Skocz do zawartości
ONE

The Last Guardian

Rekomendowane odpowiedzi

Wstyd się przyznać, ale nie grałem w ICO, a w SOTC tylko za czasów PS2 gdzie w ogóle nie ogarniałem gry i była ona dla mnie po prostu za trudna, dlatego do TLOG podchodziłem na świeżo, nie czekałem na premierę, nie nastawiałem się na jakieś arcydzieło, ani nie byłem napalony w dniu premiery na kupno.

Ukończyłem grę 3 dni temu, a mimo to cały czas sobie o niej przypominam, a przede wszystkim o zakończeniu. Świetny klimat i przeżycie, Trico to naprawdę jeden z najbardziej "żywych" postaci z gier, może trochę niesforny, ale po czasie myślisz tylko o tym, żeby nic mu się nie stało. Gierka ma swój urok, a momenty 

Spoiler

w których Trico obrywa, albo musimy mu podać beczki do paszczy, bo sam nie jest w stanie naprawdę urzekają i chwytają ze serce. Mimo że to tylko gra, to immersja jest genialna.

Gra ma też swoje bolączki jak ta nieszczęsna kamera, albo wspominane nieposłuszeństwo zwierzaka, ale cała otoczka, klimacik, projekt lokacji i muzyka w pełni to rekompensują. Miła odskocznia od tych wszystkich sztampowych gierek na jedno kopyto. Graficznie znośnie, gra ma swoje momenty i jakoś nie razi, Trico wykonany genialnie. Zastanawiam się tylko co twórcom zajęło w tej produkcji aż 10 lat? 

Najbardziej jednak boli optymalizacja, dawno nie widziałem gry w której tak mocno spadała liczba klatek. W pewnym momencie miałem wrażenie jakiegoś pokazu slajdów, a podczas

Spoiler

Pierwszego i drugiego spotkania z Bestią i samego zakończenia

byłem przekonany, że konsola za chwile wybuchnie :1_grinning:

Pomimo tych minusów daje grze mocne 9/10, bo omawiane przeze mnie bolączki można w patchach załatać i nie są to na tyle uporczywe błędy, żeby nie móc spokojnie ukończyć gry.

Kto jeszcze nie grał, a ma w planach oderwać się trochę i spróbować czegoś ciekawego, to TLOG jest najlepszą ku temu okazją ;)

Edytowane przez swiatek94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończyłem przygodę w The Last Guardian. Pod koniec gra strasznie mnie irytowała przez problemy które zostały opisane już wielokrotnie (kamera, sterowanie). Zakończenie chwyta za serce. Jakoś mnie rozczulają zwierzęta czy to w filmach czy w życiu. Gra na pewno jest skierowana do określonej grupy graczy. Oniryczna atmosfera towarzyszy nam przez całą grę. Akcji praktycznie nie uświadczymy. Do gry należy podchodzić jak do przeżycia historii tam zawartej, wspólnej drogi z Trico ,a nie jako wyzwania "gamingowego". Ukończyłem ją w ok 10h co uważam za dobry wynik, pod koniec wkradło się delikatne znużenie. Ciężko mi ją oceniać w skali 1-10 czy jakiejkolwiek innej. Specyficzne przeżycie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrywalem i u mnie gra chrupnala 2 razy. Raz delikatnie prawie na początku gry, kiedy pierwszy raz wychodzimy na łąkę a drugi raz solidnie przy wybuch jakiejś przeszkody ale w obu przypadkach trwało to króciutko.

Dodam, że grałem przed patchem 1.3, który podobno usprawnił grę 👍

HTC 10

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalnie to jest dla ludzi co chodzą szukają z lupą słabszych textur i czekają aż spodnie 3/4 klatki co by to wytknąć i zapisać w notesiku :24_stuck_out_tongue: .

Nie słuchaj tych głupot, śmiało ogrywaj to nie fps że musi być 60kl/s .

Dla mnie gra genialna wr ecz momentami łapałem się za głowę jak to pięknie na zwykłej ps4 wygląda :)

A grupa narzekaczy będzie smęcić na wszystko do okoła, jak w Niohu na grzybki :jaro:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, schranz napisał:

...momentami łapałem się za głowę jak to pięknie na zwykłej ps4 wygląda :)

Nie przesadzajmy ;) 

 

6 godzin temu, pablos_PRO napisał:

Ogrywał ktoś na zwykłym PS4? da się przejść czy tak fatalnie jak niektórzy piszą?

 

 

Gra gubi klatki, najczęściej w miejscach bardziej otwartych,ale nie ma to wpływu na grę. To nie slasher czy inny "szuter" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, mnie gra momentami zachwycała .

Ja nie analizuje czy to artyzm/textury inne bzdury.

Mam z 10 fot na PS4 cyknietych z gry bo zrobiły na mnie mega wrażenie.

Oczywiście chodzi o Trico na fajnym tle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szanowni 100% pewności ze gra z okładka eng jest z pl napisami ?

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończone. Dla mnie w pełni zasłużone 10/10.

 

Każdą wadę da się usprawiedliwić, wytłumaczyć a jak nie to przymknąć oko.

 

Nie będę powtarzał zachwytów bo już wszystko zostało napisane , od siebie tylko dodam, że jak masz zwierze w domu (ja mam Mopsika, notabene najbardziej podobny pies, bo nawet cosplaye były) , przebywasz z nim na co dzień, poznajesz humory, zachowania,  odkrywasz jak Trico jest prawdziwy, autentyczny, najlepsza kreacja w grze wideo, z tą różnicą, że to zwierzakowi włazisz na głowę, a nie on tobie. 

 

Prawdziwym cudem jest to, że ta gra powstała, mimo tych wszystkich lat, że ja nie zaorano, że pracowano w pocie czoła, bo postawiono sobie za cel grę wyjątkową, idealną , wzruszającą i taką właśnie otrzymaliśmy.

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nieskończone i nie będzie skończone :). Jakie to różne ludzie maja gusta. Kompletnie mi to nie podeszło. W każdym momencie kiedy gdzieś przeskakuje razem z tym czymś psopodobnyn mam nadzieje ze tam wpadnie i tak się gra skończy. :)

 

EDYTA :

 

 

No i muszę odszczekać powyższe bo grę skończyłem i jakoś dziwnie ale po zakończeniu jej troszeczkę moja opinia się zmieniła. Jakoś zapomniałem o fatalnej pracy kamery, o braku zrozumienia z tym stworem a raczej o niechęci współpracy z moim bohaterem.

 

Ciekawa produkcja muszę przyznać, ale mocno specyficzna.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na zwykłej PS4 poprawiono ilość FPS czy gra nadal klatkuje?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poprawiono. Mi gra sklatkowała dosłownie raz gdy szedłem po jakiejś kładce, raz mi się doczytało drzewo na otawartej przestrzeni. 

 

 

Gra lekko krztusi też przy jakiś epickich poderwaniach Trico. Ale może na 3 sekundy i kilka razy w grze.

 

Na zwykłym ps4 gra się komfortowo.  To nie poziom AC unity czy Homefront by robić dramę

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończone. Skłaniam się do opinii Eloszki gra mocno specyficzna. Chyba jednak nie jest to do końca mój klimat. Gra ma na pewno w sobie coś niezwykłego ale obiektywnym okiem to przez 70% czasu gameplay mnie trochę nuzyl. U mnie na zwykłym ps4 bardzo często doswiadczalem spadków FPS.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygoda skończona.
Jedna z niewielu gier, przy których co jakiś czas zatrzymywałem się, żeby podziwiać wykreowane widoki.
Monumentalne budowle, ten most...
Takie uczucie towarzyszy tylko w grach Uedy.
Dla tych kilku niezapomnianych widoków warto przejść grę.
Magiczna produkcja!
Teraz trzeba poczekać na odnowionych Collosów.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×