Skocz do zawartości
Gość

Uszkodzona lub Zacięta Płyta

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie słyszałem że w slimach to jest wielka rzadkość. Tzn. myślałem że nie są podatne na tą awarie :confused:

Apropo płytę wyjąłem sam rozkręcając konsole :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak wróciłem ze szkoły podłaczyłem PS3 pod HDMI kabel 1 raz i właczyłem konsole normalnie, ale nie było obrazu na hdmi wejsciu to wylaczylem i wlaczylem od nowa trzymajac dluzej przycisk on i pojawilo sie na HDMI i te ustawienia ustawiłem HDMI i niby wszystko Ok. Miałem w konsoli włożona płyte fife 10 world cup i zagrałem troche wyłaczyłem gre i konsole i poszlem na dwor, wrocilem za jakies 2 godziny i chce sobie zagrac w Gta Iv , ale niestety nie moglem wyjac plyty, tylko znikala ta lampka niebieska i niby w menu znikala ta plyta ale plyta nadal byla w srodku dopiero pozniej wyjalem za pomoca fan testu.

Teraz tez chcialem wyjac gta iv i normalnie nie dalo rady musialem za pomoca fan testu...

Wie ktoś co sie mogło stac?

Edytowane przez Aerox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak wróciłem ze szkoły podłaczyłem PS3 pod HDMI kabel 1 raz i właczyłem konsole normalnie, ale nie było obrazu na hdmi wejsciu to wylaczylem i wlaczylem od nowa trzymajac dluzej przycisk on i pojawilo sie na HDMI i te ustawienia ustawiłem HDMI i niby wszystko Ok. Miałem w konsoli włożona płyte fife 10 world cup i zagrałem troche wyłaczyłem gre i konsole i poszlem na dwor, wrocilem za jakies 2 godziny i chce sobie zagrac w Gta Iv , ale niestety nie moglem wyjac plyty, tylko znikala ta lampka niebieska i niby w menu znikala ta plyta ale plyta nadal byla w srodku dopiero pozniej wyjalem za pomoca fan testu.

Teraz tez chcialem wyjac gta iv i normalnie nie dalo rady musialem za pomoca fan testu...

Wie ktoś co sie mogło stac?

Widocznie zepsuty kontroler lasera...z tego co wiem to nie da się go naprawić chałupniczymi metodami.

Możesz jeszcze spróbować google może tam jest coś na ten temat.

Na 90% to jest ta wyżej wymieniona usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wyszłeś oO. Myślałem, że wyszedłeś :P

Też sądzę, że to może coś być z laserem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zepsuty kontroler lasera...z tego co wiem to nie da się go naprawić chałupniczymi metodami.

Możesz jeszcze spróbować google może tam jest coś na ten temat.

Na 90% to jest ta wyżej wymieniona usterka.

Hmm jeżeli tak to trochę pech... No niby coś szukałem i pisało tam żeby rozkrecic ps3 i tam jakieś szyny poprawić itp.

To jak myślicie rozkrecac czy lepiej nic nie ruszac?

#Edit a jeżeli bede grał i nic nie ruszał to nic płycie nie powinno sie stac i ps3?

Edytowane przez Aerox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeżeli tak to trochę pech... No niby coś szukałem i pisało tam żeby rozkrecic ps3 i tam jakieś szyny poprawić itp.

To jak myślicie rozkrecac czy lepiej nic nie ruszac?

#Edit a jeżeli bede grał i nic nie ruszał to nic płycie nie powinno sie stac i ps3?

Jeśli chodzi Ci o to czy możesz grać w gry zainstalowane na HDD to jasne że możesz.

Co do tego rozkręcania to jeśli znasz się na tym i wiesz jak to zrobić to droga wolna, jeżeli jednak tak jak napisałem 2 posty wyżej jest to uszkodzony kontroler lasera to nic Ci nie da rozkręcenie i poprawa "szyn" napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn gralem w fife z plyty, i odziowo po zakonczonej grze sporobowalem wyjac plyte i wyszla ; OLecz pozniej jak wlozylem i chcialem wyjac nie wyszla xd zobacze dzisiaj pozniej jak bede mial czas czy po jakims czasie grania plytka wyjdzie czy nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to kogoś będzie interesowało ale opowiem Wam moją historię. Pewnego razu wyjąłem płytę z konsoli w tym przypadku był to Battlefield BC2 i zobaczyłem pęknięcie idące od środka na zewnątrz płyty. oczywiście już jej nie wkładałem do konsoli. tylko nie zwłocnie napisałem do EA: pomoc_techniczna@ea.com, po czym przesłali do mnie link -> http://pomoc.ea.pl do strony gdzie jest odpowiedni formularz. tam zgłosiłem usterkę, z dokładnym opisem uszkodzenia. następnego dnia dostałem maila z informacją:

"Witam serdecznie,

Dziękujemy za kontakt z Centrum Pomocy Technicznej Electronic Arts.

W tym wypadku płytę należy wysłać, w oryginalnym opakowaniu, wraz z instrukcją oraz pudełkiem, na adres:

Biuro Reklamacji

Electronic Arts Polska

ul. Iłżecka 26

02-135 Warszawa

022 57 57 115

mkrajewska@ea.com

Przesyłki niepełne nie będą wymieniane (np. w przypadku braku instrukcji, czy opakowania). Proszę również w opakowaniu umieścić adres, na który ma zostać wysłana nowa płyta oraz opis usterki.

Grę zalecamy wysłać listem poleconym lub paczką. Electronic Arts nie ponosi odpowiedzialności za przesyłki, które zaginęły na poczcie. Wymiana płyty trwa ok. dwóch tygodni."

wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją.

i wczoraj dokładnie po 5 dniach!! otrzymałem zupełnie nowy w folii zestaw.

Także jak dla mnie serwis EA spisał się na 6+!

nie wiem jak jest z innymi firmami.

mam nadzieję, że komuś możże się przydać ta informacja.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otóż mam problem z moją płytą od ps3. Są na niej takie rysy (pęknięcia): http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5ba716825776a134.html

Czy dało by się coś zrobić z płytą ? Gdy wkładam ją do ps3 to jej nie odczytuje, tylko jest kilka takich pisknięć i muszę ją wyjąć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otóż mam problem z moją płytą od ps3. Są na niej takie rysy (pęknięcia): http://www.fotosik.p...825776a134.html

Czy dało by się coś zrobić z płytą ? Gdy wkładam ją do ps3 to jej nie odczytuje, tylko jest kilka takich pisknięć i muszę ją wyjąć.

Pozdrawiam

Co to za gra?

Jeżeli gra jest od EA to wymieniają ją bez problemu -nawet paragonu nie trzeba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,na początek chciałem się przywitać :) Mam problem z wysuwaniem płyt z napędu kiedy konsola stoi w poziomie ... Płyty nie chcą się wysuwać (czasami się to udaje) ,napęd miele ,miele i nic , w menu płyty nie ma . W pionie wysuwają się zawsze . Czy to wada fabryczna czy ten typ tak ma ? Konsola zakupiona 3 dni temu w promocji w Media Markt ,Slim 320 Gb. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy grałem w grę (FIFA 10) na ps3(40 GB), po 2 minutach wyłączył mi się on i czerwona Dioda(Lampka) zaczęła migać na czerwono. Już wiedziałem że mam YLoD'a (Przegrzanie systemu) Robiłem rożne sposoby trzymałem przez 15 sec. przycisk Eject (Przycisk wyjęcia płyty) Robiłem Fan Test (Wyłączyć z tyłu przycisk włączania systemu. trzymać przycisk eject i włączyć system potem robi się chłodzenie z przeczyszczeniem systemu[tylko na 40 GBówkach]) Nic nie pomogło... Co robić POMOCY ! Dam + za dobre odpowiedzi i Najlepsze za uratowanie Płyty :D

Z góry Thx !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pękniętą płytę z grą. Pęknięcie jest po za obszarem danych, ale obawiam się wkładać do konsoli żeby całkiem się nie połamała w napędzie. Zastanawiam się czy można użyć kropelki żeby to jakoś wzmocnić od góry albo od spodu żeby ta rysa dalej się nie powiększała. Gra to Pes 2011 sprowadzony przez sklep z UK, więc wymiana chyba nie wchodzi w rachubę. No chyba, że wymieni ją sklep, ale przy uszkodzeniach mechanicznych chyba nic z tego. Przy wyjmowaniu po raz enty z pudełka taka ryska powstała

a67ee1be2882a0adm.jpg

Edytowane przez ma3x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz paragon to w sklepie powinni wymienić na nowy egzeplarz,a jeśli nie masz to można zrobić coś TAKIEGO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po raz drugi od zakupu PS3 płytka pękła nie wiadomo z jakiego powodu. Pęknięcie ok. 1cm na wewnętrznym pierścieniu. Gra działa, ale boję się, że uszkodzi mi napęd. Chyba nie warto ryzykować? Czy ktoś słyszał o rozkruszeniu się płyty w napędzie konsoli? To tylko gra, ale nowa i w dodatku fenomenalna (Castlevania: Lords of Shadow). W dodatku nie wymienię jej bo nie mam paragonu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pękniętą płytę z grą. Pęknięcie jest po za obszarem danych, ale obawiam się wkładać do konsoli żeby całkiem się nie połamała w napędzie. Zastanawiam się czy można użyć kropelki żeby to jakoś wzmocnić od góry albo od spodu żeby ta rysa dalej się nie powiększała. Gra to Pes 2011 sprowadzony przez sklep z UK, więc wymiana chyba nie wchodzi w rachubę. No chyba, że wymieni ją sklep, ale przy uszkodzeniach mechanicznych chyba nic z tego. Przy wyjmowaniu po raz enty z pudełka taka ryska powstała

a67ee1be2882a0adm.jpg

Sklep odpowiedział mi tak: "Nie, to jest uszkodzenie mechaniczne wyninkłe wskutek nieprawidłowego wyciągania gry z konsoli. Takie uszkodzenia nie są objęte gwarancją."

Śmiech na sali co robić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że takie "kwiatki" pojawiają się zazwyczaj podczas nieumiejętnego wyciągania płyty z zaczepu pudełka :confused: Nie mówię że z Waszymi płytami tak było jednak prowadząc wypożyczalnie Dvd mogłem stwierdzić że 90% uszkodzeń płyt przez klientów powstawała w w/w sposób. Jak? Podczas reklamacji lub zwrotu uszkodzonej płyty, klient do łap dostawał pudełko z jakimś czystym krążkiem i był proszony o wyciągnięcie go z pudełka. 9 na 10 używało argumentu siły nie zauważając napisu PUSH w centralnym punkcie nośnika. :confused:

Zazwyczaj zaczynało się od małych krótkich pęknięć które później postępowały w miarę użytkowania płyty lub przy kolejnym zatrzaskiwaniu lub wyciąganiu jej z pudełka :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w posiadaniu wiele gier. Jak dostałem PS3 wraz z grami jedna z nich była uszkodzona a dokładnie delikatnie pęknięta dosłownie na 2 góra 5 mm po srebrnej nawierzchni.

Dokładnie są to :

*GTA IV

*Mirrors Edge

*PES 2008

Nie wiem czy jest taka możliwość ale może wiecie coś na ten temat. Słyszałem że można naprawić UMD (dyskietki do PSP) wiec czego tego nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami producent/wydawca gry za darmo (najwyzej koszt wysylki) wymienia uszkodzone plytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w posiadaniu wiele gier. Jak dostałem PS3 wraz z grami jedna z nich była uszkodzona a dokładnie delikatnie pęknięta dosłownie na 2 góra 5 mm po srebrnej nawierzchni.

Dokładnie są to :

*GTA IV

*Mirrors Edge

*PES 2008

Nie wiem czy jest taka możliwość ale może wiecie coś na ten temat. Słyszałem że można naprawić UMD (dyskietki do PSP) wiec czego tego nie można.

Jak płyta jest pęknięta to nie ma szans na naprawe, regeneracja płyt dvd/cd czy bluray możliwa jest tylko wtedy jak płyta jest porysowana nawet głębokie rysy ale nie naruszona jest warstwa tzn foliowa jeżeli jest pęknięta przy środku bądź na rantach to już albo do wyrzucenia, albo jak napisał kolega wyżej możliwość wymiany krążka od producenta czy jakoś tam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś wyciągając Black Ops z pudełka zauważyłem rysę od wewnętrznej strony, oczywiste jest to że nie mogę grać gdyż płyta pęknie w środku.

Czy możliwa jest wymiana ? Jeśli tak to do kogo się zgłosić ? Empik, Sony, Activision (chyba nie mają siedziby w Polsce),

Miał ktoś taki przypadek, ile może trwać ewentualnie wymiana.

Czy potrzebny jest paragon ? Nie mogę go znaleźć.

Trochę szkoda że zakupiłem grę za 200zł, była cały czas w napędzie i teraz może się rozpaść, w końcu kupiłem licencje na grę więc chyba mam prawo na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam bardzo duży problem z płytą. Z nie byle jaką płytą, bo Metal Gear Solid IV .

Dziś chciałem dokończyć przygody Snake'a, niestety, PS3 NIE CZYTA płyty, która zdążyła już w czarnulce przesiedzieć ... 16 godzin ?

Patrzę na spód- bezczelne dwie rysy, zastanawiam się skąd mogły się wziąć .

Teorie mam dwie- złośliwa siostra porysowała (fanka The Sims 3 oraz Read Dead Redemption, Solid Snake'a nienawidzi. Miała motyw- zabrałem jej płytę z Heavy Rain, w ramach rewanżu mogła porysować. )

Oraz teoria nr. 2- Chciałem włożyć płytę z MGS IV do napędu, jednakże w napędzie była już płyta, więc płyta z MTG "wlazła" do 1/3, potem ją wypluło. Bez jakiś większych szmerów, zgrzytów... ale jednak mogło coś jej zaszkodzić.

Na chwilę obecną PS3 wypluwa (po czasie) płytę z MGS, nie może jej przeczytać, dwie głębokie rysy goszczą na spodzie płyty.

Czy mogę jakoś uratować tę płytę, i czy teoria nr. 2 może być prawdziwa?

Słyszałem, że PS3 nie ma problemów z rysami, a tutaj taki klops.

A może to nie jest wina rys na płycie ?

Bardzo proszę o pomoc, akt V czeka na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ja tam akurat był bymn po stronie siostry :laugh: tez nie lubie mgs.Ale jedyna moja rada to taka przyczyscic płyte szmatka z mikrofibry np, jezeli to nic nie da a jak rozumiem reszte płyt czyta to lipa, ewentualnie jak bardzo ci zalezy i mieszkasz w duzym miescie mozesz poszukac firmy regenerujacej plytki, koszt okolo 12 zł , nigdy nie korzystełem wiec nie wiem czy to pomoze no i wszystko zalezy od glebokosci tych rys czy je widac golym okiem nawet nie patrzac pod swiatło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×