Skocz do zawartości
Yakash

SAMSUNG LE32B650

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim poszukiwaniu odpowiedniego modelu za rozsądną cenę przeszukiwaniu forum PS#SITE czy HDTV . a także po poradach użytkowników kupiłem LCD SAMSUNG 32’’ B650 .Chciałbym podzielić się z wami w miarę obiektywną oceną tego modelu .

ZACZNĘ OD KRÓTKIEJ SPECYFIKACJI :

MODEL TEN POSIADA TUNER MPEG-4 , POSIADA 100 HZ , FULL HD ,

OPRÓCZ TEGO 4 WEJŚCIA HDMI , 2 USB .

Montaż modelu jest bardzo prosty dołączamy szklaną stopkę do panelu LCD wykorzystując zawarte w zestwie śrubki i łączący plastik potrzeba tylko śrubokręta gwiazdkowego i drugiej osoby do pomocy aby telewizor stał stabilnie w naszym domu .

Linia wzornicza tego modelu jest naprawdę urzekająca , delikatnie wkomponowana cienka przezroczysta ramka wokół całego telewizora nadaje mu charakter , a zarazem delikatności. Tak samo jest z dotykowym panelem na środku pod napisem SAMSUNG . Jedyny minus to brak podświetlenia tego panelu w nocy. Wszystko jest dokładnie spasowane nic nie skrzypi i wygląda solidnie widać panowie z Samsunga się postarali. Nawet tak uciążliwy kurz po 5 dniach użytkowania jest nieznaczny.

Pilot jest długi co do jego wyglądu to raczej prosty ale funkcyjny bardzo dobra opcja podświetlenia klawiszy w nocy.

Ten model ma matrycę typu lustro i strasznie bałem się go bo mam mocno nasłoneczniony pokój i przez 8 godzin słońce potrafi operować w moim pokoju , jednak efekt lustra czy cieni jest doskonale wyeliminowany nawet gdy telewizor jest wyłączony ,a przy graniu czy oglądaniu tv jest nie do zauważenia .

TELEWIZOR ZASKOCZYŁ MNIE POZYTYWNIE DOPRACOWANĄ OBSŁUGĄ PORTU USB . PODŁĄCZYŁEM POD USB NOKIE N95 USTAWIŁEM NA TRANSFER DANYCH I Z POZIOMU TELEWIZORA MOGŁEM PRZEGLĄDAĆ WSZYTKIE FOLDERY . TEN MODEL PIĘKNIE OBRABIA ZDJĘCIA TE Z N95 WYGLĄDAŁY BAJECZNIE , NAWET FILM NA KOMÓRCE W FORMACIE MP4 240X360 NA TELEWIZORZE WYGLĄDAŁ ZADZIWIAJĄCO DOBRZE .

Mieszkam blisko Warszawy ( 20 km DO PAŁACU KULTURY ) i na zwykłej antenie takzwane rogi jelenia :D wsadzone na opak znalazłem 7 kanałów cyfrowych których jakość odbioru pozytywnie mnie zaskoczyła w szczególności TVP HD . Nie wiem co będzie gdy kupie lepszą antenę.

Odnośnie interfejsu to jego czas reakcji nie jest najmocniejszą stroną SAMSUNGA ale gdy już na pamięć znamy miejsce do którego musimy dojść to po 1 dniu z zamkniętymi oczami możemy zmieniać źródło sygnału z tv na hdmi oraz ustawiać dowolne kompilacje obrazu .

I na końcu dochodzę do obsługi ps3 . Telewizor dopasowuje się do każdej gry i do każdej przyjmuje odpowiednią rozdzielczość i częstotliwość wyświetlania obrazu dla przykładu przy gta 4 zmienia się rozdzielczość na hd ready i 50 hz, zaś przy FIFIE na 60 Hz i FULL HD. Obraz jest cudowny nie ma do czego się przyczepić po przejściu z CRT BAJECZKA !!! PODŁĄCZYŁEM FIFE 09 I Z OKOŁO 1,5 M LEŻĄC NA ŁÓŻKU MIAŁEM SWOJĄ LIGE MISTRZÓW . CO DO NIEKTÓRYCH OSÓB SIEJĄCYCH POSTRACH WŚRÓD KUPUJĄCYCH NIE MA ŻADNEGO INPUT LAGA W ŻADNEJ ALE TO ŻADNEJ GRZE NAWET FIFA 09 DZIAŁA BARDZO DOBRZE .

NA PEWNO TELEWIZOR WART JES KUPNA I SPOKOJNIE MOGĘ GO POLECIĆ KAŻDEMU GRACZOWI .

JAK BĘDĘ MIAŁ TROCHĘ CZASU ZAMIESZCZĘ ZDJĘCIA

TEN TV WYCIĄGNOŁEM ZA 2439 zł w sklepie neo24.pl polecam ten sklep ale tylko wtedy gdy towar ma czas realizacji 48h i tylko jeżeli bierzecie z ich punktu obsługi .

telewizor.jpg

asfy.jpg

mamasax.jpg

pytkazbysia.jpg

sbtc.jpg

cxbw.jpg

dscb.jpg

gscb.jpg

nbqq.jpg

hhhdh.jpg

Edytowane przez Yakash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bawiłeś się już kalibracją? Udało ci się kontrast poprawić? Z tego co na demo w sklepie widziałem to płynność, ostrość i czerń są super ale minusem jest to klasyczne dla LCD rozmywanie się czerni. James Bond w czarnym garniturze w nocy niestety zlewa się z ziemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE MA ŻADNEGO INPUT LAGA W ŻADNEJ ALE TO ŻADNEJ GRZE NAWET FIFA 09 DZIAŁA BARDZO DOBRZE .

Zgadzam się z tobą, ale dlaczego piszesz ..nawet w FIFIE"? Przecież jest wiele innych dynamiczniejszych gier typu Burnout, Motorstorm. Wspaniałe w tym TV jest to, że piłka w FIFCE się nie rozmywa podczas wykopu bramkarskiego, na starszym TV Samsung 40' taki efekt występuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba mnie nie zrozumiałem ale chciałem podkreślić że nawet w tak wolnej i słabo reagującej grze nie występuje input lag :D Oczywiście wiadomo że np. Midnight Clubie jest boski , tak samo w gta 4 po naciśnięciu odrazu następuje strzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w wolnych grach input laga nie widać, a objawia się on w szybszych np. wyścigach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakash nie krzycz :P. Jak możesz to skasuj caps lock bo ciężej się czyta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka nie najgorsza, ale też i nie najlepsza :P Praktycznie napisałeś same pochwały o tym tv, no są też i małe wady, ale to bardzo małe :) Nie wiem może ten tv ma same zalety, ale spoko. Jeszcze raz powtarzam recka jest dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to, że w wolnych grach input laga nie widać, a objawia się on w szybszych np. wyścigach :)

Hehhhe, taa. Bo w tych szybszych grach dane są szybciej podawane przez konsole i tv nie wyrabia xD.

Dla tych co wierzą w input laga mam pytanko. Jak to jest, że żaden lag nie występuję w menu konsoli. Czy wolno, czy szybko przebieram między folderami to zawsze jest tak samo. Czy sygnał z konsoli jest wtedy inny niż podczas gry? Rozumiem, że tak, bo jak inaczej wyjśnić to zjawisko? rotfelek :P

Do tematu:

Samsungi i Sony mają dobre telewizory. Mało awaryjne i w zupełności wystarczające do domowego użytku. Obie firmy pracują razem nad panelami i mają wspólne fabryki. A jak ktoś wierzy w to co pisze na karteczce koło tv w sklepie, to nawet telewizor za 10 000 będzie dla niego powodem do rozmyślań i szukania dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kill, ale przecież ja nie twierdzę, że IL wogóle istnieje. Poprostu go nie zauważam lub go nie ma, mówiłem o tym już odkąd kupiłem B650 :P Wcześniej nie wiedziałem, że coś takiego jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem trochę fotek jeszcze a co niech lud się cieszy :D oczywiście fotki ukazują najnowszy hit na ps3 mój brat niedźwiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę wiedzieć czy to na ustawieniach fabrycznych czy już coś kombinowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko to co fabryka dała a poza tym nie mam zastrzeżeń to po co kombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wady tego TV to zbyt nasycone kolory. Porównywałem hankocka do stojącej obok plazmy panasonica s10. Plazma naturalne kolory, lcd efektowne ale mało w tym było realizmu (oczywiście kto co woli kwestia gustu). Na szczęście da się to zniwelować trochę ustawieniami.

Druga wada jest typowa dla wszystkich LCD, kontrast czerni. Nie wiem czy można uznać to za wadę tego modelu skoro wszystkie LCD mają ten problem, na pewno nie jest to zaleta. Jest lepiej niż w DH77 gdzie nawet wyłączenie AKTYWNEGO KONTRASTU nie wiele pomaga ale też gorzej niż w innych.

Wczoraj posiedziałem dłużej w sklepie bawiąc się ustawieniami i pauzą w BR porównując 620 do 650. Wcześniej zdawało mi się, że dzięki tej super czerni 650 ma trochę słabszy kontrast ale po wczorajszym dniu nie zauważyłem różnicy (a długo szukałem) dlatego jeżeli będę brał samsunga to B650. Właściwie albo B650 albo G10e, ale tam migotanie mnie drażni po poza tym obraz lepszy.

Edytowane przez eLKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema ja mam b650 tylko 19" i nie mozna zmienic katu widzenia a jest troche przechylony w dol czy jest mozliwosc zmiany podstawki albo moze mam jakas inna ale raczej nie bo gdzies czytalem ze typek mial tez taka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill , ty się przestań czepiać każdej wypowiedzi dotyczącej Input Laga, wszyscy wiemy jakie jest twoje zdanie i trochę nie rozumiem czemu próbujesz automatycznie dewaluować wypowiedź każdego kto uważa, że coś takiego istnieje.

Poczytaj sobie na www.hdtv.com.pl wypowiedzi innych użytkowników tego modelu w wątku dotyczącym tego TV. Ja wiem, że to tylko subiektywne opinie innych a nie laboratoryjne testy ale nie mała część użytkowników widzi w B650 IL (widzą nie znaczy, że im to przeszkadza). Według ciebie kłamią, propaganda konkurencji czy wkręcają sobie bo uwierzyli w mit o IL? IL w podobno jest większy przy włączonych 100hz. Powtarzam: większy nie znaczy, że jest to problem a jedynie, że jest ZAUWAŻALNY.

Twoje obserwacje dają ci twoje poglądy ale nie skreślaj apriorycznie poglądów innych, zwłaszcza, że jak na razie więcej opinii świadczy jednak o istnieniu IL i są to opinie powstałe na takich samych organoleptycznych obserwacjach jak (mam nadzieję) twoje.

Edytowane przez eLKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kill , ty się przestań czepiać każdej wypowiedzi dotyczącej Input Laga, wszyscy wiemy jakie jest twoje zdanie i trochę nie rozumiem czemu próbujesz automatycznie dewaluować wypowiedź każdego kto uważa, że coś takiego istnieje.

Dlatego, że nie chcę, żeby każdy kto próbuje dostać pomoc na tym forum zastanawiał się później nad input lagiem.

Moje obserwacje nie są organoleptyczne. Ja po prostu myślę. I uważam, że czegoś takiego nie ma i koniec. Wszystkie te obserwacje to nic innego jak lag w grze, przycięcie animacji, nazwij to jak chcesz. A nie lag na wejściu sygnału do matrycy LCD. Gdyby coś takiego istniało, miało by charakter ciągły i nawarstwiający. Co przy przekazie cyfrowym jest niemożliwe. W efekcie po kilku minutach grania sygnał miałby już opóźnienie sięgające kilku sekund. Poważnie. Przestań w to wierzyć. A hdtv.com.pl to żadna wyrocznia. Kolejne Forum na którym wypowiadają się zwykli ludzie.

Podaj mi choć jedną informację prasową na temat input laga, choć jedną fachową ekspertyzę lub oficjalne stanowisko kogoś z branży. Wiesz co? Nie ma takiego. Bo nie ma o czym mówić. Jedyne co jest to filmiki z quake3 zdesperowanych pseudo naukowców, którym wydaje się, ze znaleźli jakiegoś ducha w skorupie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego, że nie chcę, żeby każdy kto próbuje dostać pomoc na tym forum zastanawiał się później nad input lagiem.

Moje obserwacje nie są organoleptyczne. Ja po prostu myślę. I uważam, że czegoś takiego nie ma i koniec. Wszystkie te obserwacje to nic innego jak lag w grze, przycięcie animacji, nazwij to jak chcesz. A nie lag na wejściu sygnału do matrycy LCD. Gdyby coś takiego istniało, miało by charakter ciągły i nawarstwiający. Co przy przekazie cyfrowym jest niemożliwe. W efekcie po kilku minutach grania sygnał miałby już opóźnienie sięgające kilku sekund. Poważnie. Przestań w to wierzyć. A hdtv.com.pl to żadna wyrocznia. Kolejne Forum na którym wypowiadają się zwykli ludzie.

Podaj mi choć jedną informację prasową na temat input laga, choć jedną fachową ekspertyzę lub oficjalne stanowisko kogoś z branży. Wiesz co? Nie ma takiego. Bo nie ma o czym mówić. Jedyne co jest to filmiki z quake3 zdesperowanych pseudo naukowców, którym wydaje się, ze znaleźli jakiegoś ducha w skorupie.

Czemu niby input lag miał by miec charakter nawarstwiający? Jakby to miało charakter nawarstwiający to po dłuższym czasie gry samo opóźnienie reakcji matrycy by nam robiło opóźnienie a nie robi. To działa w inny sposób, i ma charakter ciągły aczkolwiek zmienny w czasie. Ale nie zmienny na tyle żeby uważać to za wymysł albo coś niezależnego od modelu telewizora. Są recenzje telewizorów gdzie mierzone są na danych ustawieniach imput lagi i wszędzie piszą że seria B ma je znaczne. Tryb Game duzo poprawia ale mimo wszystko niektórym to moze przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To ja zadam kilka pytań do zwolenników input laga. Jak otrzymam rzeczowe odpowiedzi to walnę się w pierś i uwierzę ok?

- Dlaczego input lag występuję ponoć tylko w szybkich grach? Grafika i animacja jest generowana przez podzespoły konsoli tak? Wysyła ona dane w postaci zer i jedynek, które telewizor przepisuje na odpowiednie naświetlanie panelu polem elektrycznym i tak powstaje obraz. W uproszczeniu. Więc jaki związek ma szybkość animacji do szybkości naświetlania?

- Czy input lag występuję w obrazie telewizyjnym? Co jeśli oglądam Formułe 1? Szybki obraz. Widział ktoś kiedyś jakieś przerwy w animacji?

- Czy input lag występuję w filmach blu-ray? A jeśli nie to dlaczego? Np. Fast and Furious? :P

- Czy input lag występuję w menu konsoli? Nie-dlaczego?

- Czy input lag da się zmierzyć domowymi sposobami? Do 50 tysięcznych sekundy? Jak to jest, że średni czas reakcji człowieka wynosi około 0.2 sekundy, a w input lagu nagle widzi 0.002 sekundy? Dla porównania skali, prędkość dźwięku jaki do nas dociera z 5 metrów wynosi 0.02 sekundy. I nie słyszymy opóźnienia prawda? Ale sto razy mniejszą wartość widzimy? Please....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś odpowie na pytania (rzeczowo, bez obijania w bawełnę!), które zadał kill to również uwierzę w IL :P

Edit: Yakash grasz w trybie gry? Podaj swoje ustawienia.

Edytowane przez szymuR93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra. To ja zadam kilka pytań do zwolenników input laga. Jak otrzymam rzeczowe odpowiedzi to walnę się w pierś i uwierzę ok?

- Dlaczego input lag występuję ponoć tylko w szybkich grach? Grafika i animacja jest generowana przez podzespoły konsoli tak? Wysyła ona dane w postaci zer i jedynek, które telewizor przepisuje na odpowiednie naświetlanie panelu polem elektrycznym i tak powstaje obraz. W uproszczeniu. Więc jaki związek ma szybkość animacji do szybkości naświetlania?

- Czy input lag występuję w obrazie telewizyjnym? Co jeśli oglądam Formułe 1? Szybki obraz. Widział ktoś kiedyś jakieś przerwy w animacji?

- Czy input lag występuję w filmach blu-ray? A jeśli nie to dlaczego? Np. Fast and Furious? :P

- Czy input lag występuję w menu konsoli? Nie-dlaczego?

- Czy input lag da się zmierzyć domowymi sposobami? Do 50 tysięcznych sekundy? Jak to jest, że średni czas reakcji człowieka wynosi około 0.2 sekundy, a w input lagu nagle widzi 0.002 sekundy? Dla porównania skali, prędkość dźwięku jaki do nas dociera z 5 metrów wynosi 0.02 sekundy. I nie słyszymy opóźnienia prawda? Ale sto razy mniejszą wartość widzimy? Please....

Dobra to od początku, troche o tym co to jest input lag - żródło wikipedia i tam inne strony:

Input lag (efekt opóźnienia, opóźnienie wejścia) - zjawisko występujące w niektórych typach ekranów LCD, polegający na opóźnieniu wyświetlanego obrazu w stosunku do czasu sygnału sterującego obrazem. Opóźnienie sięga 65ms, co odpowiada około 3-4 klatkom obrazu wyświetlanego z częstotliwością 65Hz. Zjawisko to jest powszechne dla matryc typu TFT, S-PVA, S-MVA oraz TN. Ciekawostką jest to, iż panele S-PVA mają większe opóźnienie sygnału niż P-MVA, podczas gdy panele typu IPS praktycznie go nie wykazują. Efektu opóźnienia nie należy wiązać z czasem reakcji matrycy.

Teraz od czego zależy co wyjaśnia pierwsze pytanie:

Przyczyna powstawania opóźnienia nie jest dokładnie znana. Mogą być dwie różne przyczyny jego występowania:

Efekt jest powiązany z czasem reakcji matrycy: przy gwałtownie zmieniających się obrazach, elektronika sterująca matrycą nie jest w stanie nadążyć za zmianami sygnału sterującego dla całej grupy pikseli (mimo iż pojedyncze piksele mają krótszy czas reakcji). Przyczyna tkwi w przepustowości elektroniki sterującej matrycą. Za tą teorią przemawia fakt, iż czas opóźnienia jest charakterystyczny dla danego modelu monitora LCD.

Efekt jest powiązany z nieprawidłowym/nieefektywnym kodowaniem sygnału przez kartę graficzną (a następnie dekodowaniem sygnału przez elektroniką sterującą monitorem). Nieefektywne kodowanie powoduje, iż sygnał cyfrowy nie odpowada aktualnie przetwarzanemu przez procesor graficzny. Przyczyna tkwi w przepustowości elektroniki kodującej sygnał cyfrowy. Za tą teorią przemawia to, iż ingerencja w ustawienia systemowe karty niwelują w określonym stopniu wystąpienie tego efektu.

Odpowiadając na drugie i trzecie pytanie: tak wystepuje ale go nie jesteś w stanie stwierdzić. Czemu? Bo nie masz zadnego wplywu na wyswietlany obraz więc skad moglbys wiedzieć że coś opóźnia?

Co do czwartego to wystepuje, ale obraz jest na tyle statyczny ze nie stwierdza się go.

Co do piątego to cytat z wikipedi, filmik z youtube.

Zjawisko to jest zauważalne zwykle przy szybkich grach video, szczególnie przy porównywaniu jednocześnie wyświetlanych obrazów na ekranie LCD oraz na tradycyjnym (kineskopowym) CRT, które nie wykazują tego zjawiska. Wystarczająco precyzyjna metoda pomiaru polega na podłączeniu obu monitorów (LCD, CRT) do komputera, a następnie uruchomieniu dowolnego programu odliczającego i wyświetlającego czas w milisekundach. Jako iż ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec konkretnej wartości opóźnienia, wymagane jest zrobienie zdjęcia obu ekranów z krótkim czasem naświetlania (rzędu 1/1000 sek lub niższym). Z wykonanej fotografii można odczytać "input lag" jako różnicę wskazań ekranu LCD oraz monitora CRT. Z uwagi na brak punktu odniesienia, nie ma możliwości określenie wielkości opóźnienia na pojedynczym ekranie. Występujące opóźnienie nie jest stałe. Zależy ono od typu połączeń sygnału video, typu kart graficznych itp., jednak jest ono wystarczająco reprezentatywne do porównywania poszczególnych typów różnych monitorów.

i pamiętaj że opóźnienie 50 ms to jest 0,05 sek a nie wartości które podałeś. A podobno samsung na zwykłych opcjach ma lagi do 80 ms dochodzące co daje 0,08 ms czyli dośc duże.

Jeszcze ode mnie coś: to że input lag występuje to jest stwierdzone od dawna zostaje tylko kwestia tego czy on przeszkadza i czy jest zaważalny. Uważam, że przy odpowiednich ustawieniach telewizora (w tym b650) mozna go wyeliminować. Ludzie którzy go widzą na pewno jadą na fabrycznych i narzekają. Zresztą to jest tak jak ze spadkami frameratu - jeden zauważa drugi nie. Ale już nie wymyślajmy że takie coś nie istanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładnie przekopiowałeś większość z Wiki, gdzie wisi już od dawna tzw. wersja nieprzejrzana, czyli najniżej jakościowo napisany artykuł, nie sprawdzony przez nikogo merytorycznie i nie zweryfikowany odpowiednimi źródłami. Z prawej strony artykułu jest taki minusik. Warto na to zwrócić uwagę. Nie przekonują mnie takie spekulacje, tym bardziej , że w wersji anglojęzycznej są już znaczne zmiany. Czyli nikt nic nie wie na pewno. :down:

P.S. Raz się stwierdza, raz nie stwierdza? To jest czy go nie ma? Wybiórczo się pokazuje tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie nic na pewno ale wystarczy podlaczyc lcd i crt do tego samego licznika zeby miec inne wartosci na zdjęciach.

P.S. Raz się stwierdza, raz nie stwierdza? To jest czy go nie ma? Wybiórczo się pokazuje tak?

Nie, tylko po prostu nie rozumiesz na czym to polega.

Edytowane przez kornknot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu widać go bardziej w grach dynamicznych? Prawdopodobnie tam jest to dopiero odczuwalne.

Opóźnienie się nie kumuluje. Gdyby tak było to krzyczący do ciebie kolega z odległości 500m po 10 minutach krzyczenia byłby słyszany jeszcze minutę.

A swoją drogą człowiek potrafi usłyszeć różnicę w opóźnieniach fal dźwiękowych na tak krótkich dystansach jak pisałeś. Nie musisz być tego świadomy ale mózg rozpoznaje tego typu opóźnienia, możesz to nazwać echolokacją. Opóźnieniami fazy w sprzęcie 5.1 czy nawet stereo możesz ułożyć konkretną scenę albo ją zepsuć. Ze wzrokiem jest podobnie, nikt nie napisał, że IL jaki widzi to 80ms a jedynie zgadują. Nie mniej oni widzą to opóźnienie.

Opóźnienie 80ms to jak różnica między tykaniem o częstotliwości 8hz. Przyjmując hipotetycznie taką wartość nie mów mi, że to niezauważalna wartość.

A w BLURAYU i innych źródłach IL również występuje ale jak masz go widzieć skoro nie masz punktu odniesienia co do którego występuje opóźnienie. Jak napisał Kornknot, trzeba by z tego samego źródła puścić sygnał na dwa różne TV. Czasami w dwóch różnych pokojach opóźnienie sięga dużo więcej niż 0,1 sek.

Kończąc, ja nie mówię, że IL jest czymś z czym nie da się grać. To tylko obraz a to czy strzelisz przeciwnika czy potworka nie zależy od czasu reakcji matrycy czy dostania się do matrycy sygnału ale od czasu nie związanego z obrazem. Po za tym IL występuje (zgodnie z opiniami niektórych użytkowników) tylko przy określonych ustawieniach. To dobry TV (sam chyba będę go brał) ale nie róbmy z niego ideału bo nie jest idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pograłem trochę na normalnym trybie (nie gra) na 37 B650 w celu stwierdzenia jakichś opóźnień, najpierw Killzone 2 tryb gra - ok, normalny tryb tak samo, ME tryb gry ok, tryb normalnym tak samo, jeszcze sprawdę na innych grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, tylko po prostu nie rozumiesz na czym to polega.
A w BLURAYU i innych źródłach IL również występuje ale jak masz go widzieć skoro nie masz punktu odniesienia co do którego występuje opóźnienie. Jak napisał Kornknot, trzeba by z tego samego źródła puścić sygnał na dwa różne TV. Czasami w dwóch różnych pokojach opóźnienie sięga dużo więcej niż 0,1 sek.

No sorry, a jeśli ten TV ma laga wielkości 80 ms, to daje stratę rzędu 4-5 klatek. Nawet laik zauważyłby taki spadek podczas filmu, który wyświetlany jest ze stałą prędkością 24-25 klatek na sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×