Skocz do zawartości
Emir

F1 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest szansa aby sie zapisac w najblizszym czasi do jakiejs ligi, ktos cos organizuje, byłbym chętny jakby co.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem o tym pojęcie i chyba nie dokładnie czytałem forum bo przegapiłem info z tym NAT-1,ale to trochę dziwne,że podpięcie konsoli bezposrednio daje możliwośc spotkania większej ilości graczy.

Podobno są sztuczki, takie jak odblokowanie portów i innych dupereli dla PS3 w routerze. Są przykłady zawarte tu na ps3site, a także na youtube. Ja się tym nie bawiłem, bo mam możliwość podpięcia konsoli bezpośrednio i robię to, gdy chcę pograć w F1 w szybkim trybie online. Generalnie gram przez router i być może w wolnym czasie sam przetestuję na ile pomocne są owe sztuczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeglądałem właśnie forum, aby znaleźć odpowiedź na pytanie o ten bug z Pit-Stopem. Ściągnąłem z półtora miesiąca temu ten patch, ale nadal mam ten błąd. Myślałem, że dzisiaj wywalę tą grę do śmieci. Wjeżdżam do boksu jako drugi, a wyjeżdżam jako 20. Nie wiem, czy ten błąd został wyelminowany w 100%, czy może ja dałem ognia przy ściąganiu patcha. Nie wiem, mógłby mi ktoś cokolwiek poradzić. Czy mam usuwać Game Save, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jezdzisz jednym ze slabszych zespolow, tak sie dzieje jak wiele bolidow zjezdza, w tym elemencie juz nic sie nie da poprawic nawet po paczu wystepuja 20sekundowe pitstopy. Teraz jednak mozna je potraktowac bardziej randomowo, ewentualnie jako cos co sie czasami zdarza tak jak w prawdziwej formule. Niestety kod gry nie pozwala na wyjazd bolidu jezeli aleja jedzie jakis inny bolid, poprawili to troche w patchu ale i tak odleglosc jest na tyle duza ze spokojnie mogliby cie mechanicy wypuscic. Miejmy nadzieje ze w f1 2011 bedzie to lepiej zrobione.

Tak wlasnie sobie pomyslalem ze codemasters musza wydac gre dopracowana w 100% bo moje oczekiwania sa tak duze, ze nie wiem czy beda oni w stanie taki poziom osiagnac. W tamtym roku bylem sklonny do pewnych kompromisow bo pierwsza gra itp. ale teraz musza naprawde super gre wydac zebym ja zakupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się spytać czy kierownica

Media-Tech DRIFTER MT-179 jest kompatybilna z grą F1 2010 oczywiście na ps3 z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się spytać czy kierownica

Media-Tech DRIFTER MT-179 jest kompatybilna z grą F1 2010 oczywiście na ps3 z góry dzięki za odpowiedź

działać powinno, ale zdecydowanie produkty Logitecha wyróżniają się jakością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nawet jak zadziala, to lepiej dolozyc kase na logitecha i kupic, bo w kazdej grze bedzie chodzilo, a ta twoja kierownica, nawet nie wiadomo czy z f1 2010 bedzie chodzila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,od jakiegoś czasu pogrywam w F1 2010 on-line. Do tej pory jeździłem na własnych ustawieniach, lecz od niedawna w wyścigach on-line bolid jest obrzydliwie nadsterowny i najdziwniejsze, że bez wzgledu czy jadę na swoich ustawieniach czy też na szybkich ustawieniach. W próbach czasowych jeżdżę na własnych (tych samych) ustawieniach i nadsterowność jest niezauważalna. Coś ewidentnie jest nie tak na on-line . Czyli te same ustawienia są ok w próbach czasowych a z kolei w online na każdym zakręcie zarzuca mi bolid, mimo to że to te same ustawienia. Aha... przy starcie bieg 1 jest cholernie długi (czegoś takiego do tej pory nie miałem). czy ktoś z Was miał podobne problemy i wie jak się ich pozbyć. Dodam, że w wyscigach mam rank 30 i do tej pory w on-line nie miałem takich problemów. Proszę o poradę. Do zobaczenia gdzieś na zakręcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnym pomyslem jest porownywabnie TT z wyscigiem online. Przy TT masz tor maksymalnie nagumowany caly czas, podczas online tor jest bardziej slippery wiec i o spiny latwiej, w tej grze nie mozna mowic o nadsterownosci, tyl odjezdza = spin, ewentualnie mozna hamulcem przywrocic samochod do rownowagi ;P Kwestia jest tez tego w jakim trybie jezdziles online wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnym pomyslem jest porownywabnie TT z wyscigiem online. Przy TT masz tor maksymalnie nagumowany caly czas, podczas online tor jest bardziej slippery wiec i o spiny latwiej, w tej grze nie mozna mowic o nadsterownosci, tyl odjezdza = spin, ewentualnie mozna hamulcem przywrocic samochod do rownowagi ;P Kwestia jest tez tego w jakim trybie jezdziles online wczesniej.

Dzięki, za odpowiedź. Dokładnie jest to związane ze spinami, praktycznie na każdym wyjściu z zakrętu. Jeżdżę cały czas na tych samych ustawieniach i do tej pory takie rzeczy mi się nie przytrafiały. Próbowałem zmieniać ustawienia w zakładce u inżyniera i nic to nie zmienia, również ustawiałem bolid pod kątem przyczepności tylnej osi i dalej to samo. Wnioskuje z tego, że w moim przypadku żadna zmiana ustawień nie pozwala wyeliminować spinu i jak mi się wydaje nie jest to związane z techniką pokonywania zakrętu (bo do tej pory spiny nie występowały ). Nic będę dalej kombinował. W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie najezdzaj na tarki i bedzie problem z glowy, zapewne tym jest to spowodowane. Tarki czesto same z siebie powoduja spina jak sie na nie najedzie. Pozatym uwazaj z gazem bo nawet lekko wcisniwty czesto spina powoduje. Zalezy tez na jakich torach jezdzisz na jednych latwiej zaliczyc spina niz na innych ;P kwestia wyczucia gdzie mozna przycisnac ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie szukam po forum ale nie umiem znaleźć, albo przeoczyłem albo nie ma tego, jak przeoczyłem to przepraszam, mam takie pytanie, jak wejść w zaawansowane ustawienia kierownicy ? mam kierownicę tracer gtr i nie mam możliwości wejścia, a może przy tej kierownicy się nie da ?, nadto w grze wszystko działa ok, jak daje ustawienia własne poustawiam to wszystko śmiga jak należy. Problem polega na tym, że nie mam możliwości dozowania gazem, albo pełny gaz albo wcale... :( Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę grać 5 sezon jeżdząc w Ferrari.

Dotychczas co roku zmieniałem team, jednak w następnym sezonie chciałbym pozostać w Scuderii.

Przejechałem już 15 wyścigów i podostawałem już oferty od innych teamów.

Mistrzostwo mam już zdobyte, przy oczekiwaniach zespołu na ukończenie sezonu na 2 miejscu.

W którym momencie macierzysta stajnia oferuje przedłużenie kontraktu? Na samym finiszu sezonu czy wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaoferuja ci kontraktu jesli nie masz odpowiedniego poziomu, jedynym sposobem jest wybranie jako glownego rywala kolegi zespolowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kowi!

Zatem trzeba będzie przenieść się do innego teamu.

Trochę to dla mnie nielogiczne i do poprawki w przyszłej wersji. Skoro zdobywam im majstra i realizuję założone cele to powinni tym bardziej złożyć mi ofertę mimo, że nie mam wymaganego poziomu. Zwłaszcza, że po zdobyciu tytułu na kilka wyścigów przed końcem inżynier podnieca się tym faktem i mówi: oczekujemy, że powtórzysz to w przyszłym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he..... Ale Wam fajnie.... Ja dopiero dzisiaj zacznę karierę. Zakupiłem F1, kierownicę G27 i stojak pod nią (Wheel Stand Pro). Tak naprawdę to będzie moja pierwsza gra na PS3 - konsolę mam ze dwa tygodnie. Przeczytałem cały wątek z zainteresowaniem i ślinka mi cieknie.... Już się nie mogę doczekać powrotu do domu.... Zazdroszczę jak czytam o tytułach mistrza świata. Przedemną pewnie wiele wiele pracy. Może macie jakieś porady dla początkującego, tak abym sięzbytnio nie zniechęcił ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie graj w GT5, inaczej F1 traci caly urok :P Ogolnie wylacz od razu wszystkie wspomagacze i ucz sie bez nich jezdzic. Linia nie jest do niczego potrzebna bo i tak punkty do hamowań sa zle dobrane. Sam musisz sie ich nauczyc. Nie najezdzaj za bardzo na tarki, bo sa spinogenne. Ustaw sobie FF na maksymalne wartosci, lepiej czuc bolid jak dla mnie, ale to jak wolisz sprawdz moze ci przypasuje. Staraj sie plynnie jezdzic i bedzie git :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie graj w GT5, inaczej F1 traci caly urok :P

Moglbys rozwinac troche swoja wypowiedz? Gram w GT5 od promiery i wlasnie szykuje sie do zakupu F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizyka jest w tej grze straszna w porownaniu do gt5. Tyl odjezdza, w ogole tego nie czuc. Najazd na tarke moze skonczyc sie spinem, ale nie musi, 10 razy przejedziesz tak samo po tarce za 11 masz spina bo gra tak stwierdzi :P Ogolnie jest spoko ale przy dluzszej jezdzie zaczyna frustrowac i to strasznie. Pozatym na expercie w virginie w pierwszym sezonie mozna mistrza zdobyc jak sie zna tory, takze poziom trudnosci tez nie jest najwyzszy :P a AI na niektorych torach szkoda gadac. Jest pare torow gdzie nie da sie przeciwnigow w singlu wyprzedzic, nie ma takiej opcji np. GP Hiszpanii jest dobrym przykladem :P W sumie ilosc malych bledow zabija jak dla mnie radosc z gry jezeli sie ma porownanie do jakiejs innej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam problem z F1 2010, który postaram się jak najprościej opisać.

Rozpocząłem grę w trybie kariery zespołem BMW Sauber (5 sezonów) i kiedy już trochę opanowałem jeżdżenie postanowiłem, że zmienię zespół na jakiś inny, i wtedy zaczęły się problemy.

Po wybraniu każdego innego zespołu w trybie kariery na obojętnie jaką długość sezonu wszystkie samochody na prostej „start-meta” na torze w Bahrajnie osiągają max 242km/h (wcześniej ok. 272km/h) przy ustawieniach zarówno inżyniera jak i moich. Przejrzałem wszystkie opcje i nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

W trybie gran-prix po wybraniu ferrari albo mclarena tez osiągają tylko 242km/h.

Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam problem z F1 2010, który postaram się jak najprościej opisać.

Rozpocząłem grę w trybie kariery zespołem BMW Sauber (5 sezonów) i kiedy już trochę opanowałem jeżdżenie postanowiłem, że zmienię zespół na jakiś inny, i wtedy zaczęły się problemy.

Po wybraniu każdego innego zespołu w trybie kariery na obojętnie jaką długość sezonu wszystkie samochody na prostej „start-meta” na torze w Bahrajnie osiągają max 242km/h (wcześniej ok. 272km/h) przy ustawieniach zarówno inżyniera jak i moich. Przejrzałem wszystkie opcje i nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

W trybie gran-prix po wybraniu ferrari albo mclarena tez osiągają tylko 242km/h.

Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim????

za predkosc maksymalna odpowiedzialne sa:

kat tylniego spoilera - im mniejszy tym wyzsza predkosc

silnik - moze ma awarję, zmień go

ustawienia skrzyni, nie ustawiaj za wysokich bo nie bedzie ciagnal, a za niskie obnizaja predkosc max.

nic innego mi nie przychodzi do glowy, moze opony masz na mokre (ale tego nie sprawdzalem czy ma wplyw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprawa się rozwiązała, nie była to wina gry tylko pada-przycisk R2 coś nie łączył i dlatego wszyskie samochody tak jeździły.

Wczoraj pad został rozebrany i po 2 godz. składania wszystkich części można już normalnie jeździć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprawa się rozwiązała, nie była to wina gry tylko pada-przycisk R2 coś nie łączył i dlatego wszyskie samochody tak jeździły.

Wczoraj pad został rozebrany i po 2 godz. składania wszystkich części można już normalnie jeździć.

Pozdrawiam

:whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pewien problem z F1 , mianowicie albo jestem ślepy albo cos innego ze mna nie tak, ale powiedzcie mi gdzie zmienia sie poziom AI bo za cholere nie moge znalesc a we wczesniejszych watkach co poniektorzy wspominaja ze maja przeciwnikow na legend ustawionych itd. Prosze o POMOC , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pewien problem z F1 , mianowicie albo jestem ślepy albo cos innego ze mna nie tak, ale powiedzcie mi gdzie zmienia sie poziom AI bo za cholere nie moge znalesc a we wczesniejszych watkach co poniektorzy wspominaja ze maja przeciwnikow na legend ustawionych itd. Prosze o POMOC , pozdrawiam

Jeżeli wchodzisz do menu wyścigu kariery albo GP to w gównej tabelce ustawiasz liczbę okrążeń, pogodę itp. Jest tam też opcja "difficult level" albo poziom trudności z polskiego. Po kilknięciu otwiera ci się nowe menu z ustawieniami typu symulacja opon i paliwa, flagi oraz na samym dole poziom AI który szukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×