Skocz do zawartości
ZbigniewZ

Splitfish FragFX

Rekomendowane odpowiedzi

Urządzenie zastępujące pada dla PS3 którego niektórzy nie znoszą twierdząc że wprowadza nierówną walkę w grze, a niektórzy twierdzą że to jedyne słuszne wyjście z sytuacji kiedy to gry stworzone pod klawiaturę i mysz nie są obsługiwane przez taki zestaw.

Opis nie będzie zawierał zdjęć urządzenia których setki są w sieci.

Testowane urządzenie to wersja 2 (całe czarne), wersja 1 była biało czarna

1. Wykonanie:

Urządzenie dostajemy w plastikowym zgrzewanym pudełku w którym znajduje się mysz, kontroler do lewej dłoni, podstawka z umieszczonym w środku padem pod mysz oraz instrukcja. Nie opisuje gdzie dokładnie są jakie klawisze bo chyba nie ma to większego znaczenia. Niestety urządzenie tylko zapakowane robi dobre wrażenie. Po odpakowaniu okazuje się że użyte w konstrukcji materiały są po prostu tandetne. Mysz przypomina nieco jeden ze starszych modeli firmy A4Tech dostępnych powszechnie w sklepach za około 15zł i daleko mu do takich pozycji jak np. Logitech G5. Klawisze trójkąta, kwadratu, kółka i krzyżyka umieszczone na bocznej ściance myszy są dość dobrze skonstruowane jednak często przy szybki ruchach myszą w prawo naciskamy te klawisze kciukiem w sposób niekontrolowany. Jest na to rada trzeba wkleić w środek pomiędzy klawiszami kawałek gumy lub innego anty poślizgowego materiału tak aby kciuk znalazł się nad klawiszami. Kontroler do lewej dłoni wydaje się nieco lepiej przemyślaną konstrukcją. Jednak po dłuższym użytkowaniu dochodzę do wniosku że i ta konstrukcja jest mało udana. Mysz i kontroler wyglądają na urządzenia dość delikatne jednak po tygodniu użytkowania nie można jednoznacznie stwierdzić że całość ulegnie szybkiemu zużyciu.

Od razu pragnę poinformować że jest to tylko i wyłącznie moja opinia i każdy może mieć własne zdanie na ten temat. Przecież nie wszyscy mają takie same dłonie a urządzenie po prostu nie jest uniwersalne i nie pasuje jednakowo do wszystkich dłoni użytkowników na całym świecie.

2. Ergonomia:

Jak już stwierdziłem powyżej urządzenie jest średnio wygodne w użytkowaniu i trzeba się do niego przyzwyczaić. Podstawka z padem która dostarczona jest w zestawie to nieporozumienie, jest ona za mała i niewygodna. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest po prostu zakup porządnej podkładki pod mysz i granie na stole (stoliku itp. Itd.) oraz trzymanie „luzem” w powietrzu kontrolera w lewej dłoni. Kable łączące mysz z kontrolerem i PS3 są grube i twarde. Ma to swoje dobre i złe strony. Ogólnie działanie wszystkich przycisków w urządzeniu jest dobre/bardzo dobre a w dodatku możemy z poziomu programu do konfiguracji kontrolera jeszcze bardziej dopracować je do własnych potrzeb. Program do konfiguracji urządzenia działa na komputerach typu PC z wyłączeniem systemu Vista z którym są ciągle jakieś problemy.

3. Działanie:

Niestety działanie urządzenia jest uzależnione od gry. Z niektórymi grami urządzenie nie współpracuje dobrze (GRAW2), z niektórymi współpracuje średnio (Uncharted) a z niektórymi współpracuje doskonale (COD4). Oczywiście istnieją również gry z którymi nie ma sensu używać fraga (np. wszelkiego rodzaju gry samochodowe). Obecnie nie da się określić jak urządzenie będzie się zachowywać z grami które dopiero wejdą do sprzedaży. W tym wypadku duże znaczenie będzie miało to czy gra ma możliwość zmiany czułości kontrolera. Jeżeli takiej możliwości nie ma, to jest wielkie prawdopodobieństwo że kontroler będzie działał niepoprawnie na takiej grze.

4. Cena:

Cena jest stosunkowo wysoka jak na urządzenie o takiej a nie innej konstrukcji i wykonaniu. Jednak pamiętajmy że tak naprawdę jest to jedyne takie urządzenie dla PS3 i śmiało producent mógł ustalić cenę znacznie wyżej a i tak sprzedał by setki sztuk.

5. Podsumowanie:

Jeżeli ktoś lubi wszelkiego rodzaju strzelanki a wcześniej miał do czynienia z tego typu grami na komputerach PC to jest to urządzenie jak najbardziej na miejscu. Jeżeli tego typu gry kogoś nie interesują to może sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super test! Dzieki!

Ja caly czas zastanawiam sie nad tym dodatkiem... Mam jednak nadzieje, ze po ukazaniu sie UT3, kolejni producenci dadza nam mozliwosc wyboru, ktory kontroler nam najbardziej pasuje.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK
Super test! Dzieki!

Ja caly czas zastanawiam sie nad tym dodatkiem... Mam jednak nadzieje, ze po ukazaniu sie UT3, kolejni producenci dadza nam mozliwosc wyboru, ktory kontroler nam najbardziej pasuje.

pozdrawiam

Przydało by się coś raz - bezprzewodowego 2 - trochę wygodniejszego ja np jestem przyzwyczajony do dużej myszki (Logitech g5) a to coś z FragFX jest takie male, i by naciskac te przyciski z boku, trzeba nienaturalne wygiąć kciuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to w sklepie Sony na jakiejś imprezie, ba nawet trzymałem w łapach przez 15 sekund potem jeden kumpel ode mnie sobie takie coś kupił, więc miałem okazje zapoznać się ze sprzętem. Moja opinia jest jednoznaczna, b a d z i e w i e. Cena i wymiary, malutkie i wykonane z dziadostwa, trzeba mieć chyba 7 lat, żeby rozsądnie na tym grać. Cena 300zł, dziękuję, wysiadam. Lepiej zainwestować w myszkę i dobrą klawiaturę modlić sie o gry prócz UT2007 wykorzystujące taki schemat. Kolejny zbędny bajer, jakich na rynku mało, odradzam stanowczo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZbigniewZ!

Minęło już trochę czasu... powiedz czy grasz często no i czy działa dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZbigniewZ!

Minęło już trochę czasu... powiedz czy grasz często no i czy działa dalej?

Urządzenie mimo dość częstego używania działa bardzo dobrze (a może nawet lepiej niż na początku). Jak na razie nie stwierdziłem problemów. Nie wgrywałem nowego softu który jest dostępny od jakiegoś czasu, po prostu jest zbędny w moim wypadku (COD4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ostatnio coś się popierniczyło . Miałem dziwną sytuację , a mianowicie po włączeniu meczu w COD4 giwera podnosiła się do góry i gościu obracał się dookoła własnej osi. Za cholerę nie mogłem nic zrobić. Teraz mam wgrany firmware 3.0 ( oczywiście upgrade fraga) i zobaczę co będzie się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć, dość długo użytkuję Fraga i chodź fajne urządzenie (głównie COD4) to jeżeli chodzi o jakość wykonania i trwałość to można to chyba tylko skonstatować: "Made in china".

Moja pierwsza wersja która kupiłem fabrycznie nie działała (martwa optyka). Po otrzymaniu w końcu działającej wersji parę miesięcy nic poważnego się nie działo za wyjątkiem analoga który zaczął lekko trzeć ale z grubsza do dziś mi to nie przeszkadza. Po jakimś pół roku (może więcej z miesiąc, dwa) pękła guma od kabla przy myszce odsłaniając pojedyncze kable (na szczęście izolowane).

Od wczoraj mam poważny problem (ok.10 miesięcy użytkowania), co jakiś nieregularny czas sprzęt zaczyna się wyłączać (nawet co parę sekund) co jest już dużym problemem bo skuteczną uniemożliwia grę. Trochę rzadziej ale też codziennie wyłącza mi się optyka (reszta działa).

Reasumując: moje doświadczenie (z tego co zaobserwowałem nie odosobnione) obliguję aby uświadomić każdego chętnego zakupu, iż mimo fajnego pomysłu i w przypadku niektórych gier bardzo dobrej alternatywy do pada (COD4) jest to sprzęt wadliwy i raczej nie "na lata". Ja kupowałem go za ok 280pln ale nie wiem czy nadal cena ta jest aktualna i czy może nowsze wersje nie są lepiej wykonane rzecz jasna.

;

p.s. Grałem delikatnie (oszczędnie, tzn. nie jak niektórzy wciskając wszystko z całych sił jak to obserwowałem grając z kolegami w tekkena ) ale często i intensywnie co warto podkreślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niby w nowej wersji maja poprawic bledy swojej poprzedniczki, czyli:

-wieksza mysz

-lepsze rozlozenie przyciskow

-zwiekszenie wytzymalosci urzadzenia jak i nowe materialy (??) z ktorych bedzie zbudowane urzadzenie

-jeszcze lepsza precyzja i adaptacja urz. w grach

Pozyjemy, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy i możemy zobaczyć :). Otóż niestety nowa wersja niczym nie różni się od starej, o przepraszam, przycisk na myszy zamiast faktury gładkiej ma chropowatą:). Gra się tak samo jak poprzednim, wygląda tak samo i co najgorsze - jakość wykonania i materiałów bez zmian, notabene gra się równie dobrze jak na poprzednim a to plus... chodź za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostaje wam XFPS jakość wykonania mede in USA lub Japan

A to zadziała na PS3 np. w Bad Company ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostaje wam XFPS jakość wykonania mede in USA lub Japan

Słyszałem odmienną opinię. Mniejsza z tym, XFPS sam kosztuje chyba więcej niż frag a do tego trzeba doliczyć jeszcze klawiaturę i mysz. Ile taka zabawa kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

340zł XFPS Rateup dla ps3 wymaga zwykłej klawiatury i myszy działa w każdym FPS'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
340zł XFPS Rateup dla ps3 wymaga zwykłej klawiatury i myszy działa w każdym FPS'ie

To już wolę dołożyć te 40 zł i grać na zwykłej klawie i myszce, niż na FragFXie v.2...

Edytowane przez Dazidek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już wolę dołożyć te 40 zł i grać na zwykłej klawie i myszce, niż na FragFXie v.2...

trochę to głupie wydawać 340 zł na coś co działa gorzej niż frag v2 plus na klawisze i myszkę, weźcie pod uwagę ze we fragu przyciski działają na nacisk jak w dualu 3 i można je skonfigurować tak jak każdemu odpowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umm tam też ;p możesz konfigurować czułość myszki i ruchu czy coś takiego

PS. jest jeszcze wersja XFPS Sniper albo coś w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
umm tam też ;p możesz konfigurować czułość myszki i ruchu czy coś takiego

PS. jest jeszcze wersja XFPS Sniper albo coś w tym stylu

no we fragu poza czułością myszki , można ustawić czułość nacisku przycisków , skonfigurować każdy przycisk jak chcemy , mamy funkcje Frag dla snajperów , żyroskop np. na przeładowywanie kiedy machniemy fragiem itp :) no i aktualizacje softu ;)

poza tym jak ktoś pisze ze XFPS działa z każdą gra 3d niech zagra w killzone :) na fragu granie to tragedia a na klawiszach to musi być czysta porażka.

a wersja sniper to po prostu nazwa

http://www.extreme-mods.com/XCM-XFPS-3-0-S...ssniperplus.htm

ps. nie będę się sprzeczał czy będzie się grało lepiej na fragu czy na klawiszach , trzeba wziąć pod uwagę to ze gry nie są robione na klawisze czy myszkę i zawsze będą jakieś problemy :) (chodzi mi o konsole) ja mam fraga i dużym plusem jest to ze myszka ma w sumie 8 klawiszy :) w tym 6 programowalnych

Edytowane przez sndwwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było by porównać rzetelnie te dwa urządzenia a nie dywagować fragowcy z xfps'ami. Jeżeli ktoś w 3mieście ma XFPS i byłby zainteresowany takim testem niech się odezwie. Ewentualnie mógłby się wypowiedzieć ktoś kto miał obydwa urządzenia na dłużej niż dzień i stać by go było na względną bezstronność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Napiszę krótko pierwszy frag padł po 1,5 miesiącu użytkowania , na naprawę czekałem 4 miechy . Otrzymałem nowy , a ten padł po miesiącu . Za każdym razem szlag trafiał myszkę , niby soczewka spoko żarzy się ale i tak nie wyłapuje ruchu. Więc przestałem się przejmować , bo serwis to o kant d..y otłuc. I to taka krótka konkluzja . Wydajesz 3 paczki , a masz shit pierwszej kategorii , nie powiem grało się cacy , ale reszta nie zagrała .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie było by porównać rzetelnie te dwa urządzenia a nie dywagować fragowcy z xfps'ami. Jeżeli ktoś w 3mieście ma XFPS i byłby zainteresowany takim testem niech się odezwie. Ewentualnie mógłby się wypowiedzieć ktoś kto miał obydwa urządzenia na dłużej niż dzień i stać by go było na względną bezstronność.

xfp ma większy czas reakcji niż frag i to widać i czuć. dla tych którzy wcześniej grali na pc jest to bardzo zauważalny mankament. obsługa myszy i klawiatury jest na pewno wygodniejsza niż samego fraga. xfp jest droższy niż frag a w dodatku trzeba zakupić klawiature i mysz. zaznaczam że zakup myszy za 10 zł do xfp's to kompletne nieporozumienie, więc musimy wywalić coś koło stówki a wtedy robi nam się już za taki zestaw około 500 zł. xfp jest więc nieco gorszym urządzeniem do gry w fps'y. zaznaczam że jest to tylko i wyłącznie moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Napiszę krótko pierwszy frag padł po 1,5 miesiącu użytkowania , na naprawę czekałem 4 miechy . Otrzymałem nowy , a ten padł po miesiącu . Za każdym razem szlag trafiał myszkę , niby soczewka spoko żarzy się ale i tak nie wyłapuje ruchu. Więc przestałem się przejmować , bo serwis to o kant d..y otłuc. I to taka krótka konkluzja . Wydajesz 3 paczki , a masz shit pierwszej kategorii , nie powiem grało się cacy , ale reszta nie zagrała .

Pozdro

zanim kupiłem fraga troszkę poczytałem o tym jak działał v1 , z reguły przecierał się kabel i właśnie jak piszesz padała lub nie działała optyka , ale większość osób nie miała problemu z wymiana lub naprawą , ja w sumie pogrywam a nie nałogowo gram i naprawdę gra na nim sprawia mi przyjemność i szczerze mówiąc jeżeli miał bym teraz siedzieć przed klawiszami i myszką... nie chciało by mi się, tak się rozwalę i jedynie jakie miejsce potrzebuje do grania to podkładka na myszkę , co do v2 opisałem jak sprawa z tym wygląda w innym poście , dodatkowo już napisze bez cenzury ze mimo ludzie narzekają na wykonanie to Jebną mi mocno o podłogę i nic :) co do opisywania jak działa xfps i frag to troszkę bez sensu bo każdy wie jak działa klawiatura , a jeżeli kupimy do tego myszkę za 20zł czy za 300zł nie będzie żadnej różnicy bo gramy na konsoli która nie obsługuje myszki tylko ja emuluje i raczej chodzi tu o wygodę i przyjemność z grania , pomyślcie czy znajdziecie miejsce na klawisze i myszkę czy wygodniej jest wam się rozwalić w fotelu i jedynie postawić obok podkładkę fraga która jest sztywna i nie musicie mieć do niej twardej podstawy , co do osób posiadających monitor z HDMI to i tak wydaje mi się że frag dalej jest lepszym rozwiązaniem z tego powodu ze posiada żyroskop (medal of honor air borne i wychylanie się z za przeszkód) xfps raczej by się przydał ludziom posiadającym dodatkowo Xklocka bo też na nim działa czyli jest uniwersalny z frag jest tylko do ps3

ps. co do filmiku KZ i XFPS , dzisiaj na testa odpaliłem demo KZ bo grę sprzedałem ze względu na sterowanie i szczerze mówiąc nie wygląda to tak pięknie jak na filmiku , sterowanie lewo prawo jest ok ale żeby kogoś przy celować to jest niezła sztuka

Edytowane przez sndwwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim jeżeli brać pod uwagę tylko wygodę to Frag bije na głowę KiM. Klawiatura nie jest tak wygodna jak pół pada srkojonego do ręki (lewej niestety dla niektórych). Powiem więcej, ten patent przy dobrym wykonaniu byłby dobry do PC chodź podejrzwam, że mógłby nie zrobić furory.

Co do wadliwości do mogę zgodzić się, że newralgiczne miejsca z mojego doświadczenia to:

- optyka - na co niestety nie ma wpływu;

- kabel w miejscu wychodzącym z myszki - obkleiłem taśmą, zobaczymy czy coś pomoże;

- analog szybko zaczyna trzeszczeć - co w sumie aż tak mocno nie przeszkadza, trzeba go oszczędzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem podkladke pod myszke tak ze na stole gram bez tej podkladki ograniczajacej ruchy. :) podkladke goliathusa mam czy jakos tak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×