Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam monitor MAG MD1-19AW (mało znany, ale fajny) i mam zamiar kupić PS3 oraz VGA BOX.

Moje pytanie: Jak dobrze rozumiem to będę mógł na nim mieć obraz tylko w rozdzielczości 1280x720 (Max. rozdziałka monitora to 1680x1050), tak??

P.S. Jak w ogóle się sprawdza czy dany monitor obsługuje HDCP?? Pytam się bo ta stronka stara troche... :))

z góry dzięki

pozdro ;)

Edytowane przez kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mam tą samą rozdziałke. Ustawiam na konsoli 1080p i moj Samsung wywala mi że nie ma takiej rozdzialki i rekomenduje max i tak ustawia. Gry które posiadam dzialaja w 720p max i gdy je włączam automatycznie się przestawia.

Twoj monitor z tego co wiem nie ma Dvi więc szanse na HDCP sa znikome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Samung B650 może by ci się spodobał, ma wszystko co trzeba i kolory... nie wiem czy żywe:). Nie są to kolory naturalne jak w plaźmie a nawet jak na lcd to moim zdaniem zbyt kolorowe ale niektórym się podoba. Sprawdź jak wygląda w sklepie i sam oceń (jak ci się wyda za mocny kolor to pamiętaj, że w sklepach standardowo lecą ustawienia dynamiczne a te są wyśrubowane). Sam bym go chciał ale nie wezmę TV za takie pieniądze póki sam nie zobaczę na własne oczy (nie wiem jeszcze jak:) ) jak to jest z tym Input Lagiem bo wersje są różne, prawdopodobnie kwestia wyczulenia z tym, że ja nie będę ryzykował wydatku 5000 by się przekonać o mojej przynależności do tych wyczulonych. Potrzebuję TV to gry w sieci w COD'a i do lekkich lagów na sieci doliczenie lagu grafiki nie kalkuluje mi się. Gdyby okazało się, że IL poprawiony jest przez nowy soft czy faktycznie nie jest zauważalny albo chociaż, że tryb GRY eliminuje go nie pogarszając obrazu to jak dla mnie TV idealny za te pieniądze, biorę z miejsca.

Za podobne pieniądze możesz pomyśleć o Sharpie DH77. Również zbiera wszelkie opinie, nie koloruje tak jak samsung (pewnie lepszy do filmów jak lubisz oglądać naturalne kolory, ale skoro szukasz tylko do gier to kolorystyka może ci nie podejść). Osobiście mi się nie podoba obraz, natomiast chwalą sobie ten TV, sharp robi dobre matryce.

Sam zastanawiam się nad Sonym w4500. Tego nie widziałem jeszcze na oczy ale na hdtv.test.uk strasznie go zachwalają, zwłaszcza do gier. Tyle, że ten jest droższy. Za podobne pieniądze samsung LED'a możesz mieć B6000 ale nie wiem czy to jakaś super technologia, ja nie widzę dużej różnicy między B650 (zastanawiam się nad nim na wypadek gdyby jednak w B650 był IL, a tu nie).

Może LG z serii LH4000, chociaż... szukając dla siebie TV doszedłem do wniosków, że te LG nie są tak płynne jak konkurencja, nie mają takiego obrazu, a cena niestety bardzo podobna (jedynie LH5000 się wybijał ale również za jego cenę można mieć lepsze).

Moja opinia.

Hej ja słyszałem rowniez duzo pozytywnego o tym lcd,samsung le 650 zastanawiam sie czy kupic 40 czy 46 cal.obecnie mam 32 lcd i jest za malutki ,od miejsca na ktorym siedze do odbiornika mam 3,5 metra,jednak roznica cenowa jest dosc spora 1800 zł i to przewazy ze wezme 40,Mam pytanko czy Ktos ma moze ten odbiornik 40cal lub 46 i moze sie podzielic spostrzezeniami .

post-9075-1246181431_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry TV, wzorcowa płynność (TV i filmy, w trybie gry 100hz nie aktywne), dobra czerń i co ważniejsze nie gubi tak bardzo ciemnych detali na ciemnym tle co jest problemem w większości lcd (chodź i tak wypada to gorzej niż plazma). Kolory są zbyt cukierkowe ale też da się to zmniejszyć (chyba, że lubisz nadnaturalne kolory). Wyposażenie super ale jeśli o mnie chodzi raczej mało przydatne rzeczy jak internet.

Jedyny minus jak dla mnie to, że TV ma input laga dość dużego. Są tacy którym to przeszkadza i tacy którym nie przeszkadza. Jeśli jesteś zapalonym graczem powiedzmy COD czy kz2 i zależy ci na wysokich wynikach na sieci to może ci to przeszkadzać (100msec opóźnienia do samsunga F96 a ten też ma opóźnienie do crt). Idź sobie do jakiegoś sklepu i przyjrzyj się b650 jak bedzie przypiety do tego samego zrodla co stojacy obok plazma panasonica, sharp dh77 czy tymbardziej sony w4500, zobaczysz o czym mowie. Nie sposob nie zauwazyc, ze b650 wyswietla obraz z opoznieniem kilku klatek (z trybem gry lepiej, ale nadal zauwazalnie slabiej od konkurencji).

Jedno jest pewne, taki lag jest na pewno utrudnieniem dla zapaleńców na sieci, jak dużym i czy dyskfalfikującym? To już zależy od ciebie. oprócz tego super tv. chociaz jak bardziej napalam sie na jvc dv1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry TV, wzorcowa płynność (TV i filmy, w trybie gry 100hz nie aktywne), dobra czerń i co ważniejsze nie gubi tak bardzo ciemnych detali na ciemnym tle co jest problemem w większości lcd (chodź i tak wypada to gorzej niż plazma). Kolory są zbyt cukierkowe ale też da się to zmniejszyć (chyba, że lubisz nadnaturalne kolory). Wyposażenie super ale jeśli o mnie chodzi raczej mało przydatne rzeczy jak internet.

Jedyny minus jak dla mnie to, że TV ma input laga dość dużego. Są tacy którym to przeszkadza i tacy którym nie przeszkadza. Jeśli jesteś zapalonym graczem powiedzmy COD czy kz2 i zależy ci na wysokich wynikach na sieci to może ci to przeszkadzać (100msec opóźnienia do samsunga F96 a ten też ma opóźnienie do crt). Idź sobie do jakiegoś sklepu i przyjrzyj się b650 jak bedzie przypiety do tego samego zrodla co stojacy obok plazma panasonica, sharp dh77 czy tymbardziej sony w4500, zobaczysz o czym mowie. Nie sposob nie zauwazyc, ze b650 wyswietla obraz z opoznieniem kilku klatek (z trybem gry lepiej, ale nadal zauwazalnie slabiej od konkurencji).

Jedno jest pewne, taki lag jest na pewno utrudnieniem dla zapaleńców na sieci, jak dużym i czy dyskfalfikującym? To już zależy od ciebie. oprócz tego super tv. chociaz jak bardziej napalam sie na jvc dv1

Dzieki za porade ,przyznam szczerze ze nawet nie wiedziałem o tych opóznieniach przy tak bogatym rynku ciezko wybrac i zdecydowac sie na zakup ,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz pieniędzy na ten cel i jakie wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się.

Zauważyłem, że bohaterem rozmowy jest głównie Samsung B650. A co sądzicie o Sony 32W5500, strasznie drogi jest ale jestem ciekaw jak się sprawdza i czy wart swej ceny. Może przez wakacje na niego zarobię :)

I jeszcze chciałem się zapytać o różnice między modelami W, S, V i E bo niby to tylko literki a różnica w cenie jest. Byłbym wdzięczny za tę informacje.

I jeszcze jak sprawuje się Bravia Engine 3?

Edytowane przez Rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtrącę się.

Zauważyłem, że bohaterem rozmowy jest głównie Samsung B650. A co sądzicie o Sony 32W5500, strasznie drogi jest ale jestem ciekaw jak się sprawdza i czy wart swej ceny. Może przez wakacje na niego zarobię :)

I jeszcze chciałem się zapytać o różnice między modelami W, S, V i E bo niby to tylko literki a różnica w cenie jest. Byłbym wdzięczny za tę informacje.

I jeszcze jak sprawuje się Bravia Engine 3?

W5500 to dobry TV, poprawione wady z 4500 (clouding, smearing) ale za sprawą tego samego co samsung i phillips (duża moc obliczeniowa potrzebna do tworzenia klatek w celu poprawienia płynności) input lag jest MOIM ZDANIEM za duży do robienia wyników w dynamiczne sieciówki jak COD.

Gdybym kupował TV do BR i sportu HD to pewnie byłby to właśnie B650 lub W5500 ale do gier są DLA MNIE za wolne. Byłem wczoraj w sklepie z laptopem, kablem DVI>HDMI, programem odliczającym i aparatem zrobić parę testów żeby samemu się przekonać jak to jest. Jak ktoś chce mogę później powstawiać fotki. Sprawdzałem Sony w4000, Sony w5500, Sony w4500/4700, Panasonic S10, Panasonic Py8, Samsung B653, Samsung B7000 i Samsung M51. Z pamięci mogę tylko powiedzieć, że moje testy z grubsza zgadzają się z testami dostępnymi w sieci:

- w4000 zdecydowanie najszybszy, brak tak zaawansowanej obróbki grafiki jak w nowszych sprawia, że TV do mojego laptopa miał średnio 0ms opóźnienia. Trochę anachroniczny ten TV bez 100hz ale na pewno daje przewagę nad innymi graczami w sieci;

- dalej plasowały się plazmy panasonica i Sony w4500 ze średnim lagiem ok 20-30 co jest bardzo dobrym wynikiem (za ten niewielki czas zyskujemy bardziej zaawansowany obraz m.in. 100hz w LCD i 400hz w Plaźmie), podobny wynik miał stary aczkolwiek jary Samsung m51;

- na końcu znalazły się mniej więcej po równo Samsung B653 i Sony w5500 no i minimalnie lepszy Ledowy Samsung B7000. Tu średnie dochodziły od średnio chyba 80 (b7000) do 100-120 (b653 i w5500), niestety doskonała i zaawansowana obróbka chodź daje piękne efekty jest okupiona opóźnieniami.

Włączanie trybu gry zarówno w w5500 jak i b653 pomagało, ale nieznacznie. Jeżeli ktoś nie wierzy polecam wizytę w sklepie i ogarnięcie wzrokiem ścian gdzie są np Phillipsy razem z innymi, albo w5500 czy b650. Rzadko to się zdarza bo w dużej części sklepów TV posegregowane są firmowo (samsungi z samsungami, sony z sony itd.). Gołym okiem widać, że obraz wyświetlany na "ekstra nowych TV" (z wyjątkiem plazm) jest spóźniony do takiego sony w4000 (widać to np. przy zmianach sceny) albo plazm do tego stopnia, że nie sposób tego nie zauważyć.

Czułem to na niektórych TV również korzystając z myszki w laptopie.

Dane które podałem są nieścisłe po pochodzenia pamięciowego, jeśli ktoś będzie zainteresowany to wieczorem mogę zajrzeć ile tam wyszło dokładnie lub zamieścić zdjęcia z testu.

p.s.

Nie są to wartości bezwzględne i nie powinno się ich odnosić do innych testów gdzie monitor odniesienia był inny. Można jedynie porównywać uzyskane wartości zawarte w tym teście wobec siebie.

Poziom naładowania laptopa nie wypływał na laga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci nie gram więc to czy będę wykręcał jakieś niesamowite wyniki czy nie ma znaczenia.

Dla mnie ma znaczenie żeby ładnie wyglądało i nie miało więcej niż 32 cale, więcej nie potrzebuję. Ale to ciekawe, że no odbiorniki są zwykle wolniejsze od starszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sieci nie gram więc to czy będę wykręcał jakieś niesamowite wyniki czy nie ma znaczenia.

Dla mnie ma znaczenie żeby ładnie wyglądało i nie miało więcej niż 32 cale, więcej nie potrzebuję. Ale to ciekawe, że no odbiorniki są zwykle wolniejsze od starszych.

To trochę jak z telefonami. Czym więcej "bajerów" tym więcej się zawieszają i wolniej chodzą. Z telefonami sprawa poszła do przodu więc i zapewne kwestia LCD i LEDów też będzie ewoluowac. Nie wszystkie nowe odbiorniki są wolne ale łatwo zauważyc, że najwolniejsze są te z wydajną obróbką grafiki. Sony, Samsung i Phillips mają moim zdaniem zauważalnie sprawniejsze systemy płynności to jednak kosztuje je trochę czasu na obróbkę grafiki.

Rafi, jeżeli chcesz TV do 32 cali który łączy za razem dużą płynnośc jak w sony czy samsungu, mały input lag (coś jak w4500) a do tego nie rozmywa czerni (chociaż sama czerń nie poraża jak w samsungu, ja jednak wolę trochę gorszą czerń ale żeby przysłowiowy czarny garnitur odróżniał się od murzyna:) ) to sprawdź samemu Panasonica TX-L32G10, na ceneo 2800. Sam bym o nim pomyślał ale 37 to największy model.

Edytowane przez eLKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, ma dużo opcji, nie znam się i nie wiem czy przydatne ale chociaż robi wrażenie. Mam jeszcze czas na zastanowienie, chce mieć nowe pudło do końca wakacji, być może do tego momentu zdołam skolekcjonować pieniądze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Chciałbym zakupić ten TV http://www.sony.pl/product/t32-v-series/kdl-32v5500 . 32', 60 000:1, 4x HDMI, Full HD. Warto dodać też, że gwarancja 5 lat. Czy ten telewizor wystarczy aby cieszyć się dobrą jakoscia?

Sam chce taki sobie kupić ale eLKey mówi, że nowe modele mają duże input lagi. Jeśli nie przeszkadza Ci to to bierz bo jakość jest świetna. Chyba też się na ten model zdecyduje tzn mam jeszcze czas na przemyślenia, muszę sam porównać wszystkie modele.

Edytowane przez Rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam chce taki sobie kupić ale eLKey mówi, że nowe modele mają duże input lagi. Jeśli nie przeszkadza Ci to to bierz bo jakość jest świetna. Chyba też się na ten model zdecyduje tzn mam jeszcze czas na przemyślenia, muszę sam porównać wszystkie modele.

Nie tyle nowe modele co modele z wydajną obróbką grafiki. Sprawdziłem za mało TV żeby móc jakieś wnioski wyciągac ale jeśli trzy najpłynniejsze (samsung, sony, phillips) mają zdecydowanie większe opóźnienia od reszty a wraz z wyłączeniem różnych rodzajów "akceleratorów płynności" udaje się to poprawiac widocznie coś w tym musi byc.

Nie ma co gdybac. Nie ma na stronce www.hdtvtest.co.uk testu v5500 więc trzeba by samemu sprawdzic. Podejrzewam, że może nie byc duzy bo v4000 a v5500 nie ma nawet 100hz. Może pomyśl o serii W, lepsza jest i chyba nie jest dużo droższa. Czemu nie plazma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria W kosztuje trochę ponad 3 kafle więc jest pareset złoty droższa od V. Ceny większości nowych odbiorników kręcą się w tej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście mogli polecić - kieruję się tutaj przeważnie do posiadaczy owych TV do produktów o niekoniecznie ogromnym ekranie , godnej jakości i oczywiście przystępnej cenie :turned:

Sam jak na razie jestem posiadaczem kineskopowego Philipsa , i powiem szczerze , że jestem jak najbardziej zadowolony :biggrin: Póki co gram w GTA , które z natury jak wiem nie pochwala się ostrością więc zbytnio nie mogę ocenić mego obrazu , ale i tak jest zadowalający :thumbsup:

Ergo ciekawy mnie fakt , czy osoby będące w mojej sytuacji tracą bardzo bardzo wiele podczas swej rozrywki na obrazie ? Co prawda , mówimy tutaj o HD itd, ale chyba gracz nie jest skazany na grafike pokroju ps2 ? :confused:

Jak na razie grafika robi wrażenie - niedługo dostane uncharted 1 i wtedy przekonam się w pełni :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... Kineskopy dają z siebie max 640 na 480 linii.

Gry na PS3 to w 95% rozdzielczość 1280 linii na 720. Do tego dochodzi format panoramiczny. Skok jakościowy jest w tej mierze nie do przecenienia.

Polecam w jakiś sposób zobaczyć różnicę na własne oczy. To powinno dać ci jasną odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wiesz... Kineskopy dają z siebie max 640 na 480 linii.

Gry na PS3 to w 95% rozdzielczość 1280 linii na 720. Do tego dochodzi format panoramiczny. Skok jakościowy jest w tej mierze nie do przecenienia.

Polecam w jakiś sposób zobaczyć różnicę na własne oczy. To powinno dać ci jasną odpowiedź :)

Touche ! No cóż jak na razie muszę się zadowolić obrazem 640x480 <_< , ale już szykuje pewnie przymiarki co do TV . Dzięki za pomoc :thumbsup: !

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Touche ! No cóż jak na razie muszę się zadowolić obrazem 640x480 <_< , ale już szykuje pewnie przymiarki co do TV . Dzięki za pomoc :thumbsup: !

720x576 albo 720X480, tak mi się wydaje. Ogólnie wszystkie technologie mają swoje wady i jestem przekonany, iż nawet nadchodzący OLED będzie miał swoje wady. Za pewne jeśli masz dobrego CRT to w przeciwieństwie do posiadaczy LCD zobaczysz więcej ciemnych detali na ciemnym tle (co osobiście uważam za jedną z większych bolączek LCD notabene żaden LCD nie radzi sobie z tym problemem na poziomie CRT czy plazmy aczkolwiek są lepsze i gorsze).

Zgadzam się z Kill'em, że chociaż przez rozdzielczość obraz jest lepszy. Różnica między SD a HDready jest bardziej zauważalna niż między HDready a HD1080p.

Na marginesie bardzo namacalnym problemem CRT jest jego wielkość i waga o czym za chwilę się przekonam bo muszę jakoś przetransportować z samochodu na 7 piętro (na szczęście jest winda) 32 calowego CRT. Podołam albo i nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić lcd tylko do swojego pokoju (tzn. mam ale kineskop), a pokoj maly, wiec zamierzam kupić 32''. Tylko teraz dylemat. Sony bez FHD czy Samsung z FHD? Kiedyś czytałem, że przy takiej przekątnej nie widać różnicy między 720i a 1080i. Prawda? :)

BTW. A SONY to SONY :)

Edytowane przez SDRaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to przy Sony prócz oczywiście świetnej jakości równej Samsungowi płacisz za firmę kupę kasy :) Te czasy się zmieniły teraz każdy robi jak najlepsze TV! Do BD i do PS4 lepiej mieć Full HD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam\\

Planuje zmienić TV i upatrzałem fajnego TV i proszę o opinie czy będzie dobry czy lepiej coś innego, w moim przypadku 32" ze wzgldu na pokój. Dzięki

LG LCD 32LH7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×