Skocz do zawartości
Gość Enkidu

PS3 kontra Godzilla... znaczy XboX 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Enkidu

Jeszcze pół roku temu byłem na 100% pewien, że kupie PS3 ale ostatnio zaczynam wątpić w swój wybór. Czy nie lepiej kupić X360? Jest dużo tańszy i z wielu recenzji wynika że wcale nie gorszy, a może nawet lepszy. Twórcy gier i programiści są dość zgodni, że możliwości PS3 wcale nie wgniatają w ziemię (jak twierdziło Sony) a pod niektórymi względami ustępują X360 (chipset graficzny jest słabszy i na X jest o wiele łatwiej pisać gry oraz w pełni wykożystać jego moc). Nawet potężny procesor PS3 nie daje mu wcale wielkiej przewagi bo bardzo trudno go w pełni wykożystać (przynajmniej na chwilę obecną, ale raczej szybko się to nie zmieni). Wiele firm które wcześniej robiło gry tylko dla Sony przechodzi na stronę MS (choćby Konami) lub przynajmniej deklaruje obsługę obu platform (Namco). Wygląda na to, że deweloperzy powoli uciekają od Sony. Gdy dowiedziałem się, że Devil May Cry trafi też na X360 a w jego ślady najpewniej ruszą Metal Gear Solid, Castlevania i być może też Tekken to trochę odechciało mi się czekanie na PS3. Teraz to X360 ma lepsze wyłączności na gry (Dead or Alive, Halo). Jedyne co mnie jeszcze nęci w PS3 to J-RPGi ale czy takie gry w ogule będą w polsce dostępne, pewnie nie (oprócz Final Fantasy której z resztą najnowsze części wcale mi nie imponują). Dlatego pytam: Czy sądzicie że naprawdę warto wyłożyć te 2500zł na PS3? Jeśli tak to proszę podajcie sensowne argumenty bo ja sam jóż naprawdę nie wiem czy nie lepiej kupić X360.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega słusznie zauważył, XBox Live jest usługą abonamentową, po 2-3 latach grania po sieci, kasa wydana na sam abonament wyrówna cenę między dwoma konsolami. Przyglądam się nagonce na Sony w mediach i naprawdę się dziwię, bo jedynym argumentem, który wszyscy przytaczają jest wysoka cena konsoli. Niestety nie czytałem gazet konsolowych (a chyba czas się przerzucić) i nie wiem jak tam wygląda ta nagonka.

Dla mnie Sony jest jak Amiga. W chwili zakupu poczuję do niej pewnego rodzaju przywiązanie i nawet jeśli stanie się niepopularnym drogim gadżetem i przegra walkę z konkurencją, to i tak będę się nią interesował, tak samo jak interesuję się 8 i 16-bitowcami, mimo, że te komputery nie są już od lat produkowane (a cenami teraz przebijają PS3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie wygrywa tym, że moge na niej linuksa postawić. Nawet jak gry przestaną wychodzić - to mam cichuteńki sprzęt na długie wieczory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

X360 ma swoje zalety - jest na rynku dłużej, jest lepiej poznana przez developerów i póki co wychodzi na nią więcej tytułów. Nie wiem czy czytasz nasz ps3site regularnie, ale jeżeli tak jest to na pewno zauważyłeś, że ostatnio wrzuciliśmy kilka filmików z gier z porównaniem grafiki w jednej konsoli i drugiej. Jakie wyciągasz wnioski? Grafika wg mnie niczym się nie różni tylko jest jedno ALE - na Xboxa to już 3 generacja gier, na PS3 dopiero druga. Dodatkowo, w PS3 dostajesz za darmo blu-ray, który (dam sobie rękę uciąć) wygra wojnę następcy formatu DVD. Na Xboxa możesz co najwyzej dokupić czytnik HD DVD ale tym samym, konsola będzie Cię kosztować tyle samo co PS3 i wybierzesz napęd na który wychodzi w obecnym czasie 1/3 filmów w porównaniu do blu-ray. Bawiłem się Xbox'em w pracy bo miałem taką możliwość i powiem szczerze, że pad od niego woła o pomstę do nieba. Jest jakiś twardy i niewygodny. Już wolałbym kupić najtańszy model logitecha, którego notabene też testowałem, ponieważ jest lepszy. Kolejna rzecz. Nie wiem dlaczego informacje prasowe bardzo często o tym milczą. Awaryjność sławetnego Xboxa jest już legendarna... Widziałeś jakieś donosy prasowe o tym, że PS3 często się psują? Przeglądam dziesiątki newsów dziennie i nic takiego nie zauważyłem.

A na koniec. Jeżeli na forum i portalu o PS3 spodziewałeś się znaleźć zwolenników Xboxa360 to się bardzo pomyliłeś  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejść na pl.rec.gry.konsole. Jest tam masa zwolenników XBOX360. Jest kilka osób , które bronią Sony, ale zostają szybko zbluzgane. Ostatnio był fajny temat, że w PS3 trudno przeglądać mp3 i ktoś w odpowiedzi napisał, że na X360 nie można w ogóle zgrać mp3 na HDD.

Poza tym z tą awaryjnością to jest tak, że są kolesie, którzy mówią, jaki to X360 jest och i ach, a potem dopisują, że się modlą o to, żeby im się zepsuł przed końcem gwarancji. Ja też nie zauważyłem słowa o awaryjności PS3, ale może to dlatego, że mało osób tą konsolę w Polsce posiada.

Poza tym narzekacie na cenę? Na allegro można kupić (lub niedługo będzie można kupić) PS3 za mniej jak 2000zł, tyle, że bez gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enkidu

Wiem że mogłem zabrzmieć jak zwolennik Xbox'a ale wcale tak nie jest, a dokładnie to jest odwrotnie. Nadal jestem po stronie Sony ale jednak muszę przyznać że ostatnio robią oni wszystko żeby zmienić moje zdanie. Co do ceny to może i racja że w dłuższej perspektywie ps3 może nawet bardziej się opłacać (darmowy net + blueray który prawie na pewno wygra wojnę nośników), ale niewiadomo dlaczego ps3 kosztuje w europie dużo więcej niż w stanach i japonii mimo że wersja PAL jest tańsza w produkcji. Kiedy się tego dowiedziałem naprawdę się wkurzyłem. Do tego dochodzą wierutne kłamstwa co do osiągów ps3 i fakty które jóż wymieniałem. Jeśli to co ludzie mówią o porównaniu GPU ps3 i xbox'a jest prawdą (a kompletna cisza co do tego ze strony obozu Sony wskazuje że może to być prawda) to naprawdę bardzo się zawiodę. Do tego masowa ucieczka developerów. Jeśli Sony w ciągu najbliższych miesięcy nie poda logicznych argumentów wskazujących, że w dłuższej perspektywie ich platforma jest warta swojej ceny a ich ultranowoczesny procesor niweluje wyższość GPU zabawki Billa to poważnie rozważe zmianę stron. Na razie mam jednak nadzieję, że Sony udowodni wyższość swojego sprzętu. W końcu czekam na niego od lat i nie chcę żeby ten czas okazał się zmarnowany.       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz poczekać na rozwój sytuacji, a zostać przy innej konsoli. Ja tam nie chcę czekać. Ten jeden jedyny raz. Zawsze czekałem z zakupem karty graficznej, bo mówiłem sobie, że jak poczekam to stanieją i nawet nie wiem jak to się stało, że ominęło mnie sporo gier (pod DX6 lub pod DX7), w które chciałbym pograć teraz kiedy te gry by mi śmigały, ale nie idzie ich ruszyć pod zainstalowanym DX9.

Podobnie myślę o pierwszej konsoli Sony. Nie ma na rynku zbyt wiele gier na PS One, a część z nich jest bardzo grywalna, nawet jak na ten czas. To tylko przykład i nie po to kupuję PS3, żeby grać w gry na PSX, ale czekając rok czy dwa aż konsola stanieje można stracić trochę historii tej konsoli, dlatego w dniu premiery kupią ją prawdziwi fani i entuzjaści.

I nie namawiam bynajmniej , każdy robi to co chce, bo nawet rozsądniej by było poczekać, ale akurat ja rozsądkiem w tym przypadku się nie kieruję. Już nie oceniam konsoli po wypowiedziach, niespełnionych obietnicach. Produkt jest jaki jest, ma wady i zalety. Trzeba zaakceptować, albo nie.

W ogóle to fajnie, że to nie jest produkt typu telewizor, gdzie się kupuje i nowe modele za miesiąc ogląda się na wystawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wojna nexgen'ów się zaczyna, dla europy oczywiście 23 marca ... Polityka Sony jest jaka jest, dopiero czas pokaże czy słuszna. To ze VF5 nie będzie exlusive dla PS3, a wiele gier (np. DOA) jest tylko na Xbox360 jest frustrujące. Patrząc na to z tej strony można mieć wątpliwości. Z tego co czytałem, CELL nie jest dla każdego łatwą platformą do pisania, ale daje dużo większe możliwości (pamiętacie AM2 i ich gry na Saturna vs. wszyscy inni? Jeśli tak to zrozumiecie o co mi chodzi). Z drugiej strony patrzę na PS3 jak na platformę multimedialną a nie tylko konsolę. Mam na myśli:

- odtwarzanie filmów

- zastąpienie starego PC PS3

Z tej strony (nie)stety XBOX360 to hmmm chłam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

Czekać nie ma sensu. PS3 nie potanieje jak sądzę przez najbliższy rok. Poza tym jak już koledzy wcześniej zauważyli z perspektywy czasu PS3 jest tańszym zakupem, dla mnie bardziej rozwojową platformą, nie mająca tylu ograniczeń ograniczeń ze strony producenta co X0. Dodatkowo awaryjność X0 spowodowała, że z niej zrezygnowałem. Znam 4 osoby, które sprzedały X0 i kupiły preordery na PS3 przez to, że w ciągu kilku miesięcy wymieniali X360 nawet i 6razy na gwarancji. Chłopy nie mają po prostu już siły. Konsolka stoi w dashu. Biorą pada w rękę i nic nie reaguje, dają reset i migające Ring of Death. Dla tego wybrałem sprawdzoną platformę. ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

a mam pytanie offtopikowe  xbox360 jest made in USA ? czy japan ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enkidu

"Made in China"  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A PS3 myślicie, że gdzie są produkowane? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multimedialnosc, Online za free, linux. To przemawia za przewaga PS3 ale za jakosc sie placi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Na dzień dzisiejszy wojna na exclusivy na remis. MS ma Halo a Sony ma GOW 3 (na razie czekam na dwójkę).

Wojna na możliwości na remis.

Wojna na niezawodność - wygrywa Sony (oby tylko brak wiadomości o psujących się konsolach nie wynikał z ich małej ilości na rynku...).

Multimedialność - Sony z Blu rayem wygrywa. Nawet jeśli HD DVD będzie walczyć to cenowo (X + HD DVD) wychodzi podobnie.

No i dla mnie jeszcze połącznie z psp może być ciekawe!

Oczywiście to moje zdanie i nikogo nie chcę przekonywać.

W piatek kupuję ps3!

A za rok pewnie x360 ;-)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damon

PS3 vs X360 - odwieczny spór który nie będzie miał końca dopóki któraś z konsol nie umrze śmiercią naturalną. Dla mnie wybór PS3 jest sprawą przede wszystkim sentymentalną. Kto z Was zagrywał się w PS One ten wie o co chodzi. Ok. 10 lat temu przeskoczyłem z Amigi 500 na PSX'a... To był szok który trwał wiele lat. Po prostu nie wyobrażam sobie kupić w tej chwili innej konsoli niż trójeczki Sonego. Śmieszą mnie udowadniania która konsola ma lepsze to i tamto. PSX był konsolą słabszą od Saturna, słabszą od N64, słabszą od Dreamcasta - tak naprawdę zjadł je wszystkie. Podobna akcja jest z PS2 (którą niestety ominąłem na rzecz pieca - czego cały czas wylewnie żałuję...). Liczą się przede wszystkim gry. Jeśli MGS4 czy FFXIII wyjdzie też na XKloca dla mnie jest mało istotne - ważne, że wyjdzie na Play'a. Utrata exclusive'ów trochę boli ale jest do przeżycia. Jednak dzięki temu fanatyczni wielbiciele małego miękkiego maja kolejny powód do radochy, a dzieci neostrady nie wiedząc czym jest czysta radość płynąca z gry i sentyment do plastykowych pudełek Sony opisują fakty przemawiające na niekorzyść PS3 czymś w stylu "PS3 SUXXXXX" (zresztą ktoś na forum juz to zauważył) :) Osobiście nie wykluczam zakupu Xboxa - kto wie jak losy się potoczą i czy rzeczywiście nie będzie kozackich gierek- tylko szczerze mam trochę już dość tych porównań. Zresztą moja matka jak mnie czasami odwiedza i ewentualnie widzi jak coś chociaż na chwilę robie przy kompie czy to przy klawiaturze czy padzie rzuca swoje: "Taki stary a dalej te Playstation i Playstation" :D Przyzwyczaiła się już ;) Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enkidu

Mocno nawżucałem na sony więc może tezaz coś na ich kożyść: czy ktoś oprócz mnie uważa że jest całkiem duża szansa na pojawienie się Dead or Alive 4 na PS3? Tecmo jóż od początku 2006 otwarcie mówi że robi sporo gier na ps3, w tym Ninja Gaiden który wcześniej był uważany za xboxowego exclusiva, więc w sumie czemu nie DoA? Czy ktoś wie coś oficjalnego na ten temat? Oprócz tego to po przemyśleniu zaczynam sądzić że masowa utrata exclusivów może być spowodowana tym, że nikt po prostu nie chce tracić tych potencjalnych 10mln klientów posiadających obecnie X360, szczegulnie że ps3 dopiero co wchodzi na rynek a gry jednak muszą zarabiać (do tego dochodzi fakt że podobno niesamowicie łatwo jest pisać gry pod X360, a pewnie jeszcze łatwiej je konwertować z ps3 na X). Jedyne co mnie w ps3 naprawdę strasznie wkurza to fakt że będę musiał za niego zapłacić 200$ więcej niż amerykanie. Kompletnie nie rozumiem polityki sony, szczegulnie że rynek europejski był zdecydowanie wierniejszy ps2 niż pierwszemu xbox'owi. Jeśli jeszcze w tym roku cena ps3 nie spadnie choćby do poziomu z usa to wielu ludzi w europie i australii może się zwyczajnie na sony obrazić i ze złości wybrać X360 lub Wii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale $200 nie płacisz dlatego, że sobie SONY tak wymyśliło. Miej pretensje do UE i władz Polski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

ale zobacz z tej strony  22% vatu w polsce a niemczech jest 19% vat. szkoda ze niemozna sobie odpisac podaku od tego jako pomoc naukowa czy cos w tym stylu :P

a tak do tematu. Kupilbym xboxa  gdybym mial 14-15 lat .. a teraz to jakos nieprzysti mi bawic sie konsola :P  dla mnie to powiem ze  tak

pad jest wielki ! cieszki ma 2 baterie AA . Konsole gralem 2 h u brata i zdazyla mi sie 2 razy zawiesic. do tego dochodzi cena abonamentu. i za kazdy pierd  trzeba placic !!!!!!!!! jak np jakies demo czy cos  to placimy. (w 100% niejestem pewien czy za wszystko ... )  powiem tak xbox360 w wersji core moze nawet byc ... bo to 1 tys . ale juz jak mamy wizasc premium to radze sie zastanowic nad ps3 20gb tylko doplacamy 200-300zl.

a jesli ktos ma ambicje zrobic sobie kindo domowe na xbox to wspulczuje ... 

1 cena HD-DVD 1000zl ,

2 w czasie filmu jaka gwarancie mamy ze sie niezawiesi konsola ? a to pozniej klimat filmu pada...

3 niewspomne ze xbox360 jest glosny jak otwarta obudowa komputera :P (no moze przesadzam .. )

dodam tez sprawe wibracji . moze jest ten maly plus na xbox360 ale daje glowe ze z czasem wibracje beda tez na ps3. (jak pojawia sie gry z ps2 z wibracja i jakas latka do ps3 ktore by je obslugiwala + urzadzenie usb co podancza sie duala ...) to Sony bedzie zmuszona wydac pada z wibracja a za tym pujda deweloperzy gier na ps3;] a do tego gry na ps3 ktore nieobsluguja wibracji dostana latki np taki motorstorm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enkidu

Sixaxis z wibracją wyjdzie na 100% to potwierdzona informacja. Tylko że tak się zastanawiam ile będzie kosztować skoro normalna wersja kosztuje (o ile się nie mylę) 199zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak do tematu. Kupilbym xboxa  gdybym mial 14-15 lat ..

a co to ma do rzeczy? Wtedy nie pograłbyś w najlepsze gry bo są od 18 ;-) A tak na serio to zarówno xbox i ps3 są konsolami. Nie mam 15 lat i wcale się nie wstydzę tego że w pokoju nazwijmy to gościnnym stoi kilka konsol. To moje hobby i nie obchodzi mnie co inni myślą.

Ale za to słuszna uwaga odnośnie hałasu generowanego przez x-a. Moja zmywarka łącznie z pralką ciszej chodzą ;-) Może to trochę psuć przyjemność z oglądania filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Torciec

Mi sie wydaje, ze spor ten ostatecznie rozstrzygnie sie za jakis rok. Dopiero w tedy bedzie mozna zobaczyc czy producenci geir rzeczywiscia sa w satnie wykorzystac potencial PS3 i dzieki temu przeskoczyc X360. Na dzien dzisiejszy gdybym mial wyierac pomiedzy PS3 i X360 kupilbym X. Moze zmienie zdanie po zainstalowaniu Linuxa ale jak na razie opowiem sie za x. Po pierwsze jego interfejs jest znacznie lepszy, ladniejszy i bardziej ergonomiczny nic Sony. Poza tym X swietnie dogaduje sie z komputerami w sieci domowej. Nie potrzebuje odtwarzacza HD DVD do niego zeby obejrzec film w 1080p. Co prawda sciagniecie na dysk z netu trwa prawie pol dnia bo trzba pociagnac 20GB ale spokojnie po sieci idzie z komputera na konsole i z tamtad na TV. Tak samo jest z mp3 - cala biblioteka domowa jest na jednym komputerze dzieki temu przez konsole mozna puszczac muzyke na glosnikach w salonie. Jak juz pisalem zobacze jak bedzie to wygadalo kiedy zainstalowany zostanie Linux na PS3 ale jak na razie, prawe bez dodatkowego ingerowania w sprzety domowe moge cieszyc sie multimediami na duzym TV.

A tak na marginesie to i tak najwiekszy usmiech mam na twarzy jak uzywam Wii  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DeD

Po pierwsze:

TELEWIZOR - wydaje mi sie,ze pierwszą rzeczą o jakiej musimy pomyśleć jest właśnie dobry telewizorek (nie musi być od razu FULL HD,większość gier obsługuje 720p(mówię o PS3)

Po drugie

PS3 czy X360 - jeśli chodzi o mnie od zawsze byłem z SONY więc miałem jedno wyjście,X jakoś mnie nie przyciąga (no może Gears of War)reszta gier wygląda po prostu ładnie (konsola jest juz ponad rok po premierze).PS3 dostało na starcie Motorstrom,które wyglada fantastycznie!!! (grafika,fizyka,muza).Jeśli tak wygląda gra na starcie systemu, to co będzie dalej?

Po trzecie

KUPUJCIE PS3!!!!!!!!!!!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

czemu fanboye xklocka i m$ wii krytykuja ps3 ? maja jakies komplexy mniejszosci czy jak ? a fani sony , i  sam sony olewa ich agrumanty zimnym  ;)      to sie nazywa beztresowa polityka firmy ;]

a w histori jest tak ze ten kto najbardzej kszyczal ponosil najwieksza poraszke ;) bo przyjdzie juz zniecierpliwiony i zrobi krodki proces ;]  USA - Hiroshima i Nagasaki ;)  ale teraz sie sytuacjia odwrocila ;) sony atakuje usa Ps3. Na onecie wlasnie przeczytalem "PlayStation 3 podbija rynek amerykański (26-03-2007)"

a M$ niemoze sie przyznac nawet do tego ze ktos sie wlamal do nich na konta xbox live aby wykrasc dane "Microsoft wykiwany

(26-03-2007) Koncern Microsoft przyznaje, że włamania do kont graczy w Xbox Live miały jednak miejsce."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu fanboye xklocka i m$ wii krytykuja ps3 ? maja jakies komplexy mniejszosci czy jak ? a fani sony , i  sam sony olewa ich agrumanty zimnym  ;)      to sie nazywa beztresowa polityka firmy ;]

a w histori jest tak ze ten kto najbardzej kszyczal ponosil najwieksza poraszke ;) bo przyjdzie juz zniecierpliwiony i zrobi krodki proces ;]  USA - Hiroshima i Nagasaki ;)  ale teraz sie sytuacjia odwrocila ;) sony atakuje usa Ps3. Na onecie wlasnie przeczytalem "PlayStation 3 podbija rynek amerykański (26-03-2007)"

a M$ niemoze sie przyznac nawet do tego ze ktos sie wlamal do nich na konta xbox live aby wykrasc dane "Microsoft wykiwany

(26-03-2007) Koncern Microsoft przyznaje, że włamania do kont graczy w Xbox Live miały jednak miejsce."

Hehe :) Fani Sony olewają ich argumenty bo sa fanami sony.. z tego samego powodu fani "Xa' na okrągło" olewają fanów sony i ich "skargi". Na obie konsole są tytuły godne uwagi. Gdybym miał kasę pewnie kupił bym obie konsole... ale jako że niewiele osób, nawet poza polską, może sobie na to pozwolić tworzą się "obozy jedynie słusznej konsoli". Tak było podczas panowania PSX'a, PS2 i teraz podczas toczącego się pojedynku X360-PS3 (Wii nie liczę bo ona idzie innym torem i jak na razie nieźle na tym wychodzi)

PS. wczoraj w wiadomościach na jednym z programów mówili o premierze PS3 w Europie... wszystko było ok do momentu kiedy prezenterka wspomniała konsole Nintendo nazywając ją [zapis fonetyczny] "Dabylju aj aj" myślłem że się przewrócę jak to usłyszałem  :o LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×