Skocz do zawartości
Emir

Dragon Age: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy grafika jest wyznacznikiem tego czy rpg to "kupa" czy nie "kupa" ...

brak slow, a jesli sie juz martwic, to tym czy port nie bedzie zepsuty, bo jesli nie, to nie mam watpliwosci ze po demon's souls bedzie to genialny rpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła, konstrukcja postaci, system walki. Jeśli te trzy elementy są dopracowane to znaczy, że mamy do czynienia z udanym rpg. Grafika jest rzeczą ważną jak w każdej grze, ale nie najważniejszą. Myślę że wrażenia wizualne z DA będą na tyle przyjemne, żeby nie zepsuć zabawy. Ja wierzę w Bioware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy grafika jest wyznacznikiem tego czy rpg to "kupa" czy nie "kupa" ...

Oczywiscie racja, grafika to nie wszystko...

Chodzi mi bardziej o jakas takas ogolna obawe wobec tej gry, ktora ta, nie wiedziec czemu, zagoscila w mojej glowie.

Ale obawa ta do sprawdzenia tylko w praniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie racja, grafika to nie wszystko...

Chodzi mi bardziej o jakas takas ogolna obawe wobec tej gry, ktora ta, nie wiedziec czemu, zagoscila w mojej glowie.

Ale obawa ta do sprawdzenia tylko w praniu :)

No widzisz kill - tylko siejesz niepewność i zwątpienie w głowach użytkowników. :unsure: 

A co do gry to nie wydaje się Wam jakaś taka hmm... opuszczona. Zaplanowana na pc, więc jak najbardziej można mieć obawy o port na PS3, a do tego BioWare cały swój power pakuje w Mass Efect 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa dobrego RPG to sprawna mechanika fabuła i to coś co przyciągnie a grafika jest na dalszym planie :) pamiętam czasy Sensible soccer :D grafika wiadomo a ubaw niesamowity hehe kto pamięta ten wie o czym gadam :) Co przyjdzie nam po pięknej grafice jak cała mechanika będzie do d***? :D Tyle w tym temacie :D pozdro :D

Opuszczona to ona nie jest :D Uważam że ona w dużej mierze jest skierowana do określonej grupy fanów ( BG I & II ), ale i graczy lubiących dobre klimaty fantasy których brakuje ;)

Ps. Sorki za chaotyczną wypowiedź ale właśnie skończyłem oblewać zdane prawko :P

Edytowane przez Rafcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz kill - tylko siejesz niepewność i zwątpienie w głowach użytkowników. :unsure:

No sorry, ale widziałeś ten film co wkleiłem? Goście dochodzą gdzieś tam, wyskakuje pies. Potem jakaś walka, mag rzuca Fire. Wszyscy się palą generalnie i nagle nasza postać zaczyna gadać z psem cały czas dość obficie się paląc. Trwa walka. Ale to nie szkodzi, bo gra przedstawia nam w tym samym czasie jakieś filmy z przeszłości. Trwa walka. Palimy się dalej. Nasza postać postanawia porozmawiać z jakimś innym npcem nadal spalając się w ogniu. Chyba dostajemy nowy quest, w każdym razie można wybrać odpowiedź. Palimy się nadal. To wszystko przerywane pauzami. Głosy aktorów są tak tragiczne, że aż śmieszne. Co to kur... ma być? O grafice nie wspominam ani słowem. WTF??? Ta gra zrobi takiego flopa, że się Bioware nakryje uszami i wpełźnie na 10 lat pod kamień. Przynajmniej tak to wygląda na podstawie tego co widzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale widziałeś ten film co wkleiłem? Goście dochodzą gdzieś tam, wyskakuje pies. Potem jakaś walka, mag rzuca Fire. Wszyscy się palą generalnie i nagle nasza postać zaczyna gadać z psem cały czas dość obficie się paląc. Trwa walka. Ale to nie szkodzi, bo gra przedstawia nam w tym samym czasie jakieś filmy z przeszłości. Trwa walka. Palimy się dalej. Nasza postać postanawia porozmawiać z jakimś innym npcem nadal spalając się w ogniu. Chyba dostajemy nowy quest, w każdym razie można wybrać odpowiedź. Palimy się nadal. To wszystko przerywane pauzami. Głosy aktorów są tak tragiczne, że aż śmieszne. Co to kur... ma być? O grafice nie wspominam ani słowem. WTF??? Ta gra zrobi takiego flopa, że się Bioware nakryje uszami i wpełźnie na 10 lat pod kamień. Przynajmniej tak to wygląda na podstawie tego co widzimy.

Po pierwsze - Rozmowa toczy się po tym jak zaciukamy wszystkich przedstawicieli Dark Spawn;

Po drugie - W poprzednich RPGach BioWare też tak było. W Baldur's Gate postacie paliły się po kuli ognia, albo świeciły się jak UFO od czarów wpsomagajacych, nawet w czasie cut-scenek. Tak samo było w KotORze. Trzeba się do tego przyzwyczaić;

Po trzecie - Głosy to ocena subiektywna. Osobiście głosy mi się podobają, poza Lelianą, której akcent jest irytujący. I najważniejsze - nie ma Raphaela Sbarge'a (Carth Onasi, Alenko) i chwałą BioWare za to;

Po czwarte - Grafika w RPGu ma znaczenie trzecio, a nawet czwartorzędne. Czemu ludzie nie umieją tego zrozumieć.

Po piąte - Co jest złego w pauzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - Rozmowa toczy się po tym jak zaciukamy wszystkich przedstawicieli Dark Spawn;

Po drugie - W poprzednich RPGach BioWare też tak było. W Baldur's Gate postacie paliły się po kuli ognia, albo świeciły się jak UFO od czarów wpsomagajacych, nawet w czasie cut-scenek. Tak samo było w KotORze. Trzeba się do tego przyzwyczaić;

Po trzecie - Głosy to ocena subiektywna. Osobiście głosy mi się podobają, poza Lelianą, której akcent jest irytujący. I najważniejsze - nie ma Raphaela Sbarge'a (Carth Onasi, Alenko) i chwałą BioWare za to;

Po czwarte - Grafika w RPGu ma znaczenie trzecio, a nawet czwartorzędne. Czemu ludzie nie umieją tego zrozumieć.

Po piąte - Co jest złego w pauzach?

To już wszystko wyjaśnia ;) fani rpg i tak sięgną po ten tytuł ;) zgadzam się w pełni co do grafiki osobiście uważam że powinna byś na takim poziomie by nie kuć w oczy . RPG to nie FPS który wymaga coraz to nowych sprzętowych fajerwerków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam, że powinniśmy poczekać z osądami do finalnej wersji. Czekam na tą grę od roku i liczę, że się nie zawiodę. Niemniej jednak filmik zamieszczony przez Killa trochę ostudził mój zapał. Nieważne jak zaciekle będziemy bronić DA, to zamieszczone wyżej video nie napawa optymizmem. Naprawdę jest sztywno, Bioware dla swojego dobra powinien zrobić wszystko, żeby ten filmik zniknął z sieci. Mimo wszystko nie tacę nadziei i pewnie kupię Origins w dniu premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, grafika w rpgu to sprawa ileś_tam_rzędna. Pamiętam czasy pc-towego czegoś, nawet nie pamiętam jak się to coś nazywało, wchodziło się do jakiegoś pomieszczenia z bardzo prostymi teksturami murów naokoło, a w okienku opis - "jesteś w bibliotece, wszędzie zniszczone i porozrzucane książki wespół z leżącymi pomiędzy półkami trupami" :))) Rewelacja, hehe! Wspominam czasy tej gierki wspaniale. Ale istotna różnica jest taka, iż w/w pozostawiało duże pole popisu dla wyobraźni. Nic nie wpieniało człeka przed ekranem. A wrzucony przez killa filmik to żenada jakaś. Proste błędy mechaniki gry - i na pewno się do nich nie przyzwyczaje!

BG 1 i 2, Icewind Dale 1 i 2, Planescape - wszystko przeze mnie zrobione i tak też będzie z DA - też będzie zrobiony a kupiony w dniu premiery pewno. Ale to nie zmienia faktu że mogę mieć uzasadnione obawy wobec giery.

I jakoś tak zawsze jest, co już chyba wspominałem, im bardziej się na gierę napalam, tym większą ona kupą się okazuje - vide KZ2, Fallout 3 (wyjątek Uncharted 2). O Batku Arkham nawet za bardzo nie czytałem i nie wiedziałem co zacz, i co? I rewelka się okazało...

Obym złym prorokiem się nie okazał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą dobrego rpg jak dla mnie jest klimat. Dopiero w drugim rzędzie oceniam mechanikę, grafikę, złożoność itd. Ja chciałem już ślepo brać DA w dniu premiery, na szczęście kupiłem Demons souls, która już z założenia wygląda na grę zdecydowanie lepszą. NIe wykluczam jednak zakupu DA, ale z pewnością kilka miesięcy po premierze. Poczekam aż ochłoniecie i napiszecie jakieś konkretne opinie;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest napisane, że najprawdopodobniej 6.11.2009 :)

"Dragon Age: Origins will be released on November 6th in Europe on the Xbox 360 and PC. The European PlayStation 3 version will follow later in November."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sieciowa recenzja DA: Origins. Co prawda wersji na PC, ale na pewno jeśli się czeka na ten tytuł to warto przeczytać. Enjoy.

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wardensquest.com/main

polecam - swiatowy konkurs DA:O, bierze w nim udzial m. in. polska, trwa tylko dzis, 24h sesja w DA streamowana na zywo, do wygrania 50.000 $

btw. jest lista trophy, wyglada na czasochlonna platyne

http://wikicheats.gametrailers.com/index.php/Dragon_Age:_Origins_-_PC_PS3_XB360/Achievements

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. jest lista trophy, wyglada na czasochlonna platyne

http://wikicheats.ga...60/Achievements

Wystarczą cztery przejścia w tym jedno albo dwa nastawione na grindowanie a odblokuje się wszystko. Irytujące może być trofeum, gdzie postać ma zadać 250 punktów obrażeń jednym uderzeniem. No i Traveler - postaw stopę w każdej lokacji w grze. Jeżeli świat jest tak duży jak w Mass Effect to zapowiada się długie siedzenie przed konsolą.

Czyli mam zajęcie aż do sesji letniej :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wbijac na link http://www.wardensquest.com/main i ogladajcie transmisje na zywo ze swiatowego turnieju dragon age w ktorym polska walczy aby nie odpasc w tej rundzie ^^

udalo sie nam byc juz przed czechami/slowakami oraz USA :) - druzyny te wypadly :D

btw. http://tvgry.pl/?ID=673 GRAMY! z Dragon Age - must have

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wbijac na link http://www.wardensquest.com/main i ogladajcie transmisje na zywo ze swiatowego turnieju dragon age w ktorym polska walczy aby nie odpasc w tej rundzie ^^

udalo sie nam byc juz przed czechami/slowakami oraz USA :) - druzyny te wypadly :D

btw. http://tvgry.pl/?ID=673 GRAMY! z Dragon Age - must have

Osobiście nie oglądałbym warden's quest - za dużo spoilerów, ale Polskiej drużynie kibicuję.

@tvgry:

- Fronczewski - w Baldurze był naratorem, ale pasuje do roli Stena. Bardziej pasowałby Zborowski, ale wtedy Sten musiał by być łysy i posiadać świecące się oczy :D

- wielebna matka - czemu nie ma opcji zaszlachtowania wszystkich w świątyni? Jestem przecież Szarym Strażnikiem - chodzącą maszynką do mielenia mięsa. Chce mieć opcję chwycenia jej za kołnierz i pokazania kto rządzi.

- muzyka w czasie walki - jakbym grał w Baldura :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha panowie, mozemy byc dumni z naszej reprezentacji polski na turnieju DA:O, pokonalismy takie narody jak:

Czechy/Slowacja

USA

Hiszpania

Francja

Holandia/Belgia

Wielka Brytania

sposrod 10 krajow, juz zajmujemy 4 miejsce pernamentnie, a ja ciagle dopinguje polakom ^^ - w kazdej rundzie eliminacyjnej bylismy zagrozezni i wybronilismy sie w dogrywce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostali tylko Węgrzy i BioWare Community.

Dawać Węgry! Skopcie dupy hamerykańskim imperialistycznym świniom!

@filmik ciasteczkowego - Komentarze hamerykanów są irytujące jak cholera. Nie pokazali też, czy można zmienić opcję pauzy na prawdziwą pecetową pauzę. Walka wygląda dość chaotycznie, albo grający jest idiotą. Wsyztsko wskazuje na to, że gra będzie ładnym wyzwaniem dla zręczności manualnej gracza - przytrzymuj L2, korzystaj z D-Pada i przycisków zwykłych, L1 lub R1 - będzie ciekawie.

Edytowane przez JibrilPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Wegrzy sa mistrzami swiata Dragon Age'a, polacy sposrod 10 sa na 4 miejscu, nie jest zle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając tu i tam o różnicach pomiedzy wersjami tej gry na PC i konsole zastanawiam się jakie Wy macie powody by zakupić grę na konsolę kiedy na PC:

- sterowanie jest łatwiejsze

- są ładniejsze tekstury

- dodatkowo do wyboru rzut tzw. izometryczny

- jest wyższy poziom trudności

- isnieje mozliwość korzystania z modyfikacji innych niż tych dostarczanych przez BioWare

Dodatkowo różnica w cenie kolosalna a jedyny argument jaki mi przychodzi do głowy świadczący na korzyść konsoli to możliwość wygodnej gry na kanapie..

c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając tu i tam o różnicach pomiedzy wersjami tej gry na PC i konsole zastanawiam się jakie Wy macie powody by zakupić grę na konsolę kiedy na PC:

- sterowanie jest łatwiejsze

- są ładniejsze tekstury

- dodatkowo do wyboru rzut tzw. izometryczny

- jest wyższy poziom trudności

- isnieje mozliwość korzystania z modyfikacji innych niż tych dostarczanych przez BioWare

Dodatkowo różnica w cenie kolosalna a jedyny argument jaki mi przychodzi do głowy świadczący na korzyść konsoli to możliwość wygodnej gry na kanapie..

c.

No pomysl logicznie uzywajac szarych komorek, dlaczego na forum o PS3 ludzie dumaja nad kupnem wersji PS3...

pomoge ci, moze dlatego ze pcty niektorych uzywaja wegla aby sie odpalic ? bingo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Możliwe, że pomyliłem się sądząc, że większość posiada poza konsolą jeszcze komputer, który będzie w stanie udzwignąć tą grę :P

Już chyba znam odpowiedź na moje poprzednie pytanie :). Thx.

c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×