Skocz do zawartości
Emir

Bayonetta

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze że gra jest dziwna... Grafika odpycha, babeczka którą kierujemy po prostu mnie rozwala - zamiast przyciągać, wywołuję reakcje śmiechu. Te jej ruchy wyglądają debilnie, nie mówiąc o niej samej. Kamera dziwnie skonstruowana, jedyne co mi się podoba to walka. Ale tutaj też mam jedno zastrzeżenie. Strzelanie jest takie bezuczuciowe. To tyle z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spelnia spelnia, tylko nie na PS3. wersja na 360 jest znacznie lepsza. ZNACZNIE lepsze. niestety port widac ze bardzo slaby i SEGA nie ma co sie chwalic, ale jezeli poprawia to wszystko na premiere wersji USA/EU to zakupie na PS3 - jezeli nie to nakarmie mojego 360 :)

zreszta, jak moze nie spelniac standardow skoro pracuja nad gra Hideki Kamiya - ojciec pierwszego DMC :)

z ostateczna ocena poczekajmy do premiery wersji ostateczne USA/EU ok?

Ojciec pierwszego DMC pracuje nad wersja na Xboxa, port robi wewnętrzna firma Segi która na razie nie daje se rady. Podobno finalna wersja ma być identyczna na obu konsolach, zobaczymy bo jak dalej będzie wersja na PS3 rozmyta i ze spadkami frameratu to nie kupie jej. Dla zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec pierwszego DMC pracuje nad wersja na Xboxa, port robi wewnętrzna firma Segi która na razie nie daje se rady. Podobno finalna wersja ma być identyczna na obu konsolach, zobaczymy bo jak dalej będzie wersja na PS3 rozmyta i ze spadkami frameratu to nie kupie jej. Dla zasady.

czli Kamiya wedlug Ciebie nie pracuje w jakimkolwiek stopniu przy wersji na PS3 bo to port? ;) czyli wewnetrzne studio SEGA samozwanczo kopiuje gre na PS3 bez jakiegokolwiek wkladu Kamiyi? ;)

Edytowane przez afwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spelnia spelnia, tylko nie na PS3. wersja na 360 jest znacznie lepsza. ZNACZNIE lepsze. niestety port widac ze bardzo slaby i SEGA nie ma co sie chwalic, ale jezeli poprawia to wszystko na premiere wersji USA/EU to zakupie na PS3 - jezeli nie to nakarmie mojego 360 :)

zreszta, jak moze nie spelniac standardow skoro pracuja nad gra Hideki Kamiya - ojciec pierwszego DMC :)

z ostateczna ocena poczekajmy do premiery wersji ostateczne USA/EU ok?

Ocenialem wszystko na podstawie dema, mimo wszystko ja czekac z ocena nie bede, bo ta gra znikla wlasnie z mojej listy, zawiodla mnie totalnie, w niemalze kazdym aspekcie, po prostu nie poczulem tego "czegos" ... czekam na kolejne DMC i GoW 3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocenialem wszystko na podstawie dema, mimo wszystko ja czekac z ocena nie bede, bo ta gra znikla wlasnie z mojej listy, zawiodla mnie totalnie, w niemalze kazdym aspekcie, po prostu nie poczulem tego "czegos" ... czekam na kolejne DMC i GoW 3 :)

skoro oceniasz cala gre po demie i to w dodatku tak naprawde wersji alpha tego co jest na x360 i bedzie w przyszlosci na ps3 to congratz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro oceniasz cala gre po demie i to w dodatku tak naprawde wersji alpha tego co jest na x360 i bedzie w przyszlosci na ps3 to congratz :)

No wybacz, ze nie czuje klimatu gry, oraz samego faktu ze gram jakas lalunia wycieta z serialu "sabrina nastoletnia czarownica"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to trochę bezpłciowa jest ta Bayonetta. Od taki sobie pewnie scenariusz w prawdzie o niczym, faktycznie grałem tylko w demo ale przecież pisali ze demko tej gry będzie wstępem do pełnej wersji :?? Walka bardzo efektowna mało padaczki nie dostałem ;) Szkoda tylko że sekwencje się powtarzają, ciekawe jak długa jest pełna wersja bo przy demku palec mnie bolał ;) Graficznie nie jest aż tak źle gorzej wypada tu beta MAG. W sumie DMC4 graficznie faktycznie lepszy był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnei gra sie podoba i to bardzo. to co sie dzieje na ekranie rpzechodzi wszelkie pojecie Oo insane. zobaczymy jak bedzie wygladac ostateczna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujecie od zwyczajnej rąbanki? jest efekciarsko, momentami dzwacznie i o to chodzi, prawda? DMC, czy GoW to to samo, więc w czym rzecz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem swoja kopie Bayonetty i mialem pare godzin na przetestowanie, wiec bedzie to raczej moj preview i wstepne odczucia.

na poczatku spodobala mi sie jedna rzecz, mimo ze to gra slasher typu DMC itp to fajnie tu mozna sie wczuc w fabule, gdyz duzo filmikow i dialogow i nawiazan do historii. kolejna sprawa to te wstawki sa naprawde pelne humoru, czesto siedzialem i sie smialem na caly glos, poza humorem duzo podtekstow erotyczno-religijno-seksualnych. np zakonnica rozdzierajaca habit na piersiach i w okolicach ud, robi sukienke mini a do tego trzyma w ustach lizaka i zmyslowo go lize :) wszystko fajne smiesznie przedstawione.

walk duzo, combosow pelno, bayo ma nawet pistolety przy kostkach i strzela nimi stojac na rekach i robi pseudo kolowrotek, fajny design potworkow np wielki smok z dwoma glowami z wielkim brzuchem a brzuch to odwrocona glowa dziecka niemowlaka ktora sie smieje. wszystko wyglada jak w tego typu grach biegniemy cos tam skaczemy i dochodzimy do lokacji ktora sie zamyka i walczymy z potworkami, pokonujemy i mozemy biec dalej, fajnie mozna uzywac roznych elementow srodowiska do walki, czy to rzut samochodem albo lawkami itp duzo fajnych wykonczen przeciwnika a'la fatality z MK, pewnie duzo przede mna do odkrycia.

co do wspomnianych zwolnien i ciec animacji w niektorych serwisach, to ja tego nie uswiadczylem, jedyna rzecz ktora lekko mnie zdziwila to np jesli pierwszy raz wypadnie powiedzmy zlota moneta to wtedy gra sie pauzuje, laduje 2-3 sek i dopiero sie wyswietla co ta zlota moneta daje, ale jak juz pozniej biegniemy i zbieramy monety to juz nie pokazuje nic jest git, czyl tylko pierwsze zetkniecie z itemem. co do loadingow pomiedzy poziomami hmmm czasami moze sa przydlugawe, ale nie jest zle, do tego podczas loadingu mamy pokazane po prawej kombinacje do combosow i mozemy sobie trenowac, wiec nie zauwazamy dlugich loadingow. grafika w grze i przerywnikach bardzo fajna, nie ma szalu ale jest pozadnie.

podsumowujac po kilku godzinach to jest bardzo fajnie, wesolo, efektownie i brutalnie. lubiacym tego typu gry goraco polecam.

jak jakies pytania to piszcie ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bedąc wielkim fanem DMC napewno gre zakupie, ogolnie spodobal mi sie motyw biegania jakas lala i miotaniu potworow na prawo i lewo, a jezeli zawiera sie w tym dawka humoru i rzeczy tego typu to tym bardziej:) Jestem ze tak powiem maniakiem tego typu gier i to dla mnie tytul MUST HAVE :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Europa to co? Walić ich biorę wersję na xbox'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jestem zaskoczony ze sony cos takiego robi, duzy szacunek, poraz enty w tym roku, czego nie moge powiedziec o konkurencji, mimo wszystko zgadzam sie z przedmowca, skoro olewaja chwilowo badz nie europe, to po co czekac ? tez wyprobuje gre na Xie i moze nawet (jesli gra mi sie spodoba to na pewno sie w wersje na ps3 zaopatrze) porownam obie, zobacze co im z tego wyszlo :) - jesli odbije sie to echem, moze wkrotce taki zabieg bedzie czesciej stosowany.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Tylko, znowu trzeba będzie ściągać wersję z USA, ale lepsze to niż nic bo paskudnej graficznie i ze spadkami frameratu konwersji nie miałem zamiaru kupować a podobno świetna grą.

Jeśli ktoś ma X'a to niech się nawet nie zastanawia i bierze wersję na niego, po co się męczyć i wybierać gorszą wersję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demko i gra jest naprawdę fajna, można powiedziec, że to taki Dante w spódnicy. Design potworów czy levelów przypomina DMC, sama rozgrywka zresztą również. Nasza wiedźma potrafi robić naprawdę kozackie combosy, które można ciągnąć w nieskończoność. Wszystko oczywiście cholernie efektowne i łatwe w zastosowaniu. Już w demie gra pokazała kilka fajnych momentów jak choćby walka na spadającej wieży zegarowej (tylko w demie dla xbox'a) czy na urwanym moście, który trzyma wielki potwór.

Jeżeli chodzi o różnice w oby dwu wersjach to graficznie lepiej prezentuje się wersja xbox'owa (choć w ruchu jakoś specjalnie tego nie widać, trzeba stanąć i się przyjrzeć), na dodatek działa ona w 60 fps'ach (nie jestem na 100 % pewny ale wersja PS'owa raczej nie) Oby dwa demka różnią się też nieco zawartością, dlatego jak ktoś posiada dwie konsole to niech sprawdzi każde z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem demko <ps3> kilka razy i chetnie zrobie to jeszcze kilka ;P gra naprawde zapowiada sie wysmienicie, kombosy naprawde efektowne, rozgrywka przyjemna, byla opcja: trybu automatycznego, ale jak dla mnie to bezsensu:D no chyba ze ktos zaczyna z takimi grami to jak najbardziej polecany^^ Gra jak juz mowilem mi sie podoba i napewno zamowie, jedyny minus jak dla mnie, niewielki ale go widac, a mianowicie jak biegniemy i patrzymy na Bayonette od tylu to wyglada jakby biegla tak jakos okrakiem, ale to moze mi sie tylko cos ubzduralo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos cos czy wyszla jakas latka lub inne cudo zeby wyeliminowac te przyciecia i spowolnienia??

zastanawiam sie nad wypozyczeniem tej gry ale jesli mam sie denerwowac w trakcie grania to sobie cos innego wezme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos cos czy wyszla jakas latka lub inne cudo zeby wyeliminowac te przyciecia i spowolnienia??

zastanawiam sie nad wypozyczeniem tej gry ale jesli mam sie denerwowac w trakcie grania to sobie cos innego wezme.

krotko i na temat - jeszcze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba też się skuszę na Bayonettę ;) Można już dostać nówkę za 100 zł :P, dawno chyba takiego spadku żadna gra nie miała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to niszowa (na nasz rynek) produkcja - tutaj woli się umięsnionych skinów z przepitym głosem :P

Ja Bayonette gorąco polecam - ta gra ma tak niesamowitą dużą dawkę autoironii i humoru, że po prostu leżę i kwiczę :D Gameplay jest cudowny !!!

Fabularnie trudno ją porównywać z GoW, bo ten drugi jest dramatem, a Bayonetta raczej komedią z elementami dramatu. Nie jest tak filmowo, ale kliamcik jest !! ^^

No i dla mnie największy plus to dużo nowości w porównaniu z wtórnym GoWem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, pograłem i sprzedałem.

Lubiłem serię Devil May Cry, ale ta gra jakoś mnie odpycha; zaczynając od kwestii kiepskiego portu: jeśli nie zainstalujemy jej na dysk granie jest co najmniej uciążliwe, po instalacji trochę mniej; sama grafika jest niezła, ale widać od pocz do końca tragiczny port (filmikom też się dostało - są niemiłosiernie rozjaśnione), najbardziej denerwujący jest jednak notoryczny brak synchronizacji pionowej, przez co bardzo często pojawiają się poziome przecięcia ekranu)).

Sama fabuła jest interesująca i ciekawie podana; pozytywnie komiczna :) , co do balansu poziomów trudności jest już gorzej (mamy do wybory: Normal, Easy AUTOMATIC, Very Easy AYTOMATIC). Normal jest dość dużym wyzwaniem, a z drugiej strony na Esay odechciewa się grać po 30 minutach ... kto wpadł na durny pomysł, by postać sama dobiegała do przeciwników ?, ta funkcja właściwie zmusza do grania na Normal (nie mówiąc już od trybie Veary easy, na którym grę można przejść klikając na przemian skok i atak).

Irytowała mnie też sama koncepcja gry, która pochlastana jest cutscenakmi tak gęsto, że czasami wydawało mi się, że częściej pojawia się filmik niż sam gram.

W czasie gry, co typowe jest dla JAP produkcji zbieramy multum dokumentów i innych elaboratów, wyjaśniających przeróżne aspekty świata gry, dla osób biegle znających ENG i lubiących zagłębiać się w świat przedstawiony to na pewno duży +.

Jeżeli nie irytuje was problem z synchronizacją pionową tej gry, nie wymagacie kosmicznej grafiki, lubicie oglądać co 5 minut cutcenki, a poziom trudności to dla was nie problem - mogę spokojnie grę polecić dla was to solidne 8/10, wszyscy inni niech odejmą sobie z 1,5-2 oczek od tej oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć jak grać na hard ze wszystkimi rzeczami które odblokowaliśmy grając na normal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Bayonettę. Niestety nie dałem rady przejść jej na Normal :/ Prawie całą grę grałem na normalu i musiałem na ostatnie chapterfy przelączyc na easy, bo nie wyrabiałem nerwowo. W epilogu - jubileus zeby go pokonac na normalu trzeba byc chyba jakims kosmitą. Ja sobie tego nie wyobrażam. Inna sprawa, że na easy gra jest za prosta. Nie ma dla mnie w tej grze odpowiedniego poziomu trudności niestety :/ Co do samej gry to nie wiem czy mogę ją polecić. Mi się bardzo podobała, ale zdaję sobie sprawę, że jest tak specyficzna, że nie każdemu przypadnie do gustu, a niektórym może nawet okazać się beznadziejna. Opowiedziana w grze historia fajna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×