Skocz do zawartości
kill

Jak to jest z Gwarancją?

Rekomendowane odpowiedzi

Prawo unijne nie dopuszcza gwarancji niższej niż dwa lata na żaden sprzęt elektroniczny. Nie wiem u jakiego źródła pytałeś,ale raczej wątpię by było wiarygodne...

Gwarancja producenta i gwarancja sklepowa to dwie różne sprawy i o tym właśnie jest ten temat ;) Proponuje najpierw poczytać o jakiej gwarancji unijnej mówimy.

Sony udziela rocznej gwarancji na swoje konsole. A źródło każdy ma w domu. Wystarczy zajrzeć do książeczki dołączanej do konsoli ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exactly ;)

Tacy klienci są najgorsi tak btw...

Naoglądają się jakichś programów typu "Pytanie na śniadanie" albo "Kawa czy herbata" gdzie przedstawią im wszystko w samych superlatywach, przychodzi Ci późnej taki do sklepu i myśli że mu wszystko wolno whistling.gif

Ile to już razy straszyli mnie Rzecznikiem Praw Konsumenta xD Kilka razy zdarzyło się że grozili mi adwokatami...

Raz nawet prokuratorem xD

Po pierwsze, należy nauczyć się rozróżniać Gwarancję Producenta od gwarancji sprzedawcy czyli rękojmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio natknąłem się na stronie Sony na taki oto dokument dotyczący gwarancji : http://support.sony-...?site=odw_pl_PL

Jest tam napisane, że:

W gwarancji Sony zapewnia, że produkt wolny jest od wad materiałowych i konstrukcyjnych od dnia zakupu przez okres:
  • DWÓCH LAT dla telewizorów LCD BRAVIA (zakupionych po 15 stycznia 2008 roku)
  • DWÓCH LAT dla laptopów VAIO (zakupionych po 1 lipca 2008 roku)
  • DWÓCH LAT dla pozostałych kategorii produktów zakupionych po 1 października 2009 roku*
  • JEDNEGO ROKU dla kategorii WALKMAN

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest Sony POLAND, a nie SCE. Na konsole jest rok gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to empik wyslal do pramu w warszawie.http://www.pram.com.pl/i tam zrobili ekspertyze zadzwon i sie dowiedz co i jak

Wysłałem konsolke na ekspertyzę do Pram'u

Ekspertyza (opis)

Brak uszkodzen mechanicznych i zdejmowania plomby gwarancyjnej.Konieczna naprawa centralna.

Sklep twierdzi ze ta ekspertyza nic nie wyjasnia (poniewaz nie udowadnia winy sklepu ) i ze to ja mam udowodnic ze wada istniala w chwili zakupu

Powiedziałem że owszem istniała bo konsolka czesto sie zawieszała ,aż w końcu odmowiła posłuszenstwa.

Sprzedawca na to że własnie tym bardziej musze udowodnic to kolejną ekspertyzą.

PRAM drogą mailową odpisal do sklepu ze nie moze wydac innej ekspertyzy niz wydal.

Oczywiscie wybieram sie do rzecznika ,ale jestem ciekaw waszych opinii.

Edytowane przez 3pstrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sklep chce cię załadować w bambuko i tyle.

Nie uśmiecha im się płacić za naprawę 500 zeta (albo i więcej), więc kombinują jak tylko mogą.

Normalnie powinno się im oddać konsolę powołując się na ustawę i powinni ja przyjąć bez żadnego "ale".

Ale, że mają właśnie to "ale" to rzecznik ich powinien doprowadzić do pionu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotfilon - 199,65 - taka jest oficjalnie twoja cena - mogą ci nie naprawić (mowa o ustawie ponieważ koszt przekracza wartość) - oczywiście nie wymienią - zwrot pieniędzy tu masz pojechane - jedyne co to cena atrakcyjna - opłaca się korzystać z gwarancji, a później na własną rękę

haerde - to nie jest żaden dowód zakupu tylko dowód wpłaty - każdy to oleje - ja bym tak zrobił

3pstrzy - ty zgłaszasz niezgodność towaru z umową - nie działa opisujesz jak nie działa i nic więcej - ekspertyzy mogą wykonywać oni ty do tego nie jesteś zobowiązany

tomanooo - nic osobiście jak Ci tak odpowiedzieli - to zawieziesz ją i przyjedziesz po nią - ty masz zgłosić tylko niezgodność towaru z umową

Takie rady

1) Trzeba rozpatrzyć z czego chcemy skorzystać po gwarancji ustawa przed upływem gwarancji zależy

2) Powołując się na ustawę zawsze zaznaczyć "WYMIANA NA NOWY" - chyba że jesteśmy sentymentalni - i tak odpiszą że będzie naprawa - a jak się im nie uda naprawić lub koszt będzie za wysoki to dadzą nową.

3) Korzystając z ustawy - opisać co się dzieje - co nie działa - a działać powinno

4) w przypadku gdy mamy daleko - to dzwonimy czy przyjmą nam w innym sklepie np (MM, saturn, czy RTV i wiele innych mają sklepy w wielu miastach) zadzwonić czy przyjmą w innym sklepie ale dzwonić do siedziby i rozmawiać jak najwyżej zapisać nazwisko, jeżeli się nie zgodzą i staną okoniem i musimy jechać to - my też zabierzemy pudełko - nr seryjne a nawet konsole - ale nie pokazywać w sklepie. Zgłaszamy niezgodność towaru z umową - i nasz adres - sklep musi odebrać i przywieźć na własny koszt.

5) nie żadne dni robocze tylko zwykłe 14 dni - po 14 dniach jeżeli nie otrzymamy odpowiedzi to jest uznawana nasza opcja

6) niestety nie ma podanych żadnych terminów naprawy - także może to trwać kilka miesięcy nawet

7) Przeczytać ustawę

Ps.

Moja walka o telewizor trwała 3 miesiące - ale mam nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jakis czas temu mnie takze spotkała przykra sytuacja z konsolą. Konsola padła a gwarancja skonczyła się trzy miesiące wcześniej.Powołałem się na niezgodność towaru z umową i sklep uwzględnił moją reklamację. Konsola została naprawiana, działała trzy dni i znowu padła. Sklep poraz kolejny wysłął konsolę do serwisu. cała sprawa skonczyła sie dala mnie pomyślnie i konsola naprawina, jednak druga naprawa trwała trzy miesiące. Dodatkowo dzwoniłem do sklepu raz na tydzień aby o sobie przypominać.

Ogólnie warto próbować reklamować konsole u sprzedawcy, teoretycznie prawo jest po naszej stronie. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość bo cała sprwa może trochę potrwać.

Prwo jest takie że do pół roku od daty zakupu sprzętu to sklep musi udowodnić że wada była lub nie, w chwili zakupu. Po pół roku od daty zakupu to kupujący musi udowodnic że w chwili zakupu sprzęt był wadliwy.

Wymiana towaru na nowy jest możliwa wtedy, gdy wada jest na tyle powazna iż sprzętu nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanko.

Dzisiaj przeglądając instrukcje do PS3 znalazłem w środku kartę gwarancyjną. Czy powinienem jechać do sklepu ją wypełnić, czy robi się to ewentualnie gdy PS3 zaliczy awarię?

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanko.

Dzisiaj przeglądając instrukcje do PS3 znalazłem w środku kartę gwarancyjną. Czy powinienem jechać do sklepu ją wypełnić, czy robi się to ewentualnie gdy PS3 zaliczy awarię?

:rolleyes:

Gwarancją jest dowód zakupu. Paragon fiskalny albo faktura. Tą tekturkę możesz olać, ale warto przeczytać warunki gwarancji jakie są na niej zapewne opisane.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobic zdjecie paragonu, bo czasem po roku i 11 miesiacach paragon nie wyglada dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobic zdjecie paragonu, bo czasem po roku i 11 miesiacach paragon nie wyglada dobrze.

Mają na to sposób.Mój szwagier zaniósł jakiś tam sprzęt już nie pamiętam na gwarancję ale paragon całkiem wyblakł.Co zrobił gość z serwisu?Opalił go lekko zapalniczką i wszystko było widać jak na dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają na to sposób.Mój szwagier zaniósł jakiś tam sprzęt już nie pamiętam na gwarancję ale paragon całkiem wyblakł.Co zrobił gość z serwisu?Opalił go lekko zapalniczką i wszystko było widać jak na dłoni.

a jakby go spalil? to by sie dopiero dzialo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby go spalil? to by sie dopiero dzialo :P

Chyba nie robił tego pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam konsloke juz 1,5 roku teraz padl laser, kupilem ja w Krakowie-Galeria Krakowska-Saturn.

Moje pytanie jest takie jak wyglada to u nich reklamuja czy tez robia z tego tytulu problemy..

Kazda rada jest na wage zlota, prosze o pomoc nr gg 2828009, z gory dziekuje.

Ps. Czytalem caly temat tylko ze raz jest tak a raz inaczej i juz sam nie wiem jak mam poczynic dalej :))

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem konsolkę w mediaexpert i widzę że mam małe szanse na naprawę w ramach ustawy konsumenckiej

Mam teraz ''uwiarygodnić w przekonujący sposób ,że faktycznie towar był w chwili jego wydania niezgodny z umową ''

Ekspertyzę wykonałem ,tresc parę postów wyżej

Mam się poddać?

EDIT

konsolka kupiona w marcu 2008 wiec mozna mowic o 20 miesiacach od daty zakupu,za pomyłkę przepraszam

Edytowane przez 3pstrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ stahna - gadasz głupoty. Dzwoniłem do Sony Poland i bez problemu przyjmują dowody wpłaty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Konsole zamowilem w sklepie internetowym (www.agito.pl) 2008-06-05 i dzisiaj pojawil mi sie komunikat "The hard disc's file system is corrupted and will be restored." Mam jeszcze w ogole gwarancje czy juz nie? bo aktualnie przeprowadzilem sie i papiery z konsoli mam w innym mieszkaniu.I gdzie mam konsole wyslac do sklepu w ktorym kupowalem czy gdzies indziej? i jakie papiery dolaczyc bo paragonu nie mam tylko historie zamowien i czy jakies pisemko musze dodac do tej paczki ? z Gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony i tak cie wydmucha..

czyli co nie mam co na nich liczyc? tylko zakupic na wlasny koszt nowy hdd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj go najpierw sformatowac itp (podpiac pod komputer i bad sektorow poszukac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony jestes? Przesyłka przebiegła pomyślnie nie musiałeś czekać?? Dostałes nie uszkodzoną konsole ? wink.gif

Skoro kupiles 06.2008 to gwarancje/niezgodnosc towaru z umowa (nie pamietam ktore) masz do 06.2010

A co chodzi z tym 1,5 rocznym terminem albo polrocznym? Bo nie rozumiem.

Z wadliwym towarem idziesz do sprzedawcy/

Edytowane przez krycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×