Skocz do zawartości
szpablos

Po Aktualizacji Ps3 Nie Daiała....

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o opinię

Po aktualizacji soniak przestał czytać płyty, objawy są takie jakby po prostu padł laser....ale w necie znalazłem kilka tematów że niby po aktualizacji może nie czytać płyt.

jak dla mnie to mało prawdopodobne...ale może ktoś miał coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby to była wina FW, prawdopodobnie padł laser. Ratuje cię serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to zwykłe zrządzenie losu, a los jest ślepy. Trafiło Ci konsolę, ale nie odpowiada za taki stan rzeczy nowy FW, gdyż poszłoby to masowo, a jesteś w nielicznej grupie, co należy czytać jako zwykły przypadek, a nie wyjątek potwierdzający regułę. Jeśli masz konsolę na gwarancji, a mam przeczucie że tak jest to oddaj ją do serwisu i do 2 miesięcy (wiem, podłe - ale musisz wziąć taki okres oczekiwania na naprawę lub ew. wymianę po uwagę) otrzymasz sprawny Chlebak gotowy do użytku. :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety gwarancja się skończyła...

Panowie, a wiecie może czy gdzieś w necie znajdę "instrukcję" - albo coś w tym stylu - wymiany lasera?

Podobno, są dwa modele laserów, gdzie można sprawdzić jaki jest model w danej konsoli?

Straszna sprawa, żona siedzi o ogląda jakieś seriale...a ja co...same demka zostały :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na youtube szukaj instrukcji

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oddałem soniaka do serwisu, nie jest to serwis Sony dlatego że skończyła już się gwarancja.

Trochę się zastanawiałem gdzie go oddać i w końcu zdecydowałem się na Świat Gier w Warszawie (http://www.swiat-gier.com/).

Poczytałem o nich w necie i mam nadzieję że wszystko pójdzie szybko i sprawnie,na razie dowiedziałem się że średnio naprawa będzie trwała do 14 dni.

Co do ceny (wymiana lasera) może się ona kształtować coś około 300-450zł...ale tego mam się dowiedzieć tel, serwis ma dzwonić, podać koszty i powiedzieć co dokładnie padło.

14dni...perspektywa trochę licha...NFS wychodzi...zaraz FIFA 10....a soniaka nie ma... Mam wielką nadzieję że chłopakom uda się uporać z problemem wcześniej.

Jeśli ktoś naprawiał już coś w tym serwisie dajcie znać, mam nadzieję że to tylko będą pozytywne opinie.

ps. dam znać co jak coś będę wiedział więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dni to cud miod malina :) jak popatrzysz na innych, ile sie naczekali na swoje konsole z serwisu, to zobaczysz ze sie prawie wnukow dorobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja w swoim sprzęcie wymieniłem sam, dosyć prosta to robota, samo ps3 ma bardzo modułową budowę (zajęło mi to około 40min,z czego 10 min wymiana a reszta to składanie napędu).

Koszt nowego lasera około 300zł + transport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiałem czy nie zrobić tego sam, znalazłem opisy na youtube, rozebrałem, niby wszystko ok, sprawdziłem jaki model i już chciałem kupować laser....a tu dupa jak złożyłem soniaka to płyt nie chciał wyplówać ...coś nie tak zrobiłem jak składałem...

a poza tym pogrzebałem trochę w necie i znalazłem parę tematów że niby po aktualizacji na fw 3,0 soniak przestaje płyty blu-ray czytać, u mnie to sie sprawdza, cd czyta bez problemy a gierek wcale. na potwierdzenie znalazłem dzić coś takiego TO

sam już nie wiem co mam o tym myśleć, już oddałem nich serwis sie wypowie, mam tylko nadzieję że w jakimś rozsądnym czasie i możę przed św. Bożego narodzenia będe go już miał w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×