Skocz do zawartości
cwir

Dexter

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada się genialnie :D Nie mogę się doczekać tego sezonu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że szósty sezon będzie tak dobry, jak zapowiadają..

Według mojej opinii najlepszym sezonem był (jak w większości przypadków) sezon 1. Pozostałe to tak jakby - trochę na siłę, albo po prostu już oklepane. Co prawda sezon bodajże 4 (to chyba ten był z miłym zakończeniem) wielu osobom przypadł do gustu - mi jednak nie za bardzo. Co prawda ostatni odcinek był ok, ale poprzednie to trochę taka gra na zwłokę..

Nie uważam, że serial jest zły - wręcz przeciwnie. Jest to chyba najlepszy serial, jaki w życiu oglądałem (taki Prison Break się nie umywa moim zdaniem - chociaż i tam pierwszy sezon miał klimat). Naturalnie z niecierpliwością czekam na kolejną odsłonę i szczerze mówiąc zawiódłbym się, jakby takowej nie było. Z drugiej strony jednak trochę obawiam się realizacji nowego scenariusza - aby nie był po prostu robiony "od czapy", żeby przynieść wyłącznie zysk (jak trzeci i czwarty sezon Prisona).

Warto też zaznaczyć, że w miarę jedzenia apetyt rośnie - tak więc wymagania widzów w stosunku do nowej odsłony również (tak samo jak i w grach). To duże wyzwanie dla scenarzystów - mam nadzieję, że sprostają zadaniu tym razem.

PS. Sorry za stylistykę w piśmie. Trochę szybko to pisałem. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon 1 był ok, ale wg mnie Sezon 2 i Sezon 4 były lepsze. Ale tak jak mówię, dla mnie były lepsze.

Sezon 1 po prostu wprowadzał nas w życie Dextera, itd.

A Sezon 2 to już węszenie za nim, podejrzenia, Doeks (czy jakoś tak), który wie że coś z Dexterem jest nie tak, itd.

Takie coś dużo bardziej mi się podoba i mam nadzieję, że w Sezonie 6 również będzie coś takiego, że siądą na Dexterze.

Bo w końcu musi się to kiedyś stać, tak samo jak to, że Debra dowie się co Dexter lubi tak naprawdę sobie porabiać.

Jak na razie wszystkie parzyste Sezony dawały rady, a te nieparzyste były średnie (poza 1).

Także jeśli wierzyć "statystykom" to Sezon 6 znów powinien nie zawieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia po 3 odcinkach 6 sezonu? Wg mnie daje rade :) już się nie mogę doczekać kolejnego odcinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia scena w trzecim odcinku jest po prostu genialna. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie coś opisywać to proszę w spojlery :) Bo ja czekam aż będzie więcej odcinków, bo lubię sobie wieczorami maraton zrobić.

Także wszystko dot. zdarzeń proszę pakować w znaczniki "spoiler" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty jest ten sezon. Zaskakuje i rozkminiony dobrze w wielu wątkach. I Mos Def gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i padło takie zdanie, ojciec Dexa to powiedział w szpitalu gdy operacja Harrisona się udała, że Dex prosił żeby się udała ta operacja, i być może będzie musiał zapłacić najwyższą cenę za to...

To nie tak. Tak wyglądał dialog, obok luźne tłumaczenie:

Ojciec: Looks like your prayers were answered / Wygląda na to że twoje modlitwy zostały wysłuchane

Dex: I was desperate / Byłem zdesperowany

Ojciec: Hey, no judgement. You already talk to imaginary father figure / Hej, nie oceniam. Już i tak rozmawiasz z wyimaginowanym ojcem.

Dex: It didn't mean anything/ To nic nie znaczyło

Ojciec: Are you sure? Harrison's ok. And you did make that pact. / Jesteś pewien? Z Harrisonem wszystko w porządku. A Ty zawarłeś ten pakt.

Dex: Come on, you don't really think there's someone out there holding my IOU (I Owe You).. / Daj spokój, nie sądzisz chyba że jest tam ktoś kto trzyma mój weksel..

Ojciec: I don't know. But if there is you better be ready to pay the piper / Nie wiem. Ale jeśli jest, lepiej bądź gotowy zapłacić..

Czyli żadną najwyższą cenę tylko mu zasugerował że skoro zawarł pakt z Bogiem, to bez względu na to czy Bóg istnieje czy nie, powinien być gotowy spłacić dług :thumbsup:

Zajebisty motyw z wiarą Dextera. I w ogóle jak wiarę pokazują w tym sezonie. Sam nie jestem specjalnie wierzący ale bardzo mi się podoba jak to tu przedstawiają. Naprawdę dobrze rozkminiony sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzajmy może w spojery nasze wywody bo ktoś mógł jeszcze nie oglądać :)

Ja myślę że odpuści jakiemuś podrzędnemu bobkowi ale możesz mieć rację. A to zdanie z udowadnianiem Boga było zajebiste, zgadzam się :). A jak się Quinn z Batistą skopcili to się popłakałem ze śmiechu (sam byłem zjarany) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem ostatni odcinek piątej szóstej serii Dextera.

Holy fuckin shit!!! :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem na etapie 8 odcinka :) Dzisiaj, albo jutro obejrzę już sobie serię do końca.

W każdym razie proszę wszystko pakować w spojlery! :)

PS.

Czy Wam Geller nie przypomina Janusza Gajosa? No kurde...na początku myślałem, że Gajosa wzięli do Dextera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten aktor co Gellara gra - to kiedyś chyba w Miami Vice grał ??

Tak tak, ten wąsaty :)

Nbc_miami_vice_02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mówisz.... znaczy piszesz ... że jaja powinno urwać..... no to się doczekać nie mogę

bo zakończenie 2 sezonu Zakazanego Imperium było świetne i też czekam na kolejny sezon

Tzn odcinek sam w sobie okej, przewidywalny jak zwykle, ale zakończenie przełomowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Tego się nie spodziewałem. Tak samo mocne zakończenie jak te ze śmiercią Rity. No i niedokończony wątek z tym stażystą i wysłaną ręką. Kolejny sezon może zacząć się od mocnego uderzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem po szóstym sezonie, który w moim odczuciu był...hmm...średnim sezonem.

Były lepsze i gorsze odcinki, ale jakoś to tak szło od odcinka do odcinka bez większych emocji.

Ci cali Doomsday Killers nie posiadają tego czegoś co posiadał Trinity w 4 sezonie. Tam naprawdę świetnie się to oglądało.

Ale jedno wiem na pewno, dla samej końcówki warto oglądać wszystkie 12 odcinków, warto!

Mimo wszystko spodziewałem się więcej po 6 sezonie. Zawsze te parzyste wypadały lepiej, ale tutaj jakoś tak niemrawo było cały czas.

Oczywiście nie mówię, że było źle, bo każdy odcinek ogląda się z zaciekawianiem. Na pewno 10x lepsza rozrywka na wieczór niż jakiś nudny film, gwarantuje.

Żałuję również, że odeszli od motywu pościgu za Dexterem. W 2 sezonie strasznie mi się to podobało. No, ale pewnie to dlatego, że chcą ciągnąc sezony i odbiegają od tego jak tylko mogą.

Może w 7 coś ruszy, ale też wątpię, bo już kontrakt podobno jest podpisany na sezon 7 i 8.

Co do końcówki...

Na moje oko, jak Debra się tak kocha w Dexterze, to myślę, że po prostu albo się połączą, w kwestii, że ona będzie przymykała oko na to co robi, albo będzie mu nawet pomagać.

Raczej nie biorę pod uwagę tego, że go zamknie, zabije, czy coś w tym rodzaju. No chyba, że chcą się jej pozbyć z serialu, to co innego.

Pewnie na początku sezonu 7 będzie wielkie przeżywanie, a potem nagle sobie uświadomi, że to co on robi to dobra robota, już w 5 sezonie to przyznała i go puściła, tym bardziej, że nie wiedziała, że to on tam wtedy był.

Mimo wszystko końcówka mnie rozwaliła. No normalnie nie wytrzymam do kolejnego sezonu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać ostatni odcinek 6 sezonu. Moim zdaniem zakończenie dorównuje temu z 4, a może jest i nawet lepsze. biggrin.gif Nie wiem jak teraz wytrzymam "rozłąkę" z Dexterem. Dawać mi 7 sezon NOW!!!

Edytowane przez Krypto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My gutness kiedy ten 7 sezon.?

Po mocnym zakończeniu 6-tki się porządnie niecierpliwie.

czytałem gdzieś że premiera bd w wrzesniu.

To potwierdzone info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się!!:) Ale kurcze takie zakończenie ostatniego sezonu to normalnie przegięcie. Teraz człowiek się zastanawiam co będzie dalej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×