Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Ale z tego co wyczytałem to właśnie PODOBNO LCD FULL HD są lepszym wyborem akórat pod PS3 niż plazmówki.

dobrze że podkreśliłeś PODOBNO. Plazma jeśli chodzi o obraz nieporównywalnie lepsza niż LCD, które jest lansowane, bo taniej można je produkować i opłacalne jest tworzenie paneli mniejszych niż 42". Szukasz dobrej czerni, żywych kolorów i braku smużenia ? W LCD tego nie znajdziesz, a w telewizorze plazmowym już tak. Zobacz Panasonica TH-42PY800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przekątna ekranu 42 cale

format 16:9

rozdzielczość 1024 x 720

kontrast 15000 : 1 (Dynamiczna stopa kontrastu 1.000.000:1)

pobór mocy 255 W

wejścia Component

S-Video

audio

wejście komputerowe

Gniazdo kart SD/SDHC

wejście HDMI x 3

standardy sygnału PAL -B/G/H, -I, -D/K; SECAM -B/G, -D/K, L/L' AV-NTSC: PAL-525/60, NTSC, M-NTSC

szer. x wys. x gł. 1,020 x 727 x 327 mm

waga 28 kg

dodatkowe informacje Progresywne skanowanie

4096 stopnie gradacji kolorów

Cyfrowy filtr grzebieniowy

C.A.T.S. - automatyczne dostosowanie kontrastu

Układ redukcji szumów

System Sub Pixel

haha Plazma podziekuje za takie coś lepiej kup lcd full hd z szybką matrycą 4ms sharp takie ma tu nawet nia ma rozdzielczosci HD ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TheMichal telewizorek fajny:) ale niestety cena też

a co polecił byś ewentualnie z LCD co sądzisz o np.

sharp 42XI2

sharp 42B20

toshiba 42 Z30Z30D

toshiba 37 Z30Z30D

Jak sądzisz który z nich byłby najciekawszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jescze jeden podobno bardzo dobry TV JVC 42 S90 co o nim sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TheMichal telewizorek fajny:) ale niestety cena też

a co polecił byś ewentualnie z LCD co sądzisz o np.

sharp 42XI2

sharp 42B20

toshiba 42 Z30Z30D

toshiba 37 Z30Z30D

Jak sądzisz który z nich byłby najciekawszym wyborem?

no to zobacz Panasonic TH-42PY85 - troszkę gorsze głośniki, ale obraz bardzo podobny, a cena niższa. A z tych które wymieniłeś to trudno powiedzieć, bo tych Sharpów na żadnej polskiej stronie ani sklepie nie znalazłem, ale ta firma produkuje bardzo dobre TV. Aczkolwiek gorsze od plazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.ceneo.pl/596141 co myslicie o tym? potrzebny mi najtanszy jakis lcd 32 calowka hd ready do mojego pokoju bo w salonie mam 42 calowke full hd ale rodzice bez przerwy siedza i pograc nie idzie ... co o tym myslicie? bedzie przeznaczony tylko do ps3, albo poleccie mi jakas 26 calowke z hd ready ale do 1,5k ;P lub np taki http://www.ceneo.pl/728974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to zobacz Panasonic TH-42PY85 - troszkę gorsze głośniki, ale obraz bardzo podobny, a cena niższa. A z tych które wymieniłeś to trudno powiedzieć, bo tych Sharpów na żadnej polskiej stronie ani sklepie nie znalazłem, ale ta firma produkuje bardzo dobre TV. Aczkolwiek gorsze od plazm

TheMichal, masz może ten model panasonica (TH-42PY85), badź widziałeś jak współpracuje z PS3?

Niecały miesiąc temu kupiłem ten telewizor i właśnie zastanawiam sie nad konsolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TheMichal, masz może ten model panasonica (TH-42PY85), badź widziałeś jak współpracuje z PS3?

Niecały miesiąc temu kupiłem ten telewizor i właśnie zastanawiam sie nad konsolą.

niestety nie mam, ale czytałem o nim opinie i kiedyś widziałem nawet w sklepie z podpiętym sygnałem HD - świetnie odbierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie może jakieś foto jak wyglądają gry z PS3 na zwykłym TV ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
macie może jakieś foto jak wyglądają gry z PS3 na zwykłym TV ??

to zależy jeszcze jakiej jakości jest ten zwykły TV, bo inaczej będzie na 14" sprzęcie z bazarku, a inaczej na 32" panoramicznym telewizorze renomowanej firmy. Ale na pewno ładniej niż gry z PS2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki piętnastoletni 26" (do 30" nie wiem dokładnie) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich przymierzajacych sie do zakupu lcd polecam forum http://www.hdtvpolska.pl/ . Poszukajcie, poczytajcie a napewno cos znajdziecie. Ja tak zrobilem, kupilem, i jestem zaj....e zadowolony. Dodam ze moim wyborem padla Toshiba 42Z3030 (full hd, 100Hz, 24p, 10 bit, HDMI 1.3 czyli wlasciwie wszystko co jest potrzebne do wycisniecia z PS3 wszystkich mozliwosci )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zauwazylem ze kilku forumowiczow zainteresowanych jest Toshiba 42Z3030, ktora posiadam od jakiegos czasu. We wszystkich testach jakie udalo mi sie znalezc wypada rewelacyjnie. Ogolnie Toshiby na roznych forach sa bardzo chwalone. Polecam lekture wyzej wymienionego forum w ktorym znajdziecie dokladny test tego modelu. Ja od siebie dodam ze jestem bardzo zadowolony z wyboru. A co do dylematu plazma czy lcd, tez znajdziecie na tym forum odpowiedzi na nurtujace pytania. Kazda z tych technologii ma swoje wady jak i zalety. Nie da sie jednoznacznie wybrac zwyciezcy sposrod tych technologii. Najlepiej poczytac opini fachowcow (forum ktorego link podalem w poprzednim poscie), zadac sobie pytanie co jest dla nas najwazniejsze i czego oczekujemy i wtedy zdecydowac. Najlepiej jeszcze wybrac sie do jakiegos pobliskiego sklepu gdzie mozna porownac stojace obok siebie plazmy i lcd. Wybor nie jest latwy zapewniam was. Nie sluchajcie nikogo kto wmawia wam ze jedna technologi jest lepsza od drugiej tylko dlatego ze ten ktos posiada akurat tv taki a nie inny. Najlepiej samemu sprawdzic i wybrac to co nam najbardziej odpowiada. Jeszcze raz powtorze: nie da sie wylonic zwyciezcy sposrod dwoch technologi. Zarowno plazmy jak i lcd maja i wady i zalety.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jako ze mam po prostu swira na punkcie rzeczy sony polecam tv od sony, w koncu ta sama firma co konsola wiec czemu by nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mam takie pytanko. Kupilem telwizor fimy TECHNIKA 42 cale HD. Jak poustawiac wszystko zeby gralo sie jak najlepiej? To znaczy mam kilka gierek na ps3 takie jak gta 4, pro evolution itd. Jak poustawiac w opcjach zeby obraz byl jak najlepszy? Bo w GTA 4 jak gram to obraz jest spoko ale jak gram w Iss pro to wszystko jest jakies zamazane... Prosze o pomoc

Nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Mam takie pytanko. Kupilem telwizor fimy TECHNIKA 42 cale HD. Jak poustawiac wszystko zeby gralo sie jak najlepiej? To znaczy mam kilka gierek na ps3 takie jak gta 4, pro evolution itd. Jak poustawiac w opcjach zeby obraz byl jak najlepszy? Bo w GTA 4 jak gram to obraz jest spoko ale jak gram w Iss pro to wszystko jest jakies zamazane... Prosze o pomoc

Nowy

Moze zaczniesz od podania dokladnego modelu zeby moc sprawdzic co ten TV potrafi?? Jezeli masz wejscie HDMI w tym TV a podejrzewam ze tak podlacz PS3 wlasnie przez to gniazdo a w konsoli w DISPLAY SETTINGS ustaw Automatic to powinno dac najlepsza mozliwa jakosc na tym TV.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jako ze mam po prostu swira na punkcie rzeczy sony polecam tv od sony, w koncu ta sama firma co konsola wiec czemu by nie...

To ze konsola jest Sony to zaden argument w wyborze TV ktory kupimy. Jezeli by tak bylo, to co maja zrobic biedni posiadacze konsoli od Microsoftu albo Nintendo?? Czekac laskawie az firmy te wyprodukuja telewizor pod ich konsole zeby miec komplett??? :D:D To ze jestes maniakiem firmy Sony jest calkiem zrozumiale. Firma ta obok Panasonica i Toshiby (tak Toshiby) produkuje obecnie najlepsze moim i nie tylko zdaniem panele LCD i Plazmowe (przy plazmach jeszcze sie liczy Pioneer, ktory robi najlepsze plazmy moim zdaniem). Jednak podczas wyboru TV w zaden sposob nie kierujmy sie tym jakiej firmy jest nasza konsola. Przemyslmy zakup, co nam jest potrzebne, poczytajmy fora i opinie/testy innych), wybierzmy kilka modeli ktore by nam odpowiadaly i najlepiej zobaczmy jak swieca na zywo w jakims sklepie. Dopiero wtedy dokonujmy wyboru. W zadnym wypadku nie sluchajcie nikogo kto mowi wam ze SONY sa najlepsze, albo tylko plazmy od Panasonica(w szczegolnosci tych osob ktore wychwalaja pod niebiosa akurat ten model ktory posiadaja w domu, z reguly malo kto napisze o wadach posiadanego sprzetu ). Jest wiele specjlaitycznch miejsc w necie gdzie mozna poczytac zadac pytanie i uzyskac porade. Znawcy typu "kup tv marki xxxx model yyyy bo ja taki mam i jest najlepszy" wogole nie powinni byc brani pod uwage...Ja posiadam TV taki jaki wymienilem w kilku postach wyzej i wcale nie uwazam ze jest on najlepszy na rynku. Bo nie jest. Po prostu biarac pod uwage jego cene/mozliwosci (stosunek tych dwoch czynnikow), czytajac setki testow i opinii innych dokonalem swiadomego wyboru. I jestem zadowolony... Nawet bardzo..Czego i innym uzytkownikom PS3 stojacym przed wyborem TV do kupienia serdecznie zycze

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemata co do nowego tv...otoz ciupie na lg37' fullhd ale chce zmienic na 46'sonyW4000 fullhd czy tez Toshibe 42'Z3030 fullhd 100hz??prosze o dobra porade a wiec??aha odpowiedz prosze z argumentami za i przeciw;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się zastanawiam ze starszym nad W4000, tyle, że 52" i muszę ci powiedzieć, że na razie to nic o nim nie wiadomo... przeglądnałem 10-tki stron i w sumie nic interesującego, żadnych opinii nie usłyszałem...

Proponuję zaczekać, ażpojawi się jakaś recenzja...

Aha, jedno jest pewne - seria W na pewno nie ma 100hz, bo dane jak zapewne wiesz to o nim już są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... są różnice w postrzeganiu świata i to co dla jednego jest Ok dla innego jest nie do przyjęcia.

Jak dla mnie, patrząc na specyfikację to straszny CRAP!

Minusy:

kolory;

kąty;

wielkość pikseli - przy tej przekątnej i rozdzielczości piksele będą tak małe, że na komputerze albo ustawisz większe DPI albo mniejszą rozdzielczość albo będziesz się przysuwał z nosem do ekranu aby czytać np. te forum (ja tak mam przy 26' i 1920x1200) i cała idea wyświetlacza 2w1 (komp + ps3) bierze w łeb;

kontrast (te 2000:1 to chyba dynamicznie ... taaak, dynamiczne... to pewnie jakieś 600:1 realnie );

słabe możliwości regulacji (za tą cenę nie może być inaczej - wspomnisz moje słowa jak po paru godzinach siedzenia na forum zaczną cię boleć oczy bo monitor za mocno świeci na minimalnych możliwych ustawieniach).

Plusy:

szybkość;

cena.

Poza tym nigdzie w opisie nie ma wzmianki o HDCP i tego bym się najbardziej obawiał (bo mimo Visty i jej wymagań w tym zakresie to na rynku monitorów z HDCP jest krucho)... na którymś sklepie widziałem, że "certyfikowany do Visty" i na jakimś niemieckim porównywaczu cen też widziałem "HDMI mit HDCP" więc przynajmniej to dobrze.

Jako wyświetlacz do PS3 jest OK (pod warunkiem, że siedzisz nieruchomo na wprost) ale do parogodzinnego użytku codziennie z komputerem to się nie nadaje IMO.

To chyba lepiej TV kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat LCDka Sony narazie niewiele wiadomo, ale sadzac po starszych modelach mozemy spodziewac sie tylko dobrego. Natomiast Toshiba 42Z3030 to sprawdzony bardzo dobrze oceniany panel. Jedynymi wadami tego modelu to poziom czerni i katy widzenia (ktore nie sa wcale zle, po prostu sa gorsze niz u konkurencyjnych paneli). Jezeli nie sa to dla kogos wazne czynniki, Toshiba odplaca wzorowym odzwierciedleniem kolorow, jednym z najlepszycm na rynku przetwornikiem video i obsluga 24p (wazne podczas ogladania blu ray), brakiem smuzenia i rozmywania obrazu podczas dynamicznych scen (100Hz ktore naprawde dzialaja nie tak jak np w Samsungu gdzie tryb ten wprowadza zbyt duzo znieksztalcen i w roznych serwisch zalecaja jego wylaczenie ), oraz skalerem Faourodaya (nie wiem czy dobrze napisalem), ktory nie ma sobie rownych (to znowu wazne jest jezeli oglada sie sygnal SD czyli niskiej rozdzielczosci). Sam posiadam ten model i jestem bardzo zadowolony. Jezeli chcesz o nim pocztac DaArcio daj znac a podesle Ci kilka linkow z ktorymi warto sie zapoznac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na temat LCDka Sony narazie niewiele wiadomo, ale sadzac po starszych modelach mozemy spodziewac sie tylko dobrego. Natomiast Toshiba 42Z3030 to sprawdzony bardzo dobrze oceniany panel. Jedynymi wadami tego modelu to poziom czerni i katy widzenia (ktore nie sa wcale zle, po prostu sa gorsze niz u konkurencyjnych paneli). Jezeli nie sa to dla kogos wazne czynniki, Toshiba odplaca wzorowym odzwierciedleniem kolorow, jednym z najlepszycm na rynku przetwornikiem video i obsluga 24p (wazne podczas ogladania blu ray), brakiem smuzenia i rozmywania obrazu podczas dynamicznych scen (100Hz ktore naprawde dzialaja nie tak jak np w Samsungu gdzie tryb ten wprowadza zbyt duzo znieksztalcen i w roznych serwisch zalecaja jego wylaczenie ), oraz skalerem Faourodaya (nie wiem czy dobrze napisalem), ktory nie ma sobie rownych (to znowu wazne jest jezeli oglada sie sygnal SD czyli niskiej rozdzielczosci). Sam posiadam ten model i jestem bardzo zadowolony. Jezeli chcesz o nim pocztac DaArcio daj znac a podesle Ci kilka linkow z ktorymi warto sie zapoznac.

Pozdrawiam

SlyX a Ty jestes z tego TV zadowolony??mi chodzi glownie o granie:D:D:Dby jak najlepiej to wygladalo!!!filmow na blu-rayu nie ogladam jedynie girl luka na jakies programy na cyfrowym polszmacie...thx za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SlyX a Ty jestes z tego TV zadowolony??mi chodzi glownie o granie:D:D:Dby jak najlepiej to wygladalo!!!filmow na blu-rayu nie ogladam jedynie girl luka na jakies programy na cyfrowym polszmacie...thx za odp

Do grania nie znajdziesz lepszego tv w tym przediale cenowym. Obraz HD na tym TV wyglada po prostu niesamowicie ostro, widac kazdy detal. Do tego dodaj wspaniale kolory. W grach nie wystepuje efekt smuzenia dzieki 100Hz. Moge go polecic z czystym sumieniem. Dodam ze sam wybieralem TV pod katem gier i filmow Blu Ray.

Pozdrawiam

aha...polecam lekture tego testu http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7451 (najpierw chyba bedziesz musial sie zarejestrowac na tym forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, już od dłurzszego czasu zastanawiam się nadwyborem tv, ostatecznie wybór padł na SHARPA 42" XL2E, ale po przeczytaniu testów mam dylemat czy nie lepsza by była TOSHIBA 42"Z3030. Jak sądzicie który z tych dwóch modeli jest lepszy i dlaczego?

aha ważna sprawa tv będzie przeznaczony przede wszystkim pod PS3 i proszę żeby oceniać je pod tym kątem. Jeżli ktoś ma chęć wyrarzenia swojej opinii to bardzo

dziękuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×