Skocz do zawartości
TheStormCrusher

Modern Warfare 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym przedstawić wam moja pierwszą w życiu recenzję. Padło na nową część Call of Duty.

Nie spodziewam się zbytnio pozytywnych opini ale mam nadzieję, że napiszecie gdzie popełniam błędy i ewentualnie napiszecie jak powinno być

Call of Duty: Modern Warfare 2

Recenzja

Coś na początek:

Zacznijmy więc od singla. Na początek warto zaznaczyć, że nie dużo fps’ów oferuje nam genialną fabułę i tak naprawdę to nie ona jest najważniejsza w tego typu grach.

Fabuła do rzecz drugorzędna. Liczy się jak najbardziej akcja i zapewniam, że Modern Warfare 2 nam jej dostarczy.

Jeżeli chodzi o kampanię jest dosyć krótka, jednak nie powinniśmy z tego względu czuć niezadowolenia. Gra oferuję nam naprawdę dużo. Na pewno ucieszy nas fakt, że

spotkamy słynnego McTavisha z pierwszej części który będzie nam towarzyszył przez większość gry. Dodam tez, że zaskoczy nas obecność jeszcze paru znajomych ale tu nie będę już spolerował.

Jak w poprzedniej odsłonie uczestniczymy w wojnie z kilku punktów widzenia, dzięki czemu gramy paroma postaciami. Wszystko po woli się rozkręca, biegamy po

przedmieściach, Eliminujemy po cichu wrogów lub robimy wielką zadymę za pomocą nalotów, akcji na pewno nam nie zabraknie.

Ogólnie gra jest dopracowana, trzyma w napięciu, szczególnie gdy gramy na wyższych poziomach trudności, no i klimat który jest niezastąpiony.

Podsumowując single jest bardzo dobry jak na grę która słynie głównie z multiplayera.

Gameplay:

Tutaj widzimy znaczny skok do przodu ze strony Infinity Ward. Twórcy zaspokoili nasze potrzeby i dodali bardzo liczny arsenał broni i różnych zabawek przy których nie raz uśmiecha nam się buzia. Żeby nie było za mało prócz dużego arsenału i dodatków do broni mamy sporo ciekawych zabawek do łatwiejszej eliminacji wroga, takich jak granaty, tarcze czy też naloty.

Patrząc na HUD i rozgrywkę dużo nie odbiega od jedynki. Poruszamy się w identyczny sposób, bronie wyglądają podobnie i cała reszta.

W zasadzie mamy sporo nowych rzeczy i długo by tu pisać ale jedna specjalnie się wyróżnia. Mowa o broniach Akimbo, z tym nie mieliśmy styczności w poprzedniej części. Bronie Akimbo są to na przykład dwa uzi lub pistolety, czyli po prostu możemy biegać z dwoma broniami krótkimi naraz. Sporo strzelanek to oferuje ale tak naprawdę nie jest to nic przydatnego gdyż mają bardzo krótki zasięg i małą celność.

Na koniec dodam, że animacja postaci jest świetna. Będąc w polu bitwy można się przyjrzeć jak nasi kompani z wielkim zapałem starają się przeżyć, chowając się, strzelając, krzycząc o pomoc jak i informują nas o tym czy oczyściliśmy dane miejsce.

Oprawa Audiowizualna:

W tym aspekcie Modern Warfare 2 nas specjalnie nie zaskoczy. Gra wciąż jest na tym samym silniku graficznym co poprzedniczka, przez co nie widzimy dużych zmian. Rozgrywka toczy się w 60FPS’ach jednakże klatki czasem potrafią spaść przy większych zwrotach akcji np. naloty czy wybuchy.

Jeżeli jesteśmy już przy tego typu sprawach to na pewno zauważymy różnice przy efektach specjalnych. Wybuchy i dym są podrasowane dzięki czemu wszystko wygląda jeszcze bardziej realistycznie. Grafika nie jest najważniejsza ale musi też być dobra by przyjemniej się grało.

Gra wieloosobowa:

Multiplayer na pewno nie dużo różni od poprzedniczki a twórcy dali nam stare Modern Warfare z nowymi mapami i bardziej dopieszczone. System rang pozostał bez zmian, czym wyższa ranga tym lepsze bronie i dodatki do niej. Teraz mamy do dyspozycji większy arsenał, nowe perki, dodatki do broni tytuły, emblematy czy też nagrody za serie zabójstw. Co ciekawe mamy do dyspozycji bombę atomową, możemy ją aktywować gdy osiągniemy 25 zabójstw pod rząd. Taka akcja graniczy z cudem ale nie obejdzie się bez takich którzy tego nie dokonają.

Najbardziej podoba mi się to, że możemy stworzyć własną klasę według własnych upodobań i dopracować do perfekcji. Możliwości mamy ogromne! Poczynając od zwykłych broni aż po wielkie karabiny z dodatkami i kamuflażem. Dochodzą do tego perki czyli atuty, dzięki nim możemy szybciej przeładować broń, zadać większe obrażenia od kul karabinu czy też być niepostrzeżonym przez radar wroga. Odpowiednie dobranie wszystkich elementów pozwoli nam na stworzenie klasy dobrej w danej dziedzinie np. sniper z dobrą bronią, kamuflażem i bez możliwości wykrycia na radarze.

Podsumowanie:

Nowy tytuł Infinity Ward jest udaną produkcja, twórcy gry wiedzą co robią przez co śmiało można brać grę w ciemno. Po przejściu gry na pewno nie będziemy czyli

niedosytu i z niecierpliwością możemy czekać na kolejną odsłonę. Grę polecam każdej osobie która miała już nie raz styczność z produkcjami tego typu.

Edytowane przez TheStormCrusher
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na pierwsza recenzje to nie jest zle, tez nie bede od razu Cie dolowac :) troche doswiadczenia i praca w Famitsu czeka :)

mnie akurat mw2 wogole nie podpasowal, gre uwazam pod wzgledem singla za porazke, ok rozumiem musi byc duzo akcji i hollywoodzko ale bez kitu, dla mnie ciagle panowal tam chaos, nie wiedzialem kto do mnie strzela, skad strzela, co kilka minut zabijalem swoich zolnierzy bo poprostu srali nabojami dookola mnie nie wiadomo kto co i jak. nie podobalo mi sie to, do tego akcja pelna para, skupiam sie zeby nie dostac kulki a tam NPC prowadza konwersacje ze mna i opowiadaja o co chodzi, jakbym ja mial czas czytac i sluchac co gadaja, dlatego wogole nie sczailem o co chodzilo w tej grze , dopiero troszke koncowka rozjasnila mnie. liczylem na jakas fajna misje skradnkowa, z elmentami wczuwy, jak w mw1 czernobyl, no i pare razy zaczelo sie misje z cicha eliminacja ale po kilku trupach znowu zaczelo sie sranie, 1000 wrogow dookola wymieszanych z moimi i strzelamy, bez sensu. singiel skonczylem na sile , mozna powiedziec za kare. no ale to moje odczucia.

a co do recenzji, pisz wiecej chlopie, bedzie dobrze :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na pierwsza recenzje to nie jest zle, tez nie bede od razu Cie dolowac :) troche doswiadczenia i praca w Famitsu czeka :)

mnie akurat mw2 wogole nie podpasowal, gre uwazam pod wzgledem singla za porazke, ok rozumiem musi byc duzo akcji i hollywoodzko ale bez kitu, dla mnie ciagle panowal tam chaos, nie wiedzialem kto do mnie strzela, skad strzela, co kilka minut zabijalem swoich zolnierzy bo poprostu srali nabojami dookola mnie nie wiadomo kto co i jak. nie podobalo mi sie to, do tego akcja pelna para, skupiam sie zeby nie dostac kulki a tam NPC prowadza konwersacje ze mna i opowiadaja o co chodzi, jakbym ja mial czas czytac i sluchac co gadaja, dlatego wogole nie sczailem o co chodzilo w tej grze , dopiero troszke koncowka rozjasnila mnie. liczylem na jakas fajna misje skradnkowa, z elmentami wczuwy, jak w mw1 czernobyl, no i pare razy zaczelo sie misje z cicha eliminacja ale po kilku trupach znowu zaczelo sie sranie, 1000 wrogow dookola wymieszanych z moimi i strzelamy, bez sensu. singiel skonczylem na sile , mozna powiedziec za kare. no ale to moje odczucia.

a co do recenzji, pisz wiecej chlopie, bedzie dobrze :)

Najlepsza recenzja singla MW2 jaką czytałem.

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja fajna:)

Właśnie 2 dni temu zacząłem grac u brata w COD MW2

Pierwsze wrażenie: słabe ciężko mi się strzelało :(

Druga wrażenie: druga misja to już wiedziałem ze to jest Bardzo dobra gra i to jest prawda:)

Polecam te grę:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja dobra tylko mogłeś trochę więcej napisać o spec ops, ale tak poza tym recenzja o MW2 ktoórą czytałem wcześniej była beznadziejna a ta mi się spodobała więc 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie...część dość udana :)

jedynym dość jednak dużym minusem jest przesadnie pokręcona fabuła :/

recenzja bardzo dobra :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×