Skocz do zawartości
shadow-wpr

[FAQ] Internet w Ps3 przez Pc (na 2 karty sieciowe)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. (pod win.xp)

Wszystko z pamięci więc małe pomyłki mogą wystąpić.

Na samym początku proponował bym zmienić nazwy kart sieciowych domyślnie „połączenia sieciowe” na „Internet” i „Ps3”

1. Co nam potrzebne?.  2 karty sieciowe, kabel skrętka. 10 minut wolnego czasu  :D

2. Podpinamy Ps3 kablem do Pc do karty sieciowej o nazwie „Ps3”.( Kabel nie musi być zcroosowany).

3. Udostępniamy kartę do której jest podpięty net „Internet”. Robimy to we właściwościach karty sieciowej, w zakładce zaawansowane, klikamy na opcję "zezwalaj innym użytkownikom na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera".

4. W tych samych opcjach zaznaczamy "zezwalaj innym użytkownikom na wyłączanie i kontrolowanie tego połączenia internetowego", i klikamy ok. Po tym kroku pod obrazkiem naszej karty „Internet” powinna pojawić się taka rączka informująca o udostępnieniu danego połączenia sieciowego.

4a. (O ile dobrze pamiętam po zastosowaniu się do punktu 4. może nam się zmienić IP karty „Internet” na automatyczne lub domyślne . Jak się tak stanie to wpisujemy ip, bramę, dnsy, itd. takie jak mieliśmy wcześniej. Jeśli nie, pomijamy ten punkt. 

5. W karcie „Ps3” Wpisujemy IP np. 192.168.0.1, maska podsieci dla tego IP. będzie 255.255.255.0

I to jak na razie koniec ustawień w komputerze.

6. Teraz bierzemy się za „czarnulkę”, wchodzimy w settings -> network settings -> internet connetion settings. Tam Klikamy Wired Connetion -> custom -> auto-detect settings ->  manual -> I teraz jedziemy za koleją IP. 192.168.0.2,subnet mask 255.255.255.0 ,default router 192.168.0.1 (IP. naszej karty „Ps3” w kompie), primery DNS tak jak w poprzednim 192.168.0.1, secoundary olewamy. Dalej w opcji MTU klikamy automatic ->do not use -> enable i akceptujemy „X”. Teraz testujemy, jeśli cos jest nie tak to, trzeba np. wyłaczyć firewalla na karcie „Ps3” robimy to tak,- klikamy właściwości karty „Ps3” zakładka zaawansowane tam ustawienia i znowu zaawansowane. W oknie wybieramy kartę „Ps3” i ją odznaczamy. Jeśli dalej nie będzie nam chciało zaakceptować np. UPnP to w tym samym co wcześniej oknie klikamy na kartę „ Internet”, potem na ustawienia, i tam zaznaczamy odblokowanie portów UPnP. A jeżeli komuś niezależny na bezpieczeństwie (miernym) to może całkiem firewalla wyłączyć.  No i to chyba by było na tyle. Podkreślam że [FAQ] na xp z systemową zaporą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×