Skocz do zawartości
Portos

Sieć w ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy ktos wie jak wyglada laczenie sie ps3 z internetem?czy to wyglada jak w ps2 czy wystarczy podpiac kabelek i juz mamy internet(np od neo) czy jednak potrzebny bedzie komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo - wystarczy, że konsola dostanie ipeka po DHCP, czy to po kabelku czy też przez WiFI (w przypadku wersji 60GB). Można również oczywiście również ręcznie przypisać jej ipeka - jednakże to jest jazda dla zaawansowanych.

Nie wiem natomiast, czy konsolka będzie działała z modemami neo na USB :) Postaram się sprawdzić to po premierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

konsola będzie działać  pod neo ;P ale w linuxie jak podaczemy modem do USB.

A niewierze żeby w systemie ps3 były zaimplementowane sterowniki rożnych modemów np segam  czy nawet byliby podani operatorzy dostarczający dostęp do neta. Wydaje mi sie ze najprostszym sposobem będzie zakup rutera ADSL z albo bez fi-wi . ;] 

albo można całkiem na łatwiznę podłączyć kabelek "skrosowany" i odrazu do ps3 tylko komp musi być włączony :(  a jak ktoś będzie już miał jakiś szkielet sieci lan to wystarczy podpiąć do huba i tez powino śmigać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A np przy routerze to wystarczy ten sam kabelek co od routera do kompa, tak?

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok to wszystko jasne ale to w koncu wystarczy podpiac modem pod usb czy trzeba jeszcze cos zrobic?bo ja niestety nigdy nie podpinalem ps2 do sieci i w ogole sie na tym nie znam a teraz nie podpiac ps3 byloby duza strata wiec staram sie znalezc latwy sposob podpiecia ps3 do sieci.dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,  modem telepsów (lub innych dslowców) na USB nie będzie ci działać. Musisz mieć taki, który ma wyjście sieciowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze ps3 po podpieciu kabla sieciowego pobierze sobie adres z dhcp i/lub zawiera w sobie konfigurator protokolu tcp/ip karty sieciowej. Fajnie by bylo bo od razu w dzien zakupu moglbym pobawic sie konsola w sieci a nie jak w przypadku ps2 czekac na jakas plyte di konfiguracji.

W przypadku posiadania modemu neozdrady ze zlaczem usb chyba najprostszym wyjsciem bedzie udostepnianie internetu z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieje, ze ps3 po podpieciu kabla sieciowego pobierze sobie adres z dhcp i/lub zawiera w sobie konfigurator protokolu tcp/ip karty sieciowej.

Tak - jedno i drugie jest zaimplementowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damon

Skoro już o telekompromitacji mowa - niedługo mam zamiar przerzucić się z mojego biednego osiedlowego netu (ISDN - sic!) na Neostrade 1MB. W związku z tym mam pytanie: który zestaw z modemem wybrać? Przyznam się bez bicia, że jestem w tym trochę zielony.

Cennik zestawów instalacyjnych:

[a href=http://www.tp.pl/b/binaries/PL/356551/neostrada_tp_cennik_zestawy_instalacyjne_365108955.pdf" target="_blank]http://www.tp.pl/b/binaries/PL/356551/neos...e_365108955.pdf[/a]

Chcę mieć podłączony zarówno komputer jak i konsolę. Ewentualnie laptopa w miarę potrzeb. Czy coś takiego wystarczy: [a href=http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telefon_domowy/telefony_modemy/modems/?_prod=550434" target="_blank]http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telefo...s/?_prod=550434[/a]

Czy ewentualnie nie warto płacić takiej kasy i lepiej dokupić sobie jakieś akcesoria? Chciałbym zapytać także użytkowników Neo, jeśli będą obeznani, o koszta na starcie bo powiem szczerze na stronie TePsy znaleźć konkretne info jest ciężko :/ Kolejne pytanie: czy po zrzuceniu limitu transferu prędkość jakoś drastycznie nie spadła? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę mieć podłączony zarówno komputer jak i konsolę. Ewentualnie laptopa w miarę potrzeb. Czy coś takiego wystarczy: [a href=http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telefon_domowy/telefony_modemy/modems/?_prod=550434" target="_blank]http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telefo...s/?_prod=550434[/a]

Jak na moje chłopskie oko - powyższy powinien w zupełności wystarczyć. 4 gniazdka ETH to 4 urządzenia do podłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pieknie, switcha mam akurat przy tv wiec nie bedzie problemu z podlaczeniem. 23 wypada w piatek wiec dopiero w poniedzialek pomecze mojego admina o ip zewnetrzne dla ps3.

Mysle o dokupieniu karty gigabitowej do kompa (oczywiscie jak juz bedzie iso loader) zeby podlaczyc ps3. Bede udostepnial net na konsole i bede mogl przerzucac obrazy iso gier po gigabicie (np po ftp, tak chyba bedzie najprosciej zwazywzszy na to ze jest linux pod ps3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl
cena :

700,00 PLN z VAT

cena promocyjna :

399,00 PLN z VAT

buhaha ale promocja  na allegro można znaleźć lepsze i tańsze ... ;] wystarczy wpisać w wyszukiwarce ADSL ruter ;]  np [a href=http://allegro.pl/item172159716__neostrada_modem_router_switch_wifi_voip_.html" target="_blank]http://allegro.pl/item172159716__neostrada...wifi_voip_.html[/a]

a tak offtopic jeśli masz możliwość połączenia internetu z Neti to bierz ;] netie , jest tańsza o kilka zł a w skali roku = ... ;)  aha i radze podpisać umowę na 12 mies bo nigdy nic niewiadomo jaka promocja będzie ;) u konkurencji

tylko nie wiem czy to prawda ze konsola sie automatycznie updata robi ...jak jest w necie ... wiec radze nieryzykować ... bo ta dziurę sony szybko załata ;) i przed kazdym połączeniem konsoli odłączyć neta ;] bo w przeciwnym razie będzie po ptakach ... downgrade jeszcze nie jest możliwy ... i niewiadomo czy będzie po doświadczeniach sony z psp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę mieć podłączony zarówno komputer jak i konsolę. Ewentualnie laptopa w miarę potrzeb. Czy coś takiego wystarczy: [a href=http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telefon_domowy/telefony_modemy/modems/?_prod=550434" target="_blank]http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telefo...s/?_prod=550434[/a]

Rowniez popieram wybranie tego zestawu, tak naprawde zabraknie tylko polaczenia bezprzewodowego (pisales o laptopie) ale ja z wlasnego doswiadczenia wiem ze kabel lepszy niz radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl
kabel lepszy niz radio.
  AVE ;]

Jak ja bym mieszkał na jakimś osiedlu/mieście to ja bałbym sie mieć "otwartą" sieć wi-fi  jeśli sie nie znam na jej szyfrowaniu , zabezpieczaniu itp. bo jak będziesz miał na kompie jakiś folder udostępniony(z nieograniczonymi prawami dostępu dla userów) to może sie okazać ze ktoś pokasował tobie dane. albo nawet odwiedził strony xxx na twój koszt albo cokolwiek z danymi prywatnymi jakie masz na kompie.

najlepsze jest zrobienie dobrego szkielet lan i masz 1gb/100mb gdzie chcesz i kiedy chcesz ;] a nie 56kb ? czy tam ile jest teraz mas bo sie nie orientuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko nie wiem czy to prawda ze konsola sie automatycznie updata robi ...jak jest w necie ... wiec radze nieryzykować ... bo ta dziurę sony szybko załata ;) i przed kazdym połączeniem konsoli odłączyć neta ;] bo w przeciwnym razie będzie po ptakach ... downgrade jeszcze nie jest możliwy...

Nie, sama nie robi - zawsze trzeba coś ciapnąć, żeby zrobiła. Wyraźnie to SONY zaznaczało (pewnie przez to, że sam update zajmuje przeważnie >200MB). Oh well, w końcu PS3 to nie PSP i swoje, wszystkie te biblioteki, (które tam chyba łyżką stołową upychali) ważą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damon
a tak offtopic jeśli masz możliwość połączenia internetu z Neti to bierz ;] netie , jest tańsza o kilka zł a w skali roku = ... ;)  aha i radze podpisać umowę na 12 mies bo nigdy nic niewiadomo jaka promocja będzie ;) u konkurencji

tylko nie wiem czy to prawda ze konsola sie automatycznie updata robi ...jak jest w necie ... wiec radze nieryzykować ... bo ta dziurę sony szybko załata ;) i przed kazdym połączeniem konsoli odłączyć neta ;] bo w przeciwnym razie będzie po ptakach ... downgrade jeszcze nie jest możliwy ... i niewiadomo czy będzie po doświadczeniach sony z psp

Problem w tym, że nawet mieszkając w centrum Wrocka, oprócz tego shitu co mam, jedyną alternatywą jest Neostrada - jestem w jakimś martwym internetowym punkcie ;) Umowa tylko na rok - inna opcja nie wchodzi w rachubę :)

Rowniez popieram wybranie tego zestawu
Jak na moje chłopskie oko - powyższy powinien w zupełności wystarczyć. 4 gniazdka ETH to 4 urządzenia do podłączenia.

Dzięki za pomoc. W końcu mi net przyśpieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że sporo osób narzeka na Neostradę.. zgodzę się ze usługa do tanich nie należy, ale sam z niej korzystam (miałem do wyboru siec osiedlową lub neo) i nie mam powodów do narzekania. Nie przerywa mi połączenia (no może 2/3 razy na miesiąc), torrenty śmigają aż miło (zwłaszcza teraz kiedy nie ma ograniczeń), ściągnie z RapidShare to prawdziwa przyjemność. Teraz tylko muszę znaleźć modem z wbudowanym switchem i możliwością automatycznego łączenia się z siecią i moja nowa "czarnulka" stenie sie częścią świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz tylko muszę znaleźć modem z wbudowanym switchem i możliwością automatycznego łączenia się z siecią i moja nowa "czarnulka" stenie sie częścią świata.

Moze zamiast wymieniac modem kup sobie router (np bezprzewodowy), wg mnie wyjdzie ta sama cena a mniej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale może ktoś mi jeszcze raz to wyjaśnić? Jestem zielony w tych sprawach. Mam net przez kablówkę (aster). Modem ma wyjście standardowe sieciowe i usb. W kompie mam kartę sieciową zintegrowaną na płycie. Jedno wejście, do którego właśnie podłączony jest modem. Co mam zrobić żeby podłączyć ps3 do netu? Wyciągam kabel z kompa i wkładam do ps3 i będzie ok? A co zrobić żeby uniknąć żonglowania kabelkami?

I jeszcze być może głupie pytanie - jak podłączyć kompa do ps3? np żeby przerzucać filmy, muzykę, zdjęcia?

Będę wdzięczny za pomoc!

marcinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby uniknąć - kupujesz 2gą kartę sieciową do piecyka i z windy robisz udostępnianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze zamiast wymieniac modem kup sobie router (np bezprzewodowy), wg mnie wyjdzie ta sama cena a mniej zabawy.

Interesująca koncepcja :D... muszę się zastanowić. Ale jeśli chodzi o Wi-fi to natrafiłem na kilku stronach na skargi użytkowników na jego działanie w PS3, na rzekomą małą stabilność sygnału itp. Osobiście podchodzę do tych plotek sceptycznie, zawsze wolę sam sprawdzić :)

Prawdopodobnie kupie router z standardowymi portami + Wi-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Interesująca koncepcja :D... muszę się zastanowić. Ale jeśli chodzi o Wi-fi to natrafiłem na kilku stronach na skargi użytkowników na jego działanie w PS3, na rzekomą małą stabilność sygnału itp. Osobiście podchodzę do tych plotek sceptycznie, zawsze wolę sam sprawdzić :)

Prawdopodobnie kupie router z standardowymi portami + Wi-fi

Narzekają za pewnie osoby które kupiły najtańszy AP na allegro, a później się dziwią, że moc sygnału jest kiepska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam gdzieś na necie AP polecanych do PS3ki..

PS. Pozwolę sobie jeszcze podłączyć komentarz odnoście artykułu który pojawił się w serwisie.

Chodzi o ściąganie w tle. Wg mnie sony słusznie zablokowało możliwość ściągania i grania online jednocześnie. W ten sposób zmniejsza prawdopodobieństwo powstania lagów. Już sobie wyobrażam komentarze ludzi gdyby można było ściągać i grać online jednocześnie. Narzekali by że ściągnie w tle jest zupełnie bezużyteczne i powoduje lagi zbytnio obciążając łącze..

A co wy sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

hmm zależy od

a - operatora

b - szybkością łącza

c - obciążenia łącza ;]

to są moje punkty  jak ktos ma neta osiedlowego (moja dziewczyna ) to niekiedy jej sie strony nie chca otworzyć  i ogólnie ślimaczy

jak ktoś ma 512  to = 60 kb/sDL i chyba 8UL  wiosek  jak zacznie ściągać 30 kb to zacznie mu lagowac :P

jak ktoś ma 1 mb to = 120 kb/s DL i  chyba 16 UL wniosek jak zacznie ściągać 30 to nie bedzie to odczuwalne :] moze niekiedy skoczy :]

a jak ktoś ma 1 mb i ma 8 kompów w sieci to i tak zacznie lagowac bo paczki sa wysyłane po kompach kolejkowa ;] (jakaś tysięczna sekundy to trwa) ;]

oczywiście  z tym ostatnim przesadziłem . ale im więcej komputerow jest w  necie tym wierszy jest ping ;]    bo jeden komp wysyła/przyjmuje paczki a drugi jest na postoju  i to trwa ułamki sekundy ;]

ale jak ktos ma neo albo cos w tym stylu ze niedzieli sie niebedzie mial z pingiem problemu ;] oczywiscie neo z dobra szybkoscia ;[] taka teoria ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×