Skocz do zawartości
Emir

F1 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie te punkty są tak oczywiste, że nawet nie warto o nich wspominać.

Komentator na dłuższą metę jest i tak bez sensu, bo tylko denerwuje i nie pozwala się skupić. Fajny bajer, ale tylko na chwilę.

Niech się skupią na ważniejszych rzeczach, a nie takich pierdołach.

Co do wypadków to grę robi Codemasters, więc raczej można być spokojnym o efektowne kraksy. Wystarczy popatrzeć na takiego GRID'a.

I tak poza tematem:

Na forum Codemasters pojawiło się ogłoszenie jakoby jutro około 14 mają pojawić się pierwsze oficjalne wiadomości ze strony CM.

Może w końcu ogłoszą datę wydania gry? Albo ujawnią jeszcze więcej szmaczków? Kto wie, na pewno będę śledzić temat w miarę możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie Pit-stopu podczas wyścigu zupełnie odpada.

Mimo że to bardziej realistyczne nikt z nas nie ma kierownicy F1 i to automatycznie by skazywało nas na grę na padzie.

Uważam że dobrą opcją byłaby fuzja pomysłów tj. wjeżdżamy do pitu, czas robi STOP, ustawiamy co chcemy zmienić a następnie gramy w szybką minigierkę żeby wywalczyć jak najkrótszy czas postoju. TaadAAaaaAA!!!

EDIT//o cholera.. shady to napisał.. no nic. posta nie usunę :P

do ustawiania pit stopu wystarczy zwukła kierownica, wiem z własnego doświadczenia :)

zatrzymywanie czasu czy jakas minigierka moim zdaniem odpada bo niby jak mialoby by to wygladac w wyscigach on-line ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a grałeś w F1 2006 na PS3? Tam w trybie online była ta sama mini-gierka co w trybie single i sprawdzało się to bez problemu.

Bo przecież czas nie zwalniał, a tylko od nas zależało jak szybko wklepiemy kombinację i wyjdziemy z pit-stopu.

Ale jakiekolwiek ustawiania bolidu czy to przed czy w czasie wyścigu nie było w trybie online i jakoś wydaje mi się, że tak samo będzie i w tym przypadku.

CM skupia się głównie na singlu bo to jest cała kwintesencja tej gry, ale multi na pewno będzie bardzo grywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł z tą minigrą. W multi myślę, że również mogliby ją wykorzystać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a grałeś w F1 2006 na PS3? Tam w trybie online była ta sama mini-gierka co w trybie single i sprawdzało się to bez problemu.

Bo przecież czas nie zwalniał, a tylko od nas zależało jak szybko wklepiemy kombinację i wyjdziemy z pit-stopu.

Ale jakiekolwiek ustawiania bolidu czy to przed czy w czasie wyścigu nie było w trybie online i jakoś wydaje mi się, że tak samo będzie i w tym przypadku.

CM skupia się głównie na singlu bo to jest cała kwintesencja tej gry, ale multi na pewno będzie bardzo grywalne.

ok ale zatrzymywanie czasu, tuż przed pitem na ustawienie wsyzstkiego ? :)

Wprowadzenie możliwości zmiany ustawień w trakcie wyscigu z poziomu pada/kierownicy to nie jest zbytni problem a takie cośjest bardzo przydatne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie najbardziej boli ("Bo mnie boli, nie?")?

to że zaraz się okaże że ta gra wyjdzie w połowie sezonu a regulamin F1 dotyczący aerodynamiki (czyli tez wyglądu bolidów) i pit stopów na rok 2011 bedzie zupełnie inny i gra straci ważność po 6 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie najbardziej boli ("Bo mnie boli, nie?")?

to że zaraz się okaże że ta gra wyjdzie w połowie sezonu a regulamin F1 dotyczący aerodynamiki (czyli tez wyglądu bolidów) i pit stopów na rok 2011 bedzie zupełnie inny i gra straci ważność po 6 miesiącach.

regulamin odnośnie Aerodynamiki się nie zmieni znacząco (znaczy nie bedziesz widzial roznicy) bo między innymi chcą ciąć koszty.

Co do reszty to chyba oczywiste, tak samo jak w fifie czy PES'ie. I albo by wydawali co rok nową grę albo DLC z nowymi malowaniami składami... Mam taką nadzieję przynajmniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie głupie. Oczywiście jakby były darmowe, plus nowe malowania. Tylko problem byłby z nowymi ekipami jakby się jakaś zjawiła, ale to chyba można rozwiązać patchem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie głupie. Oczywiście jakby były darmowe, plus nowe malowania. Tylko problem byłby z nowymi ekipami jakby się jakaś zjawiła, ale to chyba można rozwiązać patchem ?

na 100% nie bylyby darmowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że zrobią coś w rodzaju mini edytora zespołów i możliwość organizowania własnych mistrzostw.

Wtedy zmieniasz kierowców, bolidy, itd. w zależności od ustawień sezonów.

Zresztą w F1 2006 jakoś ma stare zespoły i zasady, a gra się w nią po prostu świetnie, więc może już nie przesadzajcie...

Poza tym jak będą spore zmiany to wypuszczoną kolejną grą ze znaczkiem 2011, a i tak na niej zarobią i to sporo.

Wystarczy popatrzeć na EA co wyprawia...ale mam nadzieję jednak, że CM nigdy w ich ślady nie pójdzie...

No i pierwsze screeny z gry:

http://farm5.static.flickr.com/4055/4422286522_219c28954a_o.png

http://farm5.static.flickr.com/4004/4422286608_05022d3ef2_o.png

I kilka słów od samego Codemasters:

A new generation of FORMULA ONE games will come to high definition consoles and PC later this year as Codemasters today announced that F1 2010 will be released this September for Xbox 360, PlayStation 3 computer entertainment system and PC.

As the official game of the 2010 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP™, F1 2010 will include all of the official teams, drivers and circuits from the coming season. F1 2010 will feature the return of seven times FORMULA 1 Drivers’ World Champion Michael Schumacher, the introduction of several new teams, and the brand new Korean International Circuit that will host the 2010 FORMULA 1 KOREAN GRAND PRIX.

The September launch will see F1 2010 become the first official FORMULA ONE game to appear for Xbox 360 and marks the return of FORMULA ONE to PC after an eight year absence. The arrival of the HD editions of FORMULA ONE follows Codemasters’ extremely successful launch of F1 2009 for Wii and PSP, which became a top five best seller throughout the past holiday period.

In F1 2010 gamers will take on the full, expanded grid in a variety of game modes including GRAND PRIX, Championship, Time Trial and an extensive, innovative Career mode. F1 2010 will also feature a highly advanced damage model, fully dynamic weather system and extensive competitive multiplayer options.

In production at Codemasters Studios Birmingham, F1 2010 is being developed using the EGO Game Technology Platform, Codemasters’ proprietary tech that powered the critically acclaimed, million-plus selling Colin McRae: DiRT 2 and Race Driver: GRID. The award-winning technology has been further developed to accurately recreate the unique aerodynamics and handling of 200MPH+ FORMULA ONE cars. The tech combined with Codemasters’ unprecedented access to FORMULA ONE teams and drivers will ensure that F1 2010 delivers the most authentic FORMULA ONE racing experience yet. F1 2010 will be released September 2010 for Xbox 360, PlayStation 3 and PC.

Wg tekstu premiera we wrześniu, czyli mniej więcej w 3/4 trwania sezonu, nie tak źle.

Wolę poczekać dłużej i dostać dopracowany produkt, a nie kichę, którą trzeba łatać z dnia na dzień.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa nie bedzie samochodu bezpieczenstwa

Gdzie to wyczytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie niestety, mówili to gdzieś na forum Codemasters, nie chcę mi się szukać już tego w tym całym natłoku postów tam, więc musicie mi uwierzyć na słowo.

Nie nawet czym to tłumaczyli, widziałem tylko wypowiedzi ludzi, którzy mówili, że może to i dobrze bo wolą solidną i stałą ilość klatek przez cały wyścig niż samochód bezpieczeństwa.

Patrząc też na tą produkcję to wielu oczekuje od tej gry naprawdę konkretnego odzwierciedlenia F1, tym bardziej, że Sony swoimi poprzednimi wersjami postawiło poprzeczkę dość wysoko.

Owszem sam żałuję, że nie będzie Safety Car'u, ale przeżyję bez niego. Wolę grę dopracowaną na ostatni guzik, niż rozlatujący się kod pod wpływem większej akcji na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapowiadała się świetna symulacja F1... Może jestem zbyt wymagający, lecz bardzo lubię takie detale i żałuję że zrezygnowali z pojazdu bezpieczeństwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również żałuję, ale zapewne górę wzięły problemy techniczne, a dokładniej czas jaki musieliby poświęcić na zrobienie takiego samochodu.

Chodzi mi o jego zachowanie oraz o zachowanie całej stawki, wszyscy muszą jechać w odpowiedniej prędkości, do tego kary za niestosowanie się, system zniszczeń dla tego samochodu, bo na pewno niejeden waliłby w niego tylko dla zabawy, a w końcu to jest F1 i panowie z CM skupiają się tylko i wyłącznie na modelu bolidu F1, musieliby specjalnie projektować osobny model na jeden samochód.

Może w kolejnej części F1 wydanej przez CM zobaczymy Safety Car? Kto wie, wtedy będą już mieć cały kod gry i będą tylko wprowadzać wszelkie poprawki u polepszenia.

No, ale najpierw niech wydadzą wersję 2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wszystko jedno czy znajdzie się Safety Car czy nie. W poprzednich grach F1 nie było nawet mowy o samochodzie bezpieczeństwa i chyba nawet było lepiej, niż gdyby pojawiła się taka opcja.

Co do daty premiery to właśnie takiej się mniej więcej spodziewałem. Co do screenów to niewiele one nam mówią, chciałbym zobaczyć screena wyciętego żywcem z gameplay'u chociaż to pewnie za wcześnie. Za kilka miesięcy możemy się czegoś takiego spodziewać, ale już wiem, że F1 2010 nabędę w dzień premiery.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również żałuję, ale zapewne górę wzięły problemy techniczne, a dokładniej czas jaki musieliby poświęcić na zrobienie takiego samochodu.

Chodzi mi o jego zachowanie oraz o zachowanie całej stawki, wszyscy muszą jechać w odpowiedniej prędkości, do tego kary za niestosowanie się, system zniszczeń dla tego samochodu, bo na pewno niejeden waliłby w niego tylko dla zabawy, a w końcu to jest F1 i panowie z CM skupiają się tylko i wyłącznie na modelu bolidu F1, musieliby specjalnie projektować osobny model na jeden samochód.

Nie przesadzaj, że zrobienie takiego czegoś to jakiś duży problem. To wszystko co napisałeś powyżej było już m.in. w Nascar Racing 2 bodajże z 1998 roku.

No ale jak dla mnie safety cara może nie być, raczej niewiele wnoszący do gry szczegół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, że zrobienie takiego czegoś to jakiś duży problem. To wszystko co napisałeś powyżej było już m.in. w Nascar Racing 2 bodajże z 1998 roku.

No ale jak dla mnie safety cara może nie być, raczej niewiele wnoszący do gry szczegół.

Dokładnie, w F1 06 lub Championship Edition fajnie było rozwiązane okrążenie rozgrzewkowe, gdzie można było mieć kontrolę nad bolidem, ale mocno ograniczoną, np. nie można było skręcać na prostym odcinku toru oraz przekraczać pewnej prędkości. Tak samo można to rozwiązać w kwestii Safety Car'u, ale widocznie są inne powody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na konkurencyjną grę dla F1 championship Edition, jeśli mnie zawiedzie to jej nawet Safety Car czy brak Safety Car-u nie pomoże, a co do samego SC nawet się ciesze,ze będzie głupich zabaw online "stukanie SC"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie oficjalne info od CM w sprawie Safety Car'a:

Safety Car – A common forum request but investigation proved, surprisingly, that this actually offers very little in terms of enjoyable game experience in comparison to other game elements we’ll reveal later. Once you find out what we spent the time on instead we’re sure you’ll agree that this was the right decision!

Ogólnie to podobno ma nie być jeszcze Warm Up'u, lub dadzą coś podobnego, ale co to ma niby to nie wiem.

Split Screen'a też ma niestety nie być, a szkoda...boli mnie, że dobre gry, szczególnie wyścigowe są obcinane z tej funkcji...

Owszem jest online, ale pograć w dwójkę na jednym ekranie to też świetna zabawa o ile nie lepsza.

Sporo ludzi się oburzyło na brak tych elementów, ale CM chyba jasno dało już do zrozumienia, że nie dadzą ich bo tak sobie zadecydowali.

Po prostu trzeba czekać na rozwój sytuacji i jak to wszystko będzie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich zainteresowanych F1 2010 zapraszam do przeczytania artykułu na temat tej gry w najnowszym CD Action, znajduje się tam wiele informacji na temat samej gry jak i postępu w jej tworzeniu.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



plus

2073783-vollbild.jpg
2073788-vollbild.jpg
2073793-vollbild.jpg
Jest na czym oko zawiesic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widać, że producenci troszkę pomyśleli i zatrudnili do projektu Davidsona, byłego kierowcę, żeby się podzielił swoim doświadczeniem z wyścigów. To pokazuje jaka ta gra będzie realistyczna.:tongue:

Co do screenów to nie wiem czy tylko u mnie, ale ich nie widać.:sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×