Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

;)

 

Masz jakieś konkretne propozycje, bo nie mam pojęcia czego szukać. Spędziłem masę godzin na googlowaniu potencjalnych wzmacniaczy i za wyjątkiem tych dwóch modeli wiele nie znalazłem - Cambridge Audio Topaz AM10.

Nie ukrywam, że sprzęt ma przede wszystkim grać z gramofonu, a TV i dźwięk z konsoli to jedynie dodatek. Koniecznym wymogiem dla mnie jest wbudowany przedwzmacniacz - nie wiem jak to się ksztaltuje, ale może być ciężko znaleźć coś z preampem i wejściami HDMI w rozsądnej cenie.

Kwestia tego co znaczy "rozsądna cena", ale w budżecie których zakładasz będzie ciężko coś takiego znaleźć...

Jedynym wzmacniaczem z preampem gramofonowym którego słuchałem, był SR10V2 od Cambridge'a i mogę go polecić (oczywiście subiektywnie)...

Ten który wybrałeś (Topaz AM10) wydaje się też sensownym rozwiązaniem...

update: zobacz sobie jeszcze na Marantz'a PM6004 i Denon'a PMA-720AE...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam pomocy w rozwiązaniu problemu. Kupiłem jakiś czas temu słuchawki Sony Gold Wireless Stereo Headset 7.1 wystko pięknie działa pod konsolą PS3, ale mam jeden problem, chciałbym od czasu do czasu posłuchać muzyki przez smartfon Xperia SP bezprzewodowo, mam kabelek z mini USB na USB i gra mi tylko lewa słuchawka w dodatku przerywając, żonka ma taki sam telefon i jest to samo, szwagierka ma Xperię Z i to samo. Myślałem że to wina kabelka ale o dziwo szwagierki syn ma samsunga galaxy 3 i na nim działa zajebiście po donglu. Serwisy odsyłają jeden do drugiego ( z Sony do PS) tam siedzą jakieś tumany. Może ktoś wie jak może być przyczyna?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt w Sony ci nie obiecał że będzie działać bezprzewodowo ze smartfonem. Na kablu na działać.

Z jednym działa bezprzewodowo z innym nie.

Wszystko zależy od wielu czynników począwszy od budowy złącza USB na oprogramowaniu / kernelu kończąc.

Nie wiem jaki masz kabel ale to powinno być USB OTG a nie standardowa przejściówka.

W każdym razie na oficjalne wsparcie ze strony Sony nie licz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatecznie zakupilem sprzecik o ktorym pisalem niedawno:

 

- ampli onkyo TX-NR525

- glosniki M-audio HTS-800 MKII

- projektor Optoma HD 131xe

 

I mowiac krotko zestaw rozwala ;)

 

Mam jednak pytanie odnosnie puszczania dekoderow audio przez ps3. Konsola podpiata pod ampli skad idzie dzwiek i dalej puszcza sygnal do projektora. Uzywajac ps3 media server udaje mi sie odpalac filmy z dzwiekiem dts i tak samo z gierkami. Nie ma najmniejszego problemu. Mam wylacznie problem z filmami na BD, mimo ze w menu moge wybrac DTS to jednak na ampli mi swieci tylko PCM (przy puszczaniu filmow przez ps3 media server i w grach DTS normalnie swieci). Nie wiem czego szukac w ustawieniach plejki zeby filmy z plytek lecialy tez w DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...PCM stereo czy przestrzenny?

Jeżeli przestrzenny to nawet lepiej bo nie skompresowany. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzenny, przestrzenny pisze PCM ale pokazuje 5.1 jesli chodzi o kanaly.

Czyli sie tym nie przejmowac tak? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym się nie przejmuj bo teoretycznie nie powinno być między nimi różnicy w jakości dźwięku a jeżeli by była, to PCM będzie "lepszy" niż DTS. DTS jest dźwiękiem skompresowanym a PCM idzie bez kompresji. Jak to z kompresją bywa (patrz mp3 czy avi) z praktyki sam na pewno wiesz.

Mając wybór DTS DD, THX czy jakikolwiek inny skompresowany kodek a PCM, pierwszeństwo zawsze ustawiam na PCM.

Nie jestem jakimś znawcą, temat zgłębiałem gdy sam szukałem systemu audio do konsoli. Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś bardziej obeznany w temacie poprawi.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem nowe pulsy i sprawdzaja sie swietnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączyłem ps 3 do monitora za pomoca kabla hdmi->dvi i chcialbym w jakis sposob grac z dźwiękiem na słuchawkach. Jakie mam opcje i co moge zrobic? Czy moge wykorzystac telefon przy polaczeniu przez Bluetooth jako headset? Czyli dziwiek bylby przesylany do telefonu i potem do sluchawek podlaczonych do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat pierdyliard razy wałkowany na forum, poniżej info co i jak;

 

... nie ma to znaczenia jeśli grasz po HDMI bo w ustawieniach dźwięku można puścić audio z Ps3 na wszystkie wyjścia naraz. Jeśli słuchawki mają gruby wtyk "Jack" to będzie trzeba jeszcze do zestawu poniżej dorzucić przejściówkę z małego na duży. Voila!
 
06fa8dc706abb9f7gen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem wczoraj headset bluetooth Sony. Po otrzymaniu paczki, podłączyłem ową słuchawkę do konsoli, aby się trochę naładowała. Po godzinie odłączam i co się okazuje? Słuchawka zachowuje się jakby w ogóle nie była naładowana. Niebieska dioda miga, a gdy podłączam ponownie do ładowania świeci się czerwona, po jakimś czasie znowu świeci na niebiesko, ale po odłączeniu kabla miga na niebiesko i się wyłącza. Gdy konfiguruje sprzęt, konsola nie może go znaleźć.

 

Wygląda to tak, że headset jest naładowany jak tylko go podłączam kablem, a gdy odłączam od razu się wyłącza. I gdy chce ładować znowu - świeci się czerwona dioda jakby był rozładowany. Jakieś sugestie? Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie słuchawki i mikrofony. Czy jest możliwość podłączenia dwóch słuchawek aby dwie osoby słyszaly rozmowy? Może chociaż można ustawić aby rozmowy szły przez głośniki z TV a nie tylko do słuchawki?

Edytowane przez Vibez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chcę kupić głośniki do telewizora. Nie mam wielkich wymagań (mieszkam w kamienicy więc i tak nie mógłbym zaszaleć). Niemniej głośniki mojego TV są okropne więc chcę coś troszkę lepszego i taniego.

 

Moje oczy zwróciły się ku temu małemu zestawowi Philips SPA 1302 2.1 (wkleiłbym zdjęcie ale mi forum nie pozwala, nie wiem czemu :( )

 

Z danych technicznych pisze Moc muzyczna - 20 W. Pasmo przenoszenia 35 - 20 000 hz. Jest subwoofer 5 W i dwa głośniki małe po 2,5 W.

 

Nie wiem czy te informacje wystarczą. Czy takie coś starczy do małego pokoju w kamienicy, tylko żeby wyraźniej wszystko słyszeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą stówę czy ile to jest warte to kup sobie lepiej kistę dobrego piwa.

Te 20W z 5W subwooferem (prawdopodobnie ja głośniej pierdzę niż ten wufer buczy) będzie Ci "grać" gorzej albo tak samo jak głośniki w TV.

Strata pieniędzy, ale nie moich na szczęście więc wybór należy do Ciebie.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą stówę czy ile to jest warte to kup sobie lepiej kistę dobrego piwa.

Te 20W z 5W subwooferem (prawdopodobnie ja głośniej pierdzę niż ten wufer buczy) będzie Ci "grać" gorzej albo tak samo jak głośniki w TV.

Strata pieniędzy, ale nie moich na szczęście więc wybór należy do Ciebie.

Regularna cena tego "wynalazku" to prawie trzy stówy!!! Masakra..... Za taka kasę to mały używany wzmacniacz i dwie kolumny, fakt nie będzie wyglądało tak dobrze, jak nowy designerski sprzęt, ale grać będzie lepiej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chłopaki nastrój popsuliscie :p ale ja serio mam małe wymagana, a ze nie ma pier.dolniecia to bardzo dobrze bo i tak w kamienicy.

I żadne 3 stowy, tylko 90 zł :p opinie ma niby dobre.

Niech was szlag hehe. Rozumiem ze nic za ponad 100 zł przynajmniej przecietnego nie znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chłopaki nastrój popsuliscie :p ale ja serio mam małe wymagana, a ze nie ma pier.dolniecia to bardzo dobrze bo i tak w kamienicy.

I żadne 3 stowy, tylko 90 zł :p opinie ma niby dobre.

Niech was szlag hehe. Rozumiem ze nic za ponad 100 zł przynajmniej przecietnego nie znajdę?

289,90zł znalazłem cenę sugerowaną przez producenta, a to tej kasy niewarte bankowo, za 90zł możesz od biedy wziąć. A z ciekawości zapytam, jaki to TV ma, aż tak tragiczne głośniki, bo piszesz, że masz małe wymagania, a głośniki z TV Ci nie pasują (może tylko Ci się wydaje, że są małe w Twoim odczuciu, a naprawdę są powyżej średniej - mam na myśli Twoje wymagania) więc może się okazać, że to coś co zamierzasz kupić też Cię wkurzać będzie. Polecam posłuchać przed zakupem jak masz możliwość, bo to musi Tobie spasować, a tak się potem możesz niepotrzebnie wkurzać, że 90zł jak krew w piach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna byłoby tak pomyśleć. Niemniej mam do czynienia z 3 lcdkami i jedną plazmą i mój LCD sprawuje się najgorzej (stary model). Próbowałem ustawiać różne typy, Kino, Gra itd, ale dalej jest biednie. I nie wyraźnie przede wszystkim. Muzyka też słabo brzmi. Trochę psuje mi to doświadczenie z grania.

Zdaje mi się ze i ten Philips, choć pewnie słaby, to zawsze jakieś wyjście tymczasowe. Musiałbym go faktycznie przetestowac.

Edytowane przez Patapon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przyszedłem potruć pupę jeszcze trochę.

 

No więc znalazłem nowy model jako mój cel, ale ponownie potrzebuje opinii ekspertów.

 

Model zwie się Creative 5.1 A520.

 

Parę specyfikacji:

 

ilość głośników: 6

subwoofer: tak

moc głośnika centralnego: 5 W

moc głośnika satelitarnego: 5W

moc głośnika niskotonowego: 12W

min. częstotliwość przenoszenia: 40 hz

max. czestotliwosc: 20 kHz

odstęp sygnału od szumu: 75 db

 

Pewnie dla was to pierdy i słaba moc, ale tu znów przypominam, iż mieszkam w małym pokoiku w kamienicy. Na szał nie mogę sobie pozwolić i tak.

 

Mogę je dostać za 160 zł. Pewnie je podłączę do mojego LEDa, ale czy to będzie stereo czy 5.1...? <noob>

 

Help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×