Skocz do zawartości
Evil-one

xcm v-box

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Dzięki temu urządzeniu podłączysz do monitora jednocześnie komputer PC oraz swoją konsolę.

# kompatybilne z Wii, Ps3 oraz Xbox 360

# działa w systemach PAL i NTSC

# działa z rodzielczością do 1080p włącznie

# prosta instalacja

# automatycznie rozpoznaje rodzaj nadawanego obrazu (film/grafika)

# zasilane poprzez USB ( z wyjścia konsoli, komputera Pc )

# w zestawie kable component, kabel Usb

Podłączysz spokojnie tak mi sie wydaje ale raczej tak..  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale będę miał tylko 720p bo mój monitor ma 1248x1024 ale to i tak w porównaniu do 640x480 co mam w pokoju jest git bo starzy dopiero w wakacje nowy kupią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak tylko gwoli ścisłości, bo nie wiem czy ma to jakies znaczenie w przypadku twojego monitora :)

Rozdzielczość 720p to 1280x720 pikseli 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tylko gwoli ścisłości, bo nie wiem czy ma to jakies znaczenie w przypadku twojego monitora :)

Rozdzielczość 720p to 1280x720 pikseli 8)

Tak, bez przeplotu. Chociaż nie ma telewizorów praktycznie o tej rozdzielczości. Wszystkie hd ready mają 1366x768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chodziło mi tylko o to, ze jego monitor nie wyświetli 1280linii :P wiec teoretycznie nie będzie to 720p :P a jak będzie wyglądało to w praktyce to nie mam pojęcia. Myślę, ze bedziesz mial pasy u gory i dolu ekranu, ja przynajmniej nie chciałbym porozciąganego obrazu, no chyba ze ci przytnie po bokach, ale taka opcja tez może byc brutalna :)

Jak przetestujesz to daj znac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu są filmiki jak to wygląda niektóre z hd-fury i z monitorami crt

(hd-fury)

(v-box)

nie znalazłem z jakimiś lcd mojego typu :D

aha i raczej nie będzie pasów jest tryb 4:3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra, moze i jestem ciemnym człowiekiem ale bede sie upieral przy swoim zdaniu ze przy 4:3 nie jest fizycznie możliwe wyświetlenie 702p/1080p bez pasów u gory/dolu ekranu lub obciecia boków.

Ale oczywiście nie zmienai to faktu, ze od biedy, jak najbardziej można pogiercowac sobie nawet na monitorze CRT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, moze i jestem ciemnym człowiekiem ale bede sie upieral przy swoim zdaniu ze przy 4:3 nie jest fizycznie możliwe wyświetlenie 702p/1080p bez pasów u gory/dolu ekranu lub obciecia boków.

Ale oczywiście nie zmienai to faktu, ze od biedy, jak najbardziej można pogiercowac sobie nawet na monitorze CRT :)

ale w aktualnej chwili lepsze to będzie od tv z sony z przed 13 lat !!!! ;D .

Po remoncie zagości u mnie w domu bravia ale co mam czekać i się męczyć na gównie jakimś ??

Ja raczej jako 16-to latek nie mam kasy na tv ?!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle jestem ciekaw recenzji tego urządzenia, jakieś plusy, minusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja daję na +. Urządzenie niezłe.

Posiadam już 2 dni.

i masz jakies czarne pasy ? czy normalnie widać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozdziałkę 720p ustawiona bo to najlepsza jest i wszystko na niej działa.

Jedyny czarny pasek to 5mm po lewej stronie ekranu i tyle.

Nawet go nie widać w trakcie grania. Przyzwyczajasz się i nie przeszkadza on.

Zrobię foto i wstawię w posta bo obiecałem komuś jeszcze ale byłem w nocy padnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha a skoro masz to ja mam jeszcze pytanie jak podłączyć v-boxa do grafiki ?? to jest potrzebny kabel VGA-SVGA bo normalny vga tam  nie podejdzie bo to jest (nie wiem jak się to mówi) wklęsłe te złącze . Czyli potrzeba coś ala to ? http://allegro.pl/item263618365_kabel_moni...nowy.html     

i czy to nie da jakiegoś spadku jakości na pc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekp
aha a skoro masz to ja mam jeszcze pytanie jak podłączyć v-boxa do grafiki ?? to jest potrzebny kabel VGA-SVGA bo normalny vga tam  nie podejdzie bo to jest (nie wiem jak się to mówi) wklęsłe te złącze . Czyli potrzeba coś ala to ? http://allegro.pl/item263618365_kabel_moni...nowy.html       

i czy to nie da jakiegoś spadku jakości na pc ???

Uważaj na ten kabel. Wygląda na kabel bardzo słabej jakości. Dobry kabel poznasz po dużej grubości i obowiązkowych filtrach ferrytowych na obu końcach.

Sam używam długiego, 3 metrowego kabla VGA, ale jest on na tyle dobry, że nie mam żadnej straty jakości mimo, że korzystam z rozdzielczości 1920 x 1200. Poza tym nie wiem jak jest z jakością tego XCM VGA-BOXa przy tak dużych rozdzielczościach. Ja korzystam z konwertera HDTV do VGA (takiego: http://hdtv2vga.com) i jakość obrazu, i z komputera, i z konsoli mam idealną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi oto że zaprezentuje to na super obrazku :D vboxji2.th.jpg

i jaki muszę mieć kabel żeby było gites :D ? Bo normalny vga nie pasuje do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem zapodaje zdjęcia mojego vga boxa, podłączenia jak i obrazu. Zdjęcia robione cyfrówką. Sorka za jakość ale nie mam najlepszej cyfrówki.

dsc01138ig3.th.jpg

dsc01136la0.th.jpg

dsc01135lm9.th.jpg

dsc01134op8.th.jpg

dsc01137qz1.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekp
chodzi mi oto że zaprezentuje to na super obrazku :D vboxji2.th.jpg

i jaki muszę mieć kabel żeby było gites :D ? Bo normalny vga nie pasuje do tego

Do podłączenia komputera do XMC V-BOXa potrzebujesz przedłużacza VGA-VGA Coś takiego: http://allegro.pl/item263935203_ah4_przedl...anio_f_vat.html

Do podłączenia komputera do konwertera HDTV do VGA (www.hdtv2vga.com) potrzebujesz standardowego kabla VGA-VGA. Coś takiego: http://allegro.pl/item263937039_ac5_kabel_...etry_f_vat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu używam tego VGABoxa, i muszę powiedzieć, że całkiem nieźle się spisuje. Na moim monitorze LG Flatron 775FT obraz czysty, przejrzysty, rozdzielczość 720p oczywiście w formacie 16:9. Jedyna wada to taka, że obraz wyświetlany jest w 60Hz (VGABox wymusza taką częstotliwość odświeżania, prawdopodobnie dlatego, że jest ona uniwersalna...)

trochę fotek:

[a href=http://img158.imageshack.us/my.php?image=73698368ri0.jpg" target="_blank]

Zapewniam, że na żywo wygląda to o wiele lepiej niż na zdjęciach (w końcu nie da się zrobić dobrego zdjęcia obrazowi wyświetlanemu na monitorze...)

Uzumaki174: czy ta twarz jina nie jest za bardzo "wydłużona" ? Jeśli w ps3 masz ustawione 720p i obraz na całym ekranie, to pewnie tylko dlatego, że nic nie zmieniałeś w ustawieniach obrazu w OSD monitora. W każdym CRT jest masa opcji do poszerzania, zwężania, przesuwania wyświetlanego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważ, że jego monitor to LCD, a w nich nie ma opcji, o których piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakowiak

Gierasty ale na twoim CRT wyglada to naprawde ladnie.

Czy moglbys dac jakas fotke z gry RFOM i innych?? Ciekaw jestem bardzo roznicy jakosci grafiki u Ciebie w stosunku do telewizora CRT. Jest to dla mnie dosc istotne gdyz posiadam monitor CRT 22" (obsluguje 1080p), a wlasnie mam zamowic LCD 24". Jesli u Ciebie bedzie ten tytul wygladal ogien to po co mam wywalic 2000zl.? 2"-3" mnie nie zbawia a kase zachowam na zakup tv LCD. Bede Ci bardzo wdzieczny jesli mi pomozesz w podjeciu decyzji, gdyz moze warto jednak poczekac i na przejsciowym sposobie sie na razie pobawic?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauważ, że jego monitor to LCD, a w nich nie ma opcji, o których piszesz.

Fakt, nie zauważyłem tego. Ale z tego co wiem, to ten VGABox powinien zachować aspect ratio, więc dziwne to jest...

Krakowiak: postaram się jak najszybciej wrzucic jakieś foty

EDIT:

fotki z R:FoM

dsc0336ii9.th.jpg

dsc0334pb2.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakowiak

Dzieki wielkie i jesli nie sprawi to problemu to w miare mozliwosci gdybys mogl wrzucic jeszcze z 2-3 foty z innych tytulow i juz bede mial na 100% pewnosc co robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do mnie dotarł ów box i mam kilka uwag. Poza tym, że jest to świetne urządzenie, ale nie wspiera emulacji gier z PS2 i PSX. Nie udało mi się włączyć upscalera do 720p. Pewnie dlatego też nie działa obsługa DVD.

Kable załączone są ok, ale jedna uwaga. Wczoraj nagle zanikł mi żółty kolor, w zamian miałem zielony. Po dłuższym dochodzeniu okazało się, że odgięła się blaszka w końcówce kabla. Mała zabawa ze śrubokrętem i wszystko jest ok.

I fajnie, że w przypadku korzystania tylko z komputera, nie jest wymagane zasilanie. Czyli sygnał automatycznie przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spider poszukaj w temacie mojego posta ale wspomnę jeszcze raz tutaj.

Zgadza się emulacja przez upscalowanie nie działa ale na 576p działają i DVD Video i gry PSX I PS2.

Co do posta Gierastgo nie zgodzę się z nim. Ponieważ tego czarnego paska może nie być wtedy gdy monitor będzie obsługiwał rozdzielczość pełną dla 720p i 1080p oraz połączenie przez HDMI jeśli monitor ma DHCP.

Ale tak to jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×