Skocz do zawartości
D4Ru73K

Wydajność PS3 ;>

Rekomendowane odpowiedzi

Może było, może nie ;> jeśli tak, można zamknąć temat :P Chciałbym się dowiedzieć jakie jest Wasze zdanie na temat wydajności całego sprzętu. Wiadomo siedzi tam cell, procek potężny, jednak ja jestem odrobinę rozczarowany. Zauważyłem już kilka razy, że konsola sama w sobie czasami muli... Np. oglądając 4 strony www jednocześnie, otwierając 5 stronę, czasami pojawia się informacja, że zbyt mało pamięci jest i dziękuję, przeglądarka zmusza mnie do zamknięcia 1-2 otwartych innych stron (wina softu?) inny przypadek, pobieranie kilku plików w tle i jednoczesne rozpakowywanie ściągniętej gry, trwa to czasami nawet kilka minut. Myślałem, że taki cell wyśmienicie sobie poradzi z obliczeniami, jednak moje obserwację pokazują, że konsolkę można bardzo łatwy sposób zajechać. Probowałem celowo, zarzuciłem kilka operacji naraz i konsola często się muliła, a kilkakrotnie nawet wieszała o_O Soft najnowszy, konsola nowa, problemów żadnych, prócz celowego zmuszania konsoli do wytężonej pracy, stoi w dobrym miejscu z dobrą wentylacją. Jakie są Wasze spostrzeżenia na ten temat ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D jołk ma się rozumieć ;> nie to, aż tak źle z nią nie jest, ale tak jak napisałem, udało mi się ją już kilka razy zajechać ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Psychol

A ja slyszalem gdzies ze do obslugi XMB i calej reszty uzywany jest tylko jeden rdzen Cell'a czy to prawda ?? Jesli tak to nie ma sie co dziwic ;) 1 rdzen to ~400Mhz wiec nie za wiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widzisz, ps3 ma mało ramu. Jeżeli strony zawierają pamięciożerne elementy to nie pootwierasz sobie ich dużo. Nasz portal ps3site.pl jest specjalnie optymalizowany pod własnie ps3. Gdy innych stron otworz 4 to nasza spokojnie w 20 zakładkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Ja traktuję PS3 jako sprzęt do gier, filmów, muzyki. Niektóre gry chrupią ale to przecież widać że winna programistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMB chodzi oczywiście na jednym rdzeniu, lecz nie jest on aż tak bogaty wizualnie, aby 1 rdzeń nie poradziłby sobie z liczeniem. Co do stron, animacji i śmieci na nich zgadzam się. Moim zdaniem problem niewielki jednak jest. Podejrzewam, że słuchając muzyki w tle, ściągając jakiś plik, rozpakowując grę i oglądając 1-2 strony , pod warunkiem, że wszystko można by zrobić jednocześnie, konsola po prostu się wysypie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja slyszalem gdzies ze do obslugi XMB i calej reszty uzywany jest tylko jeden rdzen Cell'a czy to prawda ?? Jesli tak to nie ma sie co dziwic ;) 1 rdzen to ~400Mhz wiec nie za wiele ;)

:o

Każdy rdzeń taktowany jest zegarem 3,2 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu dochodzi do sedna. Napisanie aplikacji wykorzystującej potencjał CELL'a jest problemem, to nie jest procesor typu x86 (takie jak w PC). Większość programistów pochodzi ze starej szkoły gdzie o przetwarzaniu wielowątkowym tylko słyszeli a obecnie przyszło im się zmierzyć z czymś co ma 7 jednostek obliczeniowych. Żeby to okiełznać to trzeba przy tym posiedzieć a w obecnych czasach zauważyłem, że firmą już nie zależy na optymalizacji po prostu lepiej powiedzieć klientowi - kup więcej ramu, kup szybszy procesor, kup lepszą kartę. W przypadku konsoli nie da się tak zrobić to mówi się, że albo sprzęt jest mało wydajny  8D albo, że platforma jest trudna do okiełznania (czytaj nie działają procedurki napisane w Visual Studio  <beczy>) czyli nie można sobie w prosty sposób zrobić konwersji z jednej platformy na drugą. Zauważcie że pojawienie się nowej gry na PC wiąże się z pojawieniem nowego procesora, karty graficzne lub biblioteki DirectX  >:( Sztuką jest wyciągnąć wszystko co możliwe ze sprzętu (patrz czasy AMIGI 500 - zjadała każdego PC na śniadanie  ;D ) Tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PSX był i było OK, PS2 był i było OK

Na początku programiści też mieli problemy z programowaniem PS2. Tak samo jest w tym wypadku. Trzeba trochę poczekac, aby programiści wykorzystali moc cell'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minie trochę czasu i owszem, ale takie działania kojarzą mi się z wypuszczaniem czegoś w wersji alpha  >:( Sony powinno pomyśleć o wszystkim, a przede wszystkim o producentach gier. Wypuścili konsolę na rynek moim zdaniem za wcześnie, w przekonaniu, że jakoś to będzie i z czasem (rok, dwa) wszystko będzie jak należy. Przypomina mi to politykę telewizji N, którą posiadam, niby telewizja nowej generacji, kanały w HD, że aż niektórym widać zmarszczki buhahaha, a kanały HD są 3 na krzyż lol o_O PS3 to dobry sprzęt, ale na pudełku powinni dawać naklejkę z napisem, "za rok, może dwa" kiedyś na pewno. Niestety chęć zysku grubych milionów zielonych jest silniejsza i mamy tak jak mamy w całej branży elektronicznej. Liczy się ilość, a nie jakość  <evil>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Psychol

A ja sie zastanawiam po co dali Procesor 7 rdzeniowy jak z nim sa same problemy ;)

Nie mogli dac 2 rdzenowego ? Caly czas sie na tym zastanawiam ;)

Ktos zna odpowiedz :) A i dlaczego w linuxie zablokowali RSXa ? boja sie ze powstanie Emulator PS3 xD heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobiety mile widziane, potrzebuję kobiety, damn!  :-D~ są w ogóle jakieś kobiety ;> PS3 i kobiety, czy to możliwe  8) mieć kobietę, która lubi komputery, gry i IT, marzeeeeeeeenia  =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką kobiete  ;) łoji mi tyłek w tekena... nie daje jej rady <beczy>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś taką, że mnie tłukła, jak tylko się dowiedziała, że zamiast się widzieć z Nią, to tłukłem w klawiaturę :D a niby się "uczyłem" haha <evil> Ogólnie tej jednej rzeczy nie rozumiała, jak większość kobiet. Z kolei gg i strony z ciuchami i kosmetykami, sympatie i fotki to dzień w dzień molestowała. Prócz tego jednego mankamentu było najs :-D~ było ehm, stare czasy, aż się rozczuliłem  :/ wracajmy do tematu, ja wracam do HS :o 8D :-D~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kobiety mile widziane, potrzebuję kobiety, damn!  :-D~ są w ogóle jakieś kobiety ;> PS3 i kobiety, czy to możliwe  8) mieć kobietę, która lubi komputery, gry i IT, marzeeeeeeeenia  =]

Tak jest to możliwe. Moja kobieta uwielbia grac na PS3 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sie zastanawiam po co dali Procesor 7 rdzeniowy jak z nim sa same problemy ;)

Nie mogli dac 2 rdzenowego ? Caly czas sie na tym zastanawiam ;)

Ktos zna odpowiedz :) A i dlaczego w linuxie zablokowali RSXa ? boja sie ze powstanie Emulator PS3 xD heheh

Wtedy by mozna bylo odpalac gry z pc a na tym sony raczej nie zalezy.

Nie mowie tu o jakis Crysisach ale starsze gry z pc wychodzily tez na ps2.

Jak myslisz na jakiej wersji gry wiecej zarobi sony :) pc czy ps2? ;)

Oprocz tego sa napewno inne powody dla ktorych zablokowali RSXa, ktore ja, zwykly smiertelnik nie jestem w stanie pojac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do rdzeni to nie tak calkiem hop siup ze 7 rdzeni. Oczywiscie jest ich 7, ale nie sa to takie rdzenie jak np. w prockach Intel'a.

Tutaj jest tylko jeden rdzen PPE (jak rdzen Intela) reszta to tylko rdzenie SPE wektorowe (powiedzmy mocno uproszczone).

I tu jest "pies pogrzebany" w problemach z oprogramowaniem go.

A ze programisci teraz ida na latwizne i robia smietnik byle jaki a nie ladnie zoptymalizowany kod, czy wogole wydajny kod w assemblerze to inna bajka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym sie o wydajnosc nie martwil. Kto widzial ostatnia walke w HS ten chyba wie o czym mowie. Na mnie to zrobilo wrazenie. Niech sie przy tym chowa dynasty warriors ze swoja armia.

Slyszalem ze w jakims nowym firmware (chyba 2,0) zmniejsza zluzycie ramu przez XMB wiec bedzie gitara i storny chyba tez beda dobrze chodzic. Zreszta konsolka caly czas bedzie ulepszana co zreszta widac po wychodzacych nowych FW co rusz cos jest dodawane lub uspawniane.

Heavenly Sword pokazal juz kly i pazury PS3 szkoda tylko ze byl krotki. Teraz czekam na Uncharted. Mysle ze w tym roku to wlasnie ta gra zmiecie wszystko co do tej pory widzielismy na naszej i w chyba tez na innych konsolach. Wtedy tez bedzie mozna juz smialo powiedziec ze Ps3 to wydajny potworek.

Niektorzy jak np moj koles twierdzi ze X klocek jest bardziej wypasiony od PS3 porownywal gry od EA na obie konsole. No ale EA idzie na masowke ich gry sportowe to badziew. Oni nie bawia sie w odkrywanie mozliwosci PS3 tylko chca zdazyc z terminem i wlasni dla tego te gry na PS3 wygladaja gorzej. Na szczescie nie wszystkie gry od EA beda takimi shitami. Ponoc burnout jest robiony od podstaw na PS3 wiec akurat o to sie martwic nie musimy chociaz. Gry od Sony lub Exclusivy wygladaja i dzialaja dobrze na PS3 bo oni nie dosc ze robia gre od postaw na jedna platforme to np w przypadku takich fachowcow Insomniac ktorzy na Resistance sie podszkolil, poznali PS3 i teraz wydadza takiego kilera jak Ratchet. A NG w ogole nie zrobili zadnej jak dotad gry na ps3 a widzicie sami jak Uncharted wyglada. To jak produkcja seryina (EA) i limitowana (NG) Ea wyda gre raz na miesiac zeby jak najwiecej kasy wydusic a Naughty Dog raz na rok porzadny tytul.

Kurde ja to zawsze sie rozpisac musze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Ja tam bym sie o wydajnosc nie martwil. Niektorzy jak np moj koles (...)

Chłopak czy dziewczyna, bo wpis dwuznaczny 8D pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Psychol

<lol2> bez komentarza xD co do tresci to zeczywiscie EA niektore gry zrobila straszne :/ ale np SK8 :D wyglada swietnie :D Co do wydajnosci PS3 to ciekawe czy kiedys jakas gra wyciagnie z peeski tyle co F&H ;) teraz pewnie gry wykozystuja z 30% mocy PS3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RSX nie jest zablokowany w Linuxie (no bo jak ? magiczne słowo zamnij się sezamie ? o_O ? ) Nie jest udostępniona przez Sony korelacja CELL z RSX , i jak zaprogramujesz coś jak nie wiesz jak działa i jak napisać ?

Pewnie z tego samego powodu co i nie lubi Sony "innych firmware" do PSP. Na samym cellu nie pograsz w emulowane gry ps1/ps2 i tu może być pies pogrzebany (taktyka Sony). Do pracy możesz mieć sobie linuxa ale jak chcesz pograć pooglądać itd to sory musisz wydać pieniądze (i nie dziwie się, chcą zarobić :) ) Ktoś wspominał o "uproszczonym" SPU, bez przesady główna różnica polega na tym, iż SPU nie może decydować jest takim robotnikiem to główny PPC (od IBM+Toshiba+mniej ale jest Sony, nie od Intela jak ktoś wspomniał Intel nie robi PPC) rozdziela pracę rozkazuje robolom (SPU) i praktycznie to jest cała różnica.

Co do wydajności, gwarantuje głową swoją że za kilka lat zarówno x360 jak i ps3 dojdą do granic możliwości i wtedy grafiki w dzisiejszych tytułach wyda wam się śmiesznie niska (vide na psx najpierw FFVII a kilka lat później FFIX, chyba każdy widzi różnice o ile nie nosi -20). Tak samo teraz HS,MS może wydawać się przepiękny ale potem wyjdzie HS 3, MS3 i znowu Wam szczęka opadnie. Optymalizacja to najważniejsza rzecz, dzięki temu oraz sile tych maszyn które wyprzedzają jak zarazie rynek PC (dla PSX,XBOX,PS2 kompy były wydajniejsze w chwili wychodzenia tych maszyn) jedyną na tą chwilę kwestią o którą programiści muszą sie martwić to $$$ które muszą starczyć na realizacje pomysłu (kiedyś 10tys dolarów i była spoko gierka a teraz 40MLN i ludzię kręcą nosem) oraz ich własna wyobraźnia.

A zastanawialiście się kiedyś, kiedy ten wyścig się skończy ? Ja wiem, z chwilą gdy pojawi się gra z grafiką fotorealistyczną. Nikt przecież nie będzie tworzył czegoś bardziej realistycznego (nie licze fantasy itd) bo to bez sensu i wtedy ludzie zajmą sie gameplayem ;)

przydługo troche......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy jestem to się nie znam, a niektóre nicki są tak zawiane, że trudno określić czy to facet, czy jakaś młoda piękna dama  :-D~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopak czy dziewczyna, bo wpis dwuznaczny 8D pozdro :D
Nie widze zebym cos tu dwuznacznie napisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
RSX nie jest zablokowany w Linuxie

A jednak jest zablokowany, przez "magiczny" uklad hypervisora. Tzn. nie masz bezposredniego dostepu do czesci sprzetu.

Np.:

[a href=http://ps3mods.blogspot.com/2007/02/what-is-ps3-hypervisor.html" target="_blank]http://ps3mods.blogspot.com/2007/02/what-i...hypervisor.html[/a]

[a href=http://wiki.ps2dev.org/ps3:hypervisor" target="_blank]http://wiki.ps2dev.org/ps3:hypervisor[/a]

Ktoś wspominał o "uproszczonym" SPU, bez przesady główna różnica polega na tym, iż SPU nie może decydować jest takim robotnikiem to główny PPC (od IBM+Toshiba+mniej ale jest Sony, nie od Intela jak ktoś wspomniał Intel nie robi PPC) rozdziela pracę rozkazuje robolom (SPU) i praktycznie to jest cała różnica.

Nie pisalem ze Intela, tylko zeby prosto powiedziec porownalem "pelne" jadro np. Intelowskie Pentium, moga byc rownie dobrze procesory PPC Motoroli.

A roznica jest wieksza, bo SPE (a nie SPU) jest jadrem wektorowym i potrafi przetwarzac proste dane strumieniowe. W koncu to RISC wiec posiada prosty zestaw prostych instrukcji ale za to wykonywanych w jednym takcie. Dlatego napisalem uproszczony w cudzyslowach. A PPE to "pelne" jadro jak innych procesorow PowerPPC (zeby nie pisac intel).

Wiec mamy jedno "duze jadro" + dodatkowe uproszczone "robole"

Dokladnie o Cell'u np: [a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Cell_microprocessor" target="_blank]http://en.wikipedia.org/wiki/Cell_microprocessor[/a]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o patrzcie o hypervisorze nie wiedzialem, może żyje starymi danymi ;) Wcześniej poprostu nie było żadnych bibliotek ;) o to ci "blokowacze jedne ;)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×