Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam ustawione 9cm od sciany i nic się nie dzieje. konsole miałem już w naprawdę różnych ustawieniach i zawsze dawała rady. w rzadnej pozycji nie zauważyłem głośniejszej pracy. W takim ustawieniu będzie 18 cm do płyty(teraz 8), (w płycie mogę wywiercić dwa otwory po 8cm średnicy). Pozatym konsola będzie 1cm od tego na czym bedzie stała i cm będzie luzu u góry. Problem może stanowić jednak to że dostęp poza otworami i spodu do powietrza będzie tylko od tyłu i od dołu. 

 

PS: Sam osobiście myśle że jeśli w tylu różnych położeniach dawała rady to teraz też nie powinno być problemu ale poczekajmy na experta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem nie wiem

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Sam osobiście myśle że jeśli w tylu różnych położeniach dawała rady to teraz też nie powinno być problemu ale poczekajmy na experta :)

 

Z konsolą jak z kobietą, moja też kiedyś w tylu różnych położeniach dawała radę a teraz to już różnie bywa. Myślę jednak że jakbym ją wsadził pod biurko to nawet pomimo tych 18 cm odmówiłaby współpracy. Nie zapominajmy że gorące powietrze ucieka do góry a u Ciebie napotka tam blat biurka. Zrobisz jak uważasz ale ja bym się nie zdecydował na takie fiku-miku :whistling:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z ta ekspertyzą. Szczegolnie punkt o cieplym powietrzu uciekajacym do gory jest bardzo trafny, zadne konfabulacje, czyste fakty. Moze sie mala sauna zrobic. Polecam pograc troche i wymacac konsole jak jest na zewnatrz oraz po Twoim "fiku miku" z biurkiem, poziom ciepla powinien w obu przypadkach juz pomoc w podjeciu ostatecznej decyzji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz też nawiercić otwory od góry w blacie nad konsolą. jak je zrobisz regularne to bęzie fajnie wyglądać a powietrze będzie miało którędy uciekać (tak jak w pudełku z żywymi myszami)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, co prawda moja konsola stoi wolna od jakichkolwiek ograniczeń meblowych i tematem przegrzewania prawie się nie przejmuję. Ale myślę że w tej wnęce w której jest ps3 możesz położyć zwykły termometr pokojowy i podczas grania systematycznie sprawdzać czy w okolicach czarnulki nie robi się sauna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz też nawiercić otwory od góry w blacie nad konsolą. jak je zrobisz regularne to bęzie fajnie wyglądać a powietrze będzie miało którędy uciekać (tak jak w pudełku z żywymi myszami)

 

Byloby to praktyczne rozwiazanie nie powiem. Z punktu estetycznego tez bedzie sie swietnie prezentowac, no i problem z przegrzewaniem bylby calkowicie wyeliminowany.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kilka dni wstecz kupilem sobie ps3 SS 500gb i obawiam sie o prawidlowe chlodzenie sprzetu mianowicie trzymam ja w takiej szafce na tv szafka jest zabudowana ma tylko otwor z tylu na kable ps ma po bokach i  z tylu po 10 cm luzu od scianek szafki a przod jest otwarty ale obawiam sie czy bedzie miala dobra cyrkulacje powietrza jak myslicie?

Edytowane przez buhaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak konsola stoi przy TV na otwartej przestrzeni, to warto dokupywać podstawkę chłodzącą jak do laptopa czy jest to zbędne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w przypadku gdy np. konsola stała by w jakiejś ciasnej półce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy konsoli coś się stanie jeżeli będzie na półce w takiej konfiguracji? Nie dotyka ściany, ale odstęp jest minimalny, nie wiem czy jest centymetr. Niestety nie mam więcej miejsca D: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic, moja stoi bardzo podobnie od trzech lat i nic jej nie jest . tylko w gorące letnie wieczory odpala ostatni bieg wiatraczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy konsoli coś się stanie jeżeli będzie na półce w takiej konfiguracji? Nie dotyka ściany, ale odstęp jest minimalny, nie wiem czy jest centymetr. Niestety nie mam więcej miejsca D: 

Bez najmniejszego problemu możesz tak trzymać. Ja swoją wstawiłem bardzo kiepsko - półka o wysokości 10cm, szerokości 60, głębokości 40 - czyli się cholera grzeje, ale chodzi tak już od ponad dwóch lat i jeszcze nie umarła, a bywała katowana po kilkanaście godzin.

Wzmacniacz ma gorzej, bo jest na styk, musiałem mu nóżki odkręcić żeby się zmieścił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy po intensywnej grze mozna bez zadnych konsekwencji konsole po prostu wylaczyc czy nalezy jeszcze wrocic z gry do ekranu glownego i czekac az sie wychlodzi? Dzieki z gory. Czy ww zabieg ( tj wylaczanie z gry czyli jak konsola jest goraca) moze ja uszkodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy po intensywnej grze mozna bez zadnych konsekwencji konsole po prostu wylaczyc czy nalezy jeszcze wrocic z gry do ekranu glownego i czekac az sie wychlodzi? Dzieki z gory. Czy ww zabieg ( tj wylaczanie z gry czyli jak konsola jest goraca) moze ja uszkodzic?

 

Gdybys zadal sobie trud przeczytania tego watku to bys wiedzial. W sumie to wystarczylo przejrzec, mozna nawet bylo uzyc szukajki.

 

No ale poniewaz watek ten peka od pytan jak Twoje to kolejnym osobom nie chce sie czytac lepiej napisac.

 

Jesli bys chociaz przejrzal ostanie 3 strony tego watku to trafil byc na takiego posta - http://www.ps3site.pl/forum/topic/28276-chłodzenie-ps3/?p=802627

 

Mam nadzieje ze pomoglem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czytałem ten wątek i wiecie co szczerze mnie to wszystko śmieszy 

Jestem studentem elektroniki i telekomunikacji i od ostatnich ferii postanowiłem naprawiać PS3  - nawet znalazłem sobie miły serwis na "praktyki"



Smutna historia bo te własnie fat'y zwłaszcza cechA i cechC były najlepszymi konsolami na świecie, najbardziej mnie boli że ludzie twierdzą:

 - że te konsole są zawodne

 - że się przegrzewają

 - że najlepiej kupić gó.......ieg slim'a

a nie rozumieją procesów

- termicznych

- starzeniowych materiałów termo przewodzących

- niewiedzą nawet jak konsola jest zbudowana

 

mała podpowiedz:
Nie wszystkie pasty termo przewodzące w PS3 w standardowy sposób można wymienić. A jeżeli konsola ma 7 lat, nie że wy ją macie ona 7 (tak na przykład moje cechH )lat temu została wyprodukowana i leżała na magazynie a pasta termo przewodząca się starzeje?

Porównujecie je do slim'ów które produkowane były w 2010 czyli tylko 4 lata a już się zaczynają sypać. Za następnych 3 lata nie będzie już slim'ów zostaną tylko dobrze naprawione Fat'y. Ja tu nie prorokuje tylko popatrzcie na allegro tam pojawiają się już slim'y tylko że po 4 latach od daty produkcji a nie po 7, dobra powiedzmy po 6 bo teraz to allegro jest  Pełne fat'ów  tylko nikt(nikt to za duże słowo znak kilka osób ale to są ewenementy ) ich porządnie nie naprawią. Stawiają na podgrzewacz przejadą chot'em   konsola wstaje ale nie wystawia gwarancji - tacy są właśnie pewni swojej roboty. 


a to że fat wyje a leci z niego zimne powietrze :
Konsola jest gorąca i czujniki działają prawidłowo tylko pasta termo przewodząca to już wspomnienie to jest teraz izolator - pisałem o tym wcześniej.
konsola dostaje ylod:
Jak konsola chodzi głośno to się daje głodniej telewizor- czy nie tak się robi?
bo Sony zamiast  łagodnego  profilu chłodzenia zrobiło piłę (zastanówcie się co się dzieje kiedy nagle konsola podnosi obroty o 30%)


Oczywiście konsole można dobrze naprawić, można zmienić profil - ale czy to jest w interesie Sony?
prosty test konsola uruchomiona na CFW wiecie jakie temperatury pokazuje na oryginalnym sterowniku czujnik na 1 biegu. 

Nie mogę tego powiedzieć w prost bo to by było pomówienie a w tym przypadku nie wyszedł bym z więzienia, ale wy możecie się domyślić

Edytowane przez tomasz1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba pracujacy plastik, troche dziwne..

Ja u siebie tego nie zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były wątpliwości, dlaczego nowe modele slimów z serii cech-300x padają szybciej od modeli cech-200x polecam oglądnąć zdjęcie standardowej ilości pasty termo jaką producent nakłada na procesory (nagminny obrazek w slimach).

Jak ktoś miał wątpliwości, czy warto zająć się poprawieniem fabryki to chyba nie ma wątpliwości

 

 https://www.dropbox.com/s/5y5wfuh5mwnh6ni/2014-04-03%2013.16.26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×