Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

.... ewentualnie mógł paść jakiś "wtyk" ,jak kabelki od głośników są podłączane ???

Standardowo :) sorry ale jestem laikiem w temacie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i z gory przepraszam za pisownie mieszkam w niemczech juz dosyc troszke.........

A wiec tak przechodzac do sedna sprawy posiadam taki malutki zestaw.....

1.Ps3

2.Kino domowe Sony DAV-DZ830W http://www.maximedia.pl/?c=kino_domowe&p=sony_dav_dz830w

3.TV Sony KDL-46V5500E

Do tv mam podlaczone kablami hd ps3 i dvd i teraz moje pytania

1.Czy to dobry tv???? i czy ma full hd widzialem czytalem ze ma ale np na ps3 pisze ze jest 1080 p a na Dvd nie wiem czemu w rogu pisze ze 700 iles

2.Jak podloczyc to wszystko jak bym chcial glos z kina i jak normlanie patrze na tv i jak gram dodam ze optyczne wyjscie dvd tv i ps3 maja tylko jedno

3.Mam podlaczone kablem hd kino do tv i daje opcje w tv zeby gral system glosnikowy i kino automatycznie sie zalacza powino grac czy potrzeba wlasnie kabla optycznego lub czegos bo mi niegra nic :(

4.Czy ogulnie to dobry zestaw ???

Jeszcze raz przepraszam za pisownie mam 23 lata a w pl mieszkam juz 19 wiec troszke tu juz siedze :)

PS.wlasnie podlaczylem kino cale euro kablem pod tv i gra normlanie dziwne jak kablem hd to niegra ale jak euro to gra :(

Edytowane przez DawiS1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś trochę jaśniej? Nie rozumiem nic z tego bełkotu, a drugie oraz trzecie pytanie to już w ogóle kosmos.

1. Tak, z tego co przeczytałem to twój TV obsługuje Full HD - nie powinno być żadnych problemów.

2. Podłącz konsole do kina domowego poprzez kabel dodawany do konsoli, bądź HDMI.

3. Najwidoczniej coś źle podłączyłeś.

4. Większość graczy marzy o czymś takim, a Ty się pytasz czy to dobry zestaw?

Widzę, że masz problem z kablem HDMI, a mianowicie (chyba) masz czarny ekran na TV. Podczas włączania konsoli przytrzymaj przycisk I/O przez 5 sekund, a wszystko powinno wrócić do normy. Telewizor również masz dobry,

Edytowane przez hivonzooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no ja tak jak wyzej nie zabardzo rozumiem. Ale domyzlam sie bo chyba mialem podobny problem. Nie wiem czy to to ale tak: masz podlaczona konsole do TV przez kabel HDMI i kino domowe do TV przez kabel HDMI. Chcesz zeby sygnal 5.1 w kinie plynol z telewizji jak i na konsoli. Otoz nie da tak rady jesli masz jedno wejscie optyczne w kinie. Tez chcialem takie rozwiazanie ale niestety jesli chcesz miec 5.1 z TV i konsoli musisz przelanczas kabel optyczny pomiedzy kinem a konsola i TV. Ja osobiscie mam polaczenie takie:

PS3- kino (kabel ptyczny)

PS3- TV (HDMI)

z racji ze i tak wiekrzosc filmow oglada na konsoli a czesem jak sos leci godnego uwagi w TV to wted przekladam kabel optyczny z konsoli na telewizor.

Polaczenie bylo by mozliwe gdybys mial amplituner kina z 2x wejsciami optycznymi.

Mam nadzieje ze chodzilo Ci o to i pomoglem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić kino domowe Samsung HT-TZ212 do mojego playstation 3 i chciałbym zapytać o opinie na temat tego kina, może już ktoś ma takie i potrafi powiedzieć czy to kino będzie dobrze współpracować z Playstation 3.

Z góry dzięki za pomoc.

POZDRAWIAM

Edytowane przez macguyver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup kabel optyczny(jeśli takowe wyWEjście ów kino posiada) I ciesz się dżwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info tylko gdzieś czytałem że nie każde kino współpracuje z plejem 3 stąd moje pytanie, bo kino to posiada wejście optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko jedno wejście optyczne w amplitunerze, można zaopatrzyć się w rozdzielacz (spliter) optyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczow:-)

Mam do was pytanie i jesli ktos zna sie na tych rzeczach to bede wdzieczny za pomoc:-). Posiadam zestaw kina domowego SONY DAV- DZ260. Nie bylo by w tym nic szczegolnego,gdyby nie to, ze chcialbym zamiast tych malych glosniczkow, ktore byly w zestawie, dopasowac jakis zestaw fajnych glosnikow ktore by sie ladnie prezentowaly. Chodzi mi zeby to byly glosniki dwa przednie stojace (kolumny), subwoofer i tylnie glosniki. Problem mam tylko taki, na co patrzec zeby, np nie spalic albo kina domowego albo glosnikow. na jakie parametry patrzec i co byscie polecili?

Bede wdzieczny za pomoc:-)

Edytowane przez kobieta_konsolowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnymi kablami standardowymi jak do glosnikow.

A czy po podlaczeniu takich glosnikow to nic by mi sie nie spalilo? bo wiem tylko tyle ze nie kazde kolumny mozna podlaczyc bo albo glosniki pojda z dymem albo dvd sony

Edytowane przez kobieta_konsolowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obawy nic się nie spali, jedynie nie zagraja one tak jak mogły by przy prawdziwym ampie. Pytam o suba bo normalnie podłącza sie go pod wyjście pre out w ampie ale twój raczej takiego nie ma.

Moja rada to sprzedaj to kino, kup takie głośniki jak w linku wyżej i używanego markowego ampa z allegro będzie duzo lepiej,

http://allegro.pl/item724265666_amplituner_pioneer_vsx_d511.html

http://allegro.pl/item728329062_yamaha_rx_v361.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam konsole ps3 fat 40gb, tv samsunga la37a656 oraz kino domowe samsonga ht-x715.

Dotychczas caly sprzet mialem podlaczony tak:

PS3 ----> TV (obraz po hdmi)

PS3 ----> Amplituner (dzwiek po optyku)

TV ----> amplituner (dzwiek po optyku)

Amplituner -----> TV (obraz po hdmi)

i tutaj sie zaczynaja schody poniewaz moje kino domowe ma tylko jedno wyjscie hdmi ktorym jest puszczony obraz do tv oraz tylko jedno wejscie optyczne wiec za kazdym razem musze zmieniac kable gdy chce sobie pograc na konsoli. Odrazu mowie ze zadne przejsciowki/rozgalezniki nie wchodza w gre bo kable mam w scianie.

dzisiaj zauwazylem ze po zmianach w firmware 3.0 dzwiek ladnie leci z ps3 do tv po hdmi i leci po optyku przez tv do kina domowego. Nie wiem tylko czy jest to rzeczywisty dzwiek 5.1 czy tylko jakies gow*o upscalowane ze stereo. Jak to sprawdzic poniewaz takie wyjscie bylo by rozwiazaniem mojego problem. Odrazu mowie ze to kino domowe odrazu w sobie upscaluje dzwiek stereo na wszystkie glosniki a takim specem od audio nie jestem zeby to wychwycic a nie chce zadnych doznan z gier tracic ;D

Proszę o porade.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w sound settins/audio output settings masz ustawiony optyk to będziesz miał po nim 5.1 a po hdmi stereo.

Genaeralna zasada jest taka ze wyjście ustawione w audio output settings jest traktowane jako główne i po nim leci dzwiek wielokanałowy

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zalozmy ze ustawie jako glowne wyjscie po hdmi a optyka odlacze w ogole i wtedy dzwiek tez mam na kazdym glosniku lecz jak sprawdzic czy jest to realny, rzeczywisty dzwiek 5.1 a nie 2 kanalowy wyslany z tv a tylko podzielony na 5 glosnikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zalozmy ze ustawie jako glowne wyjscie po hdmi a optyka odlacze w ogole i wtedy dzwiek tez mam na kazdym glosniku lecz jak sprawdzic czy jest to realny, rzeczywisty dzwiek 5.1 a nie 2 kanalowy wyslany z tv a tylko podzielony na 5 glosnikow?

najlepiej w jakiejs grze, ktora oferuje dziwek 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sprawdzic czy jest to realny, rzeczywisty dzwiek 5.1 a nie 2 kanalowy wyslany z tv a tylko podzielony na 5 glosnikow?

normalnie, sprawdzic w instrukcji co tv puszcza na swoim wyjsciu optycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kino domowe Panasonic sa-ht520 , jest juz troche starsze i nie ma niestety wejscia optycznego i chcialbym sie dowiedziec czy dało by to jakos podpiac do ps3 slima jak i rowniez do tv lcd Samsung.

Lub moze takie rozwiazanie kino ==>> tv <<== ps3 i moze bedzie chulac ? Czy w ogole nie ma co sie brudzic tym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zestaw:

Telewizor PANASONIC VIERA - PLAZMA 42"

SONY PS3

Kino domowe Panasonic (bez wejścia optycznego)

Jedno jest pewne że nie uzyskasz na takim kinie efektu 5.1 na PS3 - można wyciągnąć za to stereo - najprościej sprawdzić czy twój TV ma wyjście AUDIO OUT - najczęściej są to dwa gniazda RCA (Chinch). Można wtedy dźwięk z TV wyciągnąć do wejścia AUX w kinie domowym. Ps3 podłączasz do TV kablem HDMI lub COMPONENT+AUDIO. Co do dźwięku z kina to nic nie musisz podłączać przez TV bo głośniki są podłączane do Subwoofer'a i dźwięk z płyty DVD sam będzie wiedział jak dotrzeć do głosników :D :) ;)

Jakbyś miał pytania to pisz ...

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim maniakom PS3 :lol:

Od pewnego czasu, zarazony zostałem checiął posiadania konsolki PS3 - okazuje sie ze to powazniejsze niz świńska grypa :P

Byłam dziś w MM i chciałem popytać tamtejszych pracowników na temat jak to wszystko ze sobą podłaczyć i okazało sie ze zaden z pracowników nie wiedział lub nie chciał mi pomóc :( a zadałem prozaiczne pytanie: "... Mam zestaw:

- TV LCD Sharp AQUOS 32D44E (2 WEJŚCIA HDMI - lecz tylko HD-Ready) http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/szczegoly_produktu.htm?product=LC32D44EBK&cat=111

- kino domowe LG HT503PH http://www.megamedia.pl/system-kina-domowego-lg-electronics-ht503ph.php?cnv=f08b10-8ce78398ce

jak to podłaczyć w jakiej kolejności i jakimi kablami zeby dźwięk z PS3 słychać było z głośników kina domowego..." Niestety okazuje sie ze pracownicy MM uznali mnie za tytułową osobe z ich spotu reklamowego i nie otrzymałem innej odpowiedzi jak: ja na Pana miejscu kupiłbym 1 kabek HDMI-HDMI i 1 kabel Opti i próbował...

troszke sie pozalilem ale jak na 1 post to luzik :)

Pomożecie? jak pytał sie kiedyś nasz WÓDZ :P??

TV --- HDMI --- PS3

TV --- HDMI --- KINO DOMOWE

KINO --- OPTI --- PS3

CZY NIE ZA DUZO POĄCZEŃ :( ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3-HDMI-TV

PS3-OPTYK-KINO

Bez kombinowania tongue.gif

a czy przy takim połączeniu dzwięk z TV bedzie słychać z kina???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś w MM i chciałem popytać tamtejszych pracowników na temat jak to wszystko ze sobą podłaczyć i okazało sie ze zaden z pracowników nie wiedział lub nie chciał mi pomóc :(

A czego można spodziewać się po "profesjonalnym" pracowniku MM z łapanek. W trzech pytałem się o urządzenie dzięki któremu będę mógł do jednej drukarki podpiąć przez usb 3 laptopy. Jedni oczy wytrzeszczali drudzy doradzali jakieś ruter za ponad 150zł a ja wiedziałem że jest urządzenie za 60zł na allegro ale wszyscy twierdzili, że takie coś nie będzie działać. No nic, kupiłem za 60zł i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×