Skocz do zawartości
Emir

DC Universe Online

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety doszly mnie sluchy ze gra bedzie z abonamentem. Takze jak podziekuje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I abonament miesięczny to 15$ ...............

Niestety doszly mnie sluchy ze gra bedzie z abonamentem. Takze jak podziekuje.....

Coś Cię wolno te słuchy dochodzą ;>

W każdym razie, od początku było wiadomo, że ta gra będzie objęta miesięcznym abonamentem tak samo jak FFXIV i (prawie) wszystkie inne MMO na PS3.

Jeśli nie w formie abonamentu to mikro-transakcji (przykład: Free Realms).

Jakoś muszą zarobić na tych tytułach, żeby świat gry stale się rozwijał et cetera.

W sumie 15 dolców na miesiąc to nie znowu taki solidny wydatek (mówię oczywiście za siebie), ale to czy będę go płacił by grać w coś co mnie nie 'zachwyci' to już inna para kaloszy.

Nadal czekam na bete DCUO, do której się zapisałem 2 miechy wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia po Becie? Jak dla mnie takiej gry właśnie brakowało na konsoli :) Ciekawie rozwiązany pasek ze skillami, myślałem, że bez myszki i klawiatury się nie obędzie a jednak :) Wiadomo ile będzie pln-ów abonament kosztował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta która zajmuje 15 gb - trochę przegięcie. Dziś się okaże czy warto było nie wyłączać konsoli od 4 dni (mam łącze 1mb) żeby sprawdzić czy gra jest warta świeczki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem klucz,dziś w nocy będę testował betę i spróbuje później podzielić się wrażeniami :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również bym prosił by ludzie grający w beta pisali swoje opinie i spostrzeżenia ...

Interesuje mnie ten tytuł lecz nie dostałem kodu :/ Ciężko w ciemno grę zamówić .

Z drugiej strony chciałem na ich www złożyć preorder dla kodu... Ale chyba tylko USA może ?

Jak macie jakiś swój ciekawy gameplay nagrany może byście umieścili ? xD

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem nie jest zle ale zero jakiejkolwiek wspolpracy kazdy sobie rzepke skrobie narazie gram na PVE servie zeby sprawdzic skille itp z checia pogralbym z kims moj id to wegiel napisze cos wiecej jak dobije do 30 wtedy obczaje ale watch tower z ligisprawiedliwych jest olbrzymia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne połączenie gier Marvela z World of Warcraft - levelowanie, drzewka umiejętności, itemki, questy. Po kilku godzinach spędzonych z betą jestem jak na razie zachwycony tą gierką. Postać na początku możemy stworzyć według własnych upodobań lub wybrać z 3 gotowych (Batman, Superman i Wonder Woman po stronie Hero - Vigillansów nie patrzyłem. Rozgrywka jest naprawdę wciągająca (zrobiłem sobie 2 postacie i są na 7 levelu). Wiem że są jakieś areny PVP ale jeszcze nie byłem tam. Wszystko naprawdę wygląda bardzo ładnie. Choć to beta i jest masę bugów to i tak z niecierpliwością czekam na full wersje. A tak przy okazji zapytam osób już grających w betę czy wam też się wiesza gra (przeważnie zauważyłem że po levelu się zawiesza cała konsola) czy tylko ja mam takiego pecha? Na koniec napiszę tylko że dla ludzi lubiących gry MMO WoW podobne ta gra się napewno spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wiesza i to nawet czesciej jak juz slyze ze dzwiek cichnie albo sie zawiesza to wylaczam gre te zwiechy to jest najgorsza rzecz jak narazie w tej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominają mi się czasy WoW. Gankowanie 2 levele 20+ kontra 5. Ale spoko - nabije level i też zrobię sobie wypad :D . A tak przy okazji postaci oryginalnych jest więcej do wyboru niż 3 jak wcześniej napisałem. Arena PVP - zagrałem raz i na razie nie mogę nic ciekawego napisać ale było fajnie tylko nie mogłem się połapać w skilach batmana. Coraz bardziej mi to przypomina World of Warcraft przeniesiony w komiksowy świat super bohaterów na konsolę. Jestem ciekaw jaki dowalą abonament :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwsze wrażenia :

- szacun za grafike dla Sony. Zwykle w mmo nie rozpieszczają, tutaj jest świetna oprawa a fajnym komiksowym motywem co idealnie pasuje do klimatu gry

- możliwość customizacji wyglądu/mocy posatci baaaardzo rozbudowana (siedzailem nad swoja postacia przeszlo godzine aby dopiescic kazdy element)

- Fajnie pomyslane frakcje Hero vs Vilian. Każda ma swoich mentorów. Grajac np. po stronie hero (mamy do wyboru Supermana, Wonderwoman lub Batmana).

- dość ciekawe jak na mmo (duże ciekawsze niż w WOW typu zabij x mobów, znajdź X przedmiotów) np. dostajemy meila od Batmana, że Scarecrow truje miasto za pomoca okolicznych fabryk i ze batek nie ma na to czasu wiec my mamy sie tym zajac.

- generalnie na poczatku mamy tutorial gdzie uczymy sie wszystkich ruchow, skillow, drzewka postaci itd.

- Extra klimatycznie i bardzo rozbudowane miasta Gotham City i Metropolis

- levelujac przechodzimy niejako kolejne epizody ktorych sklad to: kolejne questy i na koncu zwykle Boss Fight.

- ukonczenie kolejnych epizodow w roznych czesciach swiata uzupelniaja Cinematici pomiedzy nimi nawiazujace do świata DC

- epizody do dopiero poczatek zabawy. po wbicu max levelu w becie (na ps3=20 na PC=30) dopiero zaczyna sie tzw End Content, czyli to co tygryski lubia najbardziej konkretne Encountery, instacje i 8 osobowe Raidy (choc juz na 10 levelu mamy dostep do pierwszych instancji jak chocby Area 51)

- system walki genialny oparty na hit combo i uzywaniu skillow w sposb dynamiczny (podobnie do Ultimate Aliance MArvela) a nie jak w wiekszosci mmo na zasadzie "turnów" czyli walimy sie z wrogiem na przemian jak np. w WOW. Dzięki temu dynamika starc jest imponujaca.

- w raidach.instancjach jest podział na Tank/DPS/Heal

- drzewek rozwoju jeszcze nie ogarnąłem a i tak w full wersji ma być dużo więcej

- raidy 8 osobowe (poki co widziałęm na You Tube jak chłopaki w 8 osób Arkham robili i wygląda to całkiem spoko)

- PVP i Areny

- serwery sa póki co dwa: PVE i PVP

no i jeszcze kilka minusów i zastrzeżeń na ten moment :

- apsekt społeczny narazie średni (problemy z Voice chatem), nie każdy ma mikrofon lub klawiaturke itd. (Sony już nad tym pracuje)

- cholernie mała czcionka w inventory i skillach co utrudnia czytanie danych statystyk (nawet na 40 lcd hdtv sa problemy) - najbliższy patch do bety ma to naprawić.

- zdarzają się freezy, bugi, zwiechy konsoli czasami, ale kto grał w beta WOW (sa tacy starzy ludzie tu opricz mnie jeszcze?:P to wiedza ze poczatki i tam nie byly kolorowe

- ciezko jeszcze stwierdzic czy walki z Bossami na Raidach i Instach beda wymagaly jakichs glebszych taktyk niz tylko standardowe tank&spank i heal gdzie popadnie. Sony nie ukrywa ze ich gra jest niejako Action mmo wiec jest wiekszy nacisk na akcje niz w takim WOW wiec nie ma tez wiekszego sensu niejako bardzo zestawiac tych gier pod tym katem

- Abonament w pełnej wersji będzie jego wysokość to 15 $ Amen nie ma innej opcji grania. (dla mnie to akurat nie jest jakaś wada: zapewni utrzymanie serwerów, rozwinei społeczność graczy, zagwarantuje wypuszczanie dodatkowego contentu oraz bierzącą elimancje Bugów) SOE podobno poinformowało że raz w miesiącu będzie wypuszczana dodatkowa zawartość, a raz na dłuższy okres czasu konkretne dodatki. Abonament ma dodatkową funkcje moim zdaniem swoistego firewalla, co sprawi że grać będą te osoby które stawiają na konkretne granie i dobrą zabawe (małolaty wściekłe też się pewnie znajdą ale nie będzie przynajmniej totalnego mixu wszystkich)

- czytając dużo informacji na forach (gamespot discuiss a game) oraz dedykowane grze forum DC universe online source, ogólny odbiór bety jest bardzo dobry. Chyba nikt nie spodziewał się ze po ostatnich wpadkach SOE (np Matrix online) Dc univers okaże się kawałkiem naprawdę wciągającego kodu gry z ogromnym otwartym światem, i jak mówie to dopiero niespełna 2tygodnie bety więc czasu trochę jest.

Dla kogo gra: z pewnością nie dal ludzi nie lubiących gier typu open world i gier które ciągle się rozwijają gwarantując kolejne przygody (tu nie uświadczysz napisu game over). Dla mnie jakjo Ex WOW gracza (4 lata) jest to świetna alternatywa na Socila z ludżmi, raidy i wspolne questowanie, nie koniecznie okupione poświęcaniem życia prywtanego. Nie ma tu farmienia i grindu takiego jakw WOW które sprawia że albo grasz i nie masz życia prywatnego, albo grasz na pół gwizdka i end Contentu nie uświadczasz. Tutaj jest to zdrowo zbalansowane i na ten moment jestem w stanie złożyć zamówienie na Pre Order nie bojąc się że żona mnie wywali z zdomu jak to było gdy grałem w WOW :)))

beta tylko dla graczy PS + w europie i to też trzeba się chyba spieszyć. Waga = 15gb.

Mój nick w grze to : WeaponnX (wyglądam jak rosomak) gdyby ktoś chciał pograć, PS ID : POPEQ

ENJOY!!!

Edytowane przez POPeQ
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wprowadzenie abonamentu nie pomoże tej grze, wróżę jej krótką żywotność.

jak by była oparta na systemie mikropłatności to z pewnością przyciągnęła by sporo ludzi a tak jak każdy widzi 50zl na miesiąc to dalej już sie nie interesuje tym produktem :)

może będzie tak jak w LOTRO i po czasie sie ogarną i zrobią FtP z mikropłatnościami cokolwiek jak zobaczą ze nie idize za bardzo.

Aczkolwiek mogę się mylić ponieważ jest to pierwsze mmo na konsole, a wiadomo kto pierwszy ten lepszy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW od początku miał abonament a początki gry to: wielogodzinne kłopoty z logowaniem do gry, masa błędów, niezbalansowanie klas i rozgrywki, małą zawartość contentu. Po latach są liderem. Abonament w MMO dla wielu graczy nie jest czymś starsznym a wręcz wygodniejszym gdyż mają zagwarantowone dodtakowe zawartości i ciągłe update. Zawsze możesz wykupić dożywotnią subskrypcję za 200 $, i tak naprawdę po 13 miesiącach grasz już tak jakby za free :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ? Gdzieś czytałem że ma być na PS3 też dożywotnia .... Ale jak to działa płacę przypuśćmy 200 dolców i mam wszystko w "pupie" i gram aż mi się znudzi ? Czy jest jakiś haczyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • 1 Month – €12.99
  • 3 Month – €34.99
  • 6 Month – €64.99
  • 12 Month – €124.99 (Available on PC only)
  • Lifetime Subscription – €179.99 (Available on PC only)

http://blog.eu.playstation.com/2010/12/21/dc-universe-online-release-date-and-subscription-pricing-confirmed/

Oficjalny blog Playstation raczej ma pewne info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś jakieś informacje co do preorderów ? Są gdzieś u nas już dostępne ? Premiera tuż tuż a na www DCUO jest tylko kilka krajów z opcja preorder :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie cisza niestety :/ Potwierdzona jest premiera na UK/EU 14 stycznia (USA 11 stycznia). Śledząc oficjalne forum gry, najprawdopodobniej tłoczą już płyty w chwili gdy piszę tego posta, natomiast SOE ostro pracuje 24/7 nad poprawkami które z automatu wyjdą w postaci patcha w dniu premiery (główny focus na lagach gry i freezach). Liczę że po nowym roku wyjdzie jakieś info co do premiery w PL.... póki co lece dalej siekać w betę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pograłem sobie w DCUO i jestem pod wrażeniem. Na początku wybrałem serwer PvE i dobrze, bo misji naotwierałem tyle, że trwało aż 10 leveli zanim je wszystkie ogarnąłem :)

Zresztą na PvE można dać opcję PvP, co uczyniłem (5 minut trwa aktywność po czym jeśli nie było walki, wygasa). Od razu zostałem zaatakowany ale wygrałem i związałem drania :)

Jedyne czego nie do końca ogarniam to wybór mocy, sposobu walki i bohatera. Po prostu nie każda moc pasuje do bohatera na którym sie chcemy wzorować. To raz. (np. leczenie nie pasuje do ucznia Supermena)

Dwa, to dobranie sposobu walki (wybór broni) i moce. Podam przykład: wziąłem bohatera ktory woli walczyć na dystans a moc która jak się okazało, na nieszczęście ma sporo możliwości przyciągania przeciwników... :) Tak jak piszę, nie jest to minus a po prostu nieznajomość gry. A nie da się zaznajomić ze wszystkim w trakcie tworzenia postaci, więc mozna na początku walnąc takego babola, co też uczyniłem :D

Tam są jakieś role dla postaci: dominacja, walka, leczenie a oprócz tego mozna być Tankiem czy "zadawaczem" ran :) To też dla mnie rzecz do opanowania.

Acha, duży minus za mikroliterki w niektórych opisach. No kurna, po prostu jaja :) Ja mam 52" a czasem zastanawiam się co tam naskrobane jest...

Poza tymi małymi minuskami, gra jest zajefajna :D na pewno kupię i bedę grał (choć na pewno nie cały czas, KZ3 się zbliża) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się komuś skończyć questy łącznie z zabiciem ostatniego gostka na Area 51 bo ja jakoś mam nie fart i zawsze jak się teleportuje na górę to mnie wywala z party. Bug jakiś czy o co tu kurna chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałby mi ktoś klucz do bety ? ponieważ nie jestem pewien czy chce w to grać... w wowa grałem 3 minuty i mi się cholernie spodobało tyle że klimat mi nie pasował... za to tu DC COMICS... i jeszcze ps3 ;) fajnie fajnie, po gameplay'iach mi się też nawet podoba... także szczerze bym poprosił o betę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma jakieś info gdzie można w Polsce złożyć preorder bądź będzie możliwe zamówienie grę niech da znać .

Pozdrawiam.

Edytowane przez MaVerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×