial - "Od normandii do orlego gniazda Hitlera" Ambrose Stephen E.

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończone - "Kroniki Jakuba Wędrowycza" A. Pilipiuka.

Aktualnie - "Czarownik Iwanow" tego samego autora.

Genialne książki, przygody Jakuba są fenomenalne. Polecam wszystkim fanom dobrej fantastyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chyba wole pisac opowiastki niz je czytac :P

Ale ostatnio skusilem sie na Darkangel (po angielsku), ksiazka calkiem fajna ale nie cos wybitnego. Mozna sobie ja czytac podczas dllluuuuuuggiieeeeejjjj podrozy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem "Letni deszcz: Sztylet" A. Brzezińskiej (ostatni - czwarty - tom sagi o Twardokęsku) - polecam.

A teraz właśnie myślę co by tu sobie powtórzyć, i coś tak czuję że na warsztat trafi "Modyfikowany węgiel" Morgana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Warszawa 1920" Zamoyski - historia "Cudu nad Wisłą", polecam każdemu kto lubi lekkie książki historyczne. Skończyłem kilka dni temu i mimo tego, że czytałem inne pozycje na ten temat ta jest naprawdę atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio? Przebrnęłam przez "Potop" ;)

Wcześniej przez tydzień z hakiem przeczytałam całą sagę "Twilight" Stephanie Meyer. Jeszcze żadna książka mnie tak nie wciągnęła jak te, czytałam nawet do 3 w nocy..

Edytowane przez Leilong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex Kava - no to jest normalnie kobieta, może być mylące.

Ja ostatnio skończyłem pierwszy tom - Pana Lodowego Ogrodu. Świetna książka - bardzo dobry pierwszy główny bohater, świetny świat, pisana bardzo fajnym językiem. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wypożyczyłem "Opowieści O Makabrze I Koszmarze" Lovecrafta. Wiem, że autor należy do klasyki gatunku, ale nie miałem okazji się z nim zapoznać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Z szynką raz!" Ch. Bukowskiego

i "Ręka Mistrza" Kinga.

Obydwie, chociaż różne, warte przeczytania. Książka Bukowskiego zrobiła na mnie największe wrażenie - opowiada o dziecięcych i młodzieńczych czasach z życia autora (a właściwie Hank'a Chinaskiego, alter ego Charles'a). Książka wulgarna, pisana ciętym językiem i przesiąknięta hektolitrami alkoholu. Do tego mnóstwo egzystencjalnych przemyśleń, przedstawionych raczej w nihilistyczny sposób i cała masa czarnego humoru. Co do powieści King'a, chyba nie muszę się rozpisywać.. :) Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie zacząłem jeszcze czytać, ale mam już przygotowaną do połknięcia książkę pt.: "Gomorra"... Mam nadzieję że się nią nie rozczaruję ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawiedziesz się, książka jest niezła - nie jakaś tam rewelacja ale dobra

Edytowane przez johny_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio Lee Child "elita zabójców"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David Gaider - Dragon Age: Utracony Tron

Tomasz Pacyński - Smokobójca

Pierwsza nie wybitna, ale jak na książkę bazującej na hypie gry wypada naprawdę dobrze, historia jest dużo ciekawsza niż ta z gry.

Druga to dwa świetne opowiadania, które polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saga zmierzch ostatnio pękła, zwodniczy punk d. browna, intruz s. meyer. Chciałbym przeczytać Kinga tylko nie wiem od czego zacząć, nie miałem styczności wcześniej z tym że autorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stephen king "To"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewnie troszkę niektórych zdziwię ale po obejrzeniu Filmu "Księga Ocalenia" zacząłem czytać Biblię świętą :). Po latach zdałem sobie sprawę jak fascynującą lekturą jest ta księga.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek Sikorski "Prochy Świętych - Afganistan Czasu wojny", skoro może zostanie prezydentem to postanowiłem się zapoznać. Polecam, fajna lektura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×