Skocz do zawartości
patyk

Samodzielna Naprawa Ylod

Rekomendowane odpowiedzi

Okres gwarancji zależy od tego czy są montowane nowe części np. nowe procesory - każdy nowy element ma 12mc gwarancji więc i ja taką daję ma całość usługi.

Przyjętym standardem okresu gwarancji na usługi dla Polski są 3 miesiące, dla Austrii, Niemiec i UK 6 miesięcy - standard wykonania jest ten sam - tylko przepisy tzw. minimalne są dla danego regionu inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiał ktoś Ylod'a w serwisie Tomland we Wrocławiu ? Wiem , że to jest temat o samodzielnej naprawie , ale chyba innego o Ylod'dzie nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem ale troszkę w dziwny sposób bo musiałem włożyć kabel od zasilania gdy trzymam przycisk od wysuwania płyt. Wam też po tym przedmuchiwaniu nie świeci się dioda i trzeba jeszcze raz wyciągnąć i włożyć kabel od zasilania ?

Edytowane przez KupSePS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę się zabrać za naprawę YLOD tylko mam problem z opalarka(jest pożyczona), firma MetalWorks 1600/2000W . Niestety nie jest cyfrowa tak jak na filmiku tylko ma pokrętło i nie wiem jaką ma temperaturę maksymalną, znajomy też nie. Problem jest w tym że nie wiem jak ją ustawić żeby uzyskać 350 stopni C. Z góry dziękuje za pomoc :unsure:

Edytowane przez hiszpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę się zabrać za naprawę YLOD tylko mam problem z opalarka(jest pożyczona), firma MetalWorks 1600/2000W . Niestety nie jest cyfrowa tak jak na filmiku tylko ma pokrętło i nie wiem jaką ma temperaturę maksymalną, znajomy też nie. Problem jest w tym że nie wiem jak ją ustawić żeby uzyskać 350 stopni C. Z góry dziękuje za pomoc :unsure:

to już musisz robić na wyczucie..... ja też nie miąłem wyświetlacza z temeraturą. dałem opalarka na 2 stopień parcy ( w 3 stopniowej skali) i z ok 4-5 cm podgrzewałem..;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już musisz robić na wyczucie..... ja też nie miąłem wyświetlacza z temeraturą. dałem opalarka na 2 stopień parcy ( w 3 stopniowej skali) i z ok 4-5 cm podgrzewałem..;]

Okej już próbowałem jeden raz ale nic to nie dało wiec teraz spróbuje jeszcze raz z większą temperaturą. Może się tak zdarzyć że po prostu nie da rady tego naprawić właśnie tym sposobem? A może działa w 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej już próbowałem jeden raz ale nic to nie dało wiec teraz spróbuje jeszcze raz z większą temperaturą. Może się tak zdarzyć że po prostu nie da rady tego naprawić właśnie tym sposobem? A może działa w 100% :)

no jak juz ci luty 'wyschły' to może być ciężko;] ale możesz tez tak jak mi sie udało grac na konsoli jeszcze kilka dobrych miesięcy... wszystko zależy od tego w jakiej formie są luty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie załapałem ylod na mojej konsoli. No cóż kupiona w dniu premiery więc w końcu musiało to nastąpić :unsure:. Nie opłaca mi się naprawiać więc kupuję nową. Tylko mam taki problem, że te żółte światełko zapaliło mi się jak grałem w nowego MK. Wie ktoś jak wyciągnąć płytę bez rozwalania ani rozkręcania?? :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie załapałem ylod na mojej konsoli. No cóż kupiona w dniu premiery więc w końcu musiało to nastąpić :unsure:. Nie opłaca mi się naprawiać więc kupuję nową. Tylko mam taki problem, że te żółte światełko zapaliło mi się jak grałem w nowego MK. Wie ktoś jak wyciągnąć płytę bez rozwalania ani rozkręcania?? :sweat:

nie da się musisz rozebrać albo postaw na opalarce i dojedź do końca konsole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blesik - zanim zrobisz coś szalonego to ja odkupię od ciebie tą 60-tke a płytę wyjmę gratis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis wedlug waszych polecen sam naprawilem yloda wszystko jest ok ale mam jeden problem nie czyta mi pada nie moge nim wlanczyc ps3 jak pada podepne kablem usb to wszystko dziala prawdopodobnie wifi rowniez nie dziala czy jest mozliwosc ze przy skladaniu czego nie podpiolem albo cos spalilem przy opalaniu czarnulki ? czekam na odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zapomniałeś podpiąć jednego kabelka, który był właśnie odpowiedzialny za Bluetooth i WiFi..

Anyway, ja naprawiłem swoją wg poradnika i działa! (ale została mi jedna śrubka tongue.gif)

Wielkie dzięki patyk wink.gif

Leci plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie załapałem ylod na mojej konsoli. No cóż kupiona w dniu premiery więc w końcu musiało to nastąpić :unsure:. Nie opłaca mi się naprawiać więc kupuję nową. Tylko mam taki problem, że te żółte światełko zapaliło mi się jak grałem w nowego MK. Wie ktoś jak wyciągnąć płytę bez rozwalania ani rozkręcania?? :sweat:

Próbuj naciskać >> , moja się za którymś razem włączyła i oddała płytę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja 60-tka padla i niestety bez rozlozenia sie nie obeszlo.dodam ze mam ja 4 lata wiec troche przeszla.probowalem uzyc suszarki do wlosow by troche ja rozgrzac i za 1 razem nie pomoglo ale po rozlozeniu wyczyszczeniu i ponownym nagrzaniu zadzialala co pomoglo mi uruchomic konsole i odzyskac plyte.z tej calej radosci po 5 godzinach gry znow smutek -konsola padla.sprobuje jeszcze raz to samo ale moze dluzej podgrzewac.:wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie załapałem ylod na mojej konsoli. No cóż kupiona w dniu premiery więc w końcu musiało to nastąpić :unsure:. Nie opłaca mi się naprawiać więc kupuję nową. Tylko mam taki problem, że te żółte światełko zapaliło mi się jak grałem w nowego MK. Wie ktoś jak wyciągnąć płytę bez rozwalania ani rozkręcania?? :sweat:

Da sie (choc podobno nie w 100% przypadkow) u mnie tez wczoraj padla konsola i tez z MK w srodku ;)Wylaczasz konsole wylacznikem z tylu. Przytrzymaj przycisk do wyciagania plyty i wlacz wylacznik z tylu. Przytrzymaj przycisk do wyciagania plyty przez chwile i tutaj niby plyta sama powinna wyjsc po pewnym czasie u mnie tak nie bylo. Jak wentylator dzialal na maksa puscilem przycisk wyciagania plyty i nacisnalem go jeszcze raz.. plyta wyszla :)Moja konsola to FAT 80 na FAT60 nie dziala (bo to jest tryb FAN TESTU)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę! Myślałem, że naprawa coś da, ale sześćdziesiątka padła po 10 dniach od daty naprawy. -.- niestety, czeka mnie zakup nowej konsolki sad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolka naprawiona , powiedzcie mi czy zakup czegoś takiego ma sens i cokolwiek pomaga , tudzież chroni przed powtórką z rozrywki ? Jeżeli tak , to jaki jest najlepszy , taki zakładany z tyłu , przodu czy góry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radelpachla - a nie lepiej ją naprawić zamiast "próbować zepsuć"? Modele 60GB to bardzo cenne sztuki, zawsze możesz ją sprzedać - nawet w takim stanie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że cenne, ale co masz na myśli naprawić a nie próbować zepsuć? Sam próbowałem naprawić, ale na serwis nie opłaca mi się oddawać.. tak więc uzbieram na nową konsolę i najprawdopodobniej sprzedam 60-tkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , po Ylodzie mam problem z padami , nie chcą się sparować , a jak się uda to tylko na kablu i na chwilę . A dwa razem to już chyba w ogóle nie ma szans . Co jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radekpachla - Koszt naprawy około 300zł, koszt nowej konsoli 1000zł - gdzie sens, gdzie logika? :)

Lukasz - a wpięłeś dobrze taśmy od płytki z nadajnikiem BT?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat trochę nam się plącze z właściwym dotyczącym napraw i awarii. Dlatego zapraszam z problemami technicznym TUTAJ, a ten temat zamkniemy.

Jak ktoś chce się bawić w wygrzewanie samemu procków, to ma piękny Tutorial w pierwszym poście.

A jak ktoś jednak szuka profesjonalnej pomocy a nie amatorskiej papraniny niech spojrzy post nad moim i zgłosi się do użytkownika Serwis Konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×