Skocz do zawartości
Gość nawias

Niech ktoś mnie przekona do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nawias

Witam, mam zamiar w najbliższym czasie kupić konsolę. Byłem szczęśliwym posiadaczem PSX i PS2 - znakomite konsole, lecz przyszedł czas na zmianę. Oczywiście na początku nie brałem pod uwagę innej opcji niż PS3. Lecz po krótkim czasie spędzonym na czytaniu for i stron dotyczących konsol mam mały dylemat.

PlayStation 3 jest drogie, droższe od 360, a przede wszystkim - biblioteka gier na PS3 w porównaniu z X360, jest po prostu biedna. Jakość gier również pozostawia wiele do życzenia, nie ma aktualne gry dla której mógłbym kupić PS3, oczywiście poza Heavenly Sword - ale czy warto kupować konsolę wartą 2300zł dla jednej gry? W najbliższym czasie na PS3 wyjdzie tylko kilka godnych kupna gier - MGS4, GT5, NFS:PS (360też), Killzone 2 (1 klęska niemiłosierna) i? I chyba nic więcej. Konsoli uzywam do gier, a nie do filmów, do filmów jest komp. Po co mi zresztą odtwarzacz Blu-Ray, jak nie mam skąd brać płyt? Brak wypożyczalni Blu-Ray, a ceny filmów chore. Niektórzy mówią, żeby patrzeć przyszłościowo, ale za oknami niedługo zima, co oznacza siedzenie w domu przez większość czasu, więc jest to znakomity czas na kupno konsoli, lecz w przypadku PS3 ta zima nie wygląda tak różowo... I mam do was pytanie, czemu wy kupiliście PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Nie chciało mi się czytać całości, i nie będę też wszystkiego pisał, odniosę się tylko do ceny, PS3 wychodzi taniej od xboxa, gdybyś chciał żeby klocek był przynajmniej w połowie tak funkcjonalny, tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nfs

powody dla których ludzie kupują ps3 mogą być różne jedni nienawidzą Billa inni mają już zaufanie do sprzętu sony jeszcze inny czekają na tytuły z które znaliśmy z poprzednich konsoli  Sony. Może inni nie lubią płacić za online hehhehe ja np. niechce by microsoft w jednej łapie władze nad kompami i konsolami  ;) xboxowcy też będą mieli swoje argumenty .Ale tego wyboru musisz dokonać sam...

KILLZONE 1 BYŁA ZAJEBISTĄ GRĄ  >:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PATMA

Witam

Miałem ten sam dylemat, co Ty miesiąc temu, dlaczego wybrałem PS3?

„podkreślę, że to moja pierwsza konsola od hmm 15 lat (wcześniej SEGA), więc nie kierowałem się, sentymentem”

Na pewno nie, dla blu-ray,a, bo jak napisałeś do filmów mam  kompa, i nie koniecznie dla darmowego Internetu (chociaż coraz bardziej przekonuję się do gier w sieci) i podoba Mnie się, że w PS net jest free.

Wybrałem, ją dla gier tak, tak to nie pomyłka dla gier :D chociaż na razie nie ma ich mnóstwo, ale tak samo było na początku z PS2, to zapowiedzi gier, które mają się ukazać....(tylko na ps3), właśnie dla nich kupiłem PS3.

Ach co do ceny, np. xbox360 elite 1700zł, drugi pad 100, dwie gry 300 zł ok. wychodzi 2100, za starter pack ( 2 pady, dwie gry) dałem 2299zł taka wielka różnica?

To taka moja mała dygresja :D

PS. Znajomy ma X360 od czterech miesięcy, który już dwa razy był w serwisie.

Fakt, niektóre gry może lepiej dopracowane na x360 i jest więcej tytułów „na razie”, ale poczekajmy, PS3 dopiero się rozkręca.

Co do przekonywania, myślę, że nikt cię nie przekona wyboru musisz dokonać sam, My (już szczęśliwi posiadacze) możemy Ci odpowiedzieć "napisać'" dlaczego właśnie wybraliśmy PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procentowo 30% z 11 milionow Xboxow nadaje sie na zlom, w konsolach Sony wynosi to 0,02% poniewaz tak jak pisal wyzej VAMET japonczycy dbaja o jakosc wykonania darmowy internet i granie on-line druga sprawa, czytnik Blu ray wbudowany w xboxie trzeba dokupic za 800zl swietne gry juz niebawem cena gdy sie obliczy to jest korzystniejsza w przypadku PS3 tak jak ktos kiedys powiedzial Microsoft woli pobierac wiecej ale na raty w PS3 masz za jednym zamachem wszystko jezeli wybierzesz xboxa biedziesz mial xboxa jezeli wybierzesz PS3 bedizesz mial PS3, ja wybralem PS3 poniewaz ma POWER i jest zajebistym kombajnem multimedialnym. Tyle... wybor nalezy do CIebie  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Psychol

+ PS3: Blue Ray,2,5' HDD(Mozna wymienic na 300GB),LINUX, Home, Czujnik ruchu, Wyglad,Gry na BD...

+ Xboxa: Piraty ;) i chyba tyle ;) A i da sie niezle go ztuningowac :)

Ja tak samo sie zastanawialem nad zakupem bo na Xa bylo pelno gier w kazdym sklepie elektronicznym byl Stand z mila pania xD i X o wiele tanszy ;) Ale gdy sie dowiedzialem ze PS3 ma zwykly dysk ktory mozna wymienic Naped BD, Ze mozna zainstalowac Linuxa i w pelni funkcjonuje jak komp to wiadomo co wybralem :)

X to tylko konsola a PS3 to Konsola,Komp i Centrum multimedialne :) 

Wybor nalezy do ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alcapone_pl

CZe. Jak dla mnie osobiscie to przede wszystkim wypasione, bardzo grywalne tytuły z online'em za darmo, raz na jakis czas film na BD, i uczucie że Sony dba o mnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mała uwaga. Tak jak mówili poprzednicy X360 jest sprzętem wadliwym i często się psującym (przynajmniej te wersje chodzące teraz), poza tym jak widac X360 nie ma napedu BR a znajac prawa marketingu w koncu za niedługo panowie z Microsoftu zdecydują się sprzedawac X'sy z napędem BR. Znajac zycie impreza kupowania teraz X'sa i potem napędu do niego wyjdzie drozej niz kupno X'sa w komplecie z BR.

Teraz pare moich osobistych przemysleń. Obecny zestaw PS3 jest bardzo atrakcyjny, dostajesz praktycznie wszystko potrzebne do szczęścia. Należy pamiętac ze drugi pad w normalnym przypadku to wydatek rzędu 150 zł a tu dostajesz go gratis. Takze dobór gier w Starter Packu jest interesujący - mocno arcade'owa samochodówka i strzelanka świetna szczególnie w multi. X360 to jednak głównie podrasowany PeCet, przecież na niego głównie tworzy się strzelanki, i czym tu sie Fanboye X'sa podniecają... Na PS 3 wyjdą znacznie lepsze RPGi i gry akcji/zrecznosciowe - przeciez do tego powinna byc konsola a nie do takiej sterylnej grafiki i grywalnosci jak na PeCetach...

A co do ilosci gier - w moim przypadku odpowiada mi to - po prostu gdyby były setki swietnych gier i tak niemiałbym czasu i pieniedzy by je wszystkie przejśc. X'sa kupiło tyle ludzi bo łatwo jest na niego wrzucać piraty. No cóż - rozwiązanie dla chołoty bez ambicji. Najlepiej przecież okradać firmę produkującą grę.... Ja dziękuję wolę kupować 3-4 gry rocznie na PS3.

I akurat w najbliższym czasie (1,5 roku) wyjdzie mi:

Heavenly Sword (Exclusive)

Pro Evolution Soccer 7

MGS 4 (Exclusive)

GTA 4

FF XIII (Exclusive)

GoW 3 (Exlusive)

Assasin's Creed

A jeszcze w międzyczasie dorwe Obliviona...

Zawsze można również kupić tańsze gry na PS2... Jest w czym wybierać... Na pewno poniose koszty alternatywy bo wszystkiego mieć nie można...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snowee

Ja powiem tak: gdybym wiedział, że 360 mi się nie zepsuje, to bym ją kupił. Popiraciłbym trochę, nagrał się i sprzedał za rok.

Jeżeli kupujesz konsole na dłuższy okres czasu to kupuj PS3. Nie dość, że się jeszcze rozkręci, to pododawaj sobie trochę kasy do XBOX'a za granie online. Ile tam jest? 150zł za rok czy tam więcej, nawet nie pamiętam. Do tego za 2 czy 3 lata 360 będzie pewnie do wymiany, wyjdzie nowa konsola z Microsoftu a PS4 na pewno nie pojawi się tak szybko. Do tego za kilka lat standardem będzie Blu Ray i wtedy będziesz musiał dokupić napęd do XBOX'a, a w PS3 już takowy masz. Do tego wymienny dysk... Za rok dyski 1TB będą pewnie kosztowały po 300zł, więc wymiana takiej 60GB czy tam 20GB jak ktoś ma nie będzie problemem. + jest także to, że możesz zainstalować sobie tam linuxa. Ja na PS3 sobie zbieram małymi kroczkami i pewnie kupię ją za kilka miesięcy. Za kilka miechów PS3+TV LCD 32"+jakieś gadżety typu fragFX (bo to na bank kupię, chyba, że każda gra będzie kompatybilna z myszką) wyniesie mnie około 6k zł i będę sobie grał przez kolejnych kilka lat bez obawy o to, że sprzęt nie wydoi.

Ja po opiniach o wadliwości XBOX'a jestem mocno przekonany do PS3. Zrobisz jak chcesz: wydać teraz mniej, ale z biegiem czasu wyjdzie więcej (jak spłacanie kredytu %-) ) czy wydać więcej jednorazowo i mieć spokój na kilka lat, wydając ten 1k zł na kilka gier rocznie, ewentualnie wymieniając się nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Psychol

Dune Dobrze mowi ze lepiej kupic 3/4 gry rocznie przejsc je kilka razy i gran online niz okradac firmy i co tydzien grac w cos innego A gry sa naprawde nie drogie

Mi np do konca roku wystarczy Tekken online i Sk8 :) moze jakis The darknes...

Albo kup sobie Wii ;) poraty chodza i pomachasz sobie wiilotem w zeldzie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bo:

- jest niezawodna -  ale ot tym już ktoś pisał

- bo ma darmowe online -  i nie mówię tu o jakiś statystykach.. gram dla przyjemności nie dla rankigów

- bo są na nią gry w które chce zagrać (na X360 mam tylko Halo 3)

- bo obawiam się że bill przy starcie nowej konsoli (X720  ;) ) zrobi z 360 to co zrobił z X'em 1... OLEJE WSZYSTKICH USERÓW

- bo uważam, że Blu-Ray zwycięży wojnę formatów ( już wygrywa 2:1) i mimo że ceny są zaporowe na chwilę obecna.. to w końcu spadną... tak samo było z DVD.. tez kosztowały po 120zł

- bo mogę wymienić dysk twardy w konsoli na jakikolwiek chce 40GB,60GB,120GB,160GB.. a nie jak w X360 czekać na łaskę M$ i przepłacać.

- bo mogę Linuxa zainstalować... wprawdzie nie znam się na nim.. ale jak komp zajęty to zawsze mogę poserfować.. napisać coś w OOffice itp.

- bo UT3 na PS3 będzie miało support modów i map... z PC

- dla LittleBigPlanet  :-[

- dlatego że wieżę że PS3 to inwestycja która nie wypnie się na mnie Dupą.. i starczy na przynajmniej 5-7 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyśl sobie tak, jeżeli kupisz xshita nie będziesz miał takich gier w takiej grafice i będziesz mógł pograć tylko 30 min na 2h :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można przekonać kogoś do konsoli ? Każdy woli inne gry, na której liście gier jest więcej interesujących Cię tytułów, która ładniej wygląda, która ma bardziej odpowiednie dla Ciebie opcje i sam wybierz. Tutaj wszyscy będą wychwalać PS3, a jak taki temat założysz na forum X360 to jedynym słusznym wyborem dla Ciebie będzie Xbox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co reszta napisała +:

- połączenie z PSP (z dowolnego miejsca w świecie masz dostęp do swojego ps3 prez neta, i nawet możesz grać w niektóre gry np Lair na tej małej konsolce :) z taaaką grafą :D

-To jedyna konsola która daje ci sygnał 1080p i cześć gier a w przyszłości większość będzie w tym trybie wyświetlała obraz, jesto imho baaardzo ważne dla użytkowników posiadających TV z dużą przekątną większą niż 40" (mam taki)

- HDMI jak narazie jedyna konsola to ma (xbox360 elite ma mieć)

-Wi-fi w standardzie

-nie ma gier zapychaczy (choć EA chyba zaczeła zapychać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Darmowa usługa internetowa

2. HDMI

3. WIFI

4. Czytnik kart

5. Bez problemowa praca konsoli z pendrivami, padami nie oryginalnymi, bluethootami itp rzeczami.

6. Świetne wykonanie.

7. Świetne gry na przyszłość i te co już wyszły.

8. Bo to PlayStation ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem wszystkie posty w tym temacie i uwazam nie widze sensu pisac nastepnych powodow zeby ciebie przekonac do PlayStation 3 no ale dorzuce swoje 5 groszy:

1. Line-up zajefanych gier na przyszly(2008) rok tylko na PS3 ( x360 nie ma nic ciekawego i wiekszosc to multipatformowe gry)

2. PlayStation Store mimo ze jak narazie biedniejszy to gry ma o wiele ciekawsze

3. Sixaxis a juz niedlugo DualShock 3 =]

4. Gran Turismo 5 i Metal Gear Solid 4= Exclusive

5. Bezplatna usluga online

6. Przeglądarka internetowa

7. Blue ray

8. Karta Wi-fi

9. Obrotowy znaczek PS pod napedem BD  ;)

10. Fajnie wyglada obudowa

11. Zakup starczy na przynajmniej 6 lat

12. Jest o wiele cichsze i sie nie nagrzewa tak bardzo jak x360

13. Jak juz wspomnial Vamet mala awaryjnosc konsoli

14. To Sony a Sony wszytstcy kochają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Psychol

Ja jeszcze Dodam:

HOME i LBP !!! dla tych tytolow warto kupic czarnulke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad PS3 lub WII. Miałem możliwość potestowania sobie WII przez 1-2 tygodnie i bardzo mi się spodobała gra "ruchowa". Można odczepić się od zwykłego blaszaka/laptoka i zażyć trochę ruchu dla zdrowia. ;)

Wszystko pięknie, tylko po dłuższej zabawie samemu ze sobą ::) zaczęło się robić nudno. Miałem tylko Zeldę, Wii Sports i te proste gierki + 2xWiimote + 2xNunchuk. I o ile z Wii na pewno zabawa jest przednia w większym gronie (w szerszym aspekcie :P) na imprezach (testowane osobiście), to możliwościami odstaje daleko w tyle za PS3.

Mnie przede wszystkim przekonały możliwości PS3 wprowadzone z firmware 1.80 a mianowicie UPnP + WiFi. Dzięki temu mogę stworzyć sobie w daaaalekim pokoju jeden serwer z muzyką, teledyskami, zdjęciami (Linux + MediaTomb) a oglądać na PS3 bez kładzenia kabli przez całe mieszkanie. Można nawet w locie transkodować filmy np. z .avi na wspieranego przez konsolę MPEGa - oczywiście jeśli ktoś ma wystarczająco mocnego sprzęta...  :/

Nic dodać nic ująć. <tak>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Stary, jak Ty nie wiesz czemu masz kupić PS3... idź do sklepu, stań przed konsolą, popatrz na nią, jak się nie zakochasz to kup se Pegazusa na rynku i graj...

Do tego nie powinno się przekonywać, to przemawia samo za siebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam coś nie o samych bebechach, zawodności, grach, czy samym Billu- PSN i PSS to olbrzymi plus. Dla mnie żenujący jest pomysł, że płacąc za konsolę, za grę, płacąc dostawcy internetu mam płacić jeszcze coś, żeby móc zagrać z innym. A online drogi kolego to przyszłość tej branży. Nawet jeśli będzie się grało w gry single to: rekordy, dodatki, newsy itp itd będą wykorzystywać połączenie z netem, żeby uprzyjemnić nam żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym sprzęcie pojawiają się gry z duszą.Dlatego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak masz troche kasy to kup sobie Xboxa narazie wersję Arcade za 999 zł... pograsz w wiele fantastycznych tytulów... a jak sie PS3 rozkreci... przyszly rok to spokojnie zrobisz przesiadke. Chyba ze musisz kupic jedna konsole, wtedy Ps3... ale trzeba dac jej jeszcze troche czasu, bo to przyszlosciowa inwestycja. Chociaz zobaczymy czy Uncharted juz nie rozwieje wszelkich watpliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Heh, skoro zaufałeś PSX i PS2 i ci się bardzo podobały to chyba nic więcej nie trza mówić, nie? Uwierz, miałem X360 (i nagrałem się sporo, m.in. w Halo 3. Gears of War, Lost Planet...), teraz mam PS3 i PS3 jest po prostu LEPSZE! Ładniejsze, porządniejsze, sama konsola z wyglądu jest po prostu kozacka, Sixaxis... Wymieniać nie trzeba, chcesz to kup sobie X360 Elite (a PS3 jest od razu "elitarny"...), przyjdź na forum w 2008 i zobaczymy kto będzie miał buźkę w górze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup PS3 i jak zobaczysz Uncharted to będziesz wiedział, że dobrze zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz zdecydować, którą chcesz mieć konsole, zrób sobie jakieś zestawienie czy coś, a z tą ubogością tytułów to trochę przesadzacie. Przecież i tak większość nie zagra nawet we wszystkie fajne tytuły na PS3, które są obecnie. A i ciekawe co zrobisz jaki Billy obudzi się z ręką w nocniku i szybko zmieni napędy w iksach na HD, przecież nie wymieni wszystkich 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×