Skocz do zawartości
cwir

Pes Vs Fifa

PES vs FIFA  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę kupujesz w tym roku?



Rekomendowane odpowiedzi

Oj yaaa.. co to za teksty z piłkarzami i nazwami teamów.

Od zarania dziejów (ja PES 2009 ;P) ściąga sie option file'e które zmieniają nazwiska na prawdziwe, nazwy klubów i stadiony. Ten argument odpada.

Ciśniemy z kumplem w PES'ka od paru ładnych dni, i tylko jedno mogę powiedzieć : tylu High Five's to dawno nie strzelaliśmy :)  nawet jak wychodzimy na remis. Ta gra nam sprawi po prostu PRZYJEMNOŚĆ! Fifa dla fifowców :P

Głosik na PES'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na PES'a :)

Dlaczego? nie wiem, ostatnia fifa w którą grałem to 2001 na PSX, nie spodobała mi się i tak już zostało do dziś. PES jaki by nie był dla mnie zawsze na pierwszym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na PES'a :)

Dlaczego? nie wiem, ostatnia fifa w którą grałem to 2001 na PSX, nie spodobała mi się i tak już zostało do dziś. PES jaki by nie był dla mnie zawsze na pierwszym miejscu.

omg, ty chcesz porównywać grę z PSX-a na PS3? Gratuluje rozsądnego podejścia do sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej, że FIFA przeszła sporą zmianę jeśli chodzi o podejście do gameplaya przez te lata. Już nie da się biec skrzydłem, dośrodkować i napastnik w 100% przypadków strzeli gola przewrotką - nawet na najniższym poziomie trudności :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram i w fife i w pesa juz z 12-13 lat. Biegam na stadion co tydzien ogladac meczyki na zywo i ???? Wybieram zdecydowanie FIFE, coz przepraszam ale moim zdaniem zdecydowanie bardziej realistyczna i bardziej rzeczywista jest fifa. Peesowi wiele brakuje. Oczywiscie mowie o gameplayu bo grafika czy stadiony i cieszynki mam gdzies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg, ty chcesz porównywać grę z PSX-a na PS3? Gratuluje rozsądnego podejścia do sprawy.

O matko, co za typ... jak szukasz zaczepki to lepiej w ogóle nic nie pisz. Napisałem tylko jak to u mnie z fifą było, jaka ona teraz by nie była, grac w nią nie będę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, co za typ... jak szukasz zaczepki to lepiej w ogóle nic nie pisz. Napisałem tylko jak to u mnie z fifą było, jaka ona teraz by nie była, grac w nią nie będę!

O rany uświadom sobie że granie w pesa czy fife nie oznacza przynależenia do jakiejkolwiek subkultury więc nie musisz się bać że jak zagrasz w fife to ktoś cie pobije :)

Z tego co napisałeś wynika że masz bardzo zdrowe podejście do życia. Wiem że ludzie nie lubią zmian ale człowieku jeżeli jeździsz starym klekoczącym samochodem a ktoś za tę samą cenę zaoferuje ci nowy to będziesz się upierał że wolisz ten stary nawet nie sprawdzając jak ten nowy jeździ???

I nikt tu nie szuka zaczepki tylko przydałoby się jakbyś pomyślał zanim napiszesz kolejną taką bzdurę.

Głos na FIFE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem FIFA 10 jest lepsza od PES 2010, wpływa na to kilka ważnych elementów. Pierwszym jest na pewno znacznie szybsza rozgrywka, PES 2010 jest dla mnie znacznie wolniejszy, zawodnicy jakoś wolno poruszają się po boisku, natomiast w FIFA 10 zawodnicy poruszają się po boisku niczym na prawdziwym meczu, gra jest dla mnie bardziej żywsza. Drugim jest na pewno brak licencji na ligi i zespoły w PES 2010, faktycznie poszczególne zespoły dostały już licencję ale nadal nie wszystkie. Plusem należy tu zaznaczyć że KONAMI ma licencję na LIGĘ EUROPEJSKĄ i LIGĘ MISTRZÓW ale to na pewno nie daje moim zdaniem tyle zabawy. W FIFA 10 jak wiemy mamy licencję na zespoły, niestety brakuje licencji na LE i LM, mam nadzieję że panowie z EA wykupią licencję i w FIFA 11 ujrzymy LM i LE. Niestety PES 2010 oprócz licencji na europejskie puchary i dobrej grafiki (animowane koszulki) nie ma moim zdaniem nic więcej do zaoferowania, dlatego FIFA 10 wygrywa. Ogólnie seria Pro Evo moim zdaniem od dobrych 3 lat stoi w miejscu, natomiast FIFA przynajmniej na konsole robi duże kroki z roku na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku FIFA10 wymiata. Pewnie temu że jest to pierwsza gra z tej serii od czasu Road to Worldcup '98, potem był tylko ISS/PES więc zawsze jest to coś nowego dla mnie i powiem wprost że tyle radości gra w piłkę nożną na ekranie TV nie sprawiała mi już od dłuższego czasu. Mimo chęci i sentymentu do gry KCET'a to jednak oczekiwałem czegoś więcej niż uber strzały i ładne modele zawodników. Cała reszta jest, delikatnie mówiąc, lipna. Archaiczna animacja, SI na poziomie pustaka i detekcja kolizji nadal niepoprawiona. Moja kasa i mój głos poszedł na produkt EA.

PS. Cała prasa branżowa i portale netowe (też zajmujące się grami) jadą po nowym PESie jak po starej kobyle i nie ze wszystkimi się zgadzam. Ale jak Ci najbardziej zagorzali fani kopanki od KCET przytaczają recenzję z "Guardiana" czy innego Onetu to się zastanawiam czy śmiać się czy płakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym roku jak i poprzednim w moim czytniku znajduje się FIFA.

Byłem fanem PES'a ale to były czasy kiedy jedyną moją konsolą była PS2. Odkąd przesiadłem się na Ps3 zdecydowanie lepiej gra mi się w produkt od EA. Kiedy włączyłem FIFA10 po raz pierwszy w mojej konsolowej przygodzie nie miałem na co narzekać. :) Dosłownie wszystko mi pasowało, świetne i trudne do wykonania rajdy oraz dalekie piłki i cudownie wyglądające strzały z daleka to jest coś dla mnie. Dodatkowo obrońcy w końcu biegają i starają się odebrać tą piłke albo zablokować strzał.

Myśle że obecnie daleko PES'owi do FIFY co poniekąd mnie boli bo czasami z sentymentu włączę PS2 i zagram w starą dobrą piłeczkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do ludzi którzy grali w obydwa tytuły - w której strzelić trudniej bramke?

i w której padają realniejsze wyniki? poznamy odpowiedź, poznamy zwycięzce, bo to ze 66% do 34% to moze co najwyrzej świadczyc ze ta wiekszosc oddajcych glosujacych to dzieci,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do ludzi którzy grali w obydwa tytuły - w której strzelić trudniej bramke?

sądzę, że to zależy od poziomu trudności/skilla/przyzwyczajenia do danej gry, więc jednoznaczna odpowiedź chyba nie istnieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w Pes np. trudniej strzelic bramkę ale 3 latka we fifie pomagają xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do ludzi którzy grali w obydwa tytuły - w której strzelić trudniej bramke?

i w której padają realniejsze wyniki? poznamy odpowiedź, poznamy zwycięzce, bo to ze 66% do 34% to moze co najwyrzej świadczyc ze ta wiekszosc oddajcych glosujacych to dzieci,

Moje doświadczenie to granie w fifę 09 trochę i demo 10 (nawet sporo... w sumie dużo bo demo Pro Evo było kiepawe), w Pro gram od 5(!!!) przez 6 i 2008 BARDZO dużo... potem 2009 i teraz 2010 już mniej... no ale chodzi o to, że według mnie czy na Top Playerze/Profesjonalu czy tym bardziej z człowiekiem mało kiedy padają hokejowe wyniki. Przykład z dziś w 2009... max. 2:0 w 6 chłopa dużo grających. I jeszcze jedno- LEGALIZE!!! BLUE IS THE COLOR! :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie może rozpiske trików z pesa9 ?

Sorka, ale to jest właśnie absurd pes'a. Przecież to piłka nożna a nie mortal kombat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, ale to jest właśnie absurd pes'a. Przecież to piłka nożna a nie mortal kombat.

Sprecyzuj zarzut. FIFki mają rozpiski zagrań i sztuczek, dlaczego nie miałby ich mieć też PES?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zaraz znowu rozgorzeje wojna :biggrin:

kto lubi grać w pes tobedzie grał w pes chociażby go ze skury obdzierali ....

a kto lubi fife to bedzie w fife nawalał

i po temacie nie mozna tak :beee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, ale to jest właśnie absurd pes'a. Przecież to piłka nożna a nie mortal kombat.

Sprecyzuj zarzut. FIFki mają rozpiski zagrań i sztuczek, dlaczego nie miałby ich mieć też PES?

Po za tym prawdziwy piłkarz też zna sztuczki i inne zagrywki trickowe by oszukać przeciwnika w dryblingu; nie kopie tylko piłki przed siebie :P A niektórzy mają nawet swoje specyficzne zagrania nie do podrobienia. Z tego co wiem PES i FIFA odwzorowują je swoim gameplayem. Także ten argument jest chyba bezzasadny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym prawdziwy piłkarz też zna sztuczki i inne zagrywki trickowe by oszukać przeciwnika w dryblingu; nie kopie tylko piłki przed siebie :P A niektórzy mają nawet swoje specyficzne zagrania nie do podrobienia. Z tego co wiem PES i FIFA odwzorowują je swoim gameplayem. Także ten argument jest chyba bezzasadny :)

Różnica w tym, że w fifce triki wychodzą naturalnie (nie znaczy to, że łatwo). Natomiast PES to pasmo udręki i bólu ręki, jeśli chodzi o triki. To chyba jest już argument, zresztą nic o odwzorowaniu nie pisałem lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dowód. Zgadza się. Dowód na to, że PES wymaga umiejętności, pomyślunku i taktycznego podejścia. Jesli nie masz dobrego zawodnika i odpowiednich umiejętności, to nie będziesz bawić się w Ronaldinho. FIFka pokazuje, że każdy grajek może klepać jak chce. Realizm, drodzy państwo, realizm. To jest jeden z najważniejszych atutów PES`a. Oczywiście płynne animacje kopaczy w FIFie zasługują na wyróżnienie i to KONAMI powinno podłapać i zaimplementować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dowód. Zgadza się. Dowód na to, że PES wymaga umiejętności, pomyślunku i taktycznego podejścia. Jesli nie masz dobrego zawodnika i odpowiednich umiejętności, to nie będziesz bawić się w Ronaldinho. FIFka pokazuje, że każdy grajek może klepać jak chce. Realizm, drodzy państwo, realizm. To jest jeden z najważniejszych atutów PES`a. Oczywiście płynne animacje kopaczy w FIFie zasługują na wyróżnienie i to KONAMI powinno podłapać i zaimplementować.

No to chyba jednak nie grales w FIFE 10 bo repertuar "sztuczek" jest dostepny w zaleznosci od umiejetnosci pilkarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie nazywa się PES210 vs. FIFA2010. Nie zauważyłem tego w demie FIFki2010, ale grałem sporo w zeszłoroczną edycję i tam wyglądało to tak, jak napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie nazywa się PES210 vs. FIFA2010. Nie zauważyłem tego w demie FIFki2010, ale grałem sporo w zeszłoroczną edycję i tam wyglądało to tak, jak napisałem.

To jest w ogóle śmieszne, weź sobie pograj Lechią i spróbuj jako zwykły amator zrobić jakąkolwiek sztuczkę. Będziesz moim bogiem, jeśli ci się uda.

Generalnie większy sentyment mam do PES'a, ale od zeszłego roku wolę FIFĘ. NIe liczy się ponoć zwycięstwo w bitwie, a wygrana wojny;)

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×