Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem TV SAMSUNG LE32B460. Czy może ktoś polecić jakie są najlepsze ustawienia w tym TV do oglądania telewizji analogowej oraz do grania w gry na PS3? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum!

Mam problem z wyborem odpowiedniego monitora pod PS3. Czy trzeba mieć HDCP? Czy wystarczy samo HDMI?

A na oku mam ten model, cena aktrakcyjna no i HDCP jest:

http://www.agito.pl/...?external=ceneo (tak akurat tego podanego nie ma, ale na stronie producenta pisze, że jest)

Dalej, jeżeli monitor nie ma HDCP, a jest samo HDMI to czy bez problemu będę mógł podłączyć?

Edytowane przez zglina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI zawsze ma hdcp więc nie ma problemu. Specyfikacje wspominają o hdcp bo wczesne wersje DVI tego nie miały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki:D A jak kupie monitor z wejściem HDMI to kwestią formalną będzie dokupienie kabla HDMI? (masło maślane trochę,przepraszam:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki:D A jak kupie monitor z wejściem HDMI to kwestią formalną będzie dokupienie kabla HDMI? (masło maślane trochę,przepraszam:P)

Będziesz musiał dokupić kabel HDMI, chyba, że w promocji dadzą Ci go w sklepie razem z monitorem ;)

I jusz. A może już? Zresztą nie wiem, co ja będę się literkami przejmował ->> źródło 1-wszy kwietnia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem aczkolwiek nie umiem sobie z nim poradzić samemu. Zakupiłem sobie niedawno PS3. Postanowiłem podłączyć konsolę do monitora od komputera (Samsung SyncMaster 206BW) oczywiście wyposażonego w system HDCP. Kupiłem kabel HDMI->DVI, podłączyłem wszystko do siebie i dopiero wtedy przekminiłem, że nie będę miał dźwięku. Monitor nie jest wyposażony w wejście na jakiekolwiek głośniki. Obraz piękny, nieporównywalny do tego ze zwykłego telewizora, ale dźwięku żadnego... Mam teraz dylemat. Czy grać na telewizorze z dźwiękiem ale z gorszą jakością obrazu, czy też grać na monitorze z super graficzką ale bez dźwięku... Czy da się temu jakoś zaradzić ? Chciałbym mieć dźwięk na monitorze. Proszę bardzo o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz miec dzwiek na monitorze bez glosnikow? Cos ty sie z choinki urwal? :|

Podpowiem ci, ze jest mozliwosc uzyskania dzwieku z konsoli, ale nijak nie podepniesz tego do monitora bez glosnikow :| omg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz głośniki do kompa? Użyj ich, dźwięk puścisz 2.0 z kabla z cinchami. Odpowiedni przejściówka i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie napisałem że nie posiadam głośników. Nie mam jak ich poprostu podłączyć do monitora. Dlatego poprosiłem o pomoc. To są głośniki 2.1 Creativa.

Jeżeli podepnę obraz pzrez HDMI do monitora to głośniki mam podpiąć przez cinche do kabla SD ? I 2 kable będą ze sobą współpracować ? Z jednego dźwięk z drugiego obraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz dajesz hdmi, a dźwięk tak jak pisałem tylko w ustawieniach musisz ustawić aby dźwięk był przez ten kabel. Kwestia tylko kupna odpowiednich przejściówek aby to wszystko ze sobą spiąć. Ja kupiłem takie coś http://www.allegro.pl/item942182505_redukcja_gniazdo_m_jack_2xwtyk_rca_cinch_na_kablu.html i co tego jeszcze taka przelotka z hipka http://www.allegro.pl/item974736320_lacznik_2x_cinch_lornetka_gold.html aby wpiąć z obu strona dwa cinche bo w tym przypadku obie końcówki masz męskie.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie !!! Nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłeś. Niech moc konsoli będzie z tobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zrobić tak jak ja bez przejściówek :D Sreberko z czekolady, kostka, śrubokręt. Niestety nie było to dokładne 2.0 ale lepsze to niż cisza.

71bff309998882b8med.jpg

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item977353939_benq_g2420hd_24_full_hd_dvi_hdmi_wys_24h.html

Czy w takim monitorze miałbym możliwość, podpięcia słuchawek?

Chodzi mi o to, że kabel HDMI z konsoli byłby podpięty pod monitor i tam (jeśli byłoby takie wejście) podpiąć słuchawki, działałby wtedy dźwięk? (mi chodzi o to: mam słuchawki i są takie tam dwa kable jeden zielony jako "głośnik" a drugi różowy jako mikrofon i to zielone podpiąć pod monitor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nei znajdziesz w ty monitorze wyjscia audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item977353939_benq_g2420hd_24_full_hd_dvi_hdmi_wys_24h.html

Czy w takim monitorze miałbym możliwość, podpięcia słuchawek?

Chodzi mi o to, że kabel HDMI z konsoli byłby podpięty pod monitor i tam (jeśli byłoby takie wejście) podpiąć słuchawki, działałby wtedy dźwięk? (mi chodzi o to: mam słuchawki i są takie tam dwa kable jeden zielony jako "głośnik" a drugi różowy jako mikrofon i to zielone podpiąć pod monitor)

g2420hd nie ma ani wejścia na słuchawki ani tym bardziej głośników, z 24 Benków to E2420HD ma i to i to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g2420hd nie ma ani wejścia na słuchawki ani tym bardziej głośników, z 24 Benków to E2420HD ma i to i to

Raczej nei znajdziesz w ty monitorze wyjscia audio.

uuu. to jak BenQ G2420HD nie ma wejście to odpada ;/ na 100%

a w tym E2420HD można zrobić tak jak mówiłem? "Chodzi mi o to, że kabel HDMI z konsoli byłby podpięty pod monitor i tam (jeśli byłoby takie wejście) podpiąć słuchawki, działałby wtedy dźwięk? (mi chodzi o to: mam słuchawki i są takie tam dwa kable jeden zielony jako "głośnik" a drugi różowy jako mikrofon i to zielone podpiąć pod monitor)"??

I czy ten monitor ma tak zwane "potrójne światełka LED"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zrobić tak jak ja bez przejściówek :D Sreberko z czekolady, kostka, śrubokręt. Niestety nie było to dokładne 2.0 ale lepsze to niż cisza.

71bff309998882b8med.jpg

Stary genialne :shok: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tu nowy.

Piszę tutaj ponieważ mam pewien kłopot , chciałbym podłączyć PS3 pod monitor komputerowy, a że jestem zielony w tych sprawach piszę na tym forum , mam monitor LCD staruszek, firmy BLUESKY 17 cali, i mam pytania czy gry na ps3 będą wyglądać tak "dobrze" jak na moim pc'cie? ( ps3 jak podpięta do monitora komputerowego )

I prosił bym o rozpisanie wszystkiego jak co mam zrobić i jaki "konwenter" kupić (lepiej nie jakiś za drogi)

Tu macie fotkę monitora;

http://img265.images...7/dsc03732v.jpg

To co jest napisane z tyłu monitora;

http://img189.images...9/dsc03735m.jpg

http://img242.images...1/dsc03734o.jpg

I kabel jakim jest podłączony z kompem , ale do kary mam wpięte takie coś że z karty wychodzi gniazdo hdmi i jest w to coś"wsadzone" i dopiero później do monitora fota kabla do monitora;

http://img231.images...8/dsc03739f.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez Kubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu. to jak BenQ G2420HD nie ma wejście to odpada ;/ na 100%

a w tym E2420HD można zrobić tak jak mówiłem? "Chodzi mi o to, że kabel HDMI z konsoli byłby podpięty pod monitor i tam (jeśli byłoby takie wejście) podpiąć słuchawki, działałby wtedy dźwięk? (mi chodzi o to: mam słuchawki i są takie tam dwa kable jeden zielony jako "głośnik" a drugi różowy jako mikrofon i to zielone podpiąć pod monitor)"??

I czy ten monitor ma tak zwane "potrójne światełka LED"?

Wole się upewnić więc się pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was jedno pytanie. Duzo na ten temat czytalem ale nigdzie nie znalazlem dobrej odpowiedzi na moj problem. Zdecydowalem sie na zakup konsoli i moj tv ma chyba wszystko co jest potrzebne ale ma odswiezanie tylko 50 hz. Czytalem ze trzeba miec przynajmniej 60 wiec to oznacza ze nie bede mogl w pelni cieszyc sie grami?

Z gory dziekuje za odpowiedz :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczywiście, że będziesz cieszył się w pełni grami - tylko czy masz 1080p (bo przy 1080i lepiej ustawić 720p - przynajmniej tak twierdzą inni)

oko ludzkie widzi ok 24/25 klatek na sek, a tu masz 50 klatek także nie jest źle - przy czym przy 100Hz mimo wszystko te zmiany są jeszcze mniej zauważalne, natomiast jak nastąpi 3D może być problem - jednakże wszyscy się zastanawiają jak to będzie wyglądać. Także nie ma się co martwić na zapas.

Pozdrawiam 

Edytowane przez qgar
nie klam prosze. To co napisales to granica plynnosci obrazu, ponizej ktorej, czlowiek odczuwa dyskomfort z powodu braku plynnosci animacji. Czlowiek odczuwa roznice plynnosci obrazu nawet do 100Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie posiadam stary kineskopowy telewizor podlaczony do PS3, nie da sie ukryc ze z grania duzego komfortu nie odczujemy, lecz niedlugo planuje zakup nowego telwizora, najlepiej LCD 32 cale. Jaki model bedzie najlepszy? (oczywiscie w rozsadnej cenie, mniej wiecej do 2200zl). Czytalem artykul zwiazany z doborem tv do PS3, lecz wolalbym poradzic sie Was Graczy z doswiadczeniem w takich rzeczach. Bardzo prosilbym o pomoc z gory dziekuje:)

Edytowane przez playEasyGoPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post nie aktualny, gdyz temat zostal przeniesiony w odpowiednie miejsce

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×