Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy VII

Rekomendowane odpowiedzi

Po za tym jeśli nie znasz angielskiego, nie oszukujmy się w co najmniej dobrym stopniu to gry możesz nawet nie ukończyć bez poradnika -> Lodowy las.

Bez poradnika lub dobrej znajomości ang i bardzo dobrej pamięci nie da się też rozwalić ostatnich bosów których nie ma w fabule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

Ang znam calkiem w cipke... jestem jakos po 5h gry i wszystko rozumiem poki co. Teraz Aeris musze z rak Shinry wyrwac no i pojawia sie watek Ancients x]

Btw. nie sadzilem ze sie przelame do gry ale jednak wciagnela mnie bardzo ^^ Dziwnie sie czuje bo nie ma jakiejs takiej mapy ogolnej , dziennika no i nie widac potworow - co bylo szokiem dla mnie na poczatku ale teraz uwazam to za zalete ;)

Mam tylko takie pytanko - Cloud czesto jak idzie w kime/mdleje to on gada z kims (tekst jest troche ciemniejszy) - rozumiem ze on sam se soba gada albo z jakims wewnetrzym ja tak? I czy mozna grac po ukonczeniu glownego watku fabuly oraz jaka jest mniej wiecej dlugosc gry. Bo za duzo czasu nie mam a mnie strasznie wciagnelo.

http://midgar.psemu.pl/ff7pl/ - Czy ktos to testowal? Spolszczenie DO FFa 7 na PSXa?

Edytowane przez winiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srry za post pod postem ale jako ze odswiezylem gre i oszalalem na jej punkcie (30h gry w 2 dni) chce reaktywowac ten temat xP. Fabuła jest fenomenalna.

UWAGA SPOILER

Jestem swiezo po obudzeniu Weaponow i calej akcji na lodowcu. Zapisalem gre jako barret w junon i teraz moje pytanie. Duzo bardzo roznych rzeczy sie pojawilo w trakcie rozmow i czy to normalne ze ciezko mi jest to wszystko do kupy zgarnac? Cloud , nie-cloud , Clony Sephirota z czastka Jenovy ktore w kupie sie zbieraja aby zrobic tego reuniona + wspomniano o smierci Sephirota mimo iz od poczatku gry go scigamy - nigdzie nie jest wspomniane jak umarl. Nie prosze was o zaspoilowanie mi historii tylko o to czy to normalne ze nie wszystko poki co kupy sie trzyma?

Poza tym mam pytanie do materii Add Cut - chcialem dodac ja do Counter Materia tak zeby przy kazdej kontrze byl jeszcze dodatkowy atak ale nie dziala , to sami z cover materia (chcialem zeby przy kazdym "kryciu" kogos byl dodatkowy atak) i tez nie dziala. Czy to dziala tylko ze magia i summonami czy moze jest jakas lepsze kombinacja? Bo chcialbym wykorzystac ta materie ale nie mam za bardzo w druzynie kogos kto rzucalby ciagle jakis konkretny czar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał ci opowiedzieć fabułę 7 musiałbym książkę napisać.. Najłatwiej wejść na jakieś nieoficjalne serwisy o ff7 i poczytać tam masz wszystko totalnie opisane! po polsku jak i ang.:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF! POWIEDZCIE MI WTF! Wlasnie jestem swiezo po momencie >UWAGA SPOILER<

... z głowy Clouda po tym jak w Mideel do Lifestreamu wpada sie...i .... kurde powiedzcie mi co to ma byc! Czy ja mam rozumiec ze Cloud to poprostu pipa? Slaby fizycznie ale przede wszystkim psychicznie dzieciak? Ubzduralo mu sie coś we łbie , przypisal zasługi Zacka i leciał dalej, chcial stac sie HERO? Jakim cudem po przebiciu przez Sephirota on go wyrzucil z mostku/przejscia... rozumiem ze mial tak wielkie zaburzenia osobowosci ze poprotu to wszystko wydawalo mu sie realne ale co z Tifa? Ona tez na mozg upadla? (moze wtedy co sie stoczyla z Mt Nibel...) . Co to dokładnie jest ta Jenova stworzona przez Hojo i jego porzednika? Czy Cloud zostal stworzony czy jednak nie? Co to jest ten Sephirot ktorego do tej pory scigalismy...

geez... po tym co dzis zobaczylem naprawde rozczarowala mnie fabuła : / Wiem ze mam jeszcze troszke gry przed soba... ale to cos wewnatrz Clouda troche inaczej sobie wyobrazalem, a to zostalo poprostu splycone do jego choroby umyslowej... i checi zaistnienia , bycia kims... normalnie amerykanskie kino familijne! ehh...

modle sie o to ze jednak cos pomieszalem albo moj english mnie zawiodl i pojawi sie jakis uzytkownik tego forum ktory mnie oswieci i dalej bede sadzil iz fabula w FFie 7 jest genialna : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srry za post pod postem ale refresh topic chce xP

SPOILER

Refresh again... ruszam na ostateczna walke do krateru. Zaraz po desancie na midgar i zabiciu Hojo. I teraz moje pytanie - zabijac teraz weapony czy moge to zrobic po fabule?

Edytowane przez winiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jak sie gra prezentuje na telewizorach hd? Obraz jest bardzo rozmazany? Mozna chociaz odczytac tekst?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up - nie mozna nic odczytac. Ci co sciagneli na PS3 znaja gre na pamiec lub graja bez czytania tekstu. A reszta ma PS3 podpiete do tv kineskopowego. No mozna , napisy sa bardzo czytelne. Ale im dalej od TV tym lepiej... uwierz mi ^^ Napisy z paru metrow widze (3-4) i na takiej odleglosci gram. Jest Git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up - nie mozna nic odczytac. Ci co sciagneli na PS3 znaja gre na pamiec lub graja bez czytania tekstu. A reszta ma PS3 podpiete do tv kineskopowego. No mozna , napisy sa bardzo czytelne. Ale im dalej od TV tym lepiej... uwierz mi ^^ Napisy z paru metrow widze (3-4) i na takiej odleglosci gram. Jest Git.

:( Jeszcze pol roku temu plakalem, ze nie mam w domu telewizora hd a teraz brakuje mi zwykłego crt :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie w tej grze sejwuje? Grajac w wersje pecetową pamietam, ze robilo sie to w okreslonych miejscach przy znaczku bodajze dyskietki. Teraz doszedłem do tego momentu, probuje zasejwowac i pojawia mi sie slot1 oraz slot 2 ale zadnego nie moge zaznaczyc poniewaz oczyiwscie nie mam zadnej karty pamieci. Myslalem, ze gra zapisuje sie automatycznie i po ponownym odpaleniu gry bede mogl kontynuowac gre a moge wybrac tylko opcje new game :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w dniu polskiej premiery =] Az do godziny 20 dzisiejszego dnia ta opcja nie byla mi potrzebna. Anyway...dzieki za odpowiedz =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos udzielic odpowiedz na moje pytanie ? Czy po (SPOILER UWAGA) desancie na midgar gdy ruszam na ostatnią bitwe do krateru po Sephcia bede mogl jeszcze dobic weapony? Czy musze to zrobic przed ostateczna walka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos udzielic odpowiedz na moje pytanie ? Czy po (SPOILER UWAGA) desancie na midgar gdy ruszam na ostatnią bitwe do krateru po Sephcia bede mogl jeszcze dobic weapony? Czy musze to zrobic przed ostateczna walka?

Musisz przed ostateczną walką to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie- warto wydać 36 złotych i mieć gierkę na ps3/psp czy emulować na pc? Mam Crisic Core na psp i jest fajna. Myślałam o przejściu VII, a z braku psx ściągnęłam emulator i grę na pc, ale lepsze odczucia będą chyba na psp? :P A i jeszcze jedno- jak kupię wersję z psstore na psp to będę potem mogła ściągnąć to samo na ps3, czy muszę 2 razy płacić? I to emulowanie karty co trzeba zrobić na ps3- trzeba to samo robić na psp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super (nawet po takim czasie) i jeśli tylko chciałbyś to mieć na psp/ps3 to jasne że warto. I jeśli kupisz to na pss to jednocześnie masz to i na ps3 i na psp, nie musisz płacić dwa razy. A co do emulowania karty to na psp chyba nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam techniczny problem, tylko nie wiem czy to Sony nawaliło czy moja konsola.

Kupiłem FFVII za 18zł i niestety ściąga się do 641MB i dalej stoi i się nie rusza. Próbowałem parę razy i to samo. Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam techniczny problem, tylko nie wiem czy to Sony nawaliło czy moja konsola.

Kupiłem FFVII za 18zł i niestety ściąga się do 641MB i dalej stoi i się nie rusza. Próbowałem parę razy i to samo. Też tak macie?

Dziś też się połasiłem na tego Fajnala (kupiłem też VI) ale nie miałem żadnych problemów z zassaniem, odpaliłem, pograłem godzinkę, przypomniałem sobie czasy sprzed paru ładnych lat... piękne... Ta grafika, jak to wygląda :)

Usuń z listy ściągania tego Fajnala, wejdź w historię pobierania and try again :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko ładnie hula.

Wstyd się przyznać ale to pierwsza styczność z FF ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×