Skocz do zawartości
Emir

F1 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. jeśli być dokładnym to jak ktoś z AI wjeżdża zaraz za Tobą do boksów, to na 99% będziesz czekał zanim on przejedzie.

I jeśli zanim jedzie ktoś jeszcze, to również będziesz czekał i w boksie spędzić możesz nawet do 20 sekund.

Pękanie opon zaś zostało ładnie naprawione. Jeśli mam być szczery, to od patcha nie miałem ani jednego losowego kapcia.

A trochę gram, także tutaj możesz mi wierzyć na słowo, że kapcia już nie uświadczysz.

Nie zliczanie czasów? Tzn. 3 sektora nadal nie pokazuje na ekranie monitora w boksach.

Ale normalnie czasy podczas przejazdów zlicza cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co stało się z RK już miałem sprzedawać grę która faktycznie jeszcze do mnie nie dotarła,ale teraz po tych optymistycznych informacjach aż nie mogę się doczekać możliwości pogrania z innymi fanami tej gry.

Powiedzcie jak długo wam zajęło opanowanie F1 do stopnia w którym teraz się znajdujecie?

Wiem,że podstawa to jak najwięcej spędzonego czasu na treningach,ale czy tylko to?

Jak wyglądało to u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak długo wam zajęło opanowanie F1 do stopnia w którym teraz się znajdujecie?

Wiem,że podstawa to jak najwięcej spędzonego czasu na treningach,ale czy tylko to?

31336.jpg

A tak serio, to nie ma recepty ;) Musisz dogadać sie z tą grą, która ma swój specyficzny model jazdy, który nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Dobre ustawienia, trening i jazda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czym ten model porównujesz Pitian z rFactorem? Bo mi jest ciężko powiedzieć czy ten model ma czy nie ma coś wspólnego z rzeczywistością bo nigdy nie mialem przyjemności przejechać sie bolidem f1:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niestety nie miałem takiej przyjemności, ale nie powiesz mi chyba, że jak kierowca F1 wpada w poślizg ponad 90 stopni, albo czasem i nawet ze 150, to wciska do oporu hamulec i wtedy stawia go równiusieńko do przodu :) Przecież to kompletna bzdura. Jeżdżenie na slickach podczas ulewy przez 5 okrążeń i dopiero potem nagła utrata przyczepności? Kolejny przykład. Widzieliśmy w 2010 na Spa gdzie spadło zaledwie kilka kropel i każdy popłynął na szykanie bus stop... Może nie użyłem odpowiedniego słowa z tą "rzeczywistością", miałem na myśli dopracowanie modelu jazdy. W F1 2010 jest to tak strasznie schematyczne, że aż boli. W porównaniu do fizyki w Gran Turismo no to jest przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz sie zgodze:)

te elementy napewno nie są dopracowane. Może w f1 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mogliby dopracowac czucie tylnej osi, bo tego nie ma wcale, a widac na filmikach z f1 ze jak tyl odjezdza to kierowcy sa w stanie kontra i odpowiednim dozowaniem gazu przejechac normalnie. W grze takie akcje koncza sie zawsze spinem. Moze odrazu i najazd na nie ktore tarki nie skutkowalby 100% spinem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niestety nie miałem takiej przyjemności, ale nie powiesz mi chyba, że jak kierowca F1 wpada w poślizg ponad 90 stopni, albo czasem i nawet ze 150, to wciska do oporu hamulec i wtedy stawia go równiusieńko do przodu :) Przecież to kompletna bzdura. Jeżdżenie na slickach podczas ulewy przez 5 okrążeń i dopiero potem nagła utrata przyczepności? Kolejny przykład. Widzieliśmy w 2010 na Spa gdzie spadło zaledwie kilka kropel i każdy popłynął na szykanie bus stop... Może nie użyłem odpowiedniego słowa z tą "rzeczywistością", miałem na myśli dopracowanie modelu jazdy. W F1 2010 jest to tak strasznie schematyczne, że aż boli. W porównaniu do fizyki w Gran Turismo no to jest przepaść.

haha, to co się działo na bus stopie w poprzednim roku... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No śmieszna to była sytuacja, ale z drugiej strony też ciekawa. Z czołówki jedynie Button powrócił na tor przed ostatnim zakrętem a reszta go ścięła. Z tego powodu stracił dwie pozycje, a z tego co pamiętam nikt kary nie dostał. Nie opłaciło mu się być uczciwym ;) Paradoksalnie z tego też powodu to właśnie w niego potem wbił się Vettel i go wyeliminował. Gdyby ściął tą szykane byłby wtedy w innym miejscu na torze... Ale przypadek decyduje o wszystkim :) Ale troche off topic zrobiliśmy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra, jestem bardzo blisko zakupu Formułki, lecz jeszcze jeda sprawa do weteranów, czy występują randomowe zderzenia, kolizje, między AI (np. taki Vettel chcąc Cię wyprzedzić zachacza, albo pomiędzy AI, na starcie, po starcie, że wycofują się z wyścigu...)? I czy model zniszczeń jest w miare realny? :)

Bo miałem F1:CE, i do niej zraziło mnie to, że jedyne wykluczenie przeciwnika to była jakaś para, przegrzanie się silnika, czy coś w tym stylu... Żadnych kolizji pomiędzy nimi.

Edytowane przez Miszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolizje są, choć występują one niezbyt często, ja może widziałem kolizje między AI z kilka/kilkanaście razy w karierze.

Co do systemu zniszczeń, to jest on znośny, choć mógłby być lepszy, np. przy delikatnym zahaczeniu o bandę przy większej prędkości odpada całe koło i dupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maziu, dzięki.

Co do bugów to mam jeszcze jedno pytanie. Czy cały czas występuje to wykręcanie czasów z kosmosu u AI, typu Petrov na 1 miejscu quali, itd, czy są jednak prawdziwe? I czasy AI w quali, kilka sek. lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja odwczoraj jestem posiadaczem gry i zacząłem ostre treningi--kupa czasu minie zanim jako tako poznam tory,ale pierwszy wyścig w karierze mam już zaliczony na 1 miejscu :pardon: .

Bardzo chciałbym pojeździć z jakimś forumowiczem-mam nadzieję,że kiedys kogoś spotkam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja odwczoraj jestem posiadaczem gry i zacząłem ostre treningi--kupa czasu minie zanim jako tako poznam tory,ale pierwszy wyścig w karierze mam już zaliczony na 1 miejscu :pardon: .

Bardzo chciałbym pojeździć z jakimś forumowiczem-mam nadzieję,że kiedys kogoś spotkam.

W jednym z tych 3 "podstawowych" teamów? ..........

Jest aż tak łatwo? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogos kto ma troche pojecia jak sie jezdzi w gierki wscigowe to nawet zdobycie mistrzostwa w pierwszym z tych trzech zespolow nie bedzie wiekszym problemem. Bedzie walka ale ostatnie 5 wyscigow Ai jedzie strasznie niechlujnie, jesli rywalem jest Alonso to na spokojnie mozna myslec o mistrzu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z tych 3 "podstawowych" teamów? ..........

Jest aż tak łatwo? :P

Ja nie miałem problemów wygrać pierwszego sezonu w Lotusie.

Wszystko zależy od tego jaki sobie początkowo ustawisz poziom trudności. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa na spotkanie się z kimś z was podczas "luźnej"jazdy w F1-chodzi mi o zwykłą jazdę dla relaksu ewentualnie treningu.

Poprostu chciałbym widzieć na torze jak mija mnie polski gracz :thumbsup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa na spotkanie się z kimś z was podczas "luźnej"jazdy w F1-chodzi mi o zwykłą jazdę dla relaksu ewentualnie treningu.

Poprostu chciałbym widzieć na torze jak mija mnie polski gracz :thumbsup: .

przed startem nad kazdym zawodni9kiem jest flaga jakiej jest narodowosci,a w szbkiej grze to chyba malo kto gra :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wczoraj nie dane mi było spotkać nikogo w multi nie mówiąc już o rodakach.

Gra nie znalazła mi żadnego chętnego :confused:

Nikt nie gra w sieci???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wczoraj nie dane mi było spotkać nikogo w multi nie mówiąc już o rodakach.

Gra nie znalazła mi żadnego chętnego :confused:

Nikt nie gra w sieci???

Unki jaki masz NAT?

Już wiele razy było o tym pisane, ale nie zaszkodzi raz jeszcze...

NAT-2 robi problem ze znalezieniem zaludnionych pokoi. Czasem trzeba się naszukać, aż znajdzie się ten jeden z niewielu, gdzie będzie choćby 5 osób. Nie wspomnę już o NAT-3, gdzie znalezienie ludzi graniczy z cudem.

Tak po prostu to jest spieprzone w F1. Co prawda są takie gry, gdzie z winy NAT'a - 2, lub 3 nie da się połączyć z ludźmi, ale jest wiele gier, w których nie ma problemu, mimo takich NAT'ów.

Żeby w F1 cieszyć się pełnią gry online, trzeba mieć NAT-1, czyli podpiąć konsolę do netu bezpośrednio (nie używając routera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wczoraj nie dane mi było spotkać nikogo w multi nie mówiąc już o rodakach.

Gra nie znalazła mi żadnego chętnego :confused:

Nikt nie gra w sieci???

Ja grałem dzisiaj :)

Generalnie jest bardzo fajnie, ale dopiero wtedy, kiedy znajdzie się ogarniętych ludzi którzy nie hamują na tobie na zakręcie pierwszym. Bardzo się ucieszyłem że nie ma wogóle lagów, i nie tak jak w GT5 samochody przeskakują... Tu jest płynnie! :) Nie mogę się doczekać ligi na forum 8-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą napotkałem kolejnego buga w Tej grze. Nie wiem czy ktoś z was się z takim czymś spotkał, ale mi się to trafiło 1-raz takie coś. Wjeżdżam sobie do Pit-Stopu, I lizakowy nie chce mnie wypuścić dosłownie musiałem czekać do końca wyścigu i czekać na nowy tor. hahaha :D, dobrze że w lidze mi się to nie przytrafiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unki jaki masz NAT?

Już wiele razy było o tym pisane, ale nie zaszkodzi raz jeszcze...

NAT-2 robi problem ze znalezieniem zaludnionych pokoi. Czasem trzeba się naszukać, aż znajdzie się ten jeden z niewielu, gdzie będzie choćby 5 osób. Nie wspomnę już o NAT-3, gdzie znalezienie ludzi graniczy z cudem.

Tak po prostu to jest spieprzone w F1. Co prawda są takie gry, gdzie z winy NAT'a - 2, lub 3 nie da się połączyć z ludźmi, ale jest wiele gier, w których nie ma problemu, mimo takich NAT'ów.

Żeby w F1 cieszyć się pełnią gry online, trzeba mieć NAT-1, czyli podpiąć konsolę do netu bezpośrednio (nie używając routera).

Nie miałem o tym pojęcie i chyba nie dokładnie czytałem forum bo przegapiłem info z tym NAT-1,ale to trochę dziwne,że podpięcie konsoli bezposrednio daje możliwośc spotkania większej ilości graczy.

Wczoraj skorzystałem z zaproszenia do treningu wysłanego przez" klacza908" i poza moją bezsilnością(amatorska jazda) fajne było popatrzeć jakie czsy można wyciągnąć będąc fachowcem w F1-normalnie mnie zatkało jak zobaczyłem wynik pierwszego na mecie--ile to jeszcze trzeba trenować by zbliżyć się do takich czasów...ehh :rolleyes:

"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wczoraj nie dane mi było spotkać nikogo w multi nie mówiąc już o rodakach.

Gra nie znalazła mi żadnego chętnego :confused:

Nikt nie gra w sieci???

Je stem często na F1 po sieci śmigam (najczęściej na torach: Shakir, Melbourne, Spa). Nick: stilonwy.

Zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×