Skocz do zawartości
augustyniak

Amplituner I Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuje poczytac instrukcje. Czemu wszyscy zagladaja tam na samym koncu, albo wcale? Teraz w instrukcjach zamieszczaja schematy podlaczenia domowego zestawu sprzetu RTV i nawet laik sobie z tym powinien poradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim ampli (Denon AVR-1908) jest tak ze wejscia HDMI sa przypisane na stale pod konkretne zrodła i nie mozna tego zmienic np 1 wejscie HDMI to DVD 2 wejscie HDMI to TV/CBL. Musisz poczytac w instrukcji bo przypuszczam ze bedzie tak samo i pozniej w ustawieniach musisz ustawic jak ma leciec dzwiek. Zalózmy ze masz pierwsze wejscie HDMI i jest ono przypisane pod DVD to w opcjach ampli musisz ustawic sygnał wejsciowy audio na DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim ampli (Denon AVR-1908) jest tak ze wejscia HDMI sa przypisane na stale pod konkretne zrodła i nie mozna tego zmienic np 1 wejscie HDMI to DVD 2 wejscie HDMI to TV/CBL. Musisz poczytac w instrukcji bo przypuszczam ze bedzie tak samo i pozniej w ustawieniach musisz ustawic jak ma leciec dzwiek. Zalózmy ze masz pierwsze wejscie HDMI i jest ono przypisane pod DVD to w opcjach ampli musisz ustawic sygnał wejsciowy audio na DVD.

Ale to jest tylko umowne, ampli nie rozróżnia czy dostaje dźwięk/obraz z ps3 czy tv itp. Ja też tak mam w HK ale to są po prostu nazwy i można je zmienić pod siebie. A to jak ma lecieć dźwięk defaultowo pewno z hdmi, ale sprawdź dokładnie jak to masz ustawione

Ale spotkałem się w kilku miejscach z opiniami, że 365 nie przyjmuje po hdmi wielokanałowego LPCM. Ale odpowiedzi na pytanie dlaczego, już nie znalazłem. Może ma to coś wspólnego z tym, iż jamaszka Twoja obsługuje tylko hdmi 1.0, ale sprawdzałem w specyfikacji hdmi 1.0 obsluguje LPCM nawet 8 kanałów więc nie powinno być problemów. Więc to nie to, ale może kogoś naprowadzi na odpowiedź.

Nie męcz się za bardzo z tym - puść dźwięk po optyku i będzie grała gitara.

Edytowane przez mj2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak nazwy mozna zmienic ale tego ze sa przypisane pod te konkretne zrodła juz nie, oczywiscie wiadomo ze mozesz podlaczyc co chcesz pod te wejscia, chodzi tylko o to zeby przypisac dzwiek do odpowiedniego zródla/wejscia do ktorego jest podlaczony dany sprzet. A z tym czy Twoja jamaszka puszcza dzwiek po HDMI to juz nie wiem, ale jakos ciezko mi w to uwierzyc zeby nie puszczała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zostałem zrozumiany. Pewnie, że wzmacniacz nie różnicuje źródła ale jeśli puszczasz przez wzmacniacz obraz i dźwięk (HDMI) to przeważnie wzmacniacz domyślnie przypisuje obraz i dźwięk na jeden kabel HDMI. Druga sprawa, że jeżeli nie działa ci pod DVD to spróbuj inne wejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawisz prawidłowo wyjście dźwięku w ps3 to musi działać :) Bardzo cichy dźwięk sugeruje że coś w opcjach yamahy poprzestawiałeś, robiłeś automatyczne strojenie yamahay za pomocą dołączonego mikrofonu? W ustawieniach ps3-->video bd sound masz ustawione lpcm czy bitsream? Czy jak odpalasz film/grę i ustawisz dźwięk 5.1 to na wyświetlaczu yamahy zapala się surround 5.1?

Oznaczenia wejść z tyłu (typu dvd lub inne) oznaczają tyle że domyślnie są przypisane na pilocie pod dany guzik, w opcjach można wszystko przemapować i ponadawać własne nazwy. Nie ma to wpływu na jakość dźwięku. Twoja yamaha obsługuje hdmi 1.3 (tyle znalazłem), napewno przeciśnie się nim DTS5.1 czy hd to nie chce mi się sprawdzać

;)

A tak naprawdę to instrukcja obsługi do ręki i jedziesz... Tak wiem, do mojej yamahy też ma 4cm grubości, ale zapewniam że to co potrzebne jest na 2 kartkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem automatyczne ustawienia za pomocą mikrofonu i nic instrukcję czytałem ale nic nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem automatyczne ustawienia za pomocą mikrofonu i nic instrukcję czytałem ale nic nie znalazłem

Ustawianie z mikrofonem dotyczy tylko automatycznego budowania sceny za pomocą opóźnień fazowych. Nie załatwi to twojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z dzwiekiem na w glosniku niskotonowym. Sygnal z PS3 idzie optycznym do amplitunera Sony db-940 i dalej wiadomo.

Amplituner pokazuje aktywnosc suba kiedy jestem w menu PS3, jednak kiedy startuje film, lub gre - sub znika (dziwiek 5.1 gra bez problemu).

Szukalem podobnego tematu, jednak nigdzie nie widze rozwiazania.

Moze wystarczy cos ustawic w opcji PS3...?

Bede wdzieczny z kazda pomoc.

P.S. Gdy ogladam filmy z kompa, nie ma tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z dzwiekiem na w glosniku niskotonowym. Sygnal z PS3 idzie optycznym do amplitunera Sony db-940 i dalej wiadomo.

Amplituner pokazuje aktywnosc suba kiedy jestem w menu PS3, jednak kiedy startuje film, lub gre - sub znika (dziwiek 5.1 gra bez problemu).

Szukalem podobnego tematu, jednak nigdzie nie widze rozwiazania.

Moze wystarczy cos ustawic w opcji PS3...?

To raczej nie jest wina PS3. Na kablu optycznym zwłaszcza. IMO kwestia amplitunera. Trudno cokolwiek wymyślić, ustawienia w menu PS3 nic nie dadzą raczej. Sprawdziłem u siebie, mam suba aktywnego zarówno na stereo, jak i 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam jestem tu nowy i podłączam sie do tematu mianowicie mam amplituner yamahy rxv 357 on posiada tylko optyczne wejscie i chcialem sie was dowiedziec czy jak podłącze pod niego PS3 to czy nie będe musial wymuszac dzwięku 5.1 czy normalnie będzie znajdywal dzwięk ten dzwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprzet:

TV: SONY BRAVIA KDL-40W5500

amplituner: HT-SF360

blu-ray: BDP-S360

mam nastepujacy problem:

ostatnio postanowilem podlaczyc ps3 za posrednictwem amplitunera, a nie tak jak do tej pory przez kabel hdmi bezposrednio do tv. do amplitunera jest juz podpiety odtwarzacz blu-ray, wiec ps3 podlaczylem jako odtwarzacz dvd. wszystko gra, przelaczam amplituner na dvd, dzwiek z ps3 jest, ale NIE MA OBRAZU. w ogole. wszystko podpiete jest kablami hdmi. Kiedy przelaczylem w amplitunerze input na DVD i zresetowalem ps3 pojawila sie tylko zmiana obrazu na 576p, natomiast obrazu dalej jak nie bylo tak nie ma.

i teraz pytanie. aby otrzymac obraz trzeba wczesniej gdzies zmienic ustawienia w ps3 aby byl odbierany poprzez amplituner? bo przy takim podpieciu jakie opisuje nawet reset ps3 nie sprawil ze obraz sie pojawil.

czy kwestia tego ze nie ma obrazu jest to, ze podpiety jest odtwarzacz blu-ray i ps3, a wszystko to w tv idzie jako hdmi1?

oczywiscie podczas proby odtwarzacz blu-ray jest wylaczony, wiec teoretycznie obraz powinien isc z ps3.

prosze o pomoc,

dzieki.

Edytowane przez stoprocentwiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że amplituner przepuszcza obraz przez hdmi? Bo bywają wzmacniacze, które tylko dźwięk są w stanie przesłać i dlatego byś nie miał obrazu. Pogugluj może, bo innego wytłumaczenia nie mam. Bo powinno nawet w słabej jakości przesłać obraz. Dla pewności przed startem przytrzymaj power aż zapika.

Edit: przecież masz podłączonego blu raya do amplitunera i normalnie Ci idzie przez niego, więc na pewno hdmi może przesła obraz. Idiota ze mnie :) Może spróbuj podłaczyc ps3 w miejsce blu raya a jego zostaw odlaczonego - moze funkcja dvd robi jakies jaja z obrazem.

Edytowane przez kornknot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że amplituner przepuszcza obraz przez hdmi? Bo bywają wzmacniacze, które tylko dźwięk są w stanie przesłać i dlatego byś nie miał obrazu. Pogugluj może, bo innego wytłumaczenia nie mam. Bo powinno nawet w słabej jakości przesłać obraz. Dla pewności przed startem przytrzymaj power aż zapika.

no wlasnie przytrzymalem power az zapika, to pojawilo sie tylko zmiana obrazu na 576p. ale obrazu dalej nie ma. a amplituner przepuszcza obraz, bo przeciez obraz z odtwarzacza blu-ray normalnie dziala.

kwestia jest taka, czy jak podlaczam ps3 pod amplituner to musze cos zmieniac gdzies, czy od razu powinno hulac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły amplitiunery służą do obróbki dźwięku, puszczanie przez nie obrazu (wybiórcze modele), mija się z celem. Nie prościej podłączyć PS3 do tv kablem hdmi, dźwięk do ampli puścić optykiem i tylko zmieniać wejścia w zależności od źródła dźwięku? Ten ampli, który masz i tak jeśli się nie mylę wyżej 5.1 nie podskoczy, więc nie widzę sensu się pitolić w inne połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 40W2000 Tv a do ps3 podobny zestaw audio HT-SF1300. Ps3 mam podpięte kablem hdmi do wejścia BD a z amplitunera do tv następny hdmi. Dźwięk mam na amplitunerze, obraz na tv. Fakt, że jeżeli nie wcisnę na pilocie amplituner bd to nie mam obrazu na tv, czasem nawet jak jest wyłączony amplituner to musi być wyłączony na bd. Zestaw masz podobny więc powinno to działać jak u mnie. Wyłącz odtwarzacz bd i podepnij tam ps3, przełącz na bd na pilocie, zrób restart konsoli i zobacz co będzie. Ewentualnie sprawdź kable, ps3 - tv, czy oba działają prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 40W2000 Tv a do ps3 podobny zestaw audio HT-SF1300. Ps3 mam podpięte kablem hdmi do wejścia BD a z amplitunera do tv następny hdmi. Dźwięk mam na amplitunerze, obraz na tv. Fakt, że jeżeli nie wcisnę na pilocie amplituner bd to nie mam obrazu na tv, czasem nawet jak jest wyłączony amplituner to musi być wyłączony na bd. Zestaw masz podobny więc powinno to działać jak u mnie. Wyłącz odtwarzacz bd i podepnij tam ps3, przełącz na bd na pilocie, zrób restart konsoli i zobacz co będzie. Ewentualnie sprawdź kable, ps3 - tv, czy oba działają prawidłowo.

tez mam w ten sposob podpiete, ze tv do amplitunera kablem hdmi w wejscie TV OUT, blu-ray kablem hdmi do blu-ray out, no i teraz podlaczam ps3 hdmi do dvd.

kabel jest sprawny bo jezeli podpinam nim bezposrednio ps3 do tv to dziala.

w momencie gdy zmieniam na amplitunerze input na DVD pojawia sie informacja ze obraz sie zmienia do 576p bo zresetowalem ustawienia ps3, jest dzwiek, a obrazu NIE MA :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podłączając konsolę do TV poprzez HDMI istnieje jakaś możliwość podpięcia pod amplituner stereo w taki sposób, aby dźwięk mógł być odtwarzany równolegle i na TV i na amplitunerze?

Mam podłączonego amplitunera z gniazda component, ale w ustawieniach audio konsoli konfiguracja przewiduje tylko audio albo na TV albo na amplitunera. Nie widzę możliwości podpięcia i tu i tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telewizor ma wyjście audio to się da podłączyć. Inna sprawa, że dźwięk jednocześnie w tv i z amplitunera to porażka, jest lekkie opóźnienie przez amplituner i razem z tv daje to bardzo kiepski efekt. Przynajmniej jeśli o mnie chodzi to korzystam albo z tv albo z ampli, nigdy razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjście audio w TV niepotrzebne jest. PS3 bodajże od softu 3.0 lub 3.10 ma opcję wysyłania dźwięku na kilka wyjść jednocześnie, ale wtedy trzeba byłoby PS3 componentem i chinchami z dźwiękiem do TV, a po optycznym do amplitunera. ale jak już wcześniej wspomniano sensu to nie ma. Mój Tv ma wyjście audio i ma go podłączonego pod amplituner i podczas oglądania TV czasem włączę amplituner i dźwięk jest minimalne przesunięty co powoduje efekt pogłosu - trzeba wtedy wyłączyć głośniki w TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba od 3.1 bo mam zdaje sie 3.0 i nie widziałem takiej opcji.

Wyjście optyczne u mnie odpada, gdyż amplituner mam stereo i nie posiada on takowego.

Wygląda na to, że będę musiał poprzestać na dźwięku z aplitunera a TV sobie odpuścić.

A po co mi to - ano po to, że wieża nie włącza się z pilota i czasem jak się odpala konsolę na chwilę tylko żeby coś sprawdzić to dźwięku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie tv daja wyjscie audio/video jesli sygnal jest z hdmi (moj 32"grundig wylacza wszystkie wyjscia) ponoc ma to zapobiec piraceniu na dvd filmow blueray.

Mam tez kino domowe z 1 wejsciem scart (jak je kupowalem mialem tylko tuner cyfry i brak tv naziemnej wiec bylo ok) teraz troszke namieszalem w kablach i wyjscie sluchawkowe z tv mam podlaczone do wejscia audio w kinie chodzi ok opoznienia nie slysze a dzwiek dodatkowo idzie przez nagrywarke dvd ktora sluzy za rozszerzenie wejsc audio do kina (ma kilka wejsc a kino tylko jedno).

Jak masz tv z takim systemem + brak wyjscia na sluchawki albo wspolna glosnosc sluchawek/tv no to kupa.... ;(

hmm wlasnie pomyslalem, ze widzialem "karty dzwiekowe" na usb (maja gniazdko mic/ph) nie wiem moze by zadzialalo? ew sluchawki do skye usb i uciac kabel z sluchawek i podpiac do wejscia kina?

(wiem mocna partyzantka,. ale nei takie rzeczy ze szwagrem po pijaku robilem ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc w następującej kwestii.

Chciałbym odtwarzać muzyke przez wzmacniacz przy wyłączonym TV. Niestety po uruchomieniu odtwarzania i wyłączeniu telewizora system automatycznie odcina dzwięk idący do wzmacniacza. Co oznacza dla mnie możliwość słuchania np płyt CD jedynie przy włączonej 50 calowej plaźmie a to generuje spory pobór prądu ;(

Schemat połączeń mam nastepujący

PS3 do telewizora przez HDMI

PS3 do amplitunera przez kabel optyczny ( amplituner nie ma wejścia /wyjścia HDMI i nie mogę traktować go jako przelotki do TV)

Próbowałem różnych ustawień systemu i nic nie pomagało - czy to jest norma czy tylko problem do usunięcia.

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×