Skocz do zawartości
Gathaspar

Granie W Fpsy Na Padzie Na Ps3 To Paranoja!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem konsoli PS3. Kupiłem ją do grania przed wszystkim w wyścigi używając kierownicy wiedząc że granie na padzie w "strzelanki" nie ma sensu ale ostatnio ową kierownice pożyczyłem kumplowi. Dla poparcia mojej teori "beznadziejnego grania padami w strzelanki", pozyczył mi pare FPSów na wypróbowanie, a jakże!

Swoją teorie potwierdziłem dobitnie.

Granie na PS3 w strzelanki padem to jakaś paranoja.

Toż to sado maso w czystym wydaniu.

Dziwi mnie tylko dlaczego nikt z Sony nie wpadł na rozwiązanie by można było śmiało grać na myszy i klawiaturze.

Ba, w kazdym zestawie oprócz słunnego Dual Schocka 3 powinna znajdowac sie bezprzewodowa mysz i klawiatura.

Śmiało bym dopłacił.

Pady były dobre 20 lat temu w Mario przy grafice 2d. Ale czasy sie zmieniły.

W związku z tą całą niesmaczną sytuacja zacząłem szukać rozwiązania i odpowiedzi na pytanie:

Jak zagrać na Ps3 myszka i klawiaturą? I znalazłem to:

http://www.video-play.pl/index.php/42,8 ... do_ps3_xcm

Adapter emulujący pada.

Najbardziej niezrozumiałe jest dla mnie że większość użytkowników różnorakich forów zamiast cieszyć sie z pojawienia takich rozwiązań to ganią je mowiąc że używanie klawiatury to pójście na łatwizne nie dające takiej przyjemności z gry co pad.

A gra klawiaturą i myszką online z graczami na padach to niemalże oszustwo.

To tak jakby jedna drużyna piłkarska wybrała do gry korki a druga pantofle. Owszem, jeśli by dość długo trenowali w pantoflach to też by strzelali niezłe gole ale nie mogliby mieć przecież pretensji że Ci co graja w korkach oszukują czy idą na łatwiznę bo wybrali lepszy i praktyczniejszy sprzęt.

Myślałem że technologia jest po to by ułatwiać życie a nie je utrudniać. Sterowanie w grach powinno byc optymalnie łatwe i intuicyjne. Odzwierciedlać jak najbardziej reakcje w rzeczywistości. A takie odzwierciedlenie daje tylko mysz i klawiatura.

To właśnie gra online pokazuje czym łatwiej sie steruje, a łatwiej oznacza lepiej.

Bezsensownym jest obniżać poziom gier, nierealnie"ogłupiać" przeciwników w trybie single by łatwiej było do nich trafiać padem co właśnie robi się w grach na PS3. Pomyślcie logicznie. Lepiej podwyższyć poziom gier a sterowanie ułatwić do maksimum. To jest właśnie ewolucja. A pad w tym łańcuchu ewolucji zostaje z tyłu. Pad jest do gier 2d, gier wyścigowych itp, ale w FPSach nigdy sie nie sprawdzi. Nie mogę tego pojąc że ludzie nie rozumieją tak podstawowych kwestii. Argument że z padem można się uwalić na kanapie nie jest przekonywujący. W ogóle czemu Ci ludzie tak zacięcie bronią padów? Może to efekt żalu że uczyli się tyle godzin by opanować poziom który przy pomocy myszki i klawiatury uzyskuje się od razu?

Można było by przeprowadzić pewien test. Z tłumu wylosować 100 przypadkowych osób. Podzielić na dwie grupy i zaprosić do gry online np w cod 4. Jedni graliby na padach a drudzy na klawiaturze i myszy. Chyba jest jasne kto by wygrał. Pad w FPSach w PS3 to jest nieporozumienie a najlepszym rozwiązaniem było by szybkie wprowadzenie aktualizacji przez Sony, zaopatrzenie całej rzeszy ludzi w mychy i klawiatury lub użycie tych z pecetów i pady zostawienie do innych gier. I niech nikt mi nie pisze że jesli mi sie nie podoba to niech sie przesiądę na PC. Mam laptopa do ogladania filmów słuchania muzyki i surfowania po necie. A PC do gier sie poprostu nie opłaca.

Ciekawe czy jest coś bardziej optymalnego niż MiK? Pewnie jeszcze przez długie lata nie ale już trwają prace nad sterowaniem falami mózgowymi.

Ale pewnie i wtedy znajdą się tacy którzy będą twierdzić że myszką i klawiaturą gra sie fajniej bo trudniej a Ci co używają fal mózgowych idą na łatwiznę bo nie chce im sie uczyć grania mysza i klawiszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego postu dedukuję, że jesteś/byłeś zapalonym graczem PieCykowym, który nie potrafi się odnaleźć w grach typu FPS przy pomocy pada i zarzuca ignorancję i hipokryzję wszystkim tym, którzy jednak są zadowoleni z dzierżenia b/przewodowego pada w dłoniach.

Otóż pozwól, że Ci przedstawię jak wielka różnica jest medzy graniem konsolowym, a 'blaszakowym':

1) Wygoda - na pewno lepiej się rozłożyć na wspomnianej przez Ciebie kanapie jedynie z padem w ręku niż cyrkować z peryferiami pokroju gryzonia i klawiatury.

2) Estetyka - wszystkie gry tworzone na potrzeby konsol mają odpowiednio (czyt. rozsądnie) zoptymalizowane rozłożenie przycisków funkcyjnych, tak aby grało się łatwo i przyjemnie zarówno przy użyciu gałek i triggerów, jak gra się na WSADzie i za pomocą myszki.

3) Przyzwyczajenie - druga natura człowieka - Wielu graczy zdążyła się już przyzwyczaić do grania padem na tyle skutecznie, że wręcz teraz zamiast podnosić larmo, jak ty to zrobiłeś, są najzwyczajniej w świecie zadowoleni z tego jak łatwo i przyjemnie gra się za pomocą DS3 (o hipopotamie Xbota celowo nie wspominam).

Po części Cię rozumiem. Sam kiedyś nie wyobrażałem sobie grę w FPSy bez klawi i mychy, celując padem jak dziad z reumatyzmem, wszędzie tylko nie w cel/przeciwnika.

Frustracja szybko jednak przemieniła się w zadowolenie, bo wraz z doświadczeniem pojawił się wyraźny progres w operowaniu i precyzyjnym strzelaniu.

Bądź cierpliwy, a nim się obejrzysz będziesz krzesał headshoty na prawo i lewo, a FragFX będzie dla Ciebie 'kurtyną maskującą niemoc' u niedzielych graczy. Rzekłem.

Edytowane przez SouL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz Ramu? xD

Nie no koleś... jakoś inni na padzie sobie radzą, a jak się nie umie to... trzeba się nauczyć. Praktyka czyni mistrza ;)

Ja pomimo, że PS3 mam od roku z haczykiem ,nadal wolę grać w FPSy na PC :P Ale to tylko wina mojego chodzenia na łatwiznę, wybieram tą opcję w której jestem lepszy ;)

Tak więc jeszcze raz - praktyka czyni mistrza :)

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten tekst to chyba jakas prowokacja :P

ja tam nie narzekam na granie w fps na padzie. na poczatku sam myslalem ze bedzie to niemozliwe, jednak szybko sie dostosowalem (zreszta jak wiekszosc graczy) :D

fakt faktow, jednak powinna byc mozliwosc wyboru grania k+m (UT3). jednak serwey online powinny byc wtedy rozgraniczane na tych co graja padami oraz grajacych klawiatura i myszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Sony już od PS1 stosowało sterowanie myszka i klawiatura i dodawało by je do zestawu wraz z padem (intuicyjnie wybralibyscie MiK do FPSów a pada np do wyscigów) to mogę sie założyć że gdybym dziś zaproponował wam granie padem w fpsy to byście mnie wyśmiali.

Musieliście sie przystosować do padów bo nie było innego wyjscia a powinno być.

To kwestia złej polityki i złych nawyków. Nawet Sony może sie mylić.

PS3 to świetne urzadzenie jestem z niego bardzo zadowolony. Nawet bez mozliwosci grania w FPSy MiK PS3 ma i tak ogromna przewage nad PC. Centralizacja gier video to cos pieknego ale Sony powinno dać też większe pole manewru. Jesli chodzi o sprzet z najwyzszej połki jakim jest PS3 każdy powinien mieć wybór, czy to grania padem czy MiK czy nawet kierownica w FPSy. PS3 powinna byc nieco elastyczniejsza. Taki mały dodatek typu obsługa myszki i klawiatury nie przysporzyła by chyba Sony jakichś ogromnych problemów a zyskali by na pewno rzesze bardzo zadowolonych graczy.

Sony powinno zrezygnować z padów w FPSach i dac możliwość grania MiK. Dopiero Unreal Tournament 3 daje taka możliwość (lepiej poźno niż wcale) ale to kropla w morzu potrzeb.

Jeśli pad jest taki dobry to dlaczego gracze PC nie biegną w szale do sklepów i nie kupuja padów do FPSów?

Jeśli pad jest taki dobry to skąd to oburzenie gdy ktoś z mycha i klawiatura pod adapterem wchodzi na serwery online?

Nierówna walka? Ależ jasne że nierówna, można by sypać różnymi porównaniami. Ale co tam wy i tak stwierdzicie że to cheaterstwo bo uzywa sie łatwiejszego kontrolera. Jak wam za łatwo to grajcie padem stopami i na tych co uzywają dłoni mowcie cheaterzy.

Technologia powinna sie dostosowywać do nas a nie my do technologii.

Wiem że jesteście zadowoleni z padów w FPSach, i jesteście z tego dumni ale nie nazywajcie cheaterów tych co uzywają PRECYZYJNIESZEGO (zapamietajcie to słowo) kontrolera jakim jest mysz z klawiatura. Pady są poprostu nieprecyzyjne.

Edytowane przez Gathaspar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nauczy grac to i pad jest precyzyjny :) a jak gra daje mozliwosc k+m to wtedy ok niech kazdy gra wtedy czym chce i niech nikt nie ma do nikogo pretensji. ale jak gra nie daje takiej mozliwosci i ktos uzywa roznego rodzaju FragFx itp to wedlug mnmie jest nieuczciwy (oczywiscie jezeli gra z tymi co uzywaja pada)

a technologia sie dostosowala do graczy. zobacz co lepiej lezy w dloniach? pad czy klawiatura z myszka?

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nauczy grac to i pad jest precyzyjny :) a jak gra daje mozliwosc k+m to wtedy ok niech kazdy gra wtedy czym chce i niech nikt nie ma do nikogo pretensji. ale jak gra nie daje takiej mozliwosci i ktos uzywa roznego rodzaju FragFx itp to wedlug mnmie jest nieuczciwy (oczywiscie jezeli gra z tymi co uzywaja pada)

a technologia sie dostosowala do graczy. zobacz co lepiej lezy w dloniach? pad czy klawiatura z myszka?

Oczywiście że pad, baaa, z padem możesz wygodnie rozwalić sie na sofie i za pomoca jednego małego urzadzenia sterować całą akcją a z MiK musisz siedziec przy biórku ewentualnie cudować coś na sofie. Tylko pytanie czy ten komfort wart jest tej nieprecyzyjności jakiej nigdy nie da Ci mysz i klawiatura?

Dlaczego np. bolid F1 wcale nie jest wygodny jak limuzyna? PS3 jest jak sport a w sporcie na pierwszym miejscu liczy sie praktyczność a nie komfort.

Edytowane przez Gathaspar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie konsoli musisz podjąć decyzję dotyczącą wygody/precyzji, a jak już ją kupisz to odpowiedź brzmi - tak ;)

Co do wyboru klawy i myszy na konsoli - pewnie, że bym się ucieszył, tylko to nie takie proste... Gry na konsole są inaczej tworzone ze względu na pady (nie wiem, czy zauważyłeś, ale rozgrywka na konsoli jest jakby powolniejsza), a jakbyś podłączył k/m do ps3 (albo xboxa!) to każda gra byłaby banalna...więc to nie lada problem przed twórcami gier :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać całego twojego żalu ale coś od siebie dodam. NIe wszyscy mają paręnaście lat i nie wszystkim sprawia frajdę siedzenie z myszką i klawiaturą na krzesełku przed monitorem. Mi wygodnie jest z padem w łapie na fotelu bez żadnych kombinacji i udziwnień. Proste jak drut a grać się da jak się poćwiczy, kwestia przyzwyczajenia ... w ogóle po *uj ten temat ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gathaspar ciesz się, że akurat w twój temat weszli inteligentni fajni ludzie, którzy normalnie z tobą rozmawiają. :) Tylko czekać jak zbierze się grupa PADowych Inkwizytorów tępiących wszelką herezję(czytaj cokolwiek innego niż PAD lub kierownica do wyścigów). Jak pojawił się temat o nowym FraguFx (który moim zdaniem łączy zalety KiM i Pada) od razu były posty krytykujące wszystkich ludzi z Fragami i ogólnie wyrażające bardzo jednoznaczną opinie co tacy Inkwizytorzy myślą o jakimkolwiek postępie ułatwieniu zmianie w kontrolerze.

Ja osobiście jestem tego samego zdania co ty. Chociaż nie uważam, żeby to była aż paranoja ale na pewno wolę Fraga i dla mnie jest dużo wygodniejszy i po prostu lepszy. (do FPSów w każdym razie).

Popatrzcie na post powyżej...

Żeby nie było nic nie mam do ludzi wolących PADa, jesteśmy w wolnym kraju. No i znowu to cudowne określanie według wieku...

Edytowane przez mkalman94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem byl juz gleboko poruszany w watkach o Fragach i innych duperelach. Jezeli gra udostepnia mozliwosc grania na KiM togit i nie mam nic przeciwko. Jezlei gra nie daje takiej mozliwosci i ktos ciupie na fragu to jest to oszukiwanie. Wracajac do twojego porownania grania w pile w korkach. Niestety pad to wlasnie korki, czyli standard na boisku (konsolowym). Nie wiem do czego porownac fraga, moze jakies odrzutowe buty czy cos, ale to pad jest standardem. Jakbys nie wiedzial przed wpuszczeniem pilkarzy na boisko sedzia techniczny sprawdza wlasnie korki, czy sa odpowiednie. Tak samo nie powinni byc wpuszczani na boisko gracze ubrani we fraga.

Lacze sie z toba w bolu i zamykam ten watek bo ta dyskusja nigdzie nie prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×