Skocz do zawartości
augustyniak

Amplituner I Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

@Mikizuk01

Rozumiem, że jesteś zdecydowany na tego ampa i masz ograniczony budżet, niestety, ale tak jak kolega wyżej napisał, połączenie go z tymi głośnikami mija się z celem niestety...jeśli chcesz uzyskać sensowny efekt zainwestuj w kolumny z prawdziwego zdarzenia. Czasami lepiej wstrzymać się jakiś czas z zakupem, dozbierać na coś lepszego i być zadowolonym z efektu, prawda jest taka, że te głośniki zagrają tak samo jeśli podłączysz je bezpośrednio do TV lub PS3, amp w żaden sposób nie uatrakcyjni ich brzmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany kilka postów wcześniej przez Jarasa : Onkyo TX-SR608 to mój faworyt w tej cenie i sam planuje go nabyć. Do tego chce wrzucić głosniki Jamo S 606 HCS5. Ktoś miał jakieś doświadczenie jak by się to sprawowało. Jaras napisz jak Tobie przypasował ten ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam co prawda TX-SR 508, ale różnice między tymi ampami są minimalne, zestaw sprawuje się świetnie :) zarówno podczas grania jak i oglądania BD, jedynie co bym zmienił w swoim zestawie to sub, ten, który jest zalecany (Jamo sub 200) czasami "ginie" przy tych przodach, na upartego przy odpowiedniej kalibracji można by się obejść bez suba, Kolumny dzięki bocznym głośnikom basowym potrafią wypuścić naprawdę piękne, niskie, filmowe basy ;) jednym słowem polecam, pamiętaj tylko, aby po podłączeniu wszystkiego odpalić kalibracje Audyssey - naprawdę efekt potrafi zadziwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii upewnienia. Bo mam trochę tych urządzeń => wszystko podłączam HDMI od urządzenia do ampli i od ampli jeden HDMI idzie do TV - zgadza się? Nie trzeba żadnych optyków,chinchy itp? Mam w sumie x360, ps3, dekoder, hdplayer ... Co do JAMO to na początku kupie 5.0, później ew. dokupie ten sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mikizuk01

Rozumiem, że jesteś zdecydowany na tego ampa i masz ograniczony budżet, niestety, ale tak jak kolega wyżej napisał, połączenie go z tymi głośnikami mija się z celem niestety...jeśli chcesz uzyskać sensowny efekt zainwestuj w kolumny z prawdziwego zdarzenia. Czasami lepiej wstrzymać się jakiś czas z zakupem, dozbierać na coś lepszego i być zadowolonym z efektu, prawda jest taka, że te głośniki zagrają tak samo jeśli podłączysz je bezpośrednio do TV lub PS3, amp w żaden sposób nie uatrakcyjni ich brzmienia...

dzięki wielkie za odpowiedź! Już tak długo się nad tym zastanawiam, że chyba już czas się poświęcić i przesiąść:)

W takim razie proszę o wskazanie co czyni głośniki 5.1 godne do podłączenia do ps3ki. Zaznaczam, że chodzi o granie (i często dłuższe) a nie informowanie sąsiadów jaki mam sprzęt, więc raczej nie jestem wymagający.

Więc co: dwudrożność? moc maksymalna? Nie chciałbym wydać więcej niż 400-500 złoty na głośniki.

Będę bardzo wdzięczny za porady - chcę się wyrobić przed jesiennym wysypem hitów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii upewnienia. Bo mam trochę tych urządzeń => wszystko podłączam HDMI od urządzenia do ampli i od ampli jeden HDMI idzie do TV - zgadza się? Nie trzeba żadnych optyków,chinchy itp? Mam w sumie x360, ps3, dekoder, hdplayer ... Co do JAMO to na początku kupie 5.0, później ew. dokupie ten sub.

Dokładnie tak jak napisałeś, wszystko po HDMI do ampa, a później jednym do TV :)

dzięki wielkie za odpowiedź! Już tak długo się nad tym zastanawiam, że chyba już czas się poświęcić i przesiąść:)

W takim razie proszę o wskazanie co czyni głośniki 5.1 godne do podłączenia do ps3ki. Zaznaczam, że chodzi o granie (i często dłuższe) a nie informowanie sąsiadów jaki mam sprzęt, więc raczej nie jestem wymagający.

Więc co: dwudrożność? moc maksymalna? Nie chciałbym wydać więcej niż 400-500 złoty na głośniki.

Będę bardzo wdzięczny za porady - chcę się wyrobić przed jesiennym wysypem hitów:D

Szczerze mówiąc za taką kasę dobrych kolumn nie kupisz, ale mam dla Ciebie inne rozwiązanie, jeśli zależy Ci tylko na graniu to lepiej zrezygnuj z zakupu zestawu amplituner + byle jakie kolumny i rozważ zakup np. Logitech Z-5500 - graja naprawdę przyzwoicie, jeśli nie jesteś mega wymagający to na pewno będziesz zadowolony z efektu.

Głośniki te można kupić praktycznie w każdym sklepie ze sprzętem, więc zawsze możesz się udać do któregoś z nich i poprosić o odsłuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc za taką kasę dobrych kolumn nie kupisz, ale mam dla Ciebie inne rozwiązanie, jeśli zależy Ci tylko na graniu to lepiej zrezygnuj z zakupu zestawu amplituner + byle jakie kolumny i rozważ zakup np. Logitech Z-5500 - graja naprawdę przyzwoicie, jeśli nie jesteś mega wymagający to na pewno będziesz zadowolony z efektu.

Głośniki te można kupić praktycznie w każdym sklepie ze sprzętem, więc zawsze możesz się udać do któregoś z nich i poprosić o odsłuch.

no dobrze, ale z mojej ograniczonej wiedzy wynika, że by się cieszyć dźwiękiem przestrzennym korzystając ps3, to nie wystaczą głośniki komputerowe bez aplitunera (wyposarzonego w procesor odpowiadający za dźwięk, który konsola nie posiada). Tak więc jak te głośniki sobie z tym radzą? Sądziłem, że są ok jak się podłączy do kompa i karty graficznej odpowiedniej. OK widzę, że umożliwiają: THX, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, DTS i DTS 96/24... ale czy również podpięte pod optyczny do konsoli? Wydawało mi się że właśnie ampli jest tu brakującym ogniwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze inaczej: Do tego amplitunera dokup na razie 2 głośniki podłogowe (np. jamo, quadral). Za jakiś czas dokupisz pozostałe głośniki i będziesz się cieszyć dźwiękiem 5.1. Będzie to rozwiązanie bardziej przyszłościowe. Sam posiadałem Logitech z-2300 i dźwięk jest słaby IMO.

Ja mam ampa sony str-dg820 + głośniki quadral quintas 500 i powiem, że nawet gry w stereo brzmią świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, ale z mojej ograniczonej wiedzy wynika, że by się cieszyć dźwiękiem przestrzennym korzystając ps3, to nie wystaczą głośniki komputerowe bez aplitunera ...

Logitech Z-5500 wystarczą :yes: Mają gniazdo optical-in i dekodery niezbędne do cieszenia się dźwiękiem 5,1 z Ps3 :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, ale z mojej ograniczonej wiedzy wynika, że by się cieszyć dźwiękiem przestrzennym korzystając ps3, to nie wystaczą głośniki komputerowe bez aplitunera (wyposarzonego w procesor odpowiadający za dźwięk, który konsola nie posiada). Tak więc jak te głośniki sobie z tym radzą? Sądziłem, że są ok jak się podłączy do kompa i karty graficznej odpowiedniej. OK widzę, że umożliwiają: THX, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, DTS i DTS 96/24... ale czy również podpięte pod optyczny do konsoli? Wydawało mi się że właśnie ampli jest tu brakującym ogniwem.

PS3 posiada wszelkie konieczne dekodery dźwięku 5.1 a nawet 7.1, amplituner nie jest konieczny, przykładowy zestaw 5.1, który Ci podałem w zupełności wystarczy.

Amplituner + kolumny + sub i okablowanie do tego to minimum 2500 - 3500 PLN jeśli chcesz być zadowolony z efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Lamkers oczywiście dobrze prawi :thumbsup: jednak ja radze kupić amplituner + głośniki (najpierw dwa, później centralny i tylne, później suba). Dopiero wtedy będziesz 100% zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy jest sens się pakować w 7.1 czy 5.1 w zupełności wystarczy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o granie to nie ma, przynajmniej nigdy nie spotkałem się jeszcze z grą na PS3 czy X360 nagraną w 7.1

No i druga sprawa - musiałbyś dołożyć trochę głośników do tych, które chcesz kupić, aby to 7.1 uzyskać ;)

speakerplacement-7-1.gif

Reasumując - 5.1 w zupełności wystarczy ;)

Edytowane przez Lamkers
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mikizuk01

Z tego co zrozumiałem chcesz mieć dźwięk 5.1 z Ps3 Sprawa jest prosta. Jeżeli nie zależy ci na jakości muzyki i nie przeszkadza to że tylko jedno urządzenie można podpiąć na raz to najlepszym wyjściem jest Logitech Z-5500.

Jeżeli chcesz podpiąć kilka urządzeń które wykorzystają dzwięk przestrzenny albo chcesz posłuchać głośno muzyki to pozostaje amplituner. Ja za swój (Pioneer VSX-420) dałem 750zł. To był najtańszy jaki znalazłem.

Nie chciałbym wydać więcej niż 400-500 złoty na głośniki.

czterysta złotych to przesada. można znaleźć fajne satelity Yamachy za 220 zł. Tylko że potrzeba 4 takie sztuki tongue.gif i jeden central+subwoofer. A na dodatek jeżeli lubisz głośno posłuchać muzyki to wypadałoby kupić 2 podłogowe głośniki, a takie (dobre) kosztują od 800zł/szt. w zwyż

Edytowane przez J.Galt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem chcesz mieć dźwięk 5.1 z Ps3 Sprawa jest prosta. Jeżeli nie zależy ci na jakości muzyki i nie przeszkadza to że tylko jedno urządzenie można podpiąć na raz to najlepszym wyjściem jest Logitech Z-5500.

Podepnę się do dyskusji. Czy to znaczy, ze nie potrzebuję niczego więcej prócz tego zestawu Ligitecha, aby cieszyć się dźwiekiem 5.1? Żadnych specjalnych kabli, amplitunerów itp.? Przez jakie wejście to podłączam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel optycznie sie przyda :thumbsup:, podlaczysz go przez wejscie optyczne :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kablem optycznym, ten zestaw to taki wypasiony zestaw głośników komputerowych ;) Z tą różnicą że posiada swój własny mini-amplituner z dekoderami dźwięku itp ... wiele o nim znajdziesz na naszym forum i nie tylko. Podobno dobrze i czysto gra i do tego ma mocny subwoofer, bazuje jednak wyłącznie na opiniach innych ponieważ sam z niego nigdy nie korzystałem ...

EDIT: Ekhmm Kakaroto ... fast bastard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;]. A czy istnieją jakieś tańsze odpowiedniki tego cuda? Nie mówię, że jakość musi być taka sama, ale mimo wszystko kwota 1300 zł wydaje się i tak w miarę duża (przynajmniej dla mojego portfela).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO PILNE ! Proszę o pomoc: Otóz posiadam amplituner sony str-dh510, odtwarzacz blu-ray sony bdp-s480, telewizor sony kdl-46hx720 oraz ps3. Teraz taka ironia bo wszystko sony... Podłączone wszystko mam wg instrukcji czyli: ps3/BD w ampa, a z ampa do tv. Kable HDMI najwyższej jakości 3d pozłacane itd. Gdy odpalam film na blu-ray to DTS się nie pali tylko DD. Film na 100% dobrze włączony bo w oryginalnej werski DTS Angielska. Inne filmy zresztą też nie działają w DTS. Konsola ps3 to samo - dźwięk puszczam kablem optycznym czy hdmi to w battlefield3 i mirrors edge (gry mają DTS) jest dolby digital i nie da się DTS odpalić. Jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy to dodanie na linii amp - BD kabla coaxial. Wtedy powinno działać co nie ? Ale nie mam pomysłu co w ps3... Oczywiście w ampie przestawiłem na wejście dźwięku na optyczne przy korzystaniu z konsoli ale to dalej nic nie zmienia, jest dolby digital, głośniki z tyłu grają dobrze, jak się obracam w bf3 to słychać raz tu raz tu ale to DTS nie jest... Co zrobić jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi przychodzi to głowy to tam w menu ustawień audio jak dasz na optyka to są opcje to "optaszkowania" może tam nie zaznaczyłeś dts. Sam mam str-dh500 i działa aż miło

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odhaczone jest. Kurcze, chłopie spadłeś mi z nieba ! :D Wal na GG 11149206, zrobisz dobry uczynek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś to szybciutko pytam. Masz tak samo jak ja połączone ps3, ampa i tv ? W sensie ps3: hdmi do ampa. Ps3: optyk do ampa. Amp hdmi do tv. Podłączyłeś ps3 pod wejście w ampie "BD" ? Jeśli tak to w opcjach audio ampa przestawione masz że w BD wejście dźwięku jest "SAT OPT" ?

Edytowane przez ozon.sas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×