Skocz do zawartości
patyk

Samodzielna Naprawa Ylod

Rekomendowane odpowiedzi

ta biala konsola wyglada jak zaplesniala :] praca w serwisie ma swoje uroki, mozna uswiadczyc takie anomalia przyrodnicze:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.czy komuś po reballingu konsola chodziła dłużej niż pół roku zastanawiam się czy oddać ją do naprawy

jest to konsola 60 giga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
praca w serwisie ma swoje uroki, mozna uswiadczyc takie anomalia przyrodnicze:]

kiedys mialem na stole starego kasprzaka, przyniesiony przez starsza kobiete. stal u niej w kuchni. jak go otworzylem, po stole rozbieglo mi sie kilka rodzin karaluchow. nic przyjemniego hehehehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż problem z lutami to wina przepisów obowiązujących w EU i od kilku lat producenci sprzętu nie mogą stosować do lutowania cyny z ołowiem (jedynie bezołowiowa) co totalnie skraca żywotność wszelkich układów elektronicznych, cyna bezołowiowa jest twardsza niż z domieszką ołowiu co przy zmianie temp. w jakich pracuje dany układ powoduje mikropęknięcia do tego dochodzą inne reakcje cyny, utlenianie itp. w efekcie dane pęknięcia się powiększają co doprowadza do braku przewodzenia danego spojenia i mamy to co mamy. Lekarstwem na to jest tak jak już wcześniej koledzy wspominali ( na odpowiednich stacjach roboczych ) przylutowanie od nowa danych scalaków z zastosowaniem odp. cyny, lutowanie precyzyjne za pomocą stacji która pozwala na pozycjonowanie układu a takowa kosztuje majątek, oczywiście są osoby co próbują pozycjonować scalaki śrubokrętem ale :) ale to nie jest serwis tylko łud szczęścia. Sposób nagrzewania płyt jest tu bardzo istotny, temp. itp. w warunkach domowych nie wykonywalne już nie raz widziałem jak fachowcy np. lutownicą hotair zdmuchują układy lub po podniesieniu płyty część układów zostaje na biurku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest możliwe przylutowanie takiego układu z domieszką ołowiu czy jakiś serwis robi coś takiego

bo nie wiem czy sprzedać konsole 60 giga i kupić slima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana rodzaju połączenia z bezołowiowego na ołowiowe w ps3 nie jest wskazana - przetestowane już podczas pierwszych prób z reballingiem na tych konsolach - w x360 robi się to obowiązkowo a w ps3, jak ktoś ma mikroskop i sobie oglądnie kulki z ołowiem po reballingu w ps3 to zrozumie o co biega ;).

Po co wymieniać na ołowiowe jak na bezołowiowych konsola wytrzyma minimum tyle samo co do tej pory?

a czy jest możliwe przylutowanie takiego układu z domieszką ołowiu czy jakiś serwis robi coś takiego

bo nie wiem czy sprzedać konsole 60 giga i kupić slima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps3 servis czy wy wymieniacie te połączenia na nowe chodzi o te kulki bo w waszym opisie na allegro nic nie piszecie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana rodzaju połączenia z bezołowiowego na ołowiowe w ps3 nie jest wskazana

Dlaczego? I dlaczego "jest wskazana" w przypadku x-boxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

Jestem, jak widać po ilości postów nowym użytkownikiem, jednak nie wiem co mam robić, a mianowicie:

Posiadam konsole Playstation 3 wersje 60Gb, którą kupiłem w czerwcu 2009r (nową). więc mam ją troszkę ponad pół roku, niestety konsola jakieś dwa tygodnie temu dostała Ylod . Odesłałem ją oczywiście na gwarancję do serwisu, jednak tam po kilku dniach usłyszałem, że konsola nie zostanie naprawiona w ramach gwarancji, gdyż jest naruszona plomba gwarancyjna, i że koszty naprawy muszę pokryć sam (ok 160euro). Oczywiście czuję się jak murzyn wyru..any w dupkę delikatnie mówiąc, gdyż nie wiem kto jest winny, czy sklep, który mi sprzedał taką konsolkę (naruszona plomba) czy serwis, który nie chce ponieść kosztów naprawy.

W każdym razie dziwi mnie fakt, że konsola chodziła raptem pół roku, mało tego była używana raczej sporadycznie, podłączona do amplitunera i tv plazmowego... Jedyne co pozostało mi to dochodzenie tego u rzecznika praw konsumenta, tylko z kolei to może potrwać dobre dwa miesiące)nie warte czekania i naprawiania za naście złoty).

I tak naprawdę jestem teraz w kropce, gdyż sam już nie wiem co robić.

Tak czytając ten temat, oczywiście nie chcę robić rzeźby i raczej wygrzewanie płyty kompletnie nie wchodzi w grę, chciałbym chyba naprawić to sposobem reballing'u. I tu pytanie, czy jest ktoś kto zajmuje się problemem fachowo, tzn wykonuje coś takiego, no i czy daje na swoją usługę gwarancję. Jeśli jest ktoś taki, to prosiłbym o podanie ceny za ową usługę i czasu w jakim zostanie ona wykonana, oraz kontakt (telefon,firma,spotkanie itd...).

I pytanie czy taki reballing rozwiązuje problem, czy raczej on wróci, jeśli tak to jak szybko.

Mało tego w konsoli znajduje się gra, której w żaden sposób nie można wyjąć :( ( GT5 Prolog)

Jestem trochę załamany i zrozpaczony, wydałem nie małe pieniądze na tą wersje konsoli, mało tego raczej długo jej nie używam, jest użytkowana raczej wzorowo- żadnego kurzu, kożuchu na niej czy schowanej gdzieś w półkę no i ta gwarancja, o kant tyłka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj tu masz ps3 servis który jest na forum mają maszynę do takich rzeczy koszt to około 300 zł

zobacz sobie serwis konsol na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj tu masz ps3 servis który jest na forum mają maszynę do takich rzeczy koszt to około 300 zł

zobacz sobie serwis konsol na allegro

serwis konsol na allegro to wielka ściema. Spytałem chyba 3 użytkowników na allegro, na czym polega naprawa PS3 przez nich wykonywana: pierwszy przyznał się do wygrzewania (299zł), drugi UWAGA nie wiedział za bardzo o co mi chodzi... 3 natomiast powiedział, że robią pełny reballing, ale chyba ciężko udowodnić, że reballing był albo go nie było. Na allegro jest oferta jakiegoś serwisu, który robi pełny reballing za 300zł i mogą zrobić nawet zdjęcie mikroskopowe procesora, więc chyba są wiarygodni i nie wiem, czy to przypadkiem nie ten serwis konsol tu z forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie o nim pisałem wydaje mi się że znają się na rzeczy tym bardziej że pisałem z jednym który naprawiał u nich konsole konsola chodzi już około 4 miesięcy i jest zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis konsol na allegro to wielka ściema. Spytałem chyba 3 użytkowników na allegro, na czym polega naprawa PS3 przez nich wykonywana: pierwszy przyznał się do wygrzewania (299zł), drugi UWAGA nie wiedział za bardzo o co mi chodzi... 3 natomiast powiedział, że robią pełny reballing, ale chyba ciężko udowodnić, że reballing był albo go nie było. Na allegro jest oferta jakiegoś serwisu, który robi pełny reballing za 300zł i mogą zrobić nawet zdjęcie mikroskopowe procesora, więc chyba są wiarygodni i nie wiem, czy to przypadkiem nie ten serwis konsol tu z forum :D

tak, to ten serwis konsol, już dzwoniłem i rozmawiałem, bardzo rzetelnie przedstawiono mi ofertę i faktycznie wykonywany jest pełny reballing, co do zdjęcia nie wiem, jednak wspomiano mi coś o mikroskopie, jest również otrzymywana gwarancja na usługę. Chyba będę korzystał z ich usług, ale to okaże się w najbliższych dniach (jak wyjaśni się sprawa z serwisem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lostDesper - nawiązując do słów z ostatniej linijki Twojego posta - tak, na forum jest TEN serwis - konto simon11 (na Allegro już od 2001 roku) i oferta serwisu to moja aukcja i na niej mam zaprezentowane czego używam - NIE LUBIĘ tylko reklamy na forach społecznościowych bo tutaj chcę pomagać a nie zarabiać (choć miło, jak przez przypadek okazuje się, że zadowolony klient okazuje się znanym kolegą z forum i mogłem pomóc swoim 15to letnim doświadczeniem).

Z kolegą od problematycznej konsoli odbyłem już mam nadzieję pokrzepiającą dla niego rozmowę, dałem parę rad i oby się wszystko udało.

Z rozmowy wyszła jedna ważna uwaga, o której wspominał na forum jeden z kolegów - przed wysyłką konsoli do serwisu na naprawę gwarancyjną ZAWSZE róbcie zdjęcie plomby gwarancyjnej aby nie było niedomówień, że w domu była cała a serwis twierdzi że naruszona (najlepiej w tle z aktualną gazetą, kurde jak na filmach kryminalnych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lostDesper - nawiązując do słów z ostatniej linijki Twojego posta - tak, na forum jest TEN serwis - konto simon11 (na Allegro już od 2001 roku) i oferta serwisu to moja aukcja i na niej mam zaprezentowane czego używam - NIE LUBIĘ tylko reklamy na forach społecznościowych bo tutaj chcę pomagać a nie zarabiać (choć miło, jak przez przypadek okazuje się, że zadowolony klient okazuje się znanym kolegą z forum i mogłem pomóc swoim 15to letnim doświadczeniem).

Z kolegą od problematycznej konsoli odbyłem już mam nadzieję pokrzepiającą dla niego rozmowę, dałem parę rad i oby się wszystko udało.

Z rozmowy wyszła jedna ważna uwaga, o której wspominał na forum jeden z kolegów - przed wysyłką konsoli do serwisu na naprawę gwarancyjną ZAWSZE róbcie zdjęcie plomby gwarancyjnej aby nie było niedomówień, że w domu była cała a serwis twierdzi że naruszona (najlepiej w tle z aktualną gazetą, kurde jak na filmach kryminalnych)

Nie chodziło mi o reklamę :) bardziej o przestrzeganie przed pseudoserwisantami. Powiedzmy, że ktoś jak ja, jest studentem. Na konsolę pracowałem spory okres czasu na weekendach, pada mi konsola bo wyskoczył YLOD i teraz wchodzę sobie na allegro i widzę serwis tej usterki (koszt średnio jakieś 300zł). Przypomnę, że jestem studentem i 300zł uskubać pracując weekendami jedynie po 4-5h (ciężkie studia to i uczyć też się muszę) i tak jest dosyć ciężko. Jeśli te pieniądze miałbym przeznaczyć na serwis PS3 i ktoś wygrzałby mi konsolę (ja bym nie poznał czy wygrzana czy po reballingu) i padła by mi po 3tygodniach to by mnie kur..... wzięła. Mój post miał na celu ostrzeżenie właśnie przed jakimiś pseudoserwisami czy samozwańczymi serwisantami a nie reklama Twojego serwisu, z drugiej strony skoro ktoś jest dobry to warto go polecić właśnie po to, by jakaś osoba z YLOD nie oddała swojej czarnuli jakiemuś serwisantowi, który wygrzeje albo i nawet zepsuje konsolkę, tylko komuś kto ma o tym pojęcie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za czujność kolegom z forum - pewien "ktoś" wkleił bez mojej zgody (znaczy się ukradł) zdjęcia zamieszczone dla was na forum i wkleił na swojej aukcji dotyczącej naprawy YLOD - numer 898374111, numer 900154203, może będziecie mieli jeszcze okazję zobaczyć to nierozsądne zachowanie o ile allegro nie zareaguje zamknięciem aukcji

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek - a ile ty masz lat, że gramatycznie pisać nie potrafisz? Szacunku trochę dla czytających forum :biggrin:

Tak, kulki trzeba wymienić i to wszystkie - jednej się nie da :tongue:

Znalazłem bardzo fajne zdjęcie zerwanego połączenia kulki z procesorem na forum elektrody jakie ma miejsce podczas YLOD - może teraz będzie dla was jaśniej co się tam psuje

19_1257593752.jpg

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za błąd mam jeszcze jedno pytanie na czym polega u was usługa ps3 spa i czy wymiana pasty termoprzewodzącej pomoże uchronić się przed ylod,czy warto trzymać ps3 60 giga po naprawie yloda

przepraszam że tak marudze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za błąd mam jeszcze jedno pytanie na czym polega u was usługa ps3 spa i czy wymiana pasty termoprzewodzącej pomoże uchronić się przed ylod,czy warto trzymać ps3 60 giga po naprawie yloda

przepraszam że tak marudze

Prosiłbym o takie pytania tylko na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik dobry, naprawiałem swoją 60'tkę i śmigała elegancko, za co bardzo dziękuję, ale 2 tygodnie pochodziła i patrze - znowu YLOD. Myślę sobie "czy to jakiś żart?" Co najgorsze, "zjadło" mi Tekkena 6 (grałem wtedy w niego i konsola się wyłączyła). Chcę ją ponownie naprawić, potem sprzedać, ale nie wiem czy da radę naprawić jeszcze (chodzi o ponowne roztopienie cyny; opalałem tak jak patyk - na 375stopni bo była opcja 375 albo 500). Jednak chcę spróbować, ale chciałem się zapytać jeszcze co do pasty - jakie parametry powinna mieć, aby najlepiej spełniała zadanie i ile jej powinno być (waga). Poprzednio kupiłem Thermal Grease-Srebro 1,5ml (dokładniej - http://www.bro.net.pl/Obrazki/8DA5F482-4C1F-4A74-925E-DC6A426C0EA1.JPEG )

Jeśli jednak nie da się naprawić, to czy mogę jakoś samodzielnie wyciągnąć tą płytkę ze stacji dysków? "Iście" do kolegi i u niego podmienienie lasera po czym wyciągnięcie płyty nie wchodzi w gre, bo nikt nie ma PS3. Może da rade do PC podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też dziś padła moja czarnulka 3lata i 2 miesiace sie dioda zapaliła :( też bede robił sam wedle instrukcji. Zakupiłem paste

http://www.allegro.pl/item893424223_arctic_silver_5_najlepsza_pasta_termoprzewodzaca.html

Po napraiwe niestety też czarnulke wole sprzedać bo duzo opini ze to tylko przedłóżenie jej zycia na niedłógi czas ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się YLOD naprawi a nie "popróbuje" naprawiać domowymi metodami to nie trzeba sprzedawać konsoli - po prawdziwej naprawie powinna działać co najmniej tyle samo co do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×