Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.
Zamierzam kupić słuchawki, które mógłbym połączyć z PS3.
Aby uzyskać Dolby Digital, surround itp. to musi iść po optyku? Są jeszcze jakieś inne opcje?
Oprócz PS3 słuchawek używałbym też do kompa, PSP i ogólnie do słuchania muzy.
Cena do 400zł.

Godny uwagi wydaje mi się model Creativa o symbolu HQ2300D. Więcej o nim można poczytać tutaj: http://www.frazpc.pl/artykuly/471/Blizej/d.../51/i/nie/tylko
Jedyne co w nich mi się nie podoba to to, że do muzyki kiepskie  :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli według Ciebie muzyka puszczana z HDD PS3 jest ok? Próbowałeś do kompa podłączyć? I jak?

Gdybym chciał te słuchawki podłączyć do innego odtwarzacza muzyki, to lepiej przez dekoder czy bezpośrednio mini-jack'iem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

Ja mam podłączone z PS3 bezpośrednio przez kabel optyczny do dekodera od tego zestawu i z dekodera do słuchawek. W takim zestawieniu dżwięk z dysku jest bardzo czysty i taki przestrzenny, trochę brakuje basu. Na obudowie dekodera jest przełącznik na stereo i Dolby Pro Logic II, muzyki słucha się na stereo.

Muzyka bez dekodera z innych urządzeń, w tym z kompa, przez mini jack już niczym nie zachwyca. Widać, że głosniczki są stworzone głównie do dzwięku wielokanałowego i w tym ostatnim sprawdzają się świetnie. Do słuchania muzyki zdecydowanie lepiej wypadają dobre słuchawki stereo.

Te słuchawki są sprzedawane z kablem optycznym i bez niego. Bez optycznego słuchanie mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli możesz z czystym sumieniem polecić te słuchaweczki do PS3?  ;)  Wydaje mi się, że jest to dużo tańsza alternatywa w stosunku do porządnego kina domowego. W końcu to tylko słuchawki, ale jak chce się pograć wieczorem (hmm, późnym wieczorem  ;D ) to takie słuchawki wydają się być dobrym rozwiązaniem.

Gdzie je kupiłeś i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

Ja kupiłem te słuchawki w Mega Awans w zestawie z kablem optycznym za 315zł, ale widziałem taniej na allegro. Najczęściej gram wieczorami i dla mnie dobre sluchawki są niezbędne. Mam dość dobre kino domowe, jednak jakość dżwięku na słuchawkach jest lepsza moim zdaniem. Ale ja mam mały pokój i kino stacjonarne nie jest jakoś specjalnie rozbudowane.

Myślę, że właśnie do konsoli to jest idealny wybór, ale tylko przy dżwięku Dolby Digital lub DTS przez dekoder, czyli do PS3 jak najbardziej. Podłączyłem kiedyś do PS2 i do tej konsoli się nie nadają, bo Dolby Pro Logic jest bardzo płytki.

Dla średnio wymagających mogę śmiało polecić te słuchawki. W tej cenie, o ile mi wiadomo, nie ma konkurencji. Jakość plastików mogła by być lepsza, ale to szczegóły.

Przy kupnie pamiętajcie o kablu optycznym do zestawu. Jedna z końcówek tego kabelka jest nieco inna od standardowego i nie mam pewności czy można taki kupić osobno, a bez niego nie podłączymy dekodera do konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zdjęcie końcówek optyka tu zamieścić? Żebym wiedział czego szukać  :D

Znacie jeszcze jakieś inne modele słuchawek z dekoderem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

Może jutro będę miał cyfrówkę to zrobie.

Alternatywą dla Creative mogą być słuchawki Sharkoon X-Tatic 5.1, ale ja ich nigdy nie odsłuchiwałem lecz jakość wysoka i cena też. Link: http://www.4max.pl/default.asp?produkt=2226

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale ten Sharkoon chyba nie dekoduje dts? Nawet nie ma nigdzie pełnej specyfikacji tych słuchawek. Na razie jestem za Creativem, zwłaszcza, że mam na czym oprzeć swoją decyzję (Twoja opinia  :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

No i za Creativem jest głównie cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dzisiaj kupie te słuchawki za 330 zł, znalazłem jeden sklep w Wawie, który ma je na stanie, na Allegro nic nie ma od miesiąca (patrzyłem w aukcjach zakończonych), a to co był się sprzedało...

LuckyDriver, który z tych kabli będzie pasował?

1.  http://www.allegro.pl/item221623446_kabel_...link_1_5m_.html

2.  http://www.allegro.pl/item224503474_cyfrow...usive_1_2m.html

3.  http://www.allegro.pl/item220804431_kabel_...0_wii_ps3_.html

Kabel i tak będe pewni kupował w jakimś MM albo Saturnie, ale muszę wiedzieć z jaką wtyczką szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

Oto oryginalna końcówka kabelka optycznego od strony dekodera (foto).

Nie wiem co będzie jak się ten kabel uszkodzi, co w przypadku optycznego nie jest wcale takie rzadkie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jak ta końcówka się nazywa konkretnie?

W którym Mega Awans'ie i w mieście? Mieli tego więcej niż 1 szukę?

Ten kabel był w pudełku z słuchawkami, czy jakoś osobno go dawali?

Byłem wczoraj w MM, Saturnie, Electro World i nigdzie go nie mieli (mówili, że nigdy czegoś takiego nie wiedzieli, najlepiej do producenta dekodera iść z tym)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

Przewód optyczny był w zestawie ze słuchawkami. Była też na opakowaniu nalepka informująca o zawartości opakowania. Ten sklep mieści się w Poznaniu w Starym Browarze. W MM nigdy nie widziałem tych słuchawek. A ta końcówka chyba nie ma jakiejś szczególnej nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

To jest dokładnie to samo ;) Ten tańszy zdecydowanie wystarczy.

Jak kupisz słuchawki to podziel się wrażeniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu te słuchaweczki, kabelek też. Akurat nie mam możliwości podłączenia ich do PS3, więc wypróbowałem je na PS2. Włączyłem film Terminator 2 w dts 5.1, ale dekoder nie wykrywał tego (lampka z dts się nie świeciła). Oczywiście dekoder rozpoznał połączenie jako cyfrowe. Przecież zarówno PS2 ma jak i film mają dts. LuckyDriver, jak jest u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

hmm.... ja w tej chwili nie mam już PS2 i filmów na niej nie odtwarzałem. Próbowałem na niej kilka gier przez łącze optyczne i zawsze miałem dźwięk Dolby Pro Logic II. Filmy oglądałem na stacjonarnym odtwarzaczu DVD i zawsze dekoder od słuchawek wykrywał prawidłowo żródło dźwięku, a w przypadku Terminatora II był to DTS.

Może w przypadku PS2 powinieneś przełączyć rodzaj dźwięku na dekoderze.... nie wiem. Jeśli wykrywa cyfrowe żródło to i dźwięk powinien być w takim systemie jaki "nadaje płyta". Może w ustawieniach konsoli albo filmu masz coś źle ::)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Ja np mam kartę zewnętrzną USB i da rady podłączyć przez to słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 wszytsko jest ok, tzn. automatycznie się przełącza na dts, bądź Dolby Digidal, zarówno w filmach jak i grach  :)

Słuchaweczki świetne!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×