Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

mimo tych upałowmoja jest całkiem chlodna i mnie nie pokochala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

Ja swoją na razie nie oddaję na gwarancję. Oddam pod koniec roku albo pod koniec gwarancji chyba, że coś wcześniej nawali. ;) Jak wymienią to zawsze gwarancja od nowa leci. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie slysze u siebie mojej czarnulki wogole :) Moze dlatego ze mieszkam przy 2 pasmowce i tramwajach :F Choc w nocy tez nie slychac :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne objawy. Konsola ma na pewno 5 biegów, czy więcej nie wiem. Zakryłem ją folią i puściłem filmik Uncharted: Drake's Fortune z HDD. Po iluś tam minutach weszła na 4 i w końcu na 5, dalej już nie ryzykowałem i zdjąłem folie. Chyba w 7 minut była już spowrotem na 3 biegu a w pokoju było nawet ciepło. Myślałem, że moja nie zachodzi na 2 wcale. Tez jak nic nie robiłem po 30-40 minutach była 3. Ale pewnego wieczora zeszła na 2 sama  8D . Teraz chodzi na 3 bo dziś jest upał. Mi jest gorąco a jej... 8) Ale jak są chłodniejsze dni chyba chodzi na 2  :-[ Moja konsola jest sprawna?

arab, i wymienili Ci i teraz chodzi inaczej? Tzn w upał na 2?  :o  ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinpsx3 odpowiedziałbym ci na to pytanie, ale konsola którą mi przysłali po godzinie wylądowała z powrotem w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

To teraz nie masz konsolki arab? To już chyba 2 tydzień? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj po południu wróciła. Jako że mam na 16 do pracy, to nawet nie zdążyłem się nią pobawić.

Uprzedzam pytanie: znowu wymienili na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

No to czekam na relację  8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzisiaj po południu wróciła. Jako że mam na 16 do pracy, to nawet nie zdążyłem się nią pobawić.

Uprzedzam pytanie: znowu wymienili na nową.

Która to już jest? Bo się pogubiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

3  8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja konsola wczoraj po dwoch minutach grania w GoW właczyła taki poziom buczenia, ze umarłem ze strachu i podczas ostatniego weekendu zaliczyłem dwa zwisy na demo Darknesss :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czytając wszystkie posty mam taki chaos ,że nie wiem co mam myśleć. W sumie konsola przez ostatni czas chodziła mi bardzo cicho, dopiero od ostatnich 2-3 dni zaczeła "szczelać" po  jej wyłączeniu, a czasem nawet po włączeniu :/. 

Zatem rodzi się pytanie czy jest  to normalne? , czy nie lepiej oddać ją po wakacjach do serwisu podając przyczyne "szczelające przegrzewanie" :) ???.

2.Jeśli ktoś wie, niech napisze ile mniej więcej czeka sie na naprawe PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że temat dotyczący strzelania PS3 już był poruszany i AFAIR spowodowane to było rodzajem zastosowanego plastiku. Pod wpływem temperatury zmienia się troszkę kształt konsoli co powoduje "strzelanie". Oczywiście mogę się mylić ale wydaje mi się, że to właśnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o strzelanie/trzaski to jest to często występujący objaw w konsolach PS3, właśnie ze względu na zastosowany plastik. Dzieje się to zarówno w trakcie nagrzewania konsoli (przez 1-2 minuty od uruchomienia) jak i ochładzania konsoli (po jej wyłączeniu), nawet lekkie dociskanie jej w różnych miejscach powoduję podobne odgłosy (chociaż bardziej jest to skrzypienie). Zauważyli to też goście z serwisu http://www.benchmark.pl przy okazji recenzji otrzymanej do testów konsoli PS3 (zapraszam do lektury, zawsze miło poczytać o naszej czarnulce).

Oczywiście wspomniane trzaski występują również i w mojej PS3 (jest ich kilka przy włączaniu i kilka przy wyłączaniu po intensywnej grze). Być może, u niektórych właścicieli PS3 ten objaw nie występuję - a to ze względu na to, iż w pokoju mają dość ciepło lub konsola stoi blisko źródła ciepła i przy jej włączaniu nie ma dużej różnicy temperatur bo plastik obudowy jest już lekko nagrzany i nie "strzela" albo robi to bardzo cicho (ale są to tylko moje przypuszczenia). Pomijam maniakalnych graczy, którzy pewnie nawet nie zwracają uwagi na taki detal, bo dla nich ważne jest aby konsola chodziła bez żadnych zwisów i tylko to się liczy (zauważyli by pewnie dopiero wtedy jakby zaczęła się palić chociaż pewnie spróbowaliby jeszcze ten jeden level dokończyć  ;D

Podsumowując: "ten typ tak ma"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że konsola nie lubi jak w środku jest jakaś płyta. Po wyjęciu płyty (dowolnej, by było śmieszniej) konsola przechodzi w tryb "ciszy".

Ktoś coś takiego też zauważył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje ps3 tez pracuje glosniej jak plyta jest w srodku ale tylko jak plyta dvd np. jak gram w gry z ps2 ale  i tak mnie ta glosnosc nie przeszkadza przy okazji mam dzis ps3 wlaczone od 8 godzin i nawet nie jest tak cieple jak x360 po 30 minutach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na FULL HD konsola wyraźnie głośniej pracuje. Przez weekend będę testował dokładnie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pitek

Ja mam pytanie off topic ale prosze fachowcow o odpowiedz.

Kupilem PS3 w USA i jak podlaczalem to kabel od zasilacza konsoli byl w gniazdku output 110V, a input mialem na 220V. Pogralem jakies 15 minut inagle konsola sie wylaczyla i poczulem smrod spalenizny od przetwornicy.

Przetwornice jak wlaczam to sie swieci lampka ze dziala a lampka konsoli dalej nie swieci. Czy jest to mozliwe ze konsola sie spalila?? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było stosować przetwornicy tylko kabelek do polskiego gniazdka - zasilacze w PS3 są uniwersal 110-230V/50-60Hz.

Może przetwornica za mocno obciążona była i puściła jakieś "dziwne" napięcie w "spiku" co uwaliło PS3. Najlepiej podłącz do gniazdka bezpośrednio, żeby wykluczyć uszkodzenie przetwornicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daro_RM

Mam problem. Czy wy tez tak macie ze już po 5 minutach grania lub oglądania filmu na ps3 włączają wam sie wiatraki i to chodzi dość głośno? Czy to jest normalne czy jednak mam problem z PS3 ? <beczy>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wiatraki tylko czasami pracuja glosniej nie zawsze jak konsola jest wlaczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swojej prawie nie słyszę  :P

A tak serio to nie stwierdziłem nic dziwnego. Jedyna "wada" to lekkie strzelanie po wyłączeni (jeśli długo działała) ale to nic  8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przejściu na FULL HD konsola wyraźnie głośniej pracuje. Przez weekend będę testował dokładnie o co chodzi.

Nawet mnie nie strasz  :o Mam ją na 576i i wchodzi na 3 bieg przy byle grze z HDD a po włożeniu płyty to już na pewno... Najszybciej po włożeniu gry z ps2 około 3 minuty i 3bieg... :/ I z niego nie zchodzi po jej wyjeciu. Raz zeszła w nocy jak miałem uchylone okno z3 na 2. Może mam za ciepło w pokoju? Zobacze w zime. Tez nie wiem co o tym sadzić...

Arab a jak tam twoja 3 z kolei konsola? Jak chodzi możesz coś napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×