Skocz do zawartości
kill

Ostatnio obejrzany film.

Rekomendowane odpowiedzi

Incepcja 9/10

Jeżeli macie już dosyć odmóżdżającej papki, którą serwują nam na każdym kroku, ten tytuł skierowany jest do was. Osoby preferujące filmy zmuszające nas do myślenia, w trakcie seansu, będą wniebowzięte. Świetny scenariusz, gra aktorska, genialna muzyka. Miłe zaskoczenie dla faceta, którego nie można nazwać wielbicielem SF. Dlaczego zatem nie dyszka? Powód prosty: sceny walk. Powinno się je ograniczyć do minimum, jak dla mnie to mogłoby ich w ogóle nie być. Pierwsze skrzypce w tym przypadku grają dialogi oraz krajobrazy powstające w głowach głównych bohaterów ( tak to nazwę nie zdradzając fabuły). W żadnym wypadku nie kaleczyć tego na divixie!!! Toż to rozbój w biały dzień. Rzeczywistość jest jednak brutalna: dziś na seansie w krakowskim Multikinie było tylko 7 osób. Powód takiego stanu rzeczy jest wszystkim znany. Zatem wstawać od kompów i pędzić do kin. Na pewno się nie zawiedziecie.

Edytowane przez SouL
Mnie osobiście przekonałeś. ;) Łapaj plusa.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unthinkable

Bez zbędnego biadolenia.

Obraz ukazujący wielowarstwowy proces przesłuchiwania świadka, który w USA ma miejsce, ale z przyczyn oczywistych nie jest nagłośniony.

Film z początku przynudza, ale jak się rozkręci to nie ma przebacz. Samue.L. Jackson w szczytowej formie, ale to postać Micheal Sheena zasługuje tutaj na największe brawa. Genialna gra aktorska, to nie same plusy filmu. Przekaz i jeszcze raz PRZEKAZ. Nieźle zmajstrowane kino dotykające wiele spraw teraźniejszego świata zmagającego się z 'falą męczenników Jihadu', o których słyszy się tylko w wiadomościach 'po fakcie'.

Bardzo dobre kino, ciekawy temat i konkretna obsada to same plusy tej produkcji, którą z czystym sercem polecam.

Mocne 8+/10 :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prince of Persia: The sands of time 7/10

Kolejna ekranizacja gry, która nie została zaprzepaszczona. Dobre kino akcji no i mamy księżniczkę :blush:

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drużyna A 10/10

Woohh wooohu woooooooohhuu obejrzyjcie to matko boska na prawdę warto, ten film jest jak pompa która nieustannie tłoczy w was czystą adrenalinę aż pękniecie. Jeśli robi się jeszcze w dzisiejszym skomercjalizowanym świecie dobre prawdziwe kino to ten film jest tego przykładem. Świetne kino akcji z dobrą grą aktorską, efektami, tempem historia też jest dobra jak na taki film. Stawiam 10/10 bo to co ten film ma robić robi na 10 nakręca was na wysokie obroty i nie pozwala iść do lodówki po piwo.

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Istote/Splice szykowałem się już od kilku dobrych miesięcy, niestety zawiodłem się, i to bardzo. Głupota głównych "bohaterów" razi najbardziej, a w szczególności pani doktor której bystrością przebija nawet burzliwą i spienioną wodę w klozecie. O samym filmie, o fabule i treści nie powiem zbyt wiele, bo jeśli ktoś się jej doszuka, to i tak w najlepszym wypadku nieznacznie się uśmiechnie, z politowania oczywiście. Efekty? Skrzydła wychodzące spod skóry, metamorfozy i walczące glizdy - niech to powie samo za siebie. A akty to już totalny hit i głupota która przelała czarę goryczy. Finał filmu może i daje trochę do myślenia, ale podczas całego seansu, zamiast zastanawiać się co będzie dalej, myślałem o wszystkim - oprócz samego filmu

Konkluzja jest prosta, i wielu osobom znana. Nie oczekuj za wiele po kasowych filmach, bo po twoich nerwach, zostanie tylko plama (?) :rofl:

2/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ip Man - po prostu świetny film produkcji chińskiej. Świetna gra aktorska, wspaniałe sceny walki (żadnych linek, itd. wszystko wygląda bardzo realnie), oraz bardzo dobra fabuła!

Film trwa prawie 2 godziny, ale ani na chwilę się nie nudzimy, prawie cały czas się coś dzieje, brak przegadanych scen, po prostu miód wycieka z ekranu!

Polecam każdemu kto lubi takie filmy. Dla mnie majstersztyk!

Opis z jednej ze stron z filmami:

Film biograficzny przedstawiający historię Ip Man'a , legendarnego chińskiego mistrza kung fu. Był on nauczycielem między innymi takich sław jak Bruce Lee. Obecnie jego szkoły Wing Chun trenują uczniów na całym świecie. Akcja filmu osadzona jest w latach 40-tych XX wieku. w czasie okupacji Chin przez Japonię.

Jest również druga część, bezpośrednia kontynuacja, jutro albo w najbliższym czasie się za nią zabieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna mojego kumpla (2008) - 8/10

Bardzo dobra komedia. Zawrotne tempo, błyskotliwe dialogi, doskonała gra pięciorga aktorów. Sympatyczny aktor w roli głównej. Świetne sceny: ta z brwiami Biggsa i w chrześcijańskiej pizzerii. Amerykanie w przewrotny sposób opowiadają ostatnio o miłości.

Moja dziewczyna wychodzi za mąż (2008) - 4/10

Chyba najbardziej przereklamowany film jaki widziałem. Naprawdę pogratulować za świetne ujęcia i za piękny pocałunek w szkockim pubie ale reszta już tak nie cieszy oka. Musiała tam być, tak jak na wszystkich filmach tego typu, scena z przyłapaniem z inną laską, paranoja. Jako komedia - mało śmieszny; jako romans - przewidywalny już od pierwszej sceny. Nawet czytając (polski) tytuł, wiemy jak film się skończy.

Punisher: Strefa Wojny (2008) - 4/10

Film mógłby być dobry gdyby nie był tak przesadzony. Ogólnie lubię filmy gdzie głównym wątkiem jest zemsta np. za zabicie bliskiej rodziny. Bardziej przypadła mi do gustu osoba punishera z I części. W tym filmie główny bohater jest zwykłą maszyną do zabijania. Nie podobał się mi także wątek z tymi dwoma psychopatycznymi braćmi. Scenariusz mógłby opierać się na zemście punishera na mafii za zabicie rodziny. Ale nie w taki sposób jaki miał miejsce w tym filmie. Ogólnie film słaby.

The International (2009) - 5/10

Ciekawy pomysł ale film nudny, mało wciagający i zero napiecia.

Totalny kataklizm (2008) - 3/10

To najgorsza parodia jakiegos filmu, jaki widzialem. Glupawe dialogi, na sile robienie z siebie wariata, naprawde malo co mnie w tym filmie rozsmieszylo.

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona (2008) - 7/10

Nie potrafie sprecyzowac na ile mi się podobał.. napewno zapadł w pamieci pozytywnie. Strasznie długi i niestety momentami nudnawy, wyrył mi nieco dziurę w mózgu i zapytana o chronologię zdarzeń musiałbym się poważnie zastanowić "jak to leciało". Bardziej niż samego Brada jako Benjamina zapamiętałem sylwetke kobiecą Daisy. To ona stanowiła dla mnie główną część obrazu bo na jej emocjach była oparta fabuła.. wkład Benjamina był taki, że się poprostu odmładzał i robił to dla mnie jakoś beznamietnie. Film pieknie nakręcony, świetne kostiumy i muzyka. Wysokopółkowy produkt z USA.

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia (2008) - 4/10

Film poniżej oczekiwań - merytorycznie niczym nie zaskakuje. Wszystkie elementy już występowały w innych produkcjach, nawet gra aktorów nie zasługuje na pochwałę. Chyba ciężko będzie teraz po tylu produkcjach jakie znamy zrobić hit z takiej tematyki - ale czekamy.

007 Quantum of Solace (2008) - 7/10

Dobry film, ale to już nie jest ten sam Bond co kiedyś. Niestety brak mu klimatu, oraz za mało Bonda w Bondzie.

Ogólnie film jest dobry, akcji mu nie brakuje, ponieważ praktycznie w każdej scenie coś się dzieje. Niestety miejscami ten film jest męczący i człowiek ma chęć puścić na szybszych obrotach. Niestety wykonanie filmu też daje sporo do życzenia. Nie wiem jak to powiedzieć, ponieważ nie znam się na kręceniu filmów, ale niektóre sceny wyglądały... sztucznie. Odniosłem wrażenie, jakbym oglądał film klasy C, albo produkcję telewizyjną.

Milczenie owiec (1991) - 8/10

Liczyłem na więcej, gdy zasiadałem oglądnąć ten klasyk, jednak kilka rzeczy mnie rozczarowało, np. końcówka, która wydawała się być rozwiązaniem po najmniejszej linii oporu, a jednocześnie zwiastunem kolejnej części związanej z kultowym bohaterem- zabójcą.

Trzeba przyznać, że zachwycająca była za to rola Jodie Foster, jako nie do konca określonej jeszcze strażniczki prawa, no i oczywiście charakteryzacja samego bohatera, jego analityczne podejście do drugiego człowieka (rozmowa indywidualna z Judie) oraz jak się okazało, bezwzględne okrucieństwo.

X-Men Geneza: Wolverine (2009) -6/10

Za dużo głupkowatych hollywoodzkich wstawek, fabuła naciągana, nie trzymająca się kupy... Komiksu Weapon X jeszcze nie przeczytałem, mimo, że mam na dysku, niemniej dla mnie podobieństwa do oryginału nie są specjalnie istotne.

Ocena za sentyment do postaci Logana i kilka dynamicznych akcji jak np. ucieczka motocyklem przez las. A ta końcowa walka i walenie się muru to przegięcie.

Edytowane przez Dazidek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROROK - Francuski film opowiadający historie 19 letniego chłopaka, który trafia do więzienia. Długi, ciekawy film przy którym można się trochę rozluźnić. Fabuła niezbyt skomplikowana ale za to bardzo ciekawa. Gra aktorska również przypadła mi do gustu :) Polecam osobom lubiącym tematykę mafijną/więzienną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Book of Eli - taki mad max naszych czasów. polecam: dla muzyki, scenografii, i D. Washingtona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kick-Ass 8/10

Bardzo mi się podobał, dobre poczucie humoru i klimat. Polecam wszystkim rolleyes.gif

Get Him to the Greek 5/10

Moim zdaniem film przeciętny. Obejrzałem ze względu na to, że gra w nim Russel Brand, a jego ostatni film mi się podobał. Można obejrzeć, ale nie oczekujcie rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni władca wiatru - jak dla mnie to porażka dobrze, że do kina nie poszedłem.

3/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hooligans 2 - Do Ostatniej krwi.

Jak dla mnie pierwsza część o niebo lepsza, zaś druga zrobiona nieco na siłę.

Werdykt: 5/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hard Candy

Bardzo dobry film. Fabuła dobrze przemyślana + b.dobra gra aktorska. :thumbsup:

8/10

The Departed

Nie wiem jak mogłem się wcześniej z tą produkcją nie spotkać. :tongue: Gwiazdorska obsada + świetna gra aktorska i na dodatek fabuła trzymająca w napięciu.

8/10

Edytowane przez Krypto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurt Locker 5/10

Nie da się tego inaczej wyrazić, jak oceną. Film jest bowiem tak średni, że aż boli w oczy po jakimś czasie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stop-Loss

Film dobry. Mogłoby być trochę więcej scen wojennych, ale wrażenia i tak są pozytywne.

7/10

Mean Creek

Film wymagający nawiązania emocjonalnej więzi z jego bohaterami i wczucia się w zaistniałą sytuację.

8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiż - The Prestige

Kolejny znakomity tytuł z 'kuźni' Christophera Nolana (Dark Knight, Memento, Inception), całość jest niezwykle skomplikowana, aby wszystko dokładnie załapać musiałem obejrzeć 2gi raz.

Od początku trzyma w napięciu, zwroty akcji są niespodziewane, a fabuła nieprzewidywalna. Jak dla mnie majstersztyk i zdecydowanie jeden z lepszych tego typu filmów, polecam także pozostałe filmy niezwykle zdolnego reżysera.

10/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machete - tak odmóżdżającego, a przy tym cholernie czysto rozrywkowego filmu dawno nie widziałem. "Kreacja" Danny'ego Trejo powala na kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzydlate świnie 9,5/10

Świetny polski film o naszych kibicach :) Gorąco polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robin Hood (2010)

Film ok. Jeśli jest się zmęczonym po ciężkim dniu i nie chcę się nam zbytnio skupiać przy oglądaniu filmu, jest to wymarzona pozycja. Denerwować mogą jedynie niektóre absurdy związane ze scenariuszem.

7/10

Edytowane przez Krypto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiż

Zajefajny film... skomplikowany... takie lubie. Szczerze polecem! : d

9,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shrek 4:  forever after (2010)

Na poziomie, zdecydowanie lepszy od trzeciej części. Widać, że twórcy mieli na niego pomysł, nie był robiony na siłę jak ów "trójka". Są dobre nawiązania do tego co działo się na chwilę przed pierwszą częścią i pokazuje co stałoby się gdyby cała historia potoczyła się inaczej.

7+/10

The Losers

Dobre kino akcji, nagłe zwroty akcji, a co najważniejsze nieprzewidywalne. Całość doprawiona małą, ale bardzo smaczną dawką humoru w odpowiednich momentach.

8+/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wall Street: Money Never Sleeps (2010)

Polecam tylko ludziom interesującymi się światem globalnej gospodarki i jej elementami. Dla reszty będzie to tylko kolejny nudny film.

6+/10

Edytowane przez Krypto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oldboy

Oglądałem go kilka lat temu, ale ostatnio wychaczyłem DVD w MM za 20zł. Jeżeli ktoś lubi tarantinowskie klimaty, to śmiało oglądać. Końcówka jest doskonała.

http://www.filmweb.pl/Old.Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy A, czyli Łatwa DziewczynA. Fajny, ciekawy, trochę humorystyczny film. Ogólnie bardzo pozytywny, polecam. 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×