Skocz do zawartości
PatrykJP19

FAT vs SLIM

Rekomendowane odpowiedzi

Mi już plastik nie strzela, a slim działa tak cicho że go nie słychać. Ale jak wy trzymacie konsole w małych "klitkach" to tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam slima i imo w realu jest dużo ładniejsza niż na zdjęciach ;), moja leży na odsłoniętej pułce i ani razu nie trzasneła ;D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja slimka chyba jeszcze nie strzeliła ani razu xD wiem że po włączeniu chodzi głośniej przez jakieś 3-4 sekundy a potem jej praktycznie nie słychać.

Jeżeli chodzi o nagrzewanie to cala konsolka jest wręcz chłodna poza miejscem gdzie jest zasilacz ( tam jest ciepła albo letnia) a z tyłu wydmuchuje gorące powietrze i się tylko blat za slimką nagrzewa :P sama z tylu po dotknięciu plastiku nie wydaje się gorąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem tylko wydaje głośne dźwięki, gdy np. ładuje jakąś gre.

Edytowane przez ZiateK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slim jest ładny. Nie wiem czego się czepiacie. W końcu nie kupujemy ps3 dla wyglądu... Jest poprostu mniejsza :)

Edytowane przez timetoshake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do trzaskającego plastiku - szkodzi to w jakimś stopniu konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też plastik strzela, ale dopiero jak stygnie :pardon:

A wracając do hałasu generowanego przez konsole... Moja slimka ma chyba coś z wiatrakiem, bo bzyczy skubaństwo i to jest denerwujące jak ma się cicho telewizor i słyszy się to bzzzzyczenie... Konsole mam jakieś 1.5m od siebie jak gram, gdy była ponad 3 metry od tv, to prawie nie było słychać brzęczenia, no i skubana jest krzywa, bo się kołysze. Ktoś tez tak ma? :ermm:

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mi także strzela, ale się przyzwyczaiłem. Wybrałem slimkę ponieważ jest mniejsza i podobno mniej się grzeje oraz bierze mniej prądu. poza tym, jakoś bardziej mi sie podoba od fata, ale to już kwestia gustu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też plastik strzela, ale dopiero jak stygnie :pardon:

A wracając do hałasu generowanego przez konsole... Moja slimka ma chyba coś z wiatrakiem, bo bzyczy skubaństwo i to jest denerwujące jak ma się cicho telewizor i słyszy się to bzzzzyczenie... Konsole mam jakieś 1.5m od siebie jak gram, gdy była ponad 3 metry od tv, to prawie nie było słychać brzęczenia, no i skubana jest krzywa, bo się kołysze. Ktoś tez tak ma? :ermm:

Mam to samo to są chyba normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, u mnie tez bzyczy, jak mam wylaczony dzwiek i jest cicho w domu, co prawda nie bzyczy tak non stop, sa pewne momenty, ale gdy jest naprawde cicho, to mimo wszystko cos slychac, dziwne byloby, gdyby sprzet byl bezdzwieczny, wtedy prawdopodobnie bylby popsuty :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie bzyczy i jest prosta :P

Mi za to tranzystorek w tv zaczął bzykać i muszę w końcu wybrać się z nim na gwarancję ;d

Edytowane przez Salas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko konsola jakies dzwieki wydaje, szczegolnie w zupelnej ciszy, tak jak napisalem po pewnym czasie od wlaczenia, np. po wyjeciu plyty, ten radiatorek jakby przyspiesza, slychac jakby glosniejszy odglos, ale poki dziala, nie ma sie czym przejmowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skubana jest krzywa, bo się kołysze. Ktoś tez tak ma? :ermm:

minimalnie, nie żeby to przeszkadzało. I tak mam do mojej podstawkę i stoi pionowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimalnie, nie żeby to przeszkadzało. I tak mam do mojej podstawkę i stoi pionowo.

Jaką masz podstawkę? Ma taki miękki materiał w miejscu kontaktu z PS3, czy jest to goły plastik? Gdzie kupiłeś i za ile jeśli mogę spytać? Też chcę, żeby moja mała stała... :blush:

Aby nie był całkiem OT: Ja mam Slimke i może jest troszkę "skromniejsza" od FAT'a, to jednak ma bardziej new-tech-look IMHO. Fat wygląda za to dostojnie... jak pianino :thumbsup: Szczerze, jakbym miał dostać za darmo, to by dla mnie nie miało znaczenia FAT/Slim, a kupiłem Slima, bo był okazyjnie najtańszy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja slimka jest tak cicha, że czasami mam wrażenie o awarii tego sprzętu. Fakt ps3 wygrywa nad xbox360 w tej materii. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi czasem slimka postrzela ale to przy dłuższym graniu jak się nagrzeje, ale żeby była krzywa i się kołysała to nie tego u mnie nie ma i żadnego bzyczenia też jest nie zauważyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jakis 10-15 minutach, no moze 20, przy wylaczonym dzwieku TV (zaznaczam :]) najlepiej w nocy bo jest cicho, radiotor wchodzi jakby na wyzszy bieg. Nie wiem czy o to chodzilo koledze ktory wspomnial o bzyczeniu, ale dzwiek tego radiatora jest jakby lekko piszczacy (moze i lekko bzyczacy), tak jak slychac na filmach na youtubie, ktore porownuja np dzwiek FATa i slima. Przy graniu nie ma problemu, bo gram z dzwiekiem, ale jak sie siedzi w nocy, przeglada sklep czy cos w tym stylu i jest mega cicho, to ten dzwiek jednak troche denerwuje:] moze jestem nadwrazliwy:] moze zakupie stopery:] Zadam przy okazji pytanie, dotyczace wylaczania (mam slim 250) pare osob napisalo, ze po wgraniu FW 3.15 jak wylaczaja konsole przyciskiem power na czarnuli to nie maja "bipniecia". Ja zawsze mam ten "pik" pojedynczy, przycisk dotykam doslownie na sekunde. Moze zeby nie bylo tego "pika" trzeba przytrzymac dluzej?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slim i Fat różnią się tylko estetyką i tak to ta sama PS3 , ale ja posiadam Fat zakupionego w czerwcu z Infamous i Hdmi naprawdę polecam te zestawy :D Fat jest szybsza od Slim -kuzyn ma Slim :D dłużej czyta loadingi itp

Jesteś w błędzie . Żaden model nie ma procesora w technologii 45 nm tylko slim . A co do szybkości prześledź dokładnie youtube . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie z tym strzelaniem i kołysaniem. Może krzywe podłogi macie? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem szczerze ze nic mi nie strzela, nie brzeczy - jest bardzo cichy (tylko slychac jak plyta sie rozkreca co jakis czas) i nic sie nie kolyszy... Poprostu cud miod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też nic nie strzela :thumbsup: Znalazłem kolejny plus na rzecz Slim - mniejsze pudełko :biggrin:,które gdzieś trzeba trzymać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam fata :) a pudełko trzymam w piwnicy i też mi nie przeszkadza ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 Slim wygląda kiepsko w porównaniu do wersji Fat :)

To tak jakby starego, matowego poloneza przystawić do nowego, błyszczącego mercedesa S500 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×