Skocz do zawartości
kill

Final Fantasy XIV

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, inne konto. Podobno jedno konto może być przypisane do jednego konta Square Enix i może być problem z przeniesieniem postaci z Twojego obecnego konta na to na PS4. Musisz to dokładnie wygooglać, bo sam do końca nie wiem jak z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obada się jak pisałem ostatecznie wyda się raz jeszzce te 130 zł ;) tylko pytanie czy po tym miesiącu całkiem nerdzenia nie znudzi mi się - stąd przerwa po tych 30 dniach na jakies inne tytuły zapewne bedzie mile widziana..

 

marcin co to dps?? ;)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damage Per Second - czyli skrót do postaci zadającej damage, ale słabo tankującej - lancer/dragoon, ofensywni magicy, monk, archer.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z siebie trochę już dumny. Główna klasa Paladyn ma 43 lvl za to ukończyłem już Alchemika także jak ktoś jest na serwerze Fearie i chce żeby mu włożyć materie w różdzkę to walić śmiało.

Teraz wracam do Weaver'a (29 lvl) i chce dociągnąć go do końca by nie musieć kupować stroju dla alchemika..

P.S Pytanie za 100pkt - jak przedłużyłem abonament to dostałem ten kamyk zmieniający wygląd i płeć postaci, czy jak teraz znów przedłuże to też go dostanę?

Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przedłużeniu o 60 dni dostałem do każdej postaci jaką założyłem, nawet postać założona po przedłużeniu otrzymała ten potion. Czytałem, że nagrody veteran się "nabijają", sumują, czyli następna nagroda np. za 90 dni (w sumie wykupionego abonamentu), będzie nowy mount i coś jeszcze, gdy przedłużę o kolejne 30 dni (60 +30), a nie jednorazowo o 90. Jednak czy po wykorzystaniu tego potion'a, który jest "wart" 30 dni abonamentu, odejmuje się od licznika lub tracę możliwość użycia na innych postaciach? Nie sądzę. Czyli jest to atrakcja jednorazowego użytku, chyba, że przy następnym doładowaniu wykorzystane nagrody veteran się odnowią, jednak spodziewałbym się doliczenia kolejnym dni do licznika i otrzymania kolejnych nagród niż odnowienia się tych pierwszych ponieważ mount'y i miniony są nagrodami, których użyteczność się nie wyczerpuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze 2 tygodnie, bo kupiłem tez grę na PC i nie przedłużam do ukazania się pierwszego dodatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że fantasia potion nie można mieć więcej, myślałem nad zmianą wyglądu i rasy na kocura ale chciałbym mieć ewentualną możliwość powrotu do poprzedniej wersji

 

 

Wróciłem do gry ale nie wiem czy przedłużę subskrypcję, nowy update to tylko kilka drobnych zmian i fryzjer, duty finder dalej sprawia problemy, już przyzwyczaiłem się że że dps czeka ponad godzinę ale nawet jako White Mage musze czekać ostatnio podobny okres czasu

 

 

Trochę szkoda by było tego Finalowego klimatu którego tak brakowało na tej generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał problem z zadaniem wątku głównego "Factual Folklore", mam za zadanie dać stek dziewczynie imieniem Cenota ale nie odpowiada ona pomimo "zielonego ptaszka" nad głową. To nie poboczne zadanie więc blokuje mi to ukończenie fabuły. Wysłałem już ticketa ale nie wiem jak długo muszę czekać na reakcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś z was na serwerze Fearie i ma Weavera na 50 lvl? Potrzebuje właśnie kogoś z tą klasą by włożyć materie w zbroje alchemika. Jak wcześniej alchemik na 50 lvl więc mogę wkładać materie w bronie (Scholara, Summonera i White Mage) a także robić bronie dla tych postaci więc może to być na zasadzie wymiany.

 

Ktoś miał problem z zadaniem wątku głównego "Factual Folklore", mam za zadanie dać stek dziewczynie imieniem Cenota ale nie odpowiada ona pomimo "zielonego ptaszka" nad głową. To nie poboczne zadanie więc blokuje mi to ukończenie fabuły. Wysłałem już ticketa ale nie wiem jak długo muszę czekać na reakcję

Na któym lvl ten quest?

Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up 39 chyba, czytam o tym obecnie, podobno wiele osób miało ten problem ale głównie na serwerze Ragnarok, dziwie się że dość cicho w sieci queście który blokuje wątek główny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu wbiłem 50lvl Monkiem i tak to wszystko ładnie zgrałem że akurat na ostatnie dwa dungeony kończące wątek główny. Niestety pierwsze wrażenia na endgame są bardzo nieprzyjemne ze względu na poziom zachowania graczy na 50lvl, wskoczyłem po około godzinie czekania w duty finder do pierwszego z dwóch ostatnich dungeonów i od razu ostrzegłem grupę że jestem pierwszy raz i będę oglądał wszystkie scenki co by poznać fabułę do końca, na dzień dobry zauważyłem 2 rozłączenia, dwie osoby zasugerowały żebym olał cutscenki a obejrzał je później w wynajętym pokoju, kiedy wytłumaczyłęm że wolałbym wiedzieć co się dzieje na bieżąco i dlaczego walczę z takim bossem czy z innym z grupy odłączyła się kolejna osoba i właściwie było po grupie

 

Zainteresowany tematem poczytałem fora i zauważyłem że to wcale nie odosobniony przypadek, nowi gracze na dwóch ostatnich instancjach wątku głównego są zwykle zmuszani do speed runów ponieważ te dungeony to główne źródło jednej z ważniejszych walut na endgame ToP (Tomes of Philosophy), masowe rozłączenia to normalka, podobno kiedy nowi gracze nie chcą się dopasować albo odejść z grupy dochodzi nawet do sytuacji gdzie spojleruje się w chat co wydarzy się w tych instancjach

 

Really.... rozumiem że endgame to farmienie najlepszego sprzętu i każdy chciałby takowy uzyskać jak najszybciej ale MMO to nie wyścigi, co prawda już wczesniej dochodziły do mnie sygnały że na endgame siedzi masa bufonów i trolów robiących speedruny alen ie sądziłem że na taką skalę. W SWTOR flashpointy (odpowiedniki dungeonów) są jeszcze bardziej sfabularyzowane jak w FFXIV i tam też ludzie często proszą o skipowanie na endgame ale naprawdę rzadko dochodzi do rozłączeń

 

 Na szybkiego dołączyłem do angielskiej gildii, mam złe doświadczenia z angielskimi gildiami w pewnym momencie język był dla mnie dużą barierą, znam angielski ale na pewno komunikacja nie będzie taka jak w przypadku Polaków, w sumie sami mnie wyłapali w okolicach Mor Dha a nie trafiłem na żadną polską gildię

 

13 dni do końca subskrypcji i zastanawiam się czy przedłużać, to naprawdę dobry Final ale ludzie zniechęcają

 

Dziś, chyba nawet w tej chwili trwa konferencja w której oficjalnie będzie omawiane co wyjdzie w patchu 2.1, zmiany w klasach, nowy gear, domki, fryzjer, Crystal Tower, arena PvP, Pharos Sirius, Pimale na Extreme Mode, nowy watek fabularny i zadania poboczne

 

Tutaj link do trwającej na żywo konferencji http://xivpads.com/

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tutaj brakuje zgłaszania "Gil Spammerów", którzy non stop wysyłają na chat te pieprzone reklamy swoich stron WWW na których handlują gil'ami za prawdziwą kasę. Powinni dodać możliwość blokowania ludzi bezpośrednio z okna chatu. 

 

Co do instancji - tak było, jest i będzie w MMO. Zawsze są tam dwie kasty graczy - prosy i nooby. Nie jesteś nolife'em to jestes noobem. Z tych dwóch rzeczy wolę być noobem :biggrin:

Mam Paladina na 40 lvlu i często ludzie mają pretensje, że nie ściągam na siebie uwagi przeciwników chociaż oni strzelają do wszystkiego w byle jakiej kolejności. A kto dostaje zjebkę ? Oczywiście tank. Najlepiej stanąć w miejscu, ładować DPS ile "fabryka dała" i mieć wszystko w d... Jeśli coś takiego ma miejsce to po prostu się rozłączam i tyle. Za to granie z ogarniętymi magikami, oznaczającymi kolejność celi do eliminacji i usypiającymi nieatakowane stwory to inna bajka i dla takiej rozgrywki warto opłacać abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brakuje kretynów. Ja mam Paladyna na 46 lvl teraz i ciężko mi przejść teraz Garude bo tamci magowie mają o około 1000HP mniej ode mnie i weś graj człowieku z takimi. W instancjach nie dość, że biorę wszystkie stwory na siebie to i tak goście padają wcześniej. Ogarnięty healer to podstawa. Mi osobiście nie udało się przejść instancji gdzie był facet grający klasą thraumatuge. Ci to mają chyba najmniej hp ze wszystkich klas, a siła ognia też jakoś niespecjalnie wysoka. Padają jak muchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thraumatuge/Black Mage ma największe jednorazowe pier***nięcie, ale jest strasznie miękki, tak jak piszesz. Jeszcze archer mnie denerwuje. Weźmie na siebie agresję a potem biega jak poparzony po całej mapie, bo go stworki tłuką, a ja muszę takiego delikwenta ganiać, żeby mu przyłożyć tarczą, co daje chwilowego stuna i możliwość wsadzenia comba i wzięcia damage'u na siebie. Brak zgrania = porażka i frustracja. Trzeba poszukać jakiegoś poskiego teamu z Team Speakiem, bo czasem trudno bez tego wszystko ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brakuje kretynów. Ja mam Paladyna na 46 lvl teraz i ciężko mi przejść teraz Garude bo tamci magowie mają o około 1000HP mniej ode mnie i weś graj człowieku z takimi. W instancjach nie dość, że biorę wszystkie stwory na siebie to i tak goście padają wcześniej. Ogarnięty healer to podstawa. Mi osobiście nie udało się przejść instancji gdzie był facet grający klasą thraumatuge. Ci to mają chyba najmniej hp ze wszystkich klas, a siła ognia też jakoś niespecjalnie wysoka. Padają jak muchy.

 

 

 Co do Garudy to ręce mi opadły kiedy zobaczyłem dwóch magów z podstawowym gearem w okolicach 30lvl! Nikt specjalnie nie znał taktyki więc kilka pierwszych starć to szybki zgon ale w grupie pełna kulturka , analiza błędów i Primal padł za 5-6 razem. Sprzęt jest istotny ale nie najważniejszy, jak grupa zgrana i każdy wie co ma robić nie ma to znaczenia

 

Skończyła się konferencja przedstawiająca nowości w patchu 2.1 który wyjdzie 17 grudnia,

 

 

Odnośnie zmian dla innych klas:

  • Dragoon: przyśpieszenie animacji skoku co skutkuje średnim zwiększeniem DPS o 10%, szybsze odzyskiwanie kontroli nad postacią; bład związany z ogłuszaniem zostanie usunięty
  • Monk: zwiększenie siły buffu Greased Lightning oraz bonusów wynikających z pozycji wzg. przeciwnika
  • Black Mage: możliwość rzucenia 2 Flar jest błedem i zostanie usunięta
  • Bard: zmiany w umiętnościach cross-class

Odnośnie lagów:

Pozycja postaci sprawdzana jest co 0.3 sekundy. Wprowadzono zmiany w kodzie (w 2.1), pozwalające na optymalizacje mającą na celu zmniejszenie lagów w instancjach end-game, takich jak Primale, Binding Coil i PvP. Jeżeli zmiany przyniosą porządany efekt będą stopniowo wdrażane do pozostałych lokacji.

Odnośnie Crystal Tower:

  • Pierwsza część ma 8 zadań do zrealizowania
  • Nowy unit frame pokazujący HP całej, 24 osobowej ekipy
  • Sprzęt, jaki uzyskujemy z AK powinien być wystarczający
  • 24 graczy podzielonych jest na 3 ekipy po 8 w grupie; niektóre części będą wymuszały rozdzielenie ścieżek każdej z grupy
  • Po każdym z bosów wypada po 1 skrzynce dla każdej z 3 grup
  • Widoczny Bard wyposażony jest w ekwipunek poziomu iLevel 80; motywacją dla graczy odzianych w zbroje z TBCoB jest zdobycie nowych, unikatowych z wyglądu przedmiotów oraz ekwipunku dla pozostałych klas, którymi nie robią TBCoB
  • Brak ograniczeń ilości wejść w tygodniu (jak to ma miejsce w przypadku TBCoB)
  • System "biletów", które będziemy wymieniać na bronie (podobnie jak teraz Behemot / Odin?)
  • Brak możliwości wejścia jako grupa 24 graczy; 8 graczy zapisuje się w Dungeon Finder i jest łączona z innymi, losowymi graczami; ten mechanizm może zmienić się w przyszłości, ale nie w 2.1

Good King Moogle Mog:

  • Wyzwanie porównywalne z Garudą HM, nieco trudniejsze
  • Walka z wieloma przeciwnikami jednocześnie, każdy z Moggli ma inny Job (jak nasze postaci)
  • Z uwagi na niższy poziom broni (iLevel 80) niż Relikt, broń będzie głównie wykorzystywana w Vanity (edit: system Vanity pozwalać będzie na używanie grafiki jednego przedmiotu danego typu w miejscu aktualnie używanego, przy jednoczesnym zachowaniu statystyk z podstawowej broni, co pozwoli na zróżnicowanie wyglądu postaci)
  • Zapytany o zmiany w stosunku do walki z 1.0 zażaartował, że mają inny kolor pomponów ;)
  • Tryb Extreme dostępny w 2.2
  • W przyszłości poza bronią możliwość zdobycia kostiumu Moggla

Duty / Duty Finder:

  • Możliwość wzięcia udziału w losowym Duty, za co nagradzani będziemy większą ilością Gil, ale także dodatkowymi Tomestonami (przykładowo 200 ToP i 10 ToM)
  • Losowe Duty podzielone na nisko, wysoko poziomowe, fabularne i Guildheist
  • Pharos Sirius - dungeon dla 4 osób, iLevel 60
  • Z losowego Duty możemy korzystać 1 raz dziennie
  • Dodatkowy bonus za dołączenie jako brakująca klasa (zapewne dołącza do trwających Duty, z których wyszła jedna osoba)
  • Zwiększenie ilości XP za Duty, powinny być teraz one lepsze od levelowania niż FATE
  • Copperbell Mines i Haukke Manor w trybie HM. Lokacje w trybie HM posiadają trudniejszych przeciwników, bossów, nowe mechanizmy i nieco zmodyfikowane mapy. Nagrody za ukończenie tych lokacji przeznaczone są głównie dla alternatywnych klas i Vanity - iLevel 60.
  • Dodanie opcji Vote Kick, czyli głosowanie za usunięciem graczy z drużyny kiedy są AFK lub rozłączeni przez dłuższy czas.
  • Lepsze mechanizmy szukania grup
  • W Duty możemy znaleźć nowe przedmioty do wytwarzania mebli

Extreme Primal:

  • Przeznaczone dla graczy w minimum full Darkligh
  • Trzeba ukończyć Titan HM aby adblokować nowe questy
  • Walki będą wymagać dobrego DPSu
  • Nowe mechaniki (np. Plumy na Ifrycie - safe spot w losowym miejscu, więcej Pazurów)
  • HM (Extreme?) Omega
  • Za quest związanyz Primalami EX czeka na nas nowa broń iLevel 90 (jak Relic+1)
  • Możliwość zagrania poprzez Duty Finder
  • Z trybu Extreme częściej wypadać będą przedmioty do craftingu mebli dla domków FC oraz inne przedmioty (na razie nie zdradzono jakiego typu)

MVP / MIP:

  • W miejsce MVP wdrożony zostanie MIP (Most Important Player), a gracze będą zachęcani do głosowania na najważniejszą osobę w grupie - nie chodzi tu np. o zadawane obrażenia ale o tłumaczenie zadań, pomoc w grze etc.; nowa kategoria osiągnięć związanych z MIP
  • MIP będzie aktywny tylko dla Duty, w których każdy dołączył solo

Inne informacje:

  • Wprowadzenie sortowania ekwipunku, co pomoże odnaleźć się przy zwiększonej ilości przedmiotów (możliwość konfigurowania mechanizmu sortowania)
  • Zwiększenie pojemności skrzynki na eventowe zbroje / bronie
  • Koszt korzystania z usług fryzjera to na te chwilę 2000 gil; cena obejmuje zmianę koloru/wyglądu włosów, brody, tatuaży i barw na twarzy; na ten moment nie ma możliwości zmiany koloru oczu, ale jest to coś co rozważamy. Z czasem (kolejne patche) dodane zostaną nowe, niedostępne na te chwilę, fryzury. Dostępny będzie także wygląd włosów Lightning - wymagane będzie ukończenie pierwszej części zadań Lightning.
  • Ekwipunek Allagan zostanie zmieniony z iLevel 90 na iLevel 95
  • Leviathan (Primal) w patchu 2.2, do zdobycia Leviathan Shield
  • Ramuch i Shiva (Primale) najprawdopodobniej w patchu 2.3
  • Vanity system w 2.2. Konieczne będzie posiadanie przedmiotu, którego wygląd chcemy nadać naszej dotychczasowej części ekwipunku, co zmotywuje graczy do brania udziału w nie-edngame Duty.
  • W planach znajdują się nowe lokacje: Forbidden Land i Eureka - również znane z Final Fnatasy 3
  • Miniony postaci z Final Fantasy 1, strój BLM dla Chocobo jako nagroda za subskrypcję 180 dni
  • Miniony "chibi" przywódców GC i mount Behemot jako nagrody za 270 dni

 

Skopiowane z strony http://finalfantasyxiv.pl/

 

 

Dobrze to wygląda, nagrody za losowe duty finder zwiększą frekwencję wysokopoziomowych i doświadczonych graczy, MIP dobry pomysł, kick vote również dobrze ograniczony, wielka szkoda że Vanity system dopiero w 2.2 mocno liczyłem że zostanie wprowadzony w 2.1

 

 

Zapowiada się ciekawie i chętnie bym przedłużył subskrypcje ale to wszystko zależy co zaoferuje mi endgame przez następne 2 tygodnie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym już 50 lvl zdobył dawno temu, ale zawsze coś innego mi się spodoba i rozwijam inne klasy. Teraz np wziąłem się za botanika i tak po około tygodniu może trochę więcej mam już 37 lvl. W sumie chce każdą klasą przekroczyć 15 lvl by dostać jej unikalną zdolność. W sumie już większość zrobiona. Po pokonaniu Garudy idę na 47 lvl i misja w Grand Company do jakiejś instancji Aurum Vale czy jakoś tak.

Gra mi się bardzo podoba tylko do craftingu i getheringu trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości i zawzięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie czy gra będzie dostępna na ps4?

Będzie. Jak już kupiłeś na PS3 to na PS4 dostaniesz za darmo. Tylko ściągasz opłacasz abonament i ogień.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że wbicie 50 lvl Botanika to dobry pomysł. Już nie cierpie na brak pieniążków :) Średnio mi teraz wychodzi 20-30 tys gili na dzień. Jak ktoś chce to mogę pomóc jakimś itemem. Serwer - Faerie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie gralem w ta serie,wiec warto brac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie gralem w ta serie,wiec warto brac?

Serie FF jest bardzo specyficzna i na Twoim miejscu obadałbym temat. Ten MMO FF jest całkiem inny od pozostałych. FF na PSX i PS2 były całkiem inne od tych które powstały na PS3 i w sumie doszliśmy na forum do porozumienia że te na PS3 są gorsze. Po prostu pooglądaj gameplaye itp by samemu wyrobić sobie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nowym wielkim patchu gra się całkiem fajnie aczkolwiek mam jedno zastrzeżenie - ceny tych domków. Czy ktoś na prawdę będzie tak głupi i kupi sobie taką działke za 6 mln gili i całe wyposażenie za podobną kwotę?

Głupota. Ja to olewam.

BTW zmieniłem Paladyna na Maraudera/Warriora. O dziwo lepiej mi się gra. Rola w party ta sama, ale wykonanie moim zdaniem lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domki są dla gildii a nie dla jednej osoby, tzn w sumie można ale jaki to ma sens, 6mln to i tak tylko te mniejsze, większe chodzą po 20 baniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×