Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Z okazji zakupu battlefielda 3 , który niedługo do mnie dotrze chciałbym konsole podłączyć do stanowiska PC , aby to w swym pokoju odizolować się od świata i grac w multi :D. Monitor podłączyłbym kablem HDMI , ale niestety nie ma on głośników. Mam głośniki Creative (nie pamietam modelu) 2.1 i słuchawki Creative Fatal1ty , oba na wejście mini jack. Czy mógłbym je podłączyć albo chociaż słuchawki za pomaca kabla dodawanego do ps3 , przejściówki 2x chinch - gniazdo minijack ?

Wygladalo by to mniejwiecej tak :

beztytuupa.png

Edytowane przez craunPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Z okazji zakupu battlefielda 3 , który niedługo do mnie dotrze chciałbym konsole podłączyć do stanowiska PC , aby to w swym pokoju odizolować się od świata i grac w multi :D. Monitor podłączyłbym kablem HDMI , ale niestety nie ma on głośników. Mam głośniki Creative (nie pamietam modelu) 2.1 i słuchawki Creative Fatal1ty , oba na wejście mini jack. Czy mógłbym je podłączyć albo chociaż słuchawki za pomaca kabla dodawanego do ps3 , przejściówki 2x chinch - gniazdo minijack ?

Wygladalo by to mniejwiecej tak :

beztytuupa.png

to powinno pomóc http://allegro.pl/adapter-gniazdo-jack-3-5-2x-wtyk-rca-chinch-gold-i1878828169.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy , a co mam z tym zrobic ? XD Ja po prostu chcialem spytac czy po takim podlaczeniu dzwiek z ps3 dotrze do sluchawek / glosnikow.

a niby czemu miałby nie dotrzeć? tylko przestaw dzwiek w konsoli

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby czemu miałby nie dotrzeć? tylko przestaw dzwiek w konsoli

No i o to mi chodziło , po prostu nie wiedziałem czy ta metoda będzie działać , teraz już wiem. Dzieki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dostałem zwrot kasy za Sharkoony X-tatic to poszukuję jakichś dobrych słuchawek w okolicach 500 zł/100f. Ma ktoś jakieś propozycje? Zastanawiam się głównie nad jakimiś Trittonami lub słuchawkami od Sony. Ktoś coś poleci?

EDIT: Zawężyłem swój wybór do:

Tritton AX720

Turtle Beach DPX21

Sharkoon X-Tatic SR

Ktoś posiada lub może powiedzieć coś więcej z własnego doświadczenia?

Ten model Trittona oraz sharkoon'a to sa identyczne sluchawki, tylko w innej obudowie, ten sam dekoder itp. Jesli bedziesz wybieral z tych 2 to wez wygodniejsze:) a co do TB to nie mam pojecia jak sie sprawuja, ale specjalnie, zeby odpowiedziec przerylem zagraniczne fora, i ludzie polecaja sharkoona albo trittony zamiast TB.

Ja posiadam na ta chwile AX Pro i banan mi sie tworzy na twarzy za kazdym razem jak odpale jakas gre na konsoli.

A jeszcze co do modeli, ktore podales, to podobno te modele, ktore podales maja emulowane 5.1. Dopiero modele Sharkoon V3/ Tritton AX Pro i TB x41 maja realne 5.1.

Ale bierz, ktore chcesz. Wez jeszcze pod uwage Official Sony Headset, bo jest wireless, a te modele 3 maja tone kabli.... troche to masakruje. Te od Sony maja tez emulacje, nawet 7.1 i dostaniesz je taniej.

P.S. Sharkoony to jest marka bardziej popularna w EU, Trittony natomiast kroluja w Stanach.

Edytowane przez mroczas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na początku brałem pod uwagę Sony, ale po obejrzeniu paru recenzji itd uznałem, że z nich zrezygnuję. Nie wyglądają za dobrze no i ten mikrofon plastikowy... Poza tym one mają 7.1 tylko w grach. Jeśli się je podłączy pod inny sprzęt to tylko stereo. Co do emulacji to wiem o tym. Wcześniej próbowałem Sharkoon X-Tatic 5.1 True ale jak pisałem były uszkodzone. Kiedy dostałem zamienne okazało się, że też są uszkodzone. Chyba że każde tak troszkę trzeszczały, ale to by było dziwne w słuchawkach za tyle kasy. Obejrzałem parę recek na Youtube i dużo ludzi preferuje emulowane 5.1 twierdząc że w prawdziwym dekoder miesza kanały i trudno je ustawić dobrze. Co do Sharkoon X-Tatic SR i Tritton AX720 to nie wiem czy są takie same bo Sharkoony mają zupełnie inny dekoder (przynajmniej z wyglądu) no i nie wymagają dodatkowego zasilania, tylko USB. Natomiast wszystkie modele Turtle Beach mają emulowany dźwięk, nawet X41.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder inaczej wyglada ale jest to dokladnie to samo. Mozesz sprawdzic tez specyfikacje. To sa te same sluchawki w innych obudowach.

Tak jak mowilem, o TB nie wiem zbyt wiele i nie mialem okazji ich sprawdzic, wiec pewnie jest jak mowisz.

Co do emulacji to owszem, ale w porzadnych sluchawkach STEREO bez zadnego 5.1 itp. Aczkolwiek rozne sa opinie. Faktycznie czesc ludzi twierdzi ze emulacja jest lepsza. Co do trzeszczenia to w moich AX Pro lekkie trzeszczenie tez slychac w tle, taki szum... Nie wiem czy o to Ci biega. jesli puscisz jakikolwiek dzwiek to szum znika.

A co do Trittow to moge CI powiedizec, ze jak gram w bf'a to przestrzen jest tak zajebiscie odzwierciedlona, ze jestem w stanie CI powiedziec w ktorym kierunku i w jakiej odleglosci od Ciebie ktos strzela / ma polozony nadajnik itp. Jestem mega pozytywnie zaskoczony. Bas w trittonach tez bardzo miekki, mozna sobie go ladnie wyregulowac, wysokie tony graja bardzo czysto, muzyka brzmi w nich rewelacyjnie. Zarowno pod PC jak PS3. Tyle o trittach i sharkoonach. Co do TB sie nie wypowiadam. Ja wzialem tritty bo duzo bardziej mi sie podobaja od sharkoonow. Takze wez to co Ci lepiej lezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko : jest może jakaś stronka na której mógłbym odnaleźć konfiguracje SCU do Sharkoon'ow Xtatic Digital ?

NFL kiedyś podawał swoje ustawienia ale szukam alternatywnych ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już Sharkoony X-Tatic SR. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Po rozpakowaniu wydawały się trochę małe, ale pograłem ok. 3h i nie bolały mnie uszy a słuchawki nie przeszkadzały. Dźwięk jest super, komunikacji jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Wybrałem Sharkoony bo mają mniej kabli. Kabel Słuchawki-Dekoder, Dekoder-PS3 Optyk, Dekoder-USB PS3. Wsjo.

@FreshPrince

Nie wiem czy taka strona istnieje. Sam jak miałem te słuchawki spędziłem kilka ładnych godzin na poszukiwaniach. Jedyne info jakie znalazłem to że nie ma sensu grzebać w ustawieniach DEFAULT.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już Sharkoony X-Tatic SR. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Po rozpakowaniu wydawały się trochę małe, ale pograłem ok. 3h i nie bolały mnie uszy a słuchawki nie przeszkadzały. Dźwięk jest super, komunikacji jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Wybrałem Sharkoony bo mają mniej kabli. Kabel Słuchawki-Dekoder, Dekoder-PS3 Optyk, Dekoder-USB PS3. Wsjo.

@FreshPrince

Nie wiem czy taka strona istnieje. Sam jak miałem te słuchawki spędziłem kilka ładnych godzin na poszukiwaniach. Jedyne info jakie znalazłem to że nie ma sensu grzebać w ustawieniach DEFAULT.

Gratuluje udanego zakupu, jakosc dzwieku taka jak w trittach wiec wiem, ze zajebista. Faktycznie ilosc kabli w trittach powala na kolana. Ale mi bardziej spasowaly wygladem/lezeniem na uchu Tritty.

Ale powiem Ci, ze Tritty tez sa bardzo malutkie, sa na maxa spasowane, ale tlumacze to sobie tak, ze musza byc spasowane, zeby glosnik byl w odpowiednim miejscu i dawal odpowiedni efekt, no i tez nie lataja na glowie.

Jak potestujesz wiecej, to daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że zmienie temat:

Czy jest coś wartego zainteresowania do 200 zł(max ) (zestaw słuchawki + mikrofon). Sprzęt w sumie stricte do ps3 bo na pc mam słuchawki. Nie jestem audiofilem - po prostu miłoby było pograć w miarę komfortowo i móc komunikować się ze znajomymi .

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że zmienie temat:

Czy jest coś wartego zainteresowania do 200 zł(max ) (zestaw słuchawki + mikrofon). Sprzęt w sumie stricte do ps3 bo na pc mam słuchawki. Nie jestem audiofilem - po prostu miłoby było pograć w miarę komfortowo i móc komunikować się ze znajomymi .

Z góry dzięki za pomoc

PO to jest ten temat, zeby sie pytac:)

Kupuj Mistrzu Trittony Ax 180, mysle ze za okolo 200zl znajdziesz nowe, a bedziesz bardzo zadowolony, jest to chyba najlepszy wybor w cenie do okolo 200zl w pelni kompatybilny z PS3. Niektore headsety kosztuja okolo 150zl a sa douszne, a tutaj masz porzadne sluchawki z super dzwiekiem i mikrofonem w jednym. Sharkoony w tej cenie tez fajnie, ale ciezko dostepne na naszym rynku.

Pozdrawiam, Kuba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie

A który model sharkoona w tym przedziale byłby najlepszy ? - bo co do sciągnięcia myśle że mam szanse pokombinować (pracuje w firmie agd/rtv - więc dostęp do sprzętu mam nie najgorszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę drodzy koledzy, czy istnieją słuchawki do konsoli PS3 z możliwością komunikacji głosowej w cenie do 100zł?

Nie zależy mi na najlepszych. Nie chciałbym przeszkadzać domownikom podczas nocnych sesji w BF3.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Chciałem na początku kupić headset sony, jednak pomyślałem, że taniej wyjdzie kupić słuchawki CREATIVE FATAL1TY. Jak mogę je podłączyć do ps3, aby mikrofon też działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę drodzy koledzy, czy istnieją słuchawki do konsoli PS3 z możliwością komunikacji głosowej w cenie do 100zł?

Nie zależy mi na najlepszych. Nie chciałbym przeszkadzać domownikom podczas nocnych sesji w BF3.. :)

Poszukaj Mad Catz AX 120. To chyba jedyne co mi do glowy przychodzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Mad Catz AX 120. To chyba jedyne co mi do glowy przychodzi.

Z tego co wyczytałem, to te słuchawki są bliźniacze AX180, z tą różnicą, że są przeznaczone tylko na platformę Xbox 360 i PC, a ja szukam na PS3... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to te słuchawki są bliźniacze AX180, z tą różnicą, że są przeznaczone tylko na platformę Xbox 360 i PC, a ja szukam na PS3... ;)

Moj blad, sorry, no to musisz chyba dozbierac troche kasy. Ponizej chyba nic ciekawego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj blad, sorry, no to musisz chyba dozbierac troche kasy. Ponizej chyba nic ciekawego nie ma.

Powiedz mi mroczas widziałeś dokładnie gdzieś aukcje na te AX 180 za ok 200 bo ja póki co 250 + ze 20 złociszy koszty transportu najtaniej a jakby nie było to prawie 40 % przekracza mój budżet póki co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladaj 100 i kupuj te nowe sony,ja jestem zadowolony. Bezprzewodowe,i bateria super trzyma. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi mroczas widziałeś dokładnie gdzieś aukcje na te AX 180 za ok 200 bo ja póki co 250 + ze 20 złociszy koszty transportu najtaniej a jakby nie było to prawie 40 % przekracza mój budżet póki co ;)

all.....pl co jakis czas sie pojawiaja, poczekaj troche to mysle, ze beda. Sprawdz tez amazon.co.uk, tez wysylaja do polski za 5zl:) wiec lajtowo o ile tam znajdziesz. Ja widzialem na allegro. Tylko ze jak to w allegro bywa.... Raz sa, raz nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy są jakieś godne uwagi alternatywy dla oficjalnego headsetu 7.1 Sony? Chodzi mi o bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem, z możliwie najprostszą metodą podłączania. Czy ktoś może ma lub używał Giotecka EX-05?

http://www.gioteck.com/wordpress/?page_id=1577

A może któryś z headsetów Logitecha?

Szukam czegoś bezwzględnie bezprzewodowego, w domu już chyba wszyscy zaliczyli spotkanie z kablem, łącznie z psem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy są jakieś godne uwagi alternatywy dla oficjalnego headsetu 7.1 Sony. Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem ps3 i szukam słuchawek. Głównie zależy mi na jakości dźwięku,mikrofon jest mi na chwilę obecną nie potrzebny. Zastanawiam się czy w cenie 500zł znajdę jakieś lepsze słuchawki od wyżej wspomnianych. Niby jestem zdecydowany na te Sony ale skoro mam wydać pewną sumę to może w tej granicy znajdę coś lepszego lub równie dobrego. Podłączenie może być za pomocą kabla lub bez.

Proszę o info

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×