Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

(swoją drogą witam po długiej przerwie ;p)

Witam, mam problem z dźwiękiem w grach, filmikach i muzyce z PS3. Mam to od początku od kiedy mam PS3, ale jakoś dopiero teraz mi się zebrało żeby o tym napisać. Polega to mniej więcej na tym, że dźwięk jest źle odtwarzany. Nie wiem do końca jak to opisać, ale po prostu np. nie słychać dialogów bo wszystko zagłuszają dźwięki otoczenia. W muzyce to samo, dźwięki są odtwarzane jakby w złej głośności. Jakby miał ustawione odtwarzanie przez głośniki 5.1 pomimo tego, że nie mam takowych. Nie wiem jak to opisać, ale mam nadzieje, że trochę przybliżyłem problem.

Próbowałem zmieniać wszystko w opcjach muzyki i dźwięków, ale nic nie dało... Nie jest to raczej wina ustawień telewizora bo kablówka chodzi normalnie, DVD tak samo. Mam dość stary telewizor (może to wina tego faktu, ale staram się to naprawić ;p) LG, CRT nie wiem dokladnie ile cali ale na oko 21-24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydaje się, że to wina kabla. Do telewizora masz podłączone te trzy kabelki (żółty, czerwony, biały)? Żółty odpowiada za obraz, czerwony i biały za dźwięk. Według mnie coś na kablu jest nie tak, skoro masz problemy ze dźwiękiem - a konkretnie brakujące dialogi itd mogą być przez to, że w dźwięk jest w mono a nie w sterero. Ale nie jestem tego pewnien, mogę się mylić :tongue: A profesjonalnie wyjaśniając masz 1-ch mono przy telewizorze ;p

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie podlaczyc ps3 > ampli > tv oczywiscie przez hdmi? czy lepiej podlaczyc ps3 optycznym do ampli a hdmi do tv ? chcialbym jeszcze zaznaczyc ze ostatnio kupilem jakis tanszy kabel optyczny podlaczylem go ps3 > wieza stereo = nie dziala, pozniej TV > wieza stereo = rowniez nie dziala... moze mi ktos powiedizec o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie podlaczyc ps3 > ampli > tv oczywiscie przez hdmi? czy lepiej podlaczyc ps3 optycznym do ampli a hdmi do tv ? chcialbym jeszcze zaznaczyc ze ostatnio kupilem jakis tanszy kabel optyczny podlaczylem go ps3 > wieza stereo = nie dziala, pozniej TV > wieza stereo = rowniez nie dziala... moze mi ktos powiedizec o co chodzi ?

takie dziwne pytanie. ustawiles zeby dzwiek po optyku lecial??

da sie podlaczyc ps3 - ampli - tv przez hdmi, a niby lepiej zeby dziwek byl przez hdmi podlaczony bo mozna nim przesylac do 7.1 (jesli posiada sie odpowiedni sprzet), natomiast optyk to max 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie dziwne pytanie. ustawiles zeby dzwiek po optyku lecial??

da sie podlaczyc ps3 - ampli - tv przez hdmi, a niby lepiej zeby dziwek byl przez hdmi podlaczony bo mozna nim przesylac do 7.1 (jesli posiada sie odpowiedni sprzet), natomiast optyk to max 5.1

tak ustawilem zeby byla na optical ale cisza w glosnikach byla... moze to wina tego ze wieza ma jakies 10 lat i nigdy nie byl uzywamny optical ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ustawilem zeby byla na optical ale cisza w glosnikach byla... moze to wina tego ze wieza ma jakies 10 lat i nigdy nie byl uzywamny optical ?

albo trafil sie tobie zepsuty kabel :/ jak mozesz to sprawdz go u kogos

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem jak sobie poradzić! :confused:

Pewnie zaraz mnie zjedziecie :biggrin: ale co tam <_<

Podłączam PS3 przez kabel HDMI-Dsub z monitorem LG 22" tu jest ok, ale jak podłączyć dżwięk? :blush: Da się jakoś wykorzystać coś takiego:

http://www.poltronic.com.pl/photo/4338.jpg

A jak już nie to takie cuś :biggrin: jak Manta DVD-001 + głośniuki 5.1 (jakieś stare głośniki :tongue: ), chyba że dvd jest nie potzrebny....

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad ty dorwales kabel HDMI->DSUB?? To nie jest jakis VGA BOX ? Co do dzwieku, wejdz w opcje dzwieku w konsoli, ustaw output na AV Cable, i podlacz kabel AV do konsoli. Na koncowkach bialej i czerwonej bedziesz mial dzwiek stereo, ktory mozesz podlaczyc za pomoca podlinkowanej przejsciowki do jakiegos zestawu, ktory posiada wejscie audio minijack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad ty dorwales kabel HDMI->DSUB?? To nie jest jakis VGA BOX ? Co do dzwieku, wejdz w opcje dzwieku w konsoli, ustaw output na AV Cable, i podlacz kabel AV do konsoli. Na koncowkach bialej i czerwonej bedziesz mial dzwiek stereo, ktory mozesz podlaczyc za pomoca podlinkowanej przejsciowki do jakiegos zestawu, ktory posiada wejscie audio minijack.

Pojawiły się takie przewody na allegro po 40zł. Są to tylko przewody bez przetworników sygnału na analogowy. Nie wiem jak to niby ma działać, bo co czytam to wszyscy piszą, że ściema. Kolega wyżej pisze, że działa. Zapytam tylko - jakim prawem? :) Ale to temat na inny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie sa to kable HDMI --> DSUB tylko AV-DSUB. W konsoli dajesz vide output na component i smiga ponoc. Ale to nie idzie z DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli dodatkowo chcemy sobie podpiąć PC ?

Amplituner złączam z PS3 przez kabel optical, głośniki podpinam pod aux a gdzie wtedy pc ? ; >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli dodatkowo chcemy sobie podpiąć PC ?

Amplituner złączam z PS3 przez kabel optical, głośniki podpinam pod aux a gdzie wtedy pc ? ; >

zalezy od karty dzwiekowej w pc, niektóre maja optical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od karty dzwiekowej w pc, niektóre maja optical

Moja nie ma, nawet żeby miała to odpada bo w ampli mam tylko jedno gniazdo ;>

Edytowane przez SuspectIsHere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam do Playstation kupić monitor z wejściem hdmi, lecz bez głośników.

Tu mam pytanie: czy jeżeli monitor ma wejście słuchawkowe to nie będzie problemu z odbieraniem dźwięku przez słuchawki?

Tak, wiem śmieszne pytanie, ale muszę mieć pewność.

Szukałem też słuchawek polecanych na forum - Creative HQ-2300D i kompletny deficyt na rynku.Wiek ktoś gdzie to dostać?

Ostatnie pytanie trochę oderwane.Mam stare głośniki 5.1 Creativa SBS 5.1 560.Mają one trzy wejścia: na front speaker, tylne i przednie speakery.

Jak to możliwie podłączyć do PS3?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam do Playstation kupić monitor z wejściem hdmi, lecz bez głośników.

Tu mam pytanie: czy jeżeli monitor ma wejście słuchawkowe to nie będzie problemu z odbieraniem dźwięku przez słuchawki?

Tak, wiem śmieszne pytanie, ale muszę mieć pewność.

Szukałem też słuchawek polecanych na forum - Creative HQ-2300D i kompletny deficyt na rynku.Wiek ktoś gdzie to dostać?

Ostatnie pytanie trochę oderwane.Mam stare głośniki 5.1 Creativa SBS 5.1 560.Mają one trzy wejścia: na front speaker, tylne i przednie speakery.

Jak to możliwie podłączyć do PS3?

Pozdrawiam

1. Tak będziesz mógł podłączyć słuchawki do monitora i będziesz wszystko słyszał, ponieważ HDMI zawiera obraz jak i dźwięk.

2. Najlepiej kupić słuchawki Creative Fatal1ty, kiedyś je miałem i są w miarę dobre.

3. Głośników 5.1 nie podłączysz, tak samo jak słuchawek, mają 3 wyjścia, i do playstaion nie podłączysz, do monitora też nie -> Ale to można logicznie wywnioskować. Sony przewidywało, że ludzie będą grali na telewizorach, i głośniki 5.1 (kino domowe) podłącza się do telewizora za pomocą chinch, a głośniki komputerowe WIADOMO do komputera.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak będziesz mógł podłączyć słuchawki do monitora i będziesz wszystko słyszał, ponieważ HDMI zawiera obraz jak i dźwięk.

2. Najlepiej kupić słuchawki Creative Fatal1ty, kiedyś je miałem i są w miarę dobre.

3. Głośników 5.1 nie podłączysz, tak samo jak słuchawek, mają 3 wyjścia, i do playstaion nie podłączysz, do monitora też nie -> Ale to można logicznie wywnioskować. Sony przewidywało, że ludzie będą grali na telewizorach, i głośniki 5.1 (kino domowe) podłącza się do telewizora za pomocą chinch, a głośniki komputerowe WIADOMO do komputera.

Pozdro.

Cóż, wyczerpująca odpowiedź- wszystko jasne.

Dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zestaw logitecha z5500 obsluguje dzwiek dts hd? dd hd? itp? jezeli nie to czy duza utrata jakosci bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zestaw logitecha z5500 obsluguje dzwiek dts hd? dd hd? itp? jezeli nie to czy duza utrata jakosci bedzie?

uzyskasz na tych glosnikach dobrek jakosci dzwiek 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie pytam czy uzyskam dobra jakosc tylko czy obsluzy mi to dts hd i dd hd.... bo to ze dzwiek 5.1 bedzie dobrej jakosci to sie domyslam skoro maja certyfikat thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie pytam czy uzyskam dobra jakosc tylko czy obsluzy mi to dts hd i dd hd.... bo to ze dzwiek 5.1 bedzie dobrej jakosci to sie domyslam skoro maja certyfikat thx

chyba te glosniki nie wspieraja dts hd i dd hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resztą te standardy są chyba osiągalne tylko przez HDMI (maja do 8 kanałów, a optyk przesyła do 6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, i to juz nawet nie chodzi o ilość kanałów, tylko o bitrate czyli w związku z tym ilość danych jaką nalezy przesłać. Optyk jest za cienki na takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumiec ze majac film z dzwiekiem dts hd to z glosnikow poleci mi tylko zwykly dts ? tak? czy np. bede skazany na dd ?

Edytowane przez 0gor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×