Skocz do zawartości
augustyniak

Amplituner I Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam głośniki Logitech X-540 (5.1) podłączone do TV (Bravia KDL-26V4500) jackiem. W konsoli dźwięk po wyborze Automatic ustawia się tylko na pozycjach Linear PCM 2 Ch. 44.1 kHZ i 48 kHz. To głośniki 5.1, więc nie powinny przypadkiem być też ustawione na np. DTS 5.1 Ch. albo Dolby digital 5.1 Ch.? Jakby co, są one podłączone bezpośrednio, bez amplitunera itp., ale dźwięk z nich jest rozdzielany także (przez przejściówkę 1 na 2) na kompa. Może to przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, że jack daje dźwięk dwukanałowy co najwyżej - żeby był 5.1 to muszą być podłączone głośniki do pleja przez kabel optyczny - tego wejścia zapewne twoje głośniki nie posiadają lub kabel hdmi (do amplituner, amp rozdziela na głośniki a obraz puszcza do tv), na dodatek muszą być w głośnikach dekodery, z logitechów mają je chyba tylko Z-5400 i Z-5500. X-540 to typowo 5.1 komputerowe - za dekoder robi karta dźwiękowa, która puszcza Ci dźwięk do głośników paroma kablami (na każdy kanał tzn. na każdą parę). Sama cena głośników wyklucza bycie w nich jakichkolwiek dekoderów (spójż na ceny Z-5400 i Z-5500)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, mają też funkcję Matrix, która rozdziela dźwięk stereo na wszystkie satelity. Dzięki temu mam dźwięk 5.1, ale tylne głośniki coś cicho grają. A jak wyłączę Matrixa, to tylko 3 przednie satelity grają. W zestawie był też kabelek jack/2 chinche. Myślicie, że jeśli nim podłączę głośniki, to będę miał 5.1 bez Matrixa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk na wszystkie głośniki a przestrzenny to dwie różne sprawy Po prostu przetwornik dubluje dźwięk stereo na wszystkie kanały, a w przestrzennym każda sekcja głośników odpowiada za co innego - tu tkwi cały sekret przestrzenności - bez dekodera tego nie uzyskasz, kombinowanie z przełączkami itd. da tylko to co wspomniałem na początku posta - z obniżeniem jakości zapewne. Kiedyś było pewne urządzonko creativea - dekoder do którego dało się podłączyć wszystkie głośniki komputerowe 5.1 i dawał prawdziwy dźwięk przestrzenny, tylko nie wiedzieć czemu creative wycofał go z produkcji, a jak ktoś używkę wystawi na allegro czy ebuy to sprzedane jest szybciej niż wystawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma tutaj ustawienie sposobu kodowania dzwieku z konsoli, skoro glosniki masz podpiete pod TV :| Powiedz chociaz czym podpiety masz ten TV, hdmi jakies czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to jest juz kwestia telewizora, a nie samej konsoli. Ustawienia dzwieku w konsoli wplywaja na to, w jaki sposob dzwiek jest dostarczany do TV. Co sie dalej dzieje z dzwiekiem, to pytaj telewizorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Larry sprobuj opisac dokladnie schemacik, jak to wszystko jest polaczone. Juz wiemy ze PS3 przez hdmi z TV.

Potem z TV z jakiego wyjscia bierzesz dzwiek? I jak wspomniales leci do jakiegos rozdzielacza na komp i glosniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wielkiego problemu nie ma, bo dźwięk we wszystkich głośnikach jest. Ciekawiło mnie tylko to, że w XMB zaznaczony jest tylko dźwięk dwukanałowy. No ale dobra: TV jest podłączony do PS3 przez HDMI. Głośniki są podłączone do telewizora przez jack (gniazdo z boku obudowy), a dźwięk z nich jest dodatkowy przesyłany do kompa przez rozgałęźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety stereo to max co wyciagniesz z takiej konfiguracji. W ps3 zaznaczone ze sa 2 kanaly, bo pewnie TV mowi ze on to tylko stereo potrafi. Z pojedynczego mini-jacka (penwie podlaczyles do wyjscia sluchawkowego) to tez jedynie da rade stereo. Jednak mozesz sie cieszyc ze dzwiek masz na wszystkich glosnikach, bo niektore zestawy audio sa takie wybredne, ze jak dostaja sygnal stereo, to dzwiek puszczaja tez tylko z dwoch glosnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Temat można zamknąć, bo dowiedziałem się wszystkiego, co chciałem. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupioną Ps3 podłączyłem przez amplituner do telewizora kablem HDMI. MAM obraz i dźwięk ale tylko w TV, robiłem różne kombinacje łącznie z przewodem optycznym bez skutku. Może źle ustawiam w setingu PS3. Proszę o podpowiedź bo mam już nerwa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie chcialbys jeszcze miec dzwiek? Bo nie wspomniales o zadnych glosnikach :| Ale jesli nawet masz jakies podlaczone do amplitunera, to raczej w nim musisz ustawic gdzie ma leciec dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zakupioną Ps3 podłączyłem przez amplituner do telewizora kablem HDMI. MAM obraz i dźwięk ale tylko w TV, robiłem różne kombinacje łącznie z przewodem optycznym bez skutku. Może źle ustawiam w setingu PS3. Proszę o podpowiedź bo mam już nerwa. Pozdrawiam

Przy HDMI dużo zależy też od amplitunera jaki masz, wszystkie tańsze (aktualnie do około 1600zł) przesyłają dzwięk i obraz do tv, tylko te "lepsze" zatrzymują dzwięk dla siebie, a obraz puszczają dalej.

Z optykiem dobrze poustawiałeś wszystko w amplitunerze? Jaki ampli w ogóle posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pioneera VSX-1016V nie jest nowością, ale posiada dwa wejścia HDMI i jedno wyjście. Do jednego podłączyłem DVD i działa bez zarzutu. Próbowłem przekładać wtyki ale to też nic nie dało. Proszę o radę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź w settings > sound settings > audio output settings > HDMI > Automatic - PS3 wykryje Ci co obsługuje twój amplituner i zatwierdź. może zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą czynność wykonwłem nie działa. Problem jest tego rodzaju, że wizja i fonia przechodzi kablem HDMI przez amplituner do TV, w którym mam wszystko, natomiast dzwięk chciałem przepuścić przez głośniki bo podobno są niesamowite efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD po HDMI też puszcza dzwięk na TV czy na głośniki w ampli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD daje fonie na głośniki i TV. Działa poprawnie. Próbowałem zamienić miejscami z wejściem na DVD ale niezadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poszukuję amplituner lub dekoder nie drogi do moich głośników.

Na oku mam np. takie coś:

http://www.allegro.pl/item546255114_idealn...sorami_dsp.html

Czy nada się do moich zastosowań?

Chcę mieć dźwięk 5.1 przestrzenny z PS3, PC i jeszcze podłączyć sobie TV pod to.

Szukam nie drogiego rozwiązania. Ale dobrego i sprawnego.

Będę wdzięczny za pomoc.

------------------------

Wszyscy się rozpisali. Thx. Ale mała errata:

Nie dyskryminuj kompa że nie da się w nim mieć dźwięku 5.1. Da się bez problemu.

Mogę go inaczej podłączać. Ja akurat dysponuję lapkiem i mam w nim standardowe wyjscia jackowe ale też mam: optyka.

Mam też HDMI - tak podłączam go pod TV więc jak TV będzie podpięty pod amplituner to nie widzę problemu jeśli dźwięk będzie przekierowany z TV do głośników i tak cyfrowo będzie dostarczany.

I niestety mam też inne priorytety i maks 350zł przeznaczam.

Poszukuję czegoś dobrego z pilotem. CO mi pozwoli te rzeczy podpiąć i nic więcej. Wiadomo że dźwięk 5.1 a nie stereo.

Jak to "qgar" opisał. Dobrze mówi.

I faktem że zależy mi na opinii tego co podałem link lub czymś lepszym w cenie maks 350 no ostatecznie 400zl.

Ostatecznie co porządne polecicie do 500zl

Nie więcej.

Thx

Edytowane przez Uzumaki174

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

5.1 będzie tylko na PC LUB PS3 (za pewne wybierzesz PS3) ponieważ tylko optyk Ci go zapewni, a tam jest tylko jeden. <_<

Na przyszłość jeżeli jednak będziesz chciał się zdecydować na coś innego to najlepiej wybierz taki co ma wejście optic albo hdmi (hdmi lub optyk do konsoli, a optic do PC) Czyli musisz mieć chociaż 2 takie WEJŚCIA.

Jeżeli już podłączasz kompa to nie przez AUX (da się ale stereo Cię chyba nie interesuje?) To powinieneś kupić jeszcze kartę muzyczną z WYJŚCIEM optic (zakładam, że posiadasz tą domyślną z wyjściem minijack bez optica).

Może warto poszukać starych modeli apli Denona albo Yamahy. Najgorsze jeszcze produkowane można zakupić za ok. 1500 zł, więc jeżeli znajdziesz używany albo już nieprodukowany to będzie lepsze niż to co pokazałeś :yes: . Jaka jest Twoja maxymalna kwota do wydania?

EDIT: właśnie znalazłem nawet tani amplituner :miner:

http://www.allegro.pl/item545665472_denon_...okazja_bcm.html

Edytowane przez Nxtfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co widze na screenach (link Uzumakiego) sa AZ 4 WEJSCIA CYFROWE (3xCoaxial i 1xOptical). Czesc kart dzwiekowych w pc ma takze wyjscie coaxialne i mozna spokojnie przeslac dzwiek 5.1 (jakby ktos nie wiedzial coaxial to kabel z koncowkami cinchowymi przesylajacy sygnal syfrowy za pomoca sygnalu elektrycznego, ale mimo wszystko jakosc jest IDENTYCZNA jak w przypadku optyka). Tak wiec zakladajac ze masz wyjscie coax w PC mozesz to podlaczyc nastepujaco:

PS3 po optyku

PC po coaxialu

TV wystarcza 2 cihcne podpiete to gniazd AUDIO INPUT AUX

PS Jezeli zajdzie potrzeba mozna kupic konwerter sygnalu elektrycznego z coaxiala na optyczny, ale nie wiem ile takie urzadzonko kosztuje.

Edytowane przez qgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to i karta bez Coaxiala/Toslinka podejdzie - wystarczy taka 5.1 z wyjściami minijack i kupno kabli minijack - 2RCA (chinch) i podłączyć chinche do wejścia, które się tu nazywa AC3/DTS input

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam PS3 podłączone optycznym kablem do amplutunera, a do niego 4 narożne i centralny (bez subwufera).

Wszystko pięknie gra do momentu odtwarzania na playu mp3. Gdy słucham muzyki w tym formacie to z odtwarzaniem jest różnie :/ Niektóre działają pięknie, sama przyjemność czystego głosu, a niektóre okropnie, przede wszystkim "harczą" głośniki. Najdziwniejsze jest to, że przy normalnym ustawieniu amplitunera na STEREO , lub STEREO + SW jest wszystko ok, ale jak ustawiam opcje na PCMIX to już nie jest tak fajnie. :/

Myślałem, że to zalezy od jakości, ale zauważyłem, że niektóre posiadające code 192 kbps lepiej chodzą niż 320kbps :/

Wydaję mi się to dziwne, może to wina ps3, może to ono ma słaby odtwarzacz i słabo decoduje mp3?

Gram na sprzęcie:

Amplituner Cambridge Audio Azur540R,

Głośniki: MAudio HTS800.

Telewizor: LCD Panasonic VIERA TX-37LZ8

Jeżeli ktoś ma podobną kompilację, to jak to ocenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×