Skocz do zawartości
Vasquez

[tutorial] Konwersja do AVCHD

Rekomendowane odpowiedzi

Z usunięciem pasów (czyli ponownym dekodowaniem) na pewno nie będzie szybciej. Ale przynajmniej paski są czarne, a nie zielone i mi jakoś nie przeszkadzają, a lepsze to niż konwersja trwająca godzinami. Dodatkowo w multiAVCHD mozna w sumie odrazu stworzyc menu, przydatne jak ładujemy kilka odcinkow serialu do jednej struktury AVCHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, czyli w końcu ktoś wpadł na pomysł zamiany zielonych na czarne :) to faktycznie przyspieszy przeróbkę. Trzeba będzie się tym pobawić wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z usunięciem pasów (czyli ponownym dekodowaniem) na pewno nie będzie szybciej. Ale przynajmniej paski są czarne, a nie zielone i mi jakoś nie przeszkadzają, a lepsze to niż konwersja trwająca godzinami. Dodatkowo w multiAVCHD mozna w sumie odrazu stworzyc menu, przydatne jak ładujemy kilka odcinkow serialu do jednej struktury AVCHD.

a czy mógłbys napisac jakis tutorial do tego programu?? Jest tam tyle róznych opcji ze nie umie sie polapac za bardzo. Wrzucam jakis film a on mi go i tak transkoduje takze bedzie zajmowac sporo czasu a przeciez nie o to chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki tutorialik na szybko, jak będzie niewystarczający to skrobnę coś więcej.

MultiAVCHD potrzebuje napisy w formacie .srt więc na ten format musimy je wczesniej przerobic (polecam subedit player) i naza pliku z napisami musi być dokladnie taka sama jak filmu.

1. Otwieramy MultiAVCHD, klikamy "Wczytaj plik video" - ładujemy nasz film. Poźniej klikamy "edytuj" (lub dwuklik na nazwę filmu), otwiera nam się okno, gdzie możemy sprawdzić rozdzielczość filmu, czy napisy się poprawnie wczytały, itd.

W tym oknie klikamy "uncrop", otwiera nam się kolejne okno, gdzie podajemy parametry transkodowania filmu. Ponieważ nie chcemy czekać godzinami, wybieramy opcję "Do not transcode" (z rozwijanego menu prawdy/dół okna), następnie klikamy"Zastosuj" i "OK" w poprzednim oknie.

2. Jezeli mamy kilka plików, które chcemy miec w strukturze AVCHD (np. kilka odcinkow serialu) powtarzamy punkt 1 i ładujemy kolejne pliki. Jeżeli nie to ten punkt opuszczamy.

Przy kilku plikach warto stworzyc menu, wchodzimy w zakładkę author i zaznaczamy ptaszkiem opcję "twórz główne menu". (Pojawi się nam dodatkowa zakladka menu, gdzie mozemy się pobawic wyglądem menu ale poniewaz mi domyślne się podoba nic więcej już nie robię.

3. Następnie z zakładki w głownym menu wchodzimy w "Muxer & Audio", zaznaczamy ptaszkiem "zaawansowane przetwarzanie napisów srt", oraz "post-proces napisow srt". Powyzsze opcje nie są konieczne, zaznaczenie ich powoduje nieco dłuższe tworzenie napisow ale za to są śliczne :)) Warto też zaznaczyc "wyświetlaj pierwszy strumien z napisami", wtedy film automatycznie bedzie sie odpalał z napisami.

4. W zakładce media wybieramy katalog docelowy i kilkamy "Uruchom", nastepnie klikamy "Playstation 3". Po paru lub kilkudziesięciu minutach (w zależności od wagi pliku i ilości napisów) mamy gotowy katalog AVCHD, który w CAŁOŚCI przenosimy na pendriva, dysk przenośny czy płytę DVD do GŁÓWNEGO KATALOGU (ważne, bo inaczej plejak nie potraktuje tego jako struktury BD).

A potem możemy się już cieszyć filmem na PS3.

Dodatkowe informacje:

- W celu przyspieszenia operacji i uniknięcia kopiowania, warto od razu jako katalog docelowy wskazać np. pendriva.

- Jeżeli w niektórych oknach programu nie widzimy filmu, nie można sprawdzić napisów lub menu, zazwyczaj trzeba sciagnac i zainstalowac dodatkowe programy. W moim przypadku był to ffdshow i Haali Media Splitter.

- Jeżeli coś działa nie tak, sprawdzamy zakładkę "Log" i i błedy (zaznaczone na czerwono) zazwyczaj są to problemy z działaniem jakiegoś programu lub jego brakiem, najlepiej sciągnąć najnowszą wersję tego programu i doinstalować.

To chyba tyle, mam nadzieję, że zrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze przyznac ze kiszkowaty jest ten program zrobilem film i jakosc jest strasznie kaszaniasta tak jak w przypadku AVCHD Disk creator proces trwa krótko jednak jakosc do kitu wyglada jak zwykly divx. Jedynym + jest to ze nie ma zielonego pasa tylko jest czarny ja jednak jak narazie pozostaje przy AVCHD Coder, po przerobieniu tym programem jakość jest wysmienita. Nie mniej jednak dzieki za tutorial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej ty musiałeś coś skopać.

Jeżeli w MultiAVCHD nie transkodujemy materiału, to on tylko wyciąga stream z kontenera mkv i wsadza w struktury AVCHD. To jest dalej ten sam, niezmieniony stream, nie ma mowy o jakimkolwiek spadku jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok spróbuje jeszcze ale robilem tak jak to opisales. Nie wiesz co moze być nie tak??Na czerwono wyskakuje mi cos takiego: " Video height (544) not compliant (480/576/720/1080)! Final output may be distorted". Dodam ze mam poinstalowane wszystkie odpowiednie kodeki ffdshow haali media splitter i avi synth. A tak wogóle to jak film nie ma 720p tylko np 544 to dorabia Ci te czarne pasy z dołu i z góry tv?? Bo ja mam tylko na dole jaden, szeroki czarny pas.

Edytowane przez Longer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dorabia na dole pas, żeby mieć wycentrowane trzeba transkodować :(

Jak pokazuje tak na czerwono tzn. że nie będzie transkodował (czyli dołożony zostanie czarny pas aby uzupełnić brakujące pixele) czyli wszystko ok.

Edytowane przez Kenzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok z tym jednym pasem jakos to przelkne ale jakość jakas taka do bani :( robie wlasnie 2 plik dokladnie wg Twojej instrukcji i zobaczymy czy bedzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie...

Tworzę kompilacje w multiAVCHD 3.0 robię wszystko z opisem. Na końcu wybieram kompilacje dla PS3 powstaje katalog o nazwie "AVCHD", wypalam go w Nero jako UDF 2.50 i lipa PS widzi foldery, pliki, ale filmu nie odpala.

Jak mam to nagrać ??

Nagrać zawartość katalogu "AVCHD" a nie folder z zawartością czy co ??!! Gdy wrzucam katalog na Pen to wszystko jest si z płyti DVD lipa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągnąłem taką wersję: AVCHDCoder 10.02.01 Setup.exe (105MB).

Zainstalowałem ją, a potem wg instrukcji w programie zainstalowałem kolejne niezbędne programy (instalki są już w zestawie). Potem tylko odpowiedni plik mkv i srt o takich samych nazwach, dałem convert i po blisko 10h miałem gotowy obraz ISO, który po nagraniu na DVD-RW pięknie odtworzył się w PS3. Także, można spokojnie używać najnowszej wersji programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tez sciagam nowa wersje jak to prawda co mowisz to napewno lepiej poczekac te 10h zostawic komputer na noc i ustawic sciaganie filmu za razem i miec juz ta lepsza jakosc;)

Daje convert wszystko dobrze wybieram wszystko w poszczegolnych zakladkach jak nalezy na koniec naciskam convert i nic;/

co z tym fantem zrobic?

post-20970-1266959558,7163_thumb.jpg

Edytowane przez mocko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Daje convert wszystko dobrze wybieram wszystko w poszczegolnych zakladkach jak nalezy na koniec naciskam convert i nic;/

co z tym fantem zrobic?

Ten program ma taką opcje że można dodać kilka róznych plików i nagrać go jako 1 projekt na 1 płytke (tyczy się to przedewszystkim seriali) i musisz bodajże w 1 zakładce tam gdzie ładujesz film i napisy dodać twój projekt do dysku (w prawym dolnym rogu powinien być button "add to disk" czy jakoś tak) a później w tej zakładce z Twojego screena trzeba dać "add to queue" i wtedy dopiero convert. Mam nadzieje ze pomogłem i sie nie pomylilem, pisze z pamięci bo jestem w pracy :P

Ratujcie...

Tworzę kompilacje w multiAVCHD 3.0 robię wszystko z opisem. Na końcu wybieram kompilacje dla PS3 powstaje katalog o nazwie "AVCHD", wypalam go w Nero jako UDF 2.50 i lipa PS widzi foldery, pliki, ale filmu nie odpala.

Jak mam to nagrać ??

Nagrać zawartość katalogu "AVCHD" a nie folder z zawartością czy co ??!! Gdy wrzucam katalog na Pen to wszystko jest si z płyti DVD lipa....

dokładnie musisz nagrać zawartość tego folderu AVCHD w nim bodajże sa 2 foldery BDMV i ten drugi hmmm... nie pamietam :P w każdym razie wrzucasz obydwa bezpośrednio na płytke i wypalasz. Ja do nagrywania obrazów i filmów w takich strukturach używam programu IMGburn i wszystko śmiga.

Edytowane przez Longer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki miales racje ruszylo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki miales racje ruszylo:)

A u mnie nie... Robię wszystko zgodnie z tutorialem. Powstaje katalog AVCHD... itd. Nagrywam zawartość na pena i nic, PS widzi strukturę katalogów, ale nie odpala filmu. Muszę wejść ręcznie do miejsca z plikami filmowymi i po kolei odpalać. Nie mam możliwości wyboru ścieżki dźwiękowej ani napisów mimo, że są dostępne np dwie ścieżki oraz napisy. Gdzie jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to może być zapodaje do programu plik i wyskakuje coś takiego " error reading file" a mam wersje 10.08.08 programu

Edytowane przez dragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, czy można dodać napisy do już utworzonego obrazu .iso? mianowicie ściągnąłem sobie film w formacie avchd i wszystko ładnie śmiga ale mam napisy w języku niemieckim.... da się to jakoś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, czy można dodać napisy do już utworzonego obrazu .iso? mianowicie ściągnąłem sobie film w formacie avchd i wszystko ładnie śmiga ale mam napisy w języku niemieckim.... da się to jakoś zmienić?

z tego co mi wiadomo to nie ma takiej opcji niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam encodera 3.08 ale nie konwenteruje mi obrazu. I plik wyjsciowy z 5 Gb zajmuje 1,5Gb. HELP!!!

Edytowane przez stacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czym się różni program AVCHDCoder od multiAVCHD? Czy jest różnica pomiędzy czasem konwersji, ponieważ film na AVCHDCoder przerabia mi się prawie 14 h na zwykłą płytę DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki program byście polecali żeby Blu-ray-a (mam na dysku struktury płyt) okroić i zrobić z niego AVCHD dla DVD-DL? Jak policzyłem to po przerobieniu na ten format zyskał bym z 370 GB na dyskach, wiec warto nad tym posiedzieć... Zależy mi żeby zostawić tylko język angielski i polski oraz napisy pl-reszta mi nie potrzebna do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przerabiam na avchd to jest option->cpu priority->ustawione na slow czy jak ustawie na normal lub High to gorsze będzie przerobienie na avchd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×