Skocz do zawartości
cwir

Pes Vs Fifa

PES vs FIFA  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę kupujesz w tym roku?



Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo. W tym temacie, i tylko w tym, proszę sobie porównywac obie kopanki, dyskutować co lepsze i wyrażac swoje opinie na ten temat. Tematy o grach proszę zostawić na rozmowy o poszczególnych grach i nie zaśmiecać ich wykłócaniem się która gra lepsza w tym czy poprzednim roku.
    
Kilka zasad: ma być kulturka, bez wyzwisk, bez chamstwa i bez głupich tekstów obrażających indywidualnych użytkowników bądź ich grupę. Uzasadniajcie swoje zdanie i liczcie się z tym że inni mogą mieć inne. Głupim wypowiedziom typu "ta gra jest lepsza bo jest i koniec, ja mam rację a ty nie, ten kto woli tą gre nie zna sie na piłce" wróżę bardzo krótki żywot.
    
Ognia smile.gif
 

EDIT 2015: nowa ankieta dodana 20.08.2015

post-1078-0-54617900-1347650426_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od okolo 13 lat gram w kopanki z serii EA i Konami. Gralem do tego roku tylko na PC. Przez wiele lat PES byl gra ciekawsza chodzi oczywiscie o gameplay bo to daje radosc z gry. Kilka lat temu EA postawilo wysoko poprzeczke i przescignelo wedlug mnie na krotki czas PES-a np. w roku 2008/2009 FIfka na PC byla o wiele ciekawsza od PES-a. 

Teraz przechodzimy do tego roku. Pojawila sie Fifka 10 pogralem chwile i troszke sie zawiodlem a nawet bardzo, odpalilem demo Pesa no i stwierdzilem po kilku godzinkach gry ze Pes w tym roku na PC bedzie królował. To mi nie wystarczyło, postanowilem kupic konsole. Postanowilem poczytac recencjze i wybór trafił na FIFE. I wybrałem dobrze.

Do rzeczy, pogralem w Fife i potem sciagnalem demo PES-a. Po kilku godzinach gry stwierdziłem ze pomiedzy Fifa na PC a konsola jest 1000 lat roznicy, natomiast miedzy PES-em z PC a konsolowa wersja, nie ma prawie roznicy. Fifa w tym roku jest naprawde swietnym produktem.

Zaraz sie pojawia glosy ze pewnie jestem Fifomaniakiem, nie znam pilki i interesuja mnie tylko licencje ligi itd. Otóż nie, chodzi właśnie o gameplay który w Peesie ( narazie tylko demie ) mocno kuleje w porownaniu do tego z fify. O ile troche zostaly poprawione ruchy ludzikow podczas biegu to nadal sa one sztuczne, dlaczego bramkarze od wielu lat podskikuja zupelnie nie naturalnie, wybijaja dziwnie pilki. W fife gra sie o wiele przyjemniej, podania, zachowania pilkarzy, swietna walka bez pilki, faule itd.

Gameplay i przyjemnosc z gry na + dla Fify

Grafika hmmm tutaj mi sie bardziej podoba PES

Natomiast reszta malo wazna ale na + dla Fifki (licencje ligi i tryby gry)

Aha no i najwazniejszy dla mnie tryb czyli gra ONLINE hmmm w FIfie swietny w PES narazie nie wiadomo.

Podsumowujac zdecydowanie w roku 2009/2010 bedzie krolowac FIFA co zreszta co widac po jej ogromnej sprzedazy.

Co do PES-a hmmm moze w pelnej wersji cos zmienia ale napewno nie tyle rzeczy i nie az tak drastycznie aby zagrozić konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak robić burdy w poszczególnych tematach to była masa chętnych - teraz cisza :whistling:

Dla mnie pomimo tego, że PES cofnął się w rozwoju w dwóch ostatnich edycjach i tak wygrywa z FIFĄ - która jest bardzo fajna, ale brakuje jej troszkę w gameplayu - jest bardziej schematycznie i składne akcje sprawiają więcej satysfakcji w piłce KONAMI. Mówię na podstawie edycji 2009 - nie wiem jak jest teraz, ale jeśli w końcu w PESie będzie sprawny online, to na niego w tym sezonie postawię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo paru irytujacych bledow wygrywa pes :)

zeby nie bylo to gralem tez w fife i powiem ze co roku robi duzy krok do przodu, jednak brakuje jej "tego czegos" zeby mozna bylo zagrac ze znajomymi :), pozatym nie podoba mi sie w niej poziom sedziowania oraz za dobre wslizgi

w pes irytuje mnie tylko brak licencji :/

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszego PES'a jakiego zagralem to byl to PES 5 na ps2 i bylem zachwycony ta kopanka, (cos nowego, rewalacyjny gameplay, emocje i duzo zabawy ze znajomymi na jednej konsoli) ostatnia Fifa jaka Mi sie podobala to byla Fifa 98 (mozliwosc gry na hali i byla to pierwsza gra o tematy pilki noznej w jaka zagralem :)). Z PES'em zostalem do edycji 2008, ze znajomymi w PES'a 6 i 2008 mam przegrana niezliczona ilosc godzin na jednym komputerze oraz troche po necie. W styczniu 2009 w koncu stalem sie szczesliwym posiadaczem PS3 i trzeba bylo zakupic jakas kopanke. Po sprawdzeniu dem Fify i PES'a, dycyzja padla na Fife 09 i uwazam ze wybor byl trafny. Fifa 09 bardzo milo mnie zaskoczyla, to jak sie poruszaja zawodnicy(upadki, podania, kiwki itp.), przyjemnosc z gry ze znajomymi 2vs2, granie gornych pilek, licencje i ilosc druzyn do wyboru i moze tez dlatego wybralem Fife ze bylo to cos innego niz PES, w ktorego sie naprawde duzo nagralem, a zmian w PES'ie miedzy edycja 2008 a 2009 (w 2009 gralem na PC) bylo naprawde niewiele, dla mnie to byla ta sama gra tylko ze troche z lepsza grafika i nowymi skladami. Po roku grania w Fife 09, ktora uwazam za bardzo dobra gre i napewno lepsza od PES'a 2009 przyszla pora na nowe edycje kopanek. Mimo ze PES 2010 jeszcze sie nie pojawil w pelnej wersji, a demo jest to 70 % pelnej wersji to stwierdzam, ze i w tym roku zostaje przy Fifce. Grifika w PES'ie 2010 prezentuje sie naprawde bardzo dobrze (oby w pelnej wersji byla jeszcze lepsza), ale zowodnicy dalej sie poruszaja jakby to byly jakies roboty, jest sztywno, dretwo i jesli jest w PES'ie ten drybling 360, ktorego nie zauwazylem to na pewno lepiej pasuje do Fify i jest zauwazalny. Fifa jesli chodzi o ruchy pilkazy, wybieganie na pozycje, walka bark w bark, itp. jest BARDZIEJ realistyczna. Pierwsze wrazenie po odpaleniu Fify 10 pomyslalem:"kurde przeciez to Fifa 09", ale po dluzszym graniu widac roznice miedzy 09, a 10 i na pewno gra sie inaczej. Jesli chodzi o PES'a to co roku zmienia sie wyglad samej gry, ale chodzi mi tutaj o grafike i wyglad pilkarzy (ktorzy prezentuja sie owiele lepiej niz w Fifie), a gameplay pozostaje ten sam i to mnie odrzuca od PES'a. Ciegle czekam az panowie z Konami wprowadza znaczace zmiany do rozgrywki i milo Mnie zaskocza, jak to sie stalo z Fifa 09.

Nigdy nie bylem, nie jestem i nie bede fanboyem ktores z serii tych gier (jak i konsol). Jest to poprostu MOJE zdanie i uwazam, ze wybieram lepsza gre. Oczywiscie mozecie sie ze mna nie zgodzic bo kazdy moze miec odmienne zdanie ;)

PS.

Chcialbym, zeby panowie z 2k sports wypuscili w koncu jakas pilke nozna bo NBA robia naprawde swietne i moze akurat pilka nozna tez by im sie udala, bijac PES'a i Fife na glowe :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo paru irytujacych bledow wygrywa pes :)

zeby nie bylo to gralem tez w fife i powiem ze co roku robi duzy krok do przodu, jednak brakuje jej "tego czegos" zeby mozna bylo zagrac ze znajomymi :), pozatym nie podoba mi sie w niej poziom sedziowania oraz za dobre wslizgi

w pes irytuje mnie tylko brak licencji :/

Moim zdaniem właśnie tegoroczna FIFA posiada to "coś" żeby popykać z kumplami. Wczoraj z sąsiadem spędziliśmy spoooroo czasu grając przeciwko sobie w Fife i doszlismy do wniosku, że gra od EA Sports w tym roku będzie królować na konsole :)

Oczywiscie zarówno FIFA jak i PES mają swoje zalety jak i wady. W FIFIE rzeczywiście może trochę irytować poziom sędziowania, natomiast w PESIE nie podoba mi sie gra bramkarzy. Jest taka sztuczna i mocno ograniczona.Tak jakby bramkarz mógłby poruszać sie, rzucać itd. w określonych pozycjach i ruchach. Natomiast na plus PESA można uznać poziom strzałów :) Myślę, że jest bardziej dopracowany.Dla mnie ważna jest również atmosfera podczas meczu, np. śpiewy, reakcje kibiców, gwizdy itp. i tutaj moim zdaniem FIFA również lepiej się prezentuje.

Ale to tylko moje zdanie na ten temat :)

PS. Jestem nowy na tym forum, więc chciałbym się przywitać :) Miło mi, Devdas jestem ;) POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz drugi moj kumpel wymienil FIFE na PES po spedzeniu sesyjki u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz drugi moj kumpel wymienil FIFE na PES po spedzeniu sesyjki u mnie :)

przyznam się, że jakbym miał FIFĘ to po zagraniu kilkunastu spotkań w PESa też bym wymienił ;) Na szczęście postawiłem od razu na PESa i nie muszę żadnych kombinacji robić :tongue: Gra od KONAMI zrobiła bardzo duży krok na przód w tym roku i pomimo faktu, że FIFA też nie stoi w miejscu, to jeśli chodzi o przyjemność z gry jest za Pro Evo. No i nareszcie w ML są normalne ligi, puchary, terminarz, waluta itp. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel który katował FIFĘ po wielu batach (np. 6-1) jakie mu spuściłem w Pesie, zaproponował meczyk w FIFĘ. Ja w demko zagrałem kilka razy w dniu jego wyjścia, potem już tylko PES i PES. Jemu PES się mniej podoba, bo "zawodnicy się nie wystawiają" i "pada mało goli".

Efekt jednego meczu? 5-2 dla mnie bez najmniejszego problemu i wcześniejszego treningu. Akcje typu "kopnij-biegnij" niczym w starych grach z tej serii. Chcemy grać w piłkę czy w arcadowe nabijanie bramek?

Dla casuali FIFA się podoba, bo jest łatwa, lekka i przyjemna. Piłkarze odwalają większą część roboty za nas, a my tylko wykręcamy cieszynki. PES niestety trzeba poznać i trzeba się go nauczyć.

Jak dla mnie, tych gier nawet nie powinno się porównywać. Dla mnie król jest tylko jeden.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel który katował FIFĘ po wielu batach (np. 6-1) jakie mu spuściłem w Pesie, zaproponował meczyk w FIFĘ. Ja w demko zagrałem kilka razy w dniu jego wyjścia, potem już tylko PES i PES. Jemu PES się mniej podoba, bo "zawodnicy się nie wystawiają" i "pada mało goli".

Efekt jednego meczu? 5-2 dla mnie bez najmniejszego problemu i wcześniejszego treningu. Akcje typu "kopnij-biegnij" niczym w starych grach z tej serii. Chcemy grać w piłkę czy w arcadowe nabijanie bramek?

Dla casuali FIFA się podoba, bo jest łatwa, lekka i przyjemna. Piłkarze odwalają większą część roboty za nas, a my tylko wykręcamy cieszynki. PES niestety trzeba poznać i trzeba się go nauczyć.

Jak dla mnie, tych gier nawet nie powinno się porównywać. Dla mnie król jest tylko jeden.

AMEN :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem sobie ostatnio FIFE, wszyscy tak zachwalali ze edycjia 09 juz byla super i bila pesa, no wiec postanowilem ze ja sprawdze, na ps3 nie gralem w zadna pilke Fifa byla moja pierwsza kopanka, za to na ps2 krolowal tylko u mnie pes

...... wiec przychodzi listonsz, odbieram fifke, wkladam do konsoli i ........ rozczarowanie roku dla mnie, 199zl wyrzucone w bloto, zawodnicy biegaja bez sensu, gameplay do niczego, pole gry strasznie skrocone miedzy formacjiami w wyniku czego powstaje kopanina jak z A klasy, ogolnie dla mnie masakra, mozliwosc grania z klepi i wychodzenia na inne pozycjie byla lepsza w pierwszym PESIE na ps2 :P, ...... a jak przyszedl kumpel i zagraliusmy pare meczow stwierdzilismy ze odpalimy jednak PESA na ps2 bo z FIFY niestety nie da sie czerpac takiej przyjemnosci

..... FIFA poszla na allegro, mam nadzieje ze kupujac teraz PESA 2010 sie nie zawiode jak na FIFIE heheheh,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... FIFA poszla na allegro, mam nadzieje ze kupujac teraz PESA 2010 sie nie zawiode jak na FIFIE heheheh,

nie zawiedziesz sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziomeq... ty uwazasz ze fifa 10 jest gorsza od twego "gownianego" PES-a na PS2 ?? ty chyba na grach sie nie znasz..... PES spadl bardzo w dol i to kazdy widzi ..... jedynie co w fifie mi brakuje to licencji UEFA ktora posiada KONAMI ale mam nadzieje ze w przyszlej edycji EA cos z tym zrobi ..... :) no i jak narazie widze to ci co nie umieja grac ida na PES-a bo tam jak mowia mozna podawac godzinami do siebie i budowac godzinne akcje..... a czy pilka nie powinna byc jakas efektowna ?? dlatego dla mnie fifa to idealna gra ..... bo ma w sobie to cos czego PES-owi brakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak narazie widze to ci co nie umieja grac ida na PES-a bo tam jak mowia mozna podawac godzinami do siebie i budowac godzinne akcje..... a czy pilka nie powinna byc jakas efektowna ?? dlatego dla mnie fifa to idealna gra ..... bo ma w sobie to cos czego PES-owi brakuje :)

Powiedz mi jak doszedles do takiej konkluzji czytajac wczesniejsze posty. Jak Ci wyszlo ze "ci co nie umieja grac ida na PES-a"? Bo jak sie konstruuje akcje zeby podejsc pod bramke rywala to znaczy sie sie nie umie grac? Bo normalnie w telewizji jak ogladasz mecz to jest caly czas efektownie i od razu cisna na bramke rywala zamiast podawac? "godzinami"?

Ja mialem podobnie jak ktos wyzej jak gralem u moich kumpli w ich fife. Pierwszy mecz rozklepalem i jednego i drugiego, potem oni wygrywali i tak generalnie na zmiane. A jak zagralismy w PESa u mnie to mi jeden jedna bramke strzelil z rogu i tyle.

Chcesz powiedziec ze Fifa jest trudniejsza niz PES? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES spadl bardzo w dol i to kazdy widzi

A można spadać w górę... ziomeq? :ninja:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze tak uwazam ze fifa jest kiepska i gorszy gamaplay ma od pesa z ps2, poprostu mi nie sprawia przyjemnosci konstruowanie akcji w fifie, a podanie z klepki z wyjsciem na pozycjie jest tragiczne i nie dorownuje nawet staremu pesowi :P

..... i te rozmieszczenie zawodnikow, zdarzaja sie sytuacjie ze obie druzyny tak zweza pole gry ze robi sie niezla kopanina - poprostu dla mnie tragedia, juz nie mowie o graniu 1na1 z bramkarzem gdzie jak sobie wypuszcze pilke na bok - zeby go okiwac on zawsze zlapie, normalnie pelen realizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa w tym roku jest prosta. Fifa idzie w kierunku symulatora, PES w kierunku arcadowki. Wole symylator, arcade to toleruje tylko w grach wyscigowych.

A argument, ze PES jest lepszy bo mniej goli pada bawi mnie za kazdym razem. Wszystko zalezy od tego przeciw komu gramy, i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxtom

Jak nie potrafisz minąć bramkarza w fifie to jak ty chcesz ją porównywać do PES ? To że nie potrafisz oznacza że gra jest be :yucky: i trzeba ją sprzedać ? Gratuluję podejścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie, mozna spadac nawet w bok.... zal.... co ma marchewka do samochodu ?? :|

wracajac do tematu.... znam wiele osob co przeszli na PES-a z Fify tylko dlatego bo akcji nie umieli budowac... dla nich fifa to za szybka gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam sie z Wami zamiaqru przekamazac na forum co jest lepsze a co gorsze, wg fifa to kicha kompletna, a krol jest tylko jeden czyli PES :)

a wszywscy Ci co wychwalaja fife to pewnie ekipa pc-towcow ktora przeniosla sie na konsole i nie miala pojecia ze instniala kiedys taka gra jak ISS :P na psx, a o glebi ISS-PES - a nie mqaja pojecia, wiec najlepiej napisac ze to arcade heheheheheheheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wszywscy Ci co wychwalaja fife to pewnie ekipa pc-towcow ktora przeniosla sie na konsole i nie miala pojecia ze instniala kiedys taka gra jak ISS :P na psx, a o glebi ISS-PES - a nie mqaja pojecia, wiec najlepiej napisac ze to arcade heheheheheheheheh

Kilka ostatnich lat grałem w PESa, jednak gdy nieco ponad miesiąc temu kupiłem ps3 i zagrałem w FIFE na konsoli to produkt Konami poszedł w odstawkę. Tak, więc kiepską tezę masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam sie z Wami zamiaqru przekamazac na forum co jest lepsze a co gorsze, wg fifa to kicha kompletna, a krol jest tylko jeden czyli PES :)

a wszywscy Ci co wychwalaja fife to pewnie ekipa pc-towcow ktora przeniosla sie na konsole i nie miala pojecia ze instniala kiedys taka gra jak ISS :P na psx, a o glebi ISS-PES - a nie mqaja pojecia, wiec najlepiej napisac ze to arcade heheheheheheheheh

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... Nie!? A Ty grałeś w FIFĘ 10 na PS3 w ogóle? Skoro nie masz zamiaru się "przekomarzać (sporo błędów w 1 wyrazie)" to po co się udzielasz? Poza tym facet naucz się pisać. Widać jak PES na Ciebie wpływa.

Dla mnie FIFA jest dużo lepsza, pomimo tego, że jest taka masa bugów w tej grze (menedżer szczególnie) to i tak nie zamieniłbym jej na PES'a.

Edytowane przez Mihau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no..... sobie zobacz co sie uwazaja prawdziwi gracze PES-a i FIFY :

1. PES jest dobry tlyko na kompa !!!! ;) bo na konsoli rzadzi Fifa !!!! miedzy innymi dlatego bo na PS3 widac co fifa oferuje.... mi tez nie bylo latwo w nia grac .... ale jak zagralem paredziesiat meczy to zauwazylem piekno tej gry.... w PES-sie wszystko to takie plastikowe jest ...... ;/ w fifie wyglada to natomiast duzoooo lepiej poniewaz jest tam wprowadzony ruch 360 stopni i to oddaje temu symulatorowi bardzo przyblizenie do prawdziwej pilki :)

Wedlug mnie konami powinno sprzedac licencje UEFA na Lige Mistrzow bo PES sie cofa i coraz mniej graczy w niego gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×