Skocz do zawartości
Gość zioomski

PAL / NTSC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na dniach przyjdzie do mnie PS3 slim z Anglii i wobec tego mam pytanie. Czy jeśli kupie przejściówkę do zasilacza na polskie gniazdko to istnieje opcja że konsola mi się spali ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spali się, ale na twoim miejscu kupiłbym od razu kabel (kosztuje niewiele więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej przejściówki ...

Kabel zasilający za 1,5zł załatwia sprawę :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

To jest 1,5 metrowy kabel, a nie za 1,5 zł.

Ale nie wiem czy warto kupować ponieważ pewnie posiadasz w domu jakieś stare urządzenie, które też posiada taki kabel i bez problemu będziesz go mógł używać. thumbsup.gif

Pozdrawiam

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może jak wygląda sprawa z trofeami tych samych gier z różnych regionów? Mam platynę np w gow collection wersja US, jak zakupię Polską wersję to trofea się zdublują? Wiem że tak było np w Demon Souls, ale nie wiem czy to reguła. Będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A wiec planuje zakup konsoli PlayStation 3 Slim w USA. I moje pytanie to: Jak będzie ona działała w Polsce? Szukałem tematów, były one z roku 2008 i myślę ze może coś się zmieniło i ktoś może rozwiązał ten problem. Wiem ze na pewno trzeba kupić urządzenie do zasilacza.

1. Jak sprawa się ma jesli chodzi o Tv? nowe nie maja problemu?

2.Co z grami europejskimi? będą działały? ponoć nie ma już blokady kontynentalnej

3. Jak ta konsola będzie działała w Polsce? Czy mogą wystąpić jakieś problemy?

Piszę na waszym forum, bo uważam ze znajdę tu poradę ekspertów, wiedzących dość dużo w tej dziedzinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 z hdtv nie bedzie problemow.

2 beda dzialac

3 wystarczy kupic odpowiedni kabel i wszystko bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim z racji mojej pierwszej wizyty na tym forum.

Niestety od razu muszę zacząć od problemu z jakim się spotkałem, a którego niestety nie przewidziałem.

Posiadam konsole PS3 40 GB wersja Pal.

Jako że jestem entuzjastą serii Final Fantasy zacząłem zbierać wszystkie części począwszy od numeru 7.

Dziś otrzymałem cześć 9 czyli gra jeszcze na ps1, co w niczym nie przeszkadza by grać w nią na PS3, pod warunkiem, że jest to wersja PAL.

Ja z rozpędu zamówiłem NTSC i tutaj zonk, gra z powodu ograniczeń regionalnych nie działa.

Czy jest jakiś sposób by na ps3 Pal odpalić taką grę w NTSC??

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz napisane, że gra nie działa z powodu ograniczeń regionalnych?

Czy może w jakiś inny sposób to się objawia?

Od razu powiedz jaki masz TV.

Poza tym nie lepiej ściągnąć FF z PSN?

Część 7-9 są dostępne i kilka innych części również.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak jak napisałeś gra nie działa z powodu ograniczeń regionalnych, taki jest komunikat i gra się nie ładuje.

Telewizor jaki posiadam to plazma Panasonica P42G30.

Mam możliwość zwrotu tej gry, ale z racji tego że jest w stanie idealnym wolałbym ją zachować pod warunkiem, że ją odpalę.

Dlatego zależy mi na radzie, czy da się cóż z tym zrobić czy czeka mnie spacer na pocztę.

PSN? Nigdy nie korzystałem, temat do sprawdzenia.

Masz napisane, że gra nie działa z powodu ograniczeń regionalnych?

Czy może w jakiś inny sposób to się objawia?

Od razu powiedz jaki masz TV.

Poza tym nie lepiej ściągnąć FF z PSN?

Część 7-9 są dostępne i kilka innych części również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak jest taki komunikat to jestem na 99%, że nic z tym nie zrobisz.

Telewizor masz OK, czytałem na zagranicznym forum, że starsze modele tv mogą mieć na to wpływ.

Z tego co pamiętam to na PSN części od 7 do 9 chodzą po 36zł więc nie jest to jakaś fortuna, ale jest to do sprawdzenia.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak za te gry na pewno nie wygórowana, pozostaje jedynie notoryczny brak miejsca na dysku konsoli.

Wchodzi w grę jeszcze zakup PS2 odpowiednio upgrade'owane przy okazji pod Finala X i XII.

Dzięki za rozwianie wątpliwości.

ps. jak pisałem z PSN nigdy nie korzystałem, jak w skrócie zabrać się do tematu, by ściągnąć te gry?

Pozdrawiam

Jak jest taki komunikat to jestem na 99%, że nic z tym nie zrobisz.

Telewizor masz OK, czytałem na zagranicznym forum, że starsze modele tv mogą mieć na to wpływ.

Z tego co pamiętam to na PSN części od 7 do 9 chodzą po 36zł więc nie jest to jakaś fortuna, ale jest to do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cena jak za te gry na pewno nie wygórowana, pozostaje jedynie notoryczny brak miejsca na dysku konsoli.

Wchodzi w grę jeszcze zakup PS2 odpowiednio upgrade'owane przy okazji pod Finala X i XII.

Dzięki za rozwianie wątpliwości.

ps. jak pisałem z PSN nigdy nie korzystałem, jak w skrócie zabrać się do tematu, by ściągnąć te gry?

Pozdrawiam

Najlepiej kupić PSN card o wartości 100 zł (koszt 99 zł) i wybierając daną grę na górze masz ikonki, jest tam opcja wpisania kodu (chyba 2 od lewej) . Przepisujesz kod i ściągasz ;)

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Będąc w USA kolega pożyczył mi PS3 do Polski.Problemem jest zasilacz a mianowicie transformator,który musi być podpięty aby korzystać z tego urządzenia ( z tyłu PS jest tylko na 110V ) , widziałem na Allegro zasilacze do PS3 Fat tylko nie wiem jak poznać,który będzie pasował pod tego PS ( czy wogólę jest możliwe coś takiego zrobić ? )

 

2 pytanie to ile mniej wiecej PLN kosztuje taka konsola ? jest to model z 80GB dyskiem ( dał mi 1 pad , kabel zasilający , Gran Turismo 5 ) resztę musiałem dokupić sam ( czyli HDMI itp ) , wiem że nie będzie chciał ze mnie zedrzeć kasy tylko po prostu ile mogę mu powiedzieć za nią ? ( wliczając to utrudnienie z zasilaczem )

 

Pozdrawiam i dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps 3 fat ma zasilacz uniwersalny, wiec nie musisz sie bawic w transformatory. Tylko odpowiedni kabel z europejska koncowka musisz kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam takie pytanie. Mianowicie w grudniu otrzymam PS3 z USA. O ile odpowiedz na temat gier i regionalizacji

uznaje za pewna, o tyle męczy mnie temat napięć. Czy w przypadku PS3 slim bądź fat 250 gb (nie wiem do konca

jaka to bedzie konsola) konieczny bedzie transformator napięć, czy wystarczy kupic adapter bądz kabel pasujący

do polskich gniazdek?? Wiem, że ten temat jest juz troche wałkowany, ale byc może ostatnio cos sie zmieniło, nie

jestem na bieżąco, nie mialem przedtem tez nigdy konsol PS, więc wole zpaytac. WIem, że na konsoli jest napisane

albo 110V albo 110~240V. Czy jeżeli jest napisane tylko 110V to bezdyskusyjnie potrzebny jest transformator??

 

Z góry dziękuje za odp i pozdrawiam wszystkich użytkownikow forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Kupiłem sobie MGS (wydanie zbiorcze z kodem na MGS1) oraz PS3.

Niestety podczas aktywacji kodu na MGS1 dostaję błąd, że kod jest nieprawidłowy albo źle przepisany, ale zrobiłem tak trzykrotnie i dalej nic.

Poczytałem trochę w internetach i wynikło, że mam amerykańską wersję tej gry, przez co kod PSN nie będzie działał na europejskiej konsoli.

Ratujcie!


PS: Grę zakupiłem w polskim sklepie stacjonarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×