Skocz do zawartości
Slizer

NBA 2K10

Rekomendowane odpowiedzi

już nie mogę sie doczekać kiedy dojdzie NBA, a chyba dojdzie dzisiaj ;p. Ojj będzie grania

Edytowane przez brunoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem w necie informację i filmik przedstawiający edycję kolekcjonerską (dostępną oczywiście tylko w US) ale w każdym razie jest to chyba najlepsza edycja kolekcjonerska, jaką widziałem! Dodany jest nie tylko zwykły gażdżet, z którym nie ma co zrobic, ale w pełni użyteczny przedmiot :D

Więcej szczegółów w filmiku:

Edytowane przez Splesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie wy zamawialiście grę ze już ja macie bo ja zamówiłem pre-ordera w ultimie i jeszcze mi nie doszła nic nie piszą chyba zrezygnuje u nich z zakupu i zamówię gdzie indziej tylko podajcie sklep gdzie jest gra dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie wy zamawialiście grę ze już ja macie bo ja zamówiłem pre-ordera w ultimie i jeszcze mi nie doszła nic nie piszą chyba zrezygnuje u nich z zakupu i zamówię gdzie indziej tylko podajcie sklep gdzie jest gra dostępna.

ja kupilem w Games World w piatęk normalnie w sklepie... chociaż trzeba było podzwonić i mówić żeby zostawili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Ultimie nie maja... przed chwila dzwonilem i mowili ze niby jutro ma byc dostawa (ehh klasyczne wodzenie za nos z tym jutro;) ), swiat gier rowniez czeka na dostawe (moze jutro po poludniu), electronic dreams w srode ma miec, Games World w tarasach nic nie wie:/. Jakby ktos wiedzial gdzie sa to niech daje cynk:] pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie wy zamawialiście grę ze już ja macie bo ja zamówiłem pre-ordera w ultimie i jeszcze mi nie doszła nic nie piszą chyba zrezygnuje u nich z zakupu i zamówię gdzie indziej tylko podajcie sklep gdzie jest gra dostępna.

ja kupilem na allegro i mialem ją juz w piątek o 14 w domu, jak cos to moge podac sklep na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czwartek mieli juz w 4console.pl , skad zamówiłem kurierem gdzie grę  dostalem 24h później, o ile sie nie myle są z WWA.. 

@raadecki : dodałem Cię przed chwilą na PSN , więc jeśli jesteś jakoś przy konsoli to możemy pogadać o lidze. pozdr.

p.s. sorry za podwójnego posta ale nie dziala mi "edycja" na tym forum.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czwartek mieli juz w 4console.pl , skad zamówiłem kurierem gdzie grę dostalem 24h później, o ile sie nie myle są z WWA..

@raadecki : dodałem Cię przed chwilą na PSN , więc jeśli jesteś jakoś przy konsoli to możemy pogadać o lidze. pozdr.

p.s. sorry za podwójnego posta ale nie dziala mi "edycja" na tym forum..

ja jestem jeszcze w pracy będę mógł zagrać dzisiaj po 21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej chłopaki plz hellp jak  się w tej grze broni???????

bo wszyscho ok atak ładnie idzie ale normalnie  defensa nie moge obczaić....

plz help ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jeszcze w pracy będę mógł zagrać dzisiaj po 21

nie wiem czy dzisiaj się uda pograć bo wpada do mnie trochę znajomych , zobaczymy.. 

@liga 

- ja osobiscie lubię trochę dłuższe mecze (8-9 minut kwarta) , tym bardziej w tegorocznej edycji gdzie spamowanie turbo naprawdę mocno zjada "energię" i trzeba wykorzystywać często ławkę rezerwowych, ale możemy znaleźć rozwiązanie.. 

- HOF jako poziom trudności jest ok , najwyżej obniżyłbym Free Throws difficulty do 45-40 

- o ograniczenie "points in the paint": chodziło mi dokładnie o sytuację jak w zeszłym roku gdzie podczas gry z random userem (który 99% czasu wybierał Cavs , Lakers lub Rockets) wyglądało to tak że piłka do T-Maca , Kobego lub LBJ'a , trochę biegania w kółko i slam dunk na mojej całej pierwszej 5 , trenerze , cheerleaderkach , maskotce i kibicach, lub wycofanie na trójkę .... i tak przez cały mecz gdzie o wybraniu zagrywki nie było mowy a jumperek z półdystansu był tak często spotykany jak YETI

- cherry picking jest  zdecydowanie najgorzą rzeczą jaką można spotkać w tej grze i userzy w lidze którzy to będą stosować powinni dostać kicka i bana z ligi.

gdy jeszcze coś mi przyjdzie do głowy dam znać.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

a tak nawiasem mowiac to chetnie z kims z tego forum zagram!

jak cos to piszcie na gg

Edytowane przez cwir
link do allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej chłopaki plz hellp jak  się w tej grze broni???????

bo wszyscho ok atak ładnie idzie ale normalnie  defensa nie moge obczaić....

plz help ;)

-po pierwsze idziesz w "controller settings" i ZMNIEJSZASZ "CPU defense assist" w okolice 10 - 15 (powoduje to że konsola nie ustawia zawodnika kontrolowanego przez Ciebie teoretycznie "w idealnej pozycji do obrony", gdzie tak naprawde powoduje że każdy może Cię ominąć bez problemu i nie wysyła też "kolegi" z twojego zespołu do pomocy zostawiając kogoś innego kompletnie osamotnionego) 

-po drugie , po rozpoczęciu gry wchodzi w "coach settings" ustawiasz wszystkim przeciwnikom w opcjach DOUBLE TEAM/PRESSURE , Double Team na NEVER 

-po trzecie w usatwieniach "coaching on the fly" (lewy d-pad podczas rozgrywki) zmniejszasz slider Help Defense 

-po czwarte masz pod L2 (w czasie bronienia) funkcję "Lock on Defense" która pomaga przeciwko tym którzy lubią wchodzić z obwodu pod kosz (i nie tylko) , ale uważaj na zwiększone zużycie staminy  

- po piąte , jeśli grasz na poziomach większych niż ALL STAR , lekkie obniżenie sliderów odpowiadających za inside,medium, long range scoring etc, nie jest cheatowaniem , ta gra "prosto z pudełka" ma zdecydowanie zawyżone procentowe zdobywanie punktów i CPU nigdy nie pudłuje z czystej pozycji co nie jest zbyt realistyczne IMHO 

 

EDIT: rady użyteczne podczas rozgrywki ONLINE i OFFLINE 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiecie mi czy wy tez macie taki problem, ze w menu 9w sumie w kazdym menu kursor zawsze ustawiony jest na srodkowe pole, jak chcem przelaczyc w prawo , w lewo, gore czy dol to za kazdym razem wraca odrazu na srodek... musze trzymac caly czas np. w gore zeby pozostac na tym polu... tez macoe z tym problem?? Ale np. wsedzie indziej jest normalnie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiecie mi czy wy tez macie taki problem, ze w menu 9w sumie w kazdym menu kursor zawsze ustawiony jest na srodkowe pole, jak chcem przelaczyc w prawo , w lewo, gore czy dol to za kazdym razem wraca odrazu na srodek... musze trzymac caly czas np. w gore zeby pozostac na tym polu... tez macoe z tym problem?? Ale np. wsedzie indziej jest normalnie... :(

Nie panikuj, kazdy tak ma :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj, kazdy tak ma biggrin.gif

ufff juz sie przestraszylem ze jakiegos zonka ma ... ale mysle ze idzie sie przyzwyczaic do tego :)

gierka na wypasie !!! Troche sie rozni jednak od 2k9 moim zdaniem... ale kwestia przyzwyczajenia sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sie zgadzac z teoria grania spotkania 8 minut wydaje mi sie ze bedzie wsam raz. Wiecej zmian mozna to jakos ogarnac bo faktycznie zmiany sa jak 5 w hokeja. A nie pojednyczne albo 2 maks 3. Tu wszyscy maja deski na 5 minut gry po 2 minutach odpadaja wszyscy juz na glebe. I mowienie ze mozna ich mniej forsowac i takie tam nie sprawdza sie tak maja dosyc i tak. To po pierwsze a po drugie wlasnie ustawiam sobie zagrywki i jestem bardzo mile zaskoczony 120 zagrywek cos do wyboru cos kolo tego MIODZIO. Granie z kolesami w 2k9 polegajacy na tym ze koles robil bieganie bieganie jescze raz bieganie jednym kolesiem bylo nagminne fakt. Ale jak komus wybiles z glowy to czasem sie udawalo hehehe no to pozostawal Joker u mnie na twarzzy. Ale nie wszyscy tak graja duz ludzi gra na sieci tez bardzo dobrze grajac normalnie zagryweczki itd. Czasem nosi nas by pograc radosny baseket mnie tez i nie ukrywam tego. Zalezy z kim sie gra. hehe pozdro Ogarniam Atlante ucze sie jej w kazdym calu. Portland gralem 2 lata tam wiem dokladni na pici klak jak sie wszyscy ruszaja i z jakiej pozycji mam trafiac i tak dalej tu jeszcze czarna magia hehe. No Miler tylko nowy wiec nim troche nie czaje hihi. ALe FERNANDEZEM to zjadam obrecze hihihi pozdro

JEszcze raz pytanie do kolegi co zarezerwoal BLAZERS prosze o zagranie meczu 1 na 1 zobacze czy kolega nie splami tej wspaniales druzyny hehee. Mysle ze sie spotkamy w finale hehehe zarcik oczywisce. JAk bedizesz sie chcial zamienic na jakas inna to bede wdzieczny. Jestem srdniakiem grajac Blazers a innym zespolem nowiciuszem hehhee

Pytanko do wszystkich. Czy wie ktos jak moge dostac ta wersje kolekjconerska. Najbardziej chodzi mi o ta szfke na gry hehehe. Brayanty oddam za darmo z wielka checia hihi znaczy plakat. Ludzika przemaluje na Blazers hehehehehe. Wiecie gdzie to moge dostac bo o ile sie nie myle tylko US ale jak to zamowic. NIe mam doswiadczenia w tym temacie.

Ps. Kurna ale zmniejszyli tych kolesi w NBa prawie ich nie widze jakos tak dziwnie ale za to wiecej miejsca na parkiecie.

Edytowane przez Hiszpan_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna to ja Grizzlies zamieniam na Denver Nuggets... :)

sorki za male zamieszanie!

Edytowane przez DRZEMEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna to ja Grizzlies zamieniam na Denver Nuggets... :)

sorki za male zamieszanie!

jakbyś popatrzył na listę to byś zobaczył że Denver zajęte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff w koncu udalo sie kupic w C.H. Wilenska :) chetnie dzis bym zagral jakis sparing, od razu pisze ze kozakiem nie jestem i jest to moja pierwsza stycznosc z pelna gra z serii 2k, takze stawiam na radosny basket w lidze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozegrania dwóch meczy online z jednym z forumowiczów dostrzegłem jeden poważny błąd w gameplay (ktoś o tym wspominał) otóż praktycznie każdy zawodnik będący na czystej pozycji trafia ze skutecznością 99% co pi kilku minutach gry zaczyna mocno denerwować. Sam widząc taką sytuacje automatycznie wiedziałem, że tracę bądź zdobywam punkty. Ciekawe czy sam Shaq by zdobył punkty choć jestem tego pewien. Druga sprawa to zawodnik, który jest dobrze kryty na 90% nie odda celnego rzutu co jest wręcz absurdem ponieważ wielu zawodników w NBA ma tą umiejętność zdobywania punktów. A po trzecie system robienia crossoverów nie działa? W NBA 2k9 uwielbiałem kręcić analogiem robiąc świetne zagrywki. Tutaj nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozegrania dwóch meczy online z jednym z forumowiczów dostrzegłem jeden poważny błąd w gameplay (ktoś o tym wspominał) otóż praktycznie każdy zawodnik będący na czystej pozycji trafia ze skutecznością 99% co pi kilku minutach gry zaczyna mocno denerwować. Sam widząc taką sytuacje automatycznie wiedziałem, że tracę bądź zdobywam punkty. Ciekawe czy sam Shaq by zdobył punkty choć jestem tego pewien. Druga sprawa to zawodnik, który jest dobrze kryty na 90% nie odda celnego rzutu co jest wręcz absurdem ponieważ wielu zawodników w NBA ma tą umiejętność zdobywania punktów. A po trzecie system robienia crossoverów nie działa? W NBA 2k9 uwielbiałem kręcić analogiem robiąc świetne zagrywki. Tutaj nie umiem.

podpisuje się pod tym obiema rękoma...

a propos wspomnianych crossoverów - wie ktos moze jak je robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuje się pod tym obiema rękoma...

a propos wspomnianych crossoverów - wie ktos moze jak je robic?

Drybling jest troche trudniejszy niż w poprzednich częściach ale to nie znaczy że nie da się nikogo minąć. Najlepsi gracze nie mają z tym większego problemu a troche słabyszmi dryblerami nie wystarczy tak jak mówicie machać analogiem. Jak dla mnie dobrze, mniej chaosu. A jak je wykonywać, najlepszym dryblerom wystarczy zwykły hesitation lub hesitation stepin na większość wystarczy też podwójny crossover na co lepszejszych obrońców cross in&out i i sławne machanie gałką co powoduje over back a w druga stronę half spin. Oczywiście wymagany odpowiedni timing. Można te wszystkie zagrywki przećwiczyć w opcji practice/freestyle.

Co do skuteczności tak jak ktoś już tu wcześniej powiedział zmniejszenie slidersów to nie cheaterstwo. Ja tak poustawiałem slidersy żeby mieć najlepszy feeling prawdziwego meczu przy kwarcie 9 minutowej.

inside shot 48/48

close shot 48/48

mid-range success 49/49

3pt success49/49

layup success 48/48-

dunk success49/49

dunks in Traffic 30/30

steal success 40/40

Help Def strength 60/60

Charging Foul – 60

Blocking Foul – 65

Reaching Foul – 50

Shooting Foul – 85

Loose Ball Foul – 100

Warto zwiększyć również w slidersach def rebound atribute do około 80 dla obydwu stron (User/CPU) a zmniejszyć off rebound do 40. Unikamy sytuacji w której konsola zbiera masakrycznie dużo piłek w ataku.

Dodatkowo jasnym jest że konsola jest mistrzem dryblingu jak zechce może mijać naszych zawodników jak tyczki można sobie pomóc zwiększając on ball defense, osobiście odradzam warto po prostu uczyć się bronić co nie jest w tej grze proste ale daje satysfakcje. Sam używałem tego tylko przez 2 dni.

Warto również zwiększyć commit fouls dla user i CPU do około 80 ponieważ konsola praktycznie nigdy nie fauluje co nie jest specjalnie realistyczne

Takie ustawienia mam w swoim Assocation mode na poziomie HOF właściwie pod to tylko się nadaje. Chodzi mi przede wszystkim o jak najlepsze odwzorowanie prawdziwego sezonu NBa, wyniki są mniej wiecej zbliżone do rzeczywistych a skuteczność na poziomie 50%-60%. Tak jak ktoś wcześniej już powiedział przy grze z żywym przeciwnikiem liczą się przede wszystkim umiejętności i nie warto grzebać w slidersach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×