Skocz do zawartości
ONE

Pro Evolution Soccer 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Spójrzmy prawdzie w oczy. Zadna z tych gier nie jest symulacją, obie to zręcznościówki, z czymże PES wydaje mi się trochę bardziej nienaturalny.

Myślę, że symulacja pełną gębą nie byłaby grywalna i chyba byłoby to nieopłacalne dla wydawców.

Edytowane przez Reven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że symulacja pełną gębą nie byłaby grywalna i chyba byłoby to nieopłacalne dla wydawców.

No raczej. Grając Polską wywalałbyś piłkę na auty, albo do przodu na pałę. Podanie do kolegi z zespołu miałoby 20% szans na sukces, a strzał z daleka jakieś 0.01%. Do tego nie wyrobiłbyś z kasą na fryzjera.

W Fifie od zawsze nie podoba mi się system strzałów, ich sztuczność i to zaokrąglanie nóżką (chyba wiadomo o co chodzi).

Natomiast w ostatnich Pesach jest fatalne Menu i nawigacja po opcjach bo sama gra pozostała nie zmieniona, ale czy to źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Spójrzmy prawdzie w oczy. Zadna z tych gier nie jest symulacją, obie to zręcznościówki, z czymże PES wydaje mi się trochę bardziej nienaturalny.

Myślę, że symulacja pełną gębą nie byłaby grywalna i chyba byłoby to nieopłacalne dla wydawców.

Chyba chciales napisac ze Fifa jest bardziej nienaturalna.

btw. Kopacz, bramkarze w fifie sa przepakowani, kiedys troche bronilem na murawie, i lapanie 90% pilek, jest NIEMOZLIWE, a z pola karnego to juz w ogole graniczy z cudem (jesli ktos kopnie w miare mocno, a nie podanie po ziemi bo wtedy brakmarz blokuje pilke brzuchem i zakrywa rekami), swoja droga, fajna ciekawostka, bo w fifie 09 bramkarze lapia mocne pilki, a jak puszcze szmate z karniaka po ziemi, odziwo pusci do bramki.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spójrzmy prawdzie w oczy. Zadna z tych gier nie jest symulacją, obie to zręcznościówki, z czymże PES wydaje mi się trochę bardziej nienaturalny.

Myślę, że symulacja pełną gębą nie byłaby grywalna i chyba byłoby to nieopłacalne dla wydawców.

Tak samo jak symulator lotu nie jest symulatorem. Nie, prawda jest imo taka jak napisałem, ponieważ chodzi tu o symulację komputerową, a nie 100% "realizm" do któego dążą prawdziwe symulatory (np. wojskowe). Dlatego uważam PESa za symulację piłki nożnej, a przynajmniej coś co ma szansę nia być, a FIFkę za zręcznościówkę.

No raczej. Grając Polską wywalałbyś piłkę na auty, albo do przodu na pałę. Podanie do kolegi z zespołu miałoby 20% szans na sukces, a strzał z daleka jakieś 0.01%. Do tego nie wyrobiłbyś z kasą na fryzjera.

W Fifie od zawsze nie podoba mi się system strzałów, ich sztuczność i to zaokrąglanie nóżką (chyba wiadomo o co chodzi).

Natomiast w ostatnich Pesach jest fatalne Menu i nawigacja po opcjach bo sama gra pozostała nie zmieniona, ale czy to źle?

Wiadomo o co chodzi. Gra w PESa zawsze była rajcowna, jeśli się komuś znudziła i lubi odmiane, to weźmie produkt EA.

Chyba chciales napisac ze Fifa jest bardziej nienaturalna.

btw. Kopacz, bramkarze w fifie sa przepakowani, kiedys troche bronilem na murawie, i lapanie 90% pilek, jest NIEMOZLIWE, a z pola karnego to juz w ogole graniczy z cudem (jesli ktos kopnie w miare mocno, a nie podanie po ziemi bo wtedy brakmarz blokuje pilke brzuchem i zakrywa rekami), swoja droga, fajna ciekawostka, bo w fifie 09 bramkarze lapia mocne pilki, a jak puszcze szmate z karniaka po ziemi, odziwo pusci do bramki.

Przecież się z Tobą zgadzam. Uważam, ze są przepakowani. Sam fakt, że w polu karnym nie mam szans zrobić bramkarza na szaro mnie drażni. A reszta jest taka jak piszesz + to co wcześniej wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ohoho FANBOYSTWO, az dziwnie sie te wszystke posty KopaczaKa i cwira czyta, jak mozna byc tak zapatrzonym lol KONAMI wam placi?, dobra wychwalacie gre pod niebiosy, ktorej samego tworce Sebasse wyje..... bo sie przyznal, ze nie potrafi zrobic porzadnej pilki noznej na NG. Co do tych strzalow w FIFIE uwierzcie mi da sie strzelac bramki z daleka, da sie ominac bramkarza i strzelic na pusta bramke, kur.... jakie 90% obron bramkarza ludzie nauczcie sie grac. To jest watek o PES 2010, dobrze tylko, ze konkurencja nie spi niedlugo FIFA 2010, ktorej progres jest niesamowity. Juz sie nie moge doczekac oby2u produkcji, wyczekuje z niecierpliwosci, oby wrescie pes przypominal gameplayem 5, a nie tak jak od dwoch lat kupa gnoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ohoho FANBOYSTWO, az dziwnie sie te wszystke posty KopaczaKa i cwira czyta, jak mozna byc tak zapatrzonym lol KONAMI wam placi?, dobra wychwalacie gre pod niebiosy, ktorej samego tworce Sebasse wyje..... bo sie przyznal, ze nie potrafi zrobic porzadnej pilki noznej na NG. Co do tych strzalow w FIFIE uwierzcie mi da sie strzelac bramki z daleka, da sie ominac bramkarza i strzelic na pusta bramke, kur.... jakie 90% obron bramkarza ludzie nauczcie sie grac. To jest watek o PES 2010, dobrze tylko, ze konkurencja nie spi niedlugo FIFA 2010, ktorej progres jest niesamowity. Juz sie nie moge doczekac oby2u produkcji, wyczekuje z niecierpliwosci, oby wrescie pes przypominal gameplayem 5, a nie tak jak od dwoch lat kupa gnoju.

Przypominij sobie co pisałeś w temacie o PES09. Fanboyem to jesteś najwyżej Ty i to nie potrafiącym czytać. Mam obie gry i uważa, że są świetne. Fifka to super zręcznościóka, a PES symulator. Ty w w temacie o PES2009 zacząłeś bluzgać tylko dlatego, że Ci nie podpasowały moje argumenty, a swoich nie przedstawiłeś. Co do umiejętności, to wypraszam sobie. Grać potrafię w obie gry i nie wciskaj innym ciemnoty. W FIFce nie kieruje sie strzałem, tzn. nie precyzyjnie. Co do twórców PESa, to wybacz, ale nic nie wiesz na temat tego co powiedział. Może czytałeś coś na Polygamii, albo na jakimś Kotaku, ale weź pod uwagę, że mowa o japońskich programistach. Znasz japoński? Jeśli tak, to luzik, jesli nie to nie wiesz co powiedział gość, a co zostałe wymyślone przez dziennikarzy/tłumaczy.

W temacie o PES2010 nieuniknione są porównania do poprzednich edycji gry KONAMI i konkurencyjnej FIFy, więc Alolu weź na wstrzymanie. Wiadomo, ze będzie się sporo na ten temat mówiło, a koniec dywagacjom położy dopiero wydanie opisywanej tu gry.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fifka to super zręcznościóka, a PES symulator.

To zdanie mi wystarczy juz wiecej sie nie bede tu wypowiadal bo to nie ma sensu. Pozdrawiam wszystkich nie zapatrzonych w jedna gre, takze osoby obiektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktorej samego tworce Sebasse wyje..... bo sie przyznal, ze nie potrafi zrobic porzadnej pilki noznej na NG.

Pokaz link albo sie juz wiecej nie odzywaj dzieciaku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, ALOL997 ma rację co do jednego, jesteście kompletnymi fanboyami Pesa. A pisanie: 'lubię obie gry' mnie nie przekona, bo między wierszami wyraźnie widać, że Fifą gardzicie, a Pesa uwielbiacie :) Czemu nie założycie forum pesa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zdanie mi wystarczy juz wiecej sie nie bede tu wypowiadal bo to nie ma sensu. Pozdrawiam wszystkich nie zapatrzonych w jedna gre, takze osoby obiektywne.

Ty nie jesteś obiektywny, za to zapatrzony w jedną grę- FIFA. To jest fanatyzm. Nikt Cię nie obraził, a Ty jesteś chamski i co ztego ma wynikać.

Co by nie mówić, ALOL997 ma rację co do jednego, jesteście kompletnymi fanboyami Pesa. A pisanie: 'lubię obie gry' mnie nie przekona, bo między wierszami wyraźnie widać, że Fifą gardzicie, a Pesa uwielbiacie :) Czemu nie założycie forum pesa?

Uważam, ze w PESa trzeba umieć grać i jeśli ktoś nie chce podjąć tego trudu wybierze FIFę. To jest fakt. Co więcej lubię obie gry i nikt nie może temu zaprzeczać, a przekonywać nie muszę. ;) Jak dla mnie tegoroczne edycje są RÓWNIE dobre, ale jako seria PES, a raczek WE, zajada FIFki na śniadanie. Aczkolwiek ostatnio ogół graczy, szczególnie tych "hardkorowych" twierdzących, że grafa ma drugorzędne znaczenie, wielbi FIFkę, bo... jest ładniejsza (co zależy od gustu, bo np. uważam, ze "pływanie" piłkarzyków w FIFce naturalne nie jest). Tacy są konsekwentni i hardcore`wi. :P

Niech każdy gra w to co woli, ja nikogo nie przekonuję, drażni mnie tylko bezpodstawne gnojenie dobrej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co by nie mówić, ALOL997 ma rację co do jednego, jesteście kompletnymi fanboyami Pesa. A pisanie: 'lubię obie gry' mnie nie przekona, bo między wierszami wyraźnie widać, że Fifą gardzicie, a Pesa uwielbiacie :) Czemu nie założycie forum pesa?

Czyli jak sie nie zgadzam z twoim i tego dzieciaka pogladem i pomimo waszych ochow i achow nad fifa, nadal uwazam ze jest gorsza i do pesa jej brakuje, to kompletnym fanbojem jestem? A czym ty jestes w takim razie? Okresl ten stan gdzie twoje zdanie i preferencje sa najsluszniejsze i ktos kto ma opinie odmienna niz twoja po prostu nie ma racji i najpewniej jest jakims zaslepionym fanbojem bo jak inaczej rozsadnie to uzasadnic....

Dopoki jakies argumentacje i wlasne wrazenia z gry opisywales to dyskusja jeszcze miala jakis sens, ale jak od fanbojow zaczynasz wyzywac to panu juz w tym temacie podziekujemy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak sie nie zgadzam z twoim i tego dzieciaka pogladem i pomimo waszych ochow i achow nad fifa, nadal uwazam ze jest gorsza i do pesa jej brakuje, to kompletnym fanbojem jestem? A czym ty jestes w takim razie? Okresl ten stan gdzie twoje zdanie i preferencje sa najsluszniejsze i ktos kto ma opinie odmienna niz twoja po prostu nie ma racji i najpewniej jest jakims zaslepionym fanbojem bo jak inaczej rozsadnie to uzasadnic....

Dopoki jakies argumentacje i wlasne wrazenia z gry opisywales to dyskusja jeszcze miala jakis sens, ale jak od fanbojow zaczynasz wyzywac to panu juz w tym temacie podziekujemy..

Coś wtym jest.

A tak na spokojnie. Cieszmy sie, ze mamy dwie tak odmienne gry. Dzięki temu każdy może wybrać to co lubi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Boże, jak Wy się podniecacie i bierzecie wszystko do siebie. Ktoś Cię obraził ?? Nie kontynuuj tej żałosnej dyskusji, zgłoś do moderatora, a nie próbuj rozstrzygać spór samemu. Jak widzę to nie ejst temat o PES`ie 2010 tylko dotyczy sporu FIFA vs PES i kto jest fanboyem a kto nie. I wyzywanie innych od dzieci jest bez sensu bo należy najpierw spojrzeć na siebie.

Edytowane przez Reven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boże, jak Wy się podniecacie i bierzecie wszystko do siebie. Ktoś Cię obraził ?? Nie kontynuuj tej żałosnej dyskusji, zgłoś do moderatora, a nie próbuj rozstrzygać spór samemu. Jak widzę to nie ejst temat o PES`ie 2010 tylko dotyczy sporu FIFA vs PES i kto jest fanboyem a kto nie. I wyzywanie innych od dzieci jest bez sensu bo należy najpierw spojrzeć na siebie.

Masz rację temat jest o PES2010. pokazano obrazek, ludzie skomentowali i powinno się go zamknąć. Jeśli się tego nie robi i pozwala na taką dyskusję, to jest to według modów ok. Ale masz racje nie ma co się wykłócać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak sie nie zgadzam z twoim i tego dzieciaka pogladem i pomimo waszych ochow i achow nad fifa, nadal uwazam ze jest gorsza i do pesa jej brakuje, to kompletnym fanbojem jestem? A czym ty jestes w takim razie? Okresl ten stan gdzie twoje zdanie i preferencje sa najsluszniejsze i ktos kto ma opinie odmienna niz twoja po prostu nie ma racji i najpewniej jest jakims zaslepionym fanbojem bo jak inaczej rozsadnie to uzasadnic....

Dopoki jakies argumentacje i wlasne wrazenia z gry opisywales to dyskusja jeszcze miala jakis sens, ale jak od fanbojow zaczynasz wyzywac to panu juz w tym temacie podziekujemy..

Różnica jest taka, że ja jestem fanem serii Pes, która jednak mnie zawiodła, więc przerzuciłem się na Fife chwilowo. Ale jak to już podkreśliłem w jednym z postów - liczę na to, że Pes 2010 wróci na tron. Koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokazano obrazek, ludzie skomentowali i powinno się go zamknąć. Jeśli się tego nie robi i pozwala na taką dyskusję, to jest to według modów ok.

Przecież to jest temat główny o grze! Co Ci mam tu zamknąć?

Dopóki dyskusja jest na poziomie to ingerencja jest wręcz niewskazana. Jeśli poziom dyskusji spada i zaczynają się wycieczki osobiste --> RAPORT.

Trzymajmy się tematu. O grze PES 2010!

Swoją drogą to nie wiem, czemu nikt nie wpadł na pomysł założenia gdzieś topiku o nazwie np. PES vs FIFA, tylko ganiacie się z jednego do drugiego :) Załóż, uargumentuj i kontruj, a reszta kupi pop-corn i będzie fajny melanż XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fanboJem, fify po prostu nie lubię. Tak jak kolega wyżej napisał, liczę, że pes2010 wniesie coś nowego, świeżego. Jeśli tak, konami na mnie zarobi, jak nie........... jest wiele gier  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to jest temat główny o grze! Co Ci mam tu zamknąć?

Dopóki dyskusja jest na poziomie to ingerencja jest wręcz niewskazana. Jeśli poziom dyskusji spada i zaczynają się wycieczki osobiste --> RAPORT.

Trzymajmy się tematu. O grze PES 2010!

Swoją drogą to nie wiem, czemu nikt nie wpadł na pomysł założenia gdzieś topiku o nazwie np. PES vs FIFA, tylko ganiacie się z jednego do drugiego :) Załóż, uargumentuj i kontruj, a reszta kupi pop-corn i będzie fajny melanż XD

Luzik, ja tam chętnie pogadam, ale widzisz sam co się zaczyna dziać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu o grze pod nazwą Pro Evolution Soccer bez żadnych porównań z fifą tak jak napisał KILL.

Patrząc na te screeny niewydaje mi się żeby Konami zrobiło tak szybko taki krok w przód.Narazie są to "pierwsze"zdjęcia więc jeszcze PES'owcy z niecierpliwością muszą poczekać na Finisz który będzie w październiku na półkach.Wtedy wszystko się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plota sie pojawila w sieci ze nowy PES wyjdzie 22 Pazdziernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzono, że na Gamescom w Kolonii pojawi się grywalna wersja PES2010 :) Ciekawe kiedy będzie demko do pobrania z sieci, hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Durski jak zawsze wyolbrzymia sprawę, ale fakt lagi bywają męczące, choć nie zawsze występują, a już z pewnością nie są tak tragiczne, żeby uniemozliwiały grę. Jednak jeśli Konami sprawi, że PES będzie jeszcze lepszy w sieci, to tylko się cieszyć pozostaje.

Mnie zastanawia, czy będzie można przenosić dane z trybu masters league i become a legend do następnej części gry.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×