Skocz do zawartości
Emir

Dragon Age: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Z niecierpliwością czekałem na tą gierkę, a teraz czytając wasze wypowiedzi to już sam nie wiem.

Czy moglibyście z czystym sumieniem powiedzieć czy gra jest warta zakupu w wersji PL ?

Czy rzeczywiście to tłumaczenie jest tak do bani ? może da się to przeżyć i po paru godzinach po prostu przyzwyczaić.

No tu akurat nikt kto ma tylko PS3 nie napisze Ci bo tej gry poprostu nie ma jeszcze.

Moja propozycja to

Dorwać forum gdzie ludzie wypowiadają się na temat wersji PC lub jak nie masz urazy do użytkowników XB360 to te osoby podpytać.

Ja obserwuję rozmowę na innym forum i ludzie strasznie stękali co do tłumaczenia i jest ono na przeciętnym poziomie. Też pojawiło się kilka błędów które mają być naprawione.

Jednak są też osoby które opisały że mogło by być leprze ale po jakimś czasie idzie się przyzwyczaić i nie jest tragicznie.

Ja zamówiłem już grę i jakoś przywyknę do tego tłumaczenia bo mój poziom angielskiego jest naprawdę marny.

Na sieci gdzieś był film porównujący tłumaczenie i to co widziałem nie było tragiczne.

Tynio

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tvgry.pl/?ID=692

TADA... prownanie gry na PS i na Konsoli (xbox - nie bijcie xP) To mnie juz totalnie przekonalo do zakupu jako ze moj sprzet nie udzwignie DA O ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem, i szczerze, od dawna wiedzialem ze wersja konsolowa bedzie udanym portem PCowym, ale jedyne wazne info jakie sie udalo wycisnac z tego filmiku to fakt ze nie bedzie trzeba trzymac triggera aby pauza byla aktywna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc wersja ps3 ma lepszą grafike niestety kosztem szarpiącej animacji :/ Wolalbym zeby bylo odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - PONOĆ. Bo na porównaniu z Gametrailers:

http://www.gametrailers.com/video/pc-ps3-360-comparison-dragon-age/58658

Jakichś większych różnic nie jestem w stanie dostrzec.

Co nie zmienia faktu że gra nieźle namieszała mi w głowie i sam nie wiem, co wybrać (ACII czy DA:O). Wobec tego z zakupem któregoś z tych tytułów wstrzymuję się do Świąt (już niedługo ;) ).

Nie wiem czy na tym forum zabronione jest linkowanie do konkurencji, ale na forum.pclab.pl w dziale gry jest bardzo wyczerpujący wątek o tejże produkcji, który z dnia na dzień rośnie o kilka stron. Z tego co można tam wyczytać, gra jest trudna (dla niektórych nawet bardzo) ale sprawia masę radochy. Najgorsze jest jednak to, że system walki jest nieco skomplikowany, więc naprawdę nie mam pojęcia jak to wszystko będzie funkcjonowało na konsoli. Cóż, pozostaje czekać do premiery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim sposobem, ale jeden koleżka z frindlisty już gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim sposobem, ale jeden koleżka z frindlisty już gra...

import z ameryki, tam premiera miala miejsce trzeciego i na pewno na ebayu byly preordery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim sposobem, ale jeden koleżka z frindlisty już gra...

To niech Ci ten frend napisze coś bo mmyślę, żewiele osób jest ciekawy.

Ja dziś ściąłem sobie instrukcję i czytam, co i jak by jak tylko gra przyjedzie nie tracić czasu na czytanie a rozpocząć

rozgrywkę i wciągnąć się w wir przygody

VERGILDH - Wersja na PC jest trudniejsza i było to już poruszane nawet w filmie była mowa,·Więc twórcy gry troszkę nam ułatwili rozgrywkę. Dzięki temu gra na początku nie zrazi do siebie potencjalnego odbiorcę.

Tynio

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh- jako stare dziecie Baldura szczerze nie potrafię się doczekać tej gry i zazdroszczę już grającym, ale wytrzymam i poczekam na wersję PS3.

Przygotowując się na ucztę fabularną postanowiłem zmęczyć książkę (choć to z reguły samobójstwo, bo książki do gier to w większości miernoty)- na kolanach nie jestem, ale uczciwie nie jest zła. Na szczęście pisał ją scenarzysta gry, więc liczę na liczne przeplatające się wątki.

Co "gorsza" niejako przy okazji wziąłem też udział w jakimś konkursie i teraz wygrałem drugi egzemplarz książki i koszulkę- wyglądam już jak absolutny napaleniec- tak propos- nie ma nikt z okolic śląska ochoty na książkę- jeszcze czekam na kuriera z nagrodą, ale dwa egzemplarze są mi absolutnie zbędne? Jakby co PW proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

Przed chwilą rozmawiałem z przedstawicielem EA Polska. Dostałem jednoznaczną informację, iż wersja zwykła na ps3 będzie miała dostępny wyłącznie język polski. Natomiast wersja kolekcjonerska w ogóle nie została zlokalizowana na ps3! Dostępny w niej będzie tylko język angielski. Jeśli chodzi o dostępność dodatków z PS3 Store to podobno wersja językowa ma nie mieć żadnego znaczenia, ale nie mogą tego zagwarantować. W czwartek mam zadzwonić jeszcze raz w tej sprawie. Powiedziałem, że w tej kwestii toczy się na forach internetowych żywa dyskusja i otrzymałem informację, że między innymi na PS3 Site EA postara się umieścić oficjalną wiadomość dotyczącą wersji językowych. To oficjalne stanowiko. Genralnie kontakt z EA Polska rewelacyjny, świetne podejście do konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

Przed chwilą rozmawiałem z przedstawicielem EA Polska. Dostałem jednoznaczną informację, iż wersja zwykła na ps3 będzie miała dostępny wyłącznie język polski. Natomiast wersja kolekcjonerska w ogóle nie została zlokalizowana na ps3! Dostępny w niej będzie tylko język angielski. ......

Wiesz co albo sobie jaja robisz albo w EA PL sobie jaja robią bo wszędzie na stronach jest napisane że obie wersje są w PL

i nic nie jest napisane że nie ma być tam lokalizacji ale to się zobaczy co Tobie jeszcze odpiszą i mi bo jakieś 2h temu wysłałem zapytanie.

Wystarczy zobaczyć w EMPIKU (tu kliknij) i przekonać się że ma to być w języku polskim.

Ale jakieś jaja zaczynają się robić i to chyba staje się normalne co gra ma wyjść w naszym języku to zawsze jakieś problemy.

No ja czekam na info od Ciebie i od EA jak to ma wyglądać.

Tynio

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co albo sobie jaja robisz albo w EA PL sobie jaja robią bo wszędzie na stronach jest napisane że obie wersje są w PL

i nic nie jest napisane że nie ma być tam lokalizacji ale to się zobaczy co Tobie jeszcze odpiszą i mi bo jakieś 2h temu wysłałem zapytanie.

Wystarczy zobaczyć w EMPIKU (tu kliknij) i przekonać się że ma to być w języku polskim.

Ale jakieś jaja zaczynają się robić i to chyba staje się normalne co gra ma wyjść w naszym języku to zawsze jakieś problemy.

No ja czekam na info od Ciebie i od EA jak to ma wyglądać.

Tynio

Pozdrawiam

Przekazałem wam to co dokładnie usłyszałem przez telefon od człowieka podobno zajmującego się bezpośrednio wprowadzaniem DA na rynek. Jeśli mi nie wierzysz sam zadzwoń. Naprawdę nie mam powodów żeby was oszukiwać, sam po prostu jestem tym bradzo zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekazałem wam to co dokładnie usłyszałem przez telefon od człowieka podobno zajmującego się bezpośrednio wprowadzaniem DA na rynek. Jeśli mi nie wierzysz sam zadzwoń. Naprawdę nie mam powodów żeby was oszukiwać, sam po prostu jestem tym bradzo zainteresowany.

E no spoko z tymi jajami to tak bardziej z żartem ale jest nas już dwie osoby.

Ja mam potwierdzenie na piśmie od EA PL że faktycznie będzie w wersji kolekcjonerskiej tylko i wyłącznie język angielski.

Ja już anulowałem zamówienie w Empiku i mają napisać na stronie że jest to wersja po angielsku.

Szkoda liczyłem że będę miał wersję kolekcjonerską z dodatkami a tak to nici pozostaje zakup zwykłej wersji tam gdzie szybciej się ukaże.

Tynio

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dostałem taką informację od EA Polska:

Witam Pana ponownie,

wersja kolekcjonerska na PS3 będzie tylko w języku angielskim.

Pozdrawiam

Co nie zmienia faktu, że faktycznie na stronie EMPIKu jest napisane, że wersja kolekcjonerska DA:O będzie w pełni spolszczona.

Dom wariatów. ;>

EDIT: EMPIK już poprawił u siebie info, teraz stoi tam: Język / Lokalizacja: angielski: gra w oryginalnej wersji językowej.

Edytowane przez kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi do głowy przychodzi już tylko jedno pytanie na które z racji waszego dłuższego doświadczenia z PS3 może będziecie znali odpowiedź. Jak to jest z dodatkami do polskich wersji gier na PS3?

Obawiam się po prostu powtórki sytuacji jaką miałem po zakupieniu Mass Effect kiedy to EA wydała dodatek, który można było za free pobrać z sieci a który działał tylko z oryginalną (angielską) wersją gry. By móc pograć w nowe przygody w polskiej wersji trzeba było poczekać na spolonizowanie tego dodatku przez EA Polska co trwało.. nie wiem ile bo po miesiącu czekania zrezygnowałem. Czy dla polskich wersji gier są problemy z dodatkami na PS3?

Z racji tego, że do DA:O ma wyjść ich sporo..

c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Gamespot jest porównanie grafiki każdej z wersji. Oczywiście jest to dobre porównanie, gdyż pokazuje zawsze tą samą scenę na wszystkich wersjach.

Powiem jedno. Panowie z BioWare muszą nauczyć się optymalizacji swojego silnika na konsole bo to co jest pokazane na tych zdjęciach woła o pomstę do nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DA:O to jest gra na PC, dla której niejako przy okazji przygotowano też porty na konsole.

;>

Edytowane przez kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy z jakiego PC są to zrzuty - jeśli jakimś z 4GB RAM i karcie 1GB to nie dziwię się, bo wyższej rozdzielczości tekstury na PC to normalka. Na szczęście modele i efekty graficzne w lokacjach nie zostają w tyle na PS3, a to jest najważniejsze moim zdaniem. Bo na to jak oteksturowana jest cegła zwraca się uwagę tylko w tego typu porównaniach :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... wg mnie nie jest zle jesli chodzi o ta roznice miedzy PS3 a PC... ale martwi mnie roznica miedzy XBOX360 a PS3! Naprawde widac ta roznice i to zdecydowanie na korzysc PS3(chodnik - 2 zdjecie). Wychodzi na to ze albo na PS3 bedzie sie mocno scinalo albo poprostu lepsza konwersja na PS3 xP Nigdy dotad nie widzialem roznic (poza kolorami) w porownaniach XBOX PS3 (pomijajac NGS2/NG2 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... ale martwi mnie roznica miedzy XBOX360 a PS3! ......Wychodzi na to ze albo na PS3 bedzie sie mocno scinalo albo poprostu lepsza konwersja na PS3 xP .......

Oj fakt że widać to gołym okiem :) ale i też widziałem filmik gdzie PS3 potrafiło nieźle zwolnić.

Wszystko będzie wiadomo za około tydzień.

A ja nie wytrzymałem i kupiłem na PC oraz książkę

Tynio

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze albo na PS3 bedzie sie mocno scinalo...

GT nie omieszkało w swojej recenzji znaleźć momentu, gdzie wersja na PS3 się lekko cięła w porównaniu do X360 :whistling: Ale jak to jest na prawdę to nie wiem :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem EA i otrzymałem info, że posiadacze angielskiej wersji nie będą mieli problemów z ściąganiem dodatków z polskiego PS Store. Gra ma automatycznie ropoznawać wersję językową. Żadnej gwarancji jednak nie otrzymałem, więc nie jest to na 100% pewne. Wątpliwości nie ma co do wersji językowej edycji kolekcjonerskiej. Będzie dostępny tylko j. ang. Z resztą Empik zmienił info o języku tej edycji na swojej stronie. Z tego co wiem inni użytkownicy forum otrzymali też takie info na maila. Edycja kolekcjonerską zamówiłem w Empiku ma być 27.11, a więc tydzień po premierze.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze czy w samej grze poza epickimi utworami symfonicznymi przygrywa nam jakis hard rock/metal tak jak to mialo miejsce we wczesnych trailerach typu "SEX I PRZEMOC" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytałem dziewczyny, która już gra w DA:O na PC i dostałem informacje, że w samej grze nie ma Marylina Mansona, ani temu podobnych muzycznych atrakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem obszerną reckę w Neo i wyraźnie wskazali, że DA:O na PS3 nie chrupie. Dobrze, że mam MW2 bo nie wytrzymałbym do 28.11 - wtedy dostępna będzie wersja kolekcjonerska - i kupił polską normalną wersję już pojutrze. Zapowiada się fura dobrej zabawy, a nawet dwie fury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×