Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Co rok ProroK...

Jeśli ci się dyskusja nie podoba, to po prostu w niej nie uczestnicz, od 9 lat znam gościa, który pracuje w Hurtowni telewizorów, sam LCD'ków miałem mnóstwo, i miałem też mnóstwo okazji do porównania ich. Preafectus podejrzewam, że masz tv o przekątnej 37" i zabolało cię to co piszemy, trudno..... takie jest życie, nie zawsze można mieć to co najlepsze. Tak jak już powiedziałem różnice widziałem na żywo, wiele razy, nikt mi nie wmówi, że jest inaczej jakąś techniczną brednią, a ty preafectus, taki z ciebie Polonista, ale taktu zero, trochę milszy dla ludzi powinieneś być.

Każdy może popełnić błąd, a ty nie musisz mu za każdym razem tego wytykać, twoje wypowiedzi opierają się tylko i wyłącznie na tym co pisze Darudek, i są definitywnie skonstruowane tak, by go obrazić.

A teraz grzecznie wróć do szkoły i ucz tego dzieci, bo my od tego mamy adminów i moderatorów.

Polecam te dwie lektury: http://en.wikipedia.org/wiki/High-definiti...elevision http://en.wikipedia.org/wiki/Full_hd

Przeczytałem z uwagą wskazane artykuły, nie ma tam nigdzie o tym, że FULL HD zaczyna się od 42 cali.

Mam 40 calowego Samsunga M87 i polecam tę serię innym. Porównywałem z większym modelem i biorąc pod uwagę odległość od ekranu - około 2 - 2,5 m uznałem, że nie ma sensu kupować większego, gdyż był znacznie droższy. Nie mam 10 lat, żeby ambicjonalnie podchodzić do tematu posiadanego telewizora. Wkurza mnie tylko, że fora są pełne mentorów, którzy na prośbę o poradę ludzi mniej zorientowanych, wciskają średniowieczną ciemnotę opartą o wiarę w gusła. Na prośbę, żeby wskazali źródło swoich "kamieni milowych fizyki" odpowiadają - "jest to sprawdzone i już, poszukaj w google". Uważam, że jeżeli forum ma służyć dzieleniu się wiedzą, to trzeba tępić i wypalać gorącym żelazem oczywiste bzdury, nie mające żadnego racjonalnego uzasadnienia, a które mogą wprowadzić w błąd osoby szukające porady. Sam szukając informacji o LCD, FULL HD itp. najwięcej czasu zmarnowałem właśnie weryfikując idiotyczne pomysły domorosłych specjalistów. Podane przez Ciebie linki nie stanowią żadnego potwierdzenia głoszonych tez. Ja z kolei polecam następujący artykuł:

http://www.veracomp.pl/high-definition-hd-...9.nid.2675.html

Jest w nim napisane, że "Wielkość monitorów powinna być dobrana do wielkości pokoju i odległości uczestników od monitorów. Dla dużych sal konferencyjnych i większej grupy uczestników, którzy siedzą w odległości powyżej 3 metrów wymagany jest monitor o przekątnej przynajmniej 50-cali. Tabela poniżej przedstawia dopasowanie wielkości monitora do odległości uczestników." W tabeli widzimy, że

np. oglądając tv z odległości 2,2 m optymalny jest rozmiar 34 cali. Wspomnę tylko, że w internecie jest sporo tabel tego rodzaju, o podobnych wskazaniach (ostatnio widziałem też podobną tabelę magazynu bodajże Audio Video). NIGDZIE nie było potwierdzenia Waszych pomysłów. Jeszcze jedno - masz kolegę zatrudnionego w hurtowni lcd? How impressive! Mam też wrażenie, że nie rozumiesz tego, co piszę - pewnie, że są różnice pomiędzy 40, 42, a 56 cali i nikt niczego nie usiłuje Ci wmówić (co sugerujesz). Różnica jest oczywista - jeden jest większy, inny mniejszy; jeden będzie za mały do oglądania tv z 4 metrów, drugi za duży do oglądania TV z 2 metrów... Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach będzie używany. Cały czas w dyskusji chodziło o to, że nie jest prawdą, jakoby FULL HD zaczynało się od 42 cali (co twierdzi Darudek, a czego w żaden sposób nie wykazał), bo FUL HD zależy od ilości pikseli i tyle; FULL HD  37 cali i FULL HD 56 cali mają tyle samo pikseli - skoro jest różnica w wielkości matrycy, musi być zatem różnica w wielkości pojedynczego piksela - a co za tym idzie - każdy ma optymalną odległość, z jakiej należy go oglądać, aby widzieć wszystkie szczegóły, ale nie widzieć poszczególnych pikseli. Nonsensem jest też twierdzenie, że lepiej jest kupić większe 720p zamiast 1080p bo - jak pisałeś - na jedno wyjdzie. W przypadku obrazu SD tak jest (nawet 720p może wyglądać lepiej), ale już nie w przypadku obrazu 1080i czy 1080p z n-ki czy PS3, a to z tej przyczyny, ze na 720p nie zobaczysz tych szczegółów, poza tym obraz (szczególnie komputerowy), będzie bardziej postrzępiony na skośnych liniach czy innych krawędziach.

PS. Mógłbym być milszy. Tylko uważam, że osoba, która w pierwszych słowach atakuje za zwrócenie uwagi, wyzywając od "chorych na głowę polonistów", zwyczajnie na to nie zasługuje. Co do języka polskiego, to będę za każdym razem Ci wytykał to, jak kaleczysz mój i Twój język ojczysty. Powszechny spadek kultury (w tym kultury słowa) wynika właśnie z tego, że ludzie cokolwiek wiedzący na ten temat dali się zakrzyczeć niedouczonej większości, która woli żyć w przeświadczeniu o tym "jaka jest świetna", a wszelkie głosy mówiące, że  jest inaczej, stanowią idealny cel do ataku. Otóż nie: robisz błędy - dowiesz się o tym. I proszę o to samo. Inaczej za 100 lat Polacy będą mówili jakimś dziwnym, prymitywnym narzeczem.

A, jeszcze jedno. Nie jestem polonistą. Wszystkiego nauczyłem się chodząc do państwowych szkół i czytając książki z państwowych bibliotek. Mieliśmy więc chyba podobną szansę nauczyć się pisać po Polsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyczyściłem temat. Jeszcze jedna wycieczka osobista lub post nie na temat polecą bany a nie warny. Nie żartuje - mam dość bałaganu na forum - to ciebie się też tyczy prorok - nie przeginaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praefectus w takim razie proszę Ciebie o rade :)Czy opłaca sie inwestować w taki telewizor?Bo z tego co zrozumiałem to FullHD jest standardem i nie zależnie jakiej wielkości jest matryca to obraz składa sie z tej samej ilości pikseli czyli że przy wyborze odbiornika trzeba sie raczej kierować tym jakie mamy warunki mieszkaniowe i z jakiej odległości będziemy oglądać wyświetlany obraz.

http://www.allegro.pl/item251376926_nowy_s...eki_p_n_pl.html

Jeśli chodzi o ten TV to pytam ponieważ gdzieś wyczytałem ze matryce 37" są starszego typu i odstają jeśli chodzi o jakość obrazu od nowszych(czytaj większych)matryc. :)A na koniec Samsung czy moze Sharp seria Aquos oba 37" :)Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosh... 37" i FullHD, no ręce opadają. Ludzie to jest chwyt marketingowy, aby przyciągnąć klientów do sklepu z mniejszym portfelem. Jeszcze jakiś czas temu nie było mowy o telewizorach FullHD poniżej 42" i ich nie produkowali! Jak masz zamiar kupić 37" FullHD (haha) to lepiej kup HD ready i będziesz miał to samo! Z osobami pokroju "praefectus" polecam nie dyskutować, bo gość ma jakieś kompleksy. Nie chce mi się tutaj rozpisywać na temat HD, bo nie mam na to ani czasu, ani ochoty. Każdy z Was zna chyba google, albo najpopularniejszy polski portal HD, gdzie wszystko pisze. Odpowiedź jest prosta, FullHD na 37" matrycy to nie FullHD, z mojej strony kończę dyskusję, bo robi mi się słabo, a zainteresowanych odsyłam na forum hd, gdzie się wszystkiego dowiecie...

warnban.gif Mówiłem coś o wycieczkach osobistych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andre_07

Jesli juz kupilem model sony bravia kdl 40w200 z full hd to nie byl za dobry wybor? <beczy>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor masz dobry, nie musisz uczyć go latać przez okno w stronę chodnika ;) My się raczej kłócimy o szczegóły, które dla przeciętnego, nie są aż tak ważne ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andre_07
Telewizor masz dobry, nie musisz uczyć go latać przez okno w stronę chodnika ;) My się raczej kłócimy o szczegóły, które dla przeciętnego, nie są aż tak ważne ;x

Ok.Dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Praefectus w takim razie proszę Ciebie o rade :)Czy opłaca sie inwestować w taki telewizor?Bo z tego co zrozumiałem to FullHD jest standardem i nie zależnie jakiej wielkości jest matryca to obraz składa sie z tej samej ilości pikseli czyli że przy wyborze odbiornika trzeba sie raczej kierować tym jakie mamy warunki mieszkaniowe i z jakiej odległości będziemy oglądać wyświetlany obraz.

http://www.allegro.pl/item251376926_nowy_s...eki_p_n_pl.html

Jeśli chodzi o ten TV to pytam ponieważ gdzieś wyczytałem ze matryce 37" są starszego typu i odstają jeśli chodzi o jakość obrazu od nowszych(czytaj większych)matryc. :)A na koniec Samsung czy moze Sharp seria Aquos oba 37" :)Z góry dzięki i pozdrawiam

Przede wszystkim należy patrzeć na odległość od telewizora oraz parametry - czas reakcji, kontrast. Wydaje mi się, że bardziej boli za mały, niż za duży :) Czasami też zbyt wielki TV wizualnie psuje wnętrze, ale to wszystko kwestia gustu.

Nie spotkałem się nigdy z opiniami, że matryce 37 cali są co do zasady starszego typu. Byłoby to dziwne, bo pojawiają się kolejne modele TV o dużym spektrum rozmiarów. Chociaż wielkość może mieć wpływ na parametry, nawet w ramach danej serii. Akurat wskazany przez Ciebie model LE-37M87ma niższy kontrast dynamiczny niż 40-calowa wersja LE-40M87 (8.000 : 1, zamiast 15.000 : 1), trzeba sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości, na własne oczy. Może efekt jest taki sam, pomimo nominalnie niższych parametrów. W innych modelach czy markach nie musi tak być. Poszukaj też w ceneo.pl albo www.skapiec.pl, bo ja znalazłem podany przez Ciebie model o 300 zł taniej:

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/182327

http://www.ceneo.pl/596137

http://www.ceneo.pl/596136

Jeśli ktoś zna angielski, to naprawdę polecam tę stronę (dużo, bardzo szczegółowych testów oraz ustawienia pokalibracyjne dla TV)

http://www.hdtvtest.co.uk/

Na pytanie, czy się opłaca kupować FULL HD, każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Jeśli masz zamiar oglądać tylko kablówkę, to nie. Jeśli planujesz zakup PS3 i np. n-ki albo cyfry+ HD to moim zdaniem tak. Wrażenia, jakie są przy oglądaniu Discovery HD są nie do opisania. Telewizory LCD już osiągnęły takie parametry, że nie ma istotnych różnić pomiędzy nimi a plazmami - czarny jest czarnym, nie ma smużenia. Ja nie żałuję zakupu. Polecam szukać w necie, bo różnice w cenach w stosunku do zwykłych sklepów są niesamowite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Jesli juz kupilem model sony bravia kdl 40w200 z full hd to nie byl za dobry wybor? <beczy>

Jak już Darudek ci powiedział, my nie mówimy o różnicach które przeciętnemu człowiekowi w życiu i w graniu będą przeszkadzać, bardzo dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) a zainteresowanych odsyłam na forum hd, gdzie się wszystkiego dowiecie...

warnban.gifMówiłem coś o wycieczkach osobistych?

Sugerowałbym ostrożność w przyjmowaniu za pewnik tego, co piszą na tym szanowanym forum HD. Przykładem niech będą zapewnienia wielu jego użytkowników co do tego, że jest różnica w jakości obrazu w zależności od tego, jaki kabel HDMI kupimy... I nie chodziło im o zakłócenia ("krzaczki" będące wynikiem zaniku sygnału) czy zaniki obrazu tylko o kontrast, nasycenie kolrów, ostrość... Pamiętajmy, że transmisja cyfrowa to ciąg zer i jedynek i albo jest sygnał, albo go nie ma... Czytałem też fora internetowe, gdzie z kolei audiofile próbowali dowodzić, że na jakość dźwięku ma wpływ listwa antyprzepięciowa...

Wniosek: wszędzie należy kierować się własnym, zdrowym rozsądkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec...

Bylem ostatnio w RTVeuroAGD w poszukiwaniu porzadnego Telewizora fullHD. Moja uwage przykul 42" LG za 7,899zl.

Opis TV:

-42 cale (panoramiczny)

-rozdzielczosc 1920x1080

-kontrast 5000:1

-FullHD 1080p

-Bylo tez napisane ze HDready (przygot do odbierania telewizji cyfrowej?)

-Posiada GAME mode

Nie pytam sie czy sie oplaca tylko czy to dobry tv do PS3.

-Dziekuje! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
A wiec...

Bylem ostatnio w RTVeuroAGD w poszukiwaniu porzadnego Telewizora fullHD. Moja uwage przykul 42" LG za 7,899zl.

Opis TV:

-42 cale (panoramiczny)

-rozdzielczosc 1920x1080

-kontrast 5000:1

-FullHD 1080p

-Bylo tez napisane ze HDready (przygot do odbierania telewizji cyfrowej?)

-Posiada GAME mode

Nie pytam sie czy sie oplaca tylko czy to dobry tv do PS3.

-Dziekuje! :)

Bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A wiec...

Bylem ostatnio w RTVeuroAGD w poszukiwaniu porzadnego Telewizora fullHD. Moja uwage przykul 42" LG za 7,899zl.

Opis TV:

-42 cale (panoramiczny)

-rozdzielczosc 1920x1080

-kontrast 5000:1

-FullHD 1080p

-Bylo tez napisane ze HDready (przygot do odbierania telewizji cyfrowej?)

-Posiada GAME mode

Nie pytam sie czy sie oplaca tylko czy to dobry tv do PS3.

-Dziekuje! :)

Dobry, tylko za drogi. Ten sklep słynie z dość wysokich cen. Poszukaj najpierw w internecie zanim kupisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weś ceny mają kosmiczne cena mojego tv tam to była 9999zł a kupiłem za 5999zł. Polecam jakiegoś porównywacza (skąpiec,ceneo) A od RTVeuroAGD z daleka się trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiec...

Bylem ostatnio w RTVeuroAGD w poszukiwaniu porzadnego Telewizora fullHD. Moja uwage przykul 42" LG za 7,899zl.

Opis TV:

-42 cale (panoramiczny)

-rozdzielczosc 1920x1080

-kontrast 5000:1

-FullHD 1080p

-Bylo tez napisane ze HDready (przygot do odbierania telewizji cyfrowej?)

-Posiada GAME mode

Nie pytam sie czy sie oplaca tylko czy to dobry tv do PS3.

-Dziekuje! :)

Za taką cenę można kupić Bravie albo jakiegoś fajnego Samsunga:))Zastanów sie czy warto inwestować w tą firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja ;)

Znalazlem TV - taka sama rozdzielczosc i reszta tyle ze za 5199zl

A wiec pytam czy to dobry tv do PS3? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Znowu ja ;)

Znalazlem TV - taka sama rozdzielczosc i reszta tyle ze za 5199zl

A wiec pytam czy to dobry tv do PS3? :D

Już ci mówiłem, bardzo dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fred

Witam. Wybór kupna nowego TV to nie jest taka prosta sprawa jeśli wcześniej dużo nie poczytasz na ten temat. Ja mam to już za sobą bo LCD do PS3 nabyłem w zeszłym roku ( ok. tata nabył i ma go teraz w salonie i musze czesto walczyc o swoje - granie ). Kupilismy Sony Bravia KDL46X2000 - Full HD z natywna rozdziałka 1920-1080. Oto dlaczego stare CRT podłączone do PS3 wywołują u mnie płacz, choć jest jeden wyjątek - HS. Ok ale do rzeczy. Oczywiste jest, że wszystko zależy od portfela. Wejdzcie na skapca i zobaczcie jakie sa Tv spelniajace wasze mozliwosci finansowe, dalej porownujcie tylko : ile cali, kontrast, czas reakcji. HD ready i Full HD to juz tylko portfel decyduje. Sam bede kupowal dla siebie TV na studia. Bede mial na to 2 500 dlatego wybor jest prosty - HD Ready, kontrast minimum 5 000, czas 8, HDMI i 32 cale. Aha, ostatnia rzecz - Sony, Samsung, Sharp no i w ostatecznosci LG, na inne nie patrze. Pozdro :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cysio

Zalezy , nie wszystkie gry na ps3 obslugja tryb 1080p a jedyniie 720p , a wiec obraz jest skalowany wiec nie wiem czy jest sens kupoowac full hd chyba ze cie stac na filmy bluray :) no i oczywiscie xmb mozna ogladac w 1080p :)

Tanie full hd nie roznia sie masakrycznie od siebie , nawet noname sa dobrej jakosci bo sa na podzespolach firmowych tyle ze bez logo. Rewelacji nie nalezy sie spodziewac ale full hd bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Philips, też go w ogóle nie brałem pod uwagę. Kumpel przywiózł i pożyczył obraz mnie powalił, a w TV siędzę dobre pół roku dla mnie cena/jakość jest najważniejsza i uważam że do 2 000 w 32 calach nie znajdzie sie nic lepszego widzialem już duuużo TV w akcji, ale tych philipsów po prostu nie ma w polskich sklepach może im się nie opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja caly czas chcialem sony bravie bo playstation jest sony i bravia jest sony ale w ostatecznosci wybralem toshibe 32 i jestem z niej bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Witam zamierzam kupić taki tv http://www.mixmedia.pl/?zobacz=5363 odrazu zaznaczam ze  wiecej niz hd ready i 1600zł nie wygrzyngole takze ewentualne sugestie jedynie w tym zakresie.

Hmm jeśli nie chcesz wydawać kasy, i wielkość ci odpowiada, to jest ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja teraz zapytam konkretnie:

Mam zamiar kupić TV LCD, zaznaczam ze jest do małego pokoju do PS3 więc w grę wchodzą maksymalnie 32 cale. Dla ułatwienia moje preferencje:

-najwazniejsza - cena maksymalnie 2300 zł

-mogę kupić jedynie w Media Markt, Saturnie, Media Expercie, RTV EURO, Avansie lub Domarze, wszelkie allegro i sklepy internetowe odpadaja

A co do cech samego TV

-w miarę dobry kontrast (za taką cenę nie oczekuję rewelacji)

-oczywiście hd ready

-raczej samsung aczkolwiek jesli polecicie cos dobrego w tej cenie to oczywiscie wezmę to powaznie pod uwage

I na koniec pytanie, czy lepiej kupić lepszy tv 23 albo 26 cali (powaznie sie zastanawiam czy do malego pokoju nie lepsze 26 cali...) czy gorsze 32 cale, nie chce koniecznie wydawac 2 tysiecy, najchetniej wolalbym okolo 1500-1800

I jeszcze chcialem zaznaczyc ze docelowo gram na 42 calowym samsungu, wiec nie bedzie to moj glowny tv do ps3 wiec nie musi byc az taki super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×