Skocz do zawartości
Patricko

Heavy Rain

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po południu ukończyłem HR ^^ Wrażeń i emocji towarzyszących podczas całej rozgrywki nie sposób opisać. Zdecydowanie najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek grałem, inne mogą się schować. Już podczas pierwszego przejścia miałem chyba jedno z lepszych zakończeń, bo

Wszyscy dotarli do magazynu, Ethan wyciągnął Shauna ze studni i razem z Madison wyszli na wprost policji, potem wprowadzili się do nowego domu. Jayden wystąpił w telewizji, rzucił tripo, a potem został "zaatakowany" przez miniczołgi :tongue:; za to Lauren splunęła na grób Shelby'ego

Przy okazji, nie wiem jakim cudem, wpadło mi trofeum SHERLOCK - starałem się badać wszystko jak najdokładniej, ale nie sądziłem, że uda mi się to za pierwszym razem. Choć mam pytanie, bo ŚLEDCZY FBI nie wpadło, no a chyba powinno, skoro wszystko zostało znalezione? tu proszę o pomoc, bo mam nadzieję, że to nie bug.

Już wiem, że to będzie moja druga, w której będę chciał zrobić platynę. Nawet zaraz zaczynam grę ponownie :biggrin: Będę musiał wypełnić ostatnie 2 próby, bo nie miałem serca zabijać dilera, ani łykać trucizny, ale teraz to bd konieczne.

I mam 2 prośby:

1. Odpowiedź co do ww niezaliczonego trofeum ŚLEDCZY FBI

2. Czy ktoś mógłby mi w spoilerze opisać każde zakończenie? Nie chodzi mi o to, jak je zdobyć, tylko tytuł i co się w nim dzieje. Byłbym bardzo wdzięczny. Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto spis zakończeń i krótkie ich streszczenie

1.Wiadomości TV - To nie tyle zakończenie(choć w grze jest traktowane jako epilog) co podsumowanie gry w formie wiadomości telewizyjnych, w których speaker streszcza wydarzenia z magazynu.

2.Grób Ethana - Była żona z synem odwiedzają grób Ethana a z pewnej odległości przygląda im się Madison(ale jeśli zginie w trakcie gry to jej naturalnie nie będzie).

3.Nowy początek - Ethan wprowadza się z synem do nowego mieszkania.

4.Nowe życie - Tak jak w poprzednim Ethan z synem wprowadzają się do nowego mieszkania, przy czym tym razem towarzyszy im Madison.

5.Niewinny - Ethan zostaje wypuszczony z więzienia i na komisariacie spotyka się z synem i byłą żoną.

6.Śmierć bohaterki - Dziennikarka telewizyjna robi na cmentarzu program o śmierci Madison podczas dziennikarskiego śledztwa w sprawie Zabójcy z Origami.

7.Bohaterka - Najpierw Madison bierze udział w wywiadzie telewizyjnym a następnie podpisuje swoją książkę o Zabójcy z Origami.

8.Wczytany - Blake zakłada okulary zabitego Jaydena i w wirtualnej rzeczywistości spotyka jego cyfrową wersję.

9.Rezygnacja - Jayden rezygnuje z pracy w FBI.

10.Sprawa zamknięta - Tym razem to Jayden bierze udział w telewizyjnym wywiadzie na temat zabójcy.

11.Grób origami - Ukazany jest grób Scott'a. Jeśli Lauren przeżyje wówczas spluwa na jego grób.

12.Matczyna zemsta - Scott spotyka na ulicy Lauren, która zabija go strzałem w głowę.

13.Bezkarność - Tak jak w powyższym Scott idzie ulicami miasta, lecz tym razem nie spotyka Lauren.

14.Origami Blues - Ethan popełnia samobójstwo strzelając sobie w głowę.

15.Jak łzy w deszczu - Ethan i Madison odwiedzają grób Shaun'a. Po czym Ethan popełnia samobójstwo nad grobem syna.

16.Bezsilność - Ethan wiesza się w celi.

17.Punkt wyjścia - Madison ma koszmary senne związane z nierozwiązaną sprawą Zabójcy z Origami.

18.Po drugiej stronie lustra - Jayden umiera w pokoju hotelowym na skótek przedawkowania tripo.

Edytowane przez Hadzio
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci wielkie, jestem Twoim dłużnikiem :) Co do problemu z trofkiem - już rozwiązałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz je zobaczyć, to na youtubie masz serie filmików z ukazaniem wszystkiego ;)

imo uważam ze najmroczniejsze zakończenia są tutaj lepsze ;) Trafił ci sie taki idealny happy end czego za dużo jest w hoolywood'skich produkcjach ;)

No polecam robienie platynki,bo zabawa jest przednia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem jeszcze na chwilkę koło 19.00 i przeszedłem ostatni rozdział całkowicie na odwrót, co dało mi +3 do zakończeń :D

IMO te 3 były z kolei najtragiczniejszymi, aż się wzruszyłem jak Shaun zaczął przytulać się do zastrzelonego Ethana. Dobrze, że chociaż Madison nie zginęła, i dobrze, że Shelby dostał kulkę, pomimo tego, że zbiegł z magazynu.

I .. nie wiem czy to istotne, czy to przypadek, czy w ogóle ktoś to zauważył, ale

gdy Ethan wraca do domu po pierwszym zaniku świadomości (OJCIEC I SYN), mija znak "Carnaby Park .. cośtam" :biggrin: o tym parku/placu wspomina również Madison, będąc z wizytą u Ann Sheppard. Zastanawia mnie czy plac, gdzie zginął John, to to samo miejsce, w którym porwano Shauna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz je zobaczyć, to na youtubie masz serie filmików z ukazaniem wszystkiego ;)

imo uważam ze najmroczniejsze zakończenia są tutaj lepsze ;) Trafił ci sie taki idealny happy end czego za dużo jest w hoolywood'skich produkcjach ;)

No polecam robienie platynki,bo zabawa jest przednia.

Też uważam, że złe zakończenia lepiej oddają klimat gry.

A co do platyny, to nie dość że jest prosta, ponieważ jedynie trofeum "Kamikadze" jest wymagające a trofea "Zbrodnia doskonała" i "Wszystkie zakończenia" co najwyżej są czasochłonne, ale aż się proszą o zdobycie.

Edytowane przez Hadzio
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz zakończenia to w takiej kolejności jak Patricko proponuje.Odwrotnie można coś namieszać i będzie trzeba większy kawałek gry powtarzać.

Kamikadze jest trudne do czasu. Na Yt jest masa filmików więc idzie sie połapać - Kluczem jest to żeby dobrze trzymać pada i leciutko odbić w prawo i spowrotem. Jak to opanujemy to pestka ;) Mi zajeło tylko 3h hehe.

Hmm co do Carnaby, to rzeczywiście je chyba mija ale większego związku z fabułą to nie ma. On miał zanik świadomości i chyba sam nie wiedział skąd wracał. Imo Zbieg okoliczności celowy twórców ale jakoś nie zwracałem uwagi na to ;)

Mi sie wydaje że tam była Budowa więc powinno coś tam stać a nie plac zabaw chociaż nie wiem, bo w tym momencie byłem dość dawno temu ;)

Musiałbyś sprawdzić moment przesłuchania Ethana, bo to albo a)Jest to carnaby o ile ethan mówi że był tam na placu zabaw b)nie ma większego znaczenia.

Tak mi sie poprostu wydaje ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, masz rację, mógł to być po prostu zwykły zbieg okoliczności - w końcu skoro w mieście istniały Theodore Roosevelt Park, Lane i Road, to pewnie Carnabych też było kilka ;P

Co do platynowania - 70 % ^^ Jestem zadowolony, bo po pierwszym przejściu wpadło aż 52 %, a myślę, że to w miarę dobry wynik, przy czym wpadły niesamowicie pomocne potem (w sensie, że mogę je ominąć :D) trofki , jak SHERLOCK czy CZTERECH BOHATERÓW. Wczoraj zacząłem grę od rozdziału, bodajże ZBIEG, bo za pierwszym podejściem nie udało mi się dojść do metra (czyt. nie udało mi się przejść nawet przez jezdnię przez okropne sterowanie w tymże miejscu). Muszę wykonać w międzyczasie dwie ostatnie próby, bo po prostu nie miałem serca ich robić przy pierwszej grze. Gdy wpadnie WYPRÓBOWANY MISTRZ odpalam od sklepu Hassana i robię (a przynajmniej postaram się) jedno ze złotych trofeów - myślę, że każdy wie które :) Do drugiego już blisko, zaliczone chyba 11 zakończeń, albo nawet 12? W każdym razie, dokończę je po zbrodni doskonałej. Co do platynki, nie wiem czy PORADZEE sobie z KAMIKADZEE :P Ale jakby na to nie patrzeć, wydaje mi się, że po paru próbach ta ścieżka sama wejdzie do głowy.

Podsumowując moją piękną wypowiedź, dotyczącą najbliszych planów związanych z tą gierką : W HR będę grał nawet po zdobyciu platynki. A dlaczego? Bo to nie jest gra do platynowania. Oczerniłbym to arcydzieło, twierdząc, że platyna stanowi tu główny cel przechodzenia. Tak może jest w 80% gier. Ale nie tu. Tutaj platyna jest wyłącznie dodatkiem do całej rozgrywki. Zdobycie tego wyjątkowego pucharu to po prostu wyciśnięcie z gry wszystkich soków. Ale tutaj tego nie powiem, bo skłamię. Wiadomo, przechodzenie jednego rozdziału większość uważa za nudne, ale .. ja nie mogę powiedzieć, że to nudne, bo jeden rozdział można przechodzić na setki sposobów. Za każdym razem mogę sobie wybrać inną możliwość, inne postępowanie, inną podpowiedź...

Platynka to uhonorowanie każdego gracza HR, ale prawdziwi fani patrzą raczej na to, że ta gra to po prostu arcydzieło, i jakkolwiek by o tym nie mówić, po paru-parunastu godzinach dobrej zabawy, ona sama wpadnie.

Dziękuję xD

Edytowane przez Maly_06
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Dużo osób twierdzi że Heavy Rain to gra na raz i tyle. Poprostu niektórym nie podchodzi pod gusta ; ) Albo się to kocha i maxymalizuje, albo przechodzi na raz ;).

To troche namieszałeś z zakończeniami.Najlepiej jest je robić po zbrodni doskonałej w kolejności Patricko bo tak najlepiej wpadają i zajmują mniej czasu a wszystko dzięki kolejności układa się w całość.

Hmm ja akurat przy zbiegu tego nie zauważyłem. Cały czas operuj lewą gałką między autami i jest okej. Czasem można się pogubić między którymi iść.

Kamikadze nie jest trudne.Polecam wcześniej zaznajomić się z Youtube. Ja robiłem to 3h ale wkońcu znam ścieżke na pamięć. Tak naprawdę wszystko idzie jedną stroną oprócz 2-3 wybrań.

Polecam do tego dobrze trzymać pada (w takiej pozycji jak leży kiedy go gdzieś położyć) i podczas pościgu minimalnie leciutko w prawo i powrót ;)

Co do setek sposób to się nie zgodze. Na pierwszy rzut oka każdy wybór ma znaczenie, ale tak naprawdę większość prowadzi do jednego głównego momentu.

Mnie akurat przy platynce (pierwszy raz ukończyłem rok temu, teraz platynka w tydzień wbita) rozgrywka troche zaczeła denerwować i nudzić.

Ogólnie osobiście nie wiem czy kiedykolwiek będe jeszcze chciał obgrać HR znając ją na wylot. Obecnie to sam myśle czy nie pozbęde sie mojego egzemplarzu kolekcjonerskiego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, oczywiście :) Przechodzenie jednego rozdziału, w którym, bez względu na to co byś zrobił, wszystko potoczy się tak samo, to po krótkim czasie po prostu nudne. Ale jednak można znaleźć i takie rozdziały, gdzie faktycznie, wszystko zależy od nas. Choć pewnie niezależnie od tego, taki rozdział wkrótce staje się nudny.

Co do zakończeń, sposób Patricko jest dobry, tyle że ja staram się zdobywać zakończenia po swojemu, bo kiedy wiem co mam zrobić, to już nie ma tej frajdy :) Ale tak, jak ja robię, poprzez przechodzenie ostatnich rozdziałów gry w inne sposoby, zdobyłem już 11 zakończeń :D

Dobra, kończę, bo zaczynam spamować nie na temat ;) To może , żeby nie był to tylko spam, spytam, czy kiedy

Ethan odcina sobie palec piłą lub nożyczkami, wygląda to jakoś brutalniej niż przy użyciu innych przedmiotów? Pytam bo chcę zdobyć RZEŹNIKA :)

I dzięki energy za wszystkie odpowiedzi i poświęcenie czasu, żeby zaspokoić moją ciekawość ;) Plusy dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś czytałem na głównej że chcą wypuścić "cenzurowaną" wersje gry. Jestem ciekaw na czym to będzie polegać ;)

Hmm masz racje. Bardziej bym do tego podchodził jak do zabawy i ciekawości . Natomiast osobiście po skończeniu wszystkich rozdziałów i taksydermisty (kroniki) czuje sie spełniony i jakoś mnie nie ciąnie bo wiem już co każdy wybór przyniesie . Aczkolwiek lubie sobie w okresie takich jak ostatnie opady deszczu sobie pograć bo klimat jest świetny.

Hmm raczej nie.Dla mnie oprócz naprawde świetnych dźwieków, to ta scena nie jest jakoś szczególnie brutalna czy "ruszająca" więc moge mieć inne do tego podejście.Z Tego co wiem to odcinałeś je albo nożyczkami,piłą lub właśnie nożem kuchennym. Raczej jedyna różnica jest taka że przy wybraniu piły to musisz pare razy padem jeszcze poruszyc a przy nożu dwa razy mocno sieknąć. Nożyczki robiłem rok temu więc jakoś nie pamiętam

No cóż, z gry można zapamiętać jedną rzecz - Kiedy będzie ci sie palił dom, mieszkasz na wysokim piętrze a nie ma innych szans ucieczki to chowamy sie do lodówki ;)

P.S Mnie osobiście całej grze nie podoba sie tylko rozdział z Ann Shepard.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak lodówka ma podstawki już wbudowane :D

Ja odcinałem nożem i wypaliłem ranę prętem. Udało mi się bodajże, tak jak mówisz, za drugim razem. Siekło ino raz ;) Co do trofka, będę wolał robić to piłą, bo nożyczkami to już jest za brutalnie jak na moje możliwości

Na mnie największe wrażenie podczas pierwszej gry wywarł rozdział Bezsenność, wtedy miałem największego stracha podczas całej rozgrywki. Jeśli chodzi o najgorszy.. Nie żebym jakiegoś nie lubił, ale za najnudniejszy uważam rozdział Bliźniacy. Chodzi mi oczywiście o przechodzenie go, bo pod względem historii jest w sumie przełomem. Wprowadza jedną z najważniejszych później informacji. Ale latanie po budowie i naśladowanie brata jakoś do mnie nie przemawiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli ma te stopki ? Bo nie orientuje sie zbytnio w temacie :)

Hmm imo większego znaczenia to nie ma, bo sam moment obcinania palca nie jest pokazany a dźwięk chyba w wszystkich przypadkach jest ten sam

U mnie podobnie. Rozdział z budową mnie denerwował i nudził podczas gry.

Za pierwszym podejściem miałe mega "zajawkę" i mocno sie wkręciłem w fabułe, kolejne podejścia gdzie robiłem trofiki to powiedzmy hmm... były już takie wiadome i zdystansowane (no nie wiem jak to inaczej powiedzieć )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie wyglądała sprawa pucharków w nowej wersji hr (znaczy tej ocenzurowanej)

Edytowane przez HarDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie identyczna, bo ona (dostępna tylko w Francji) ma mieć cenzurke i tyle (zresztą nie wiem na co, moment pod prysznicem madison/ethana , ich pocałunki ?, dźwięki inne ? ) na Trofea nie wpłynie to w żaden sposób.

P.S Mały, jak lubisz bardzo takie krótkie epizody do taksydermiste można obgrać ;) aczkolwiek podeszli do tematu strasznie ... filmowo ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lodówki z półkami - po prostu są wmontowane w lodówkę, są jakby jej częścią, więc nie miałbym ich jak zdjąć :(

Też się zastanawiam , czego ma dotyczyć ta cenzura - prysznica Ethana chyba nie da się bardziej ocenzurować, a na jedną scenę z Madison to wg mnie szkoda ceregieli.... W ogóle, kto już miał ochotę na to zagrać, to albo już to zrobił , albo i tak się napatrzył na grę kogo innego..

Co do taksydermisty, dziś zaliczam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzięki za info. Eee tam, ja z moim wzrostem nie miałbym problemów sie zmieścić do tej z HR a półki powinny ulec zniszczeniu po uderzeniu czymś ciężkim ;)

No też właśnie nie wiem ale zobaczymy pewnie za jakiś czas zapowiedź. Pewnie jeszcze wulgaryzmy będą zastąpione itp. Aczkolwiek imo takie zmiany które dałby rade wprowadzić Patch.

Czy tylko mi sie zdaje, czy taksydermista rozgrywa sie przed sceną kiedy poznajemy Madison (gdzieś na początku jechała motocyklem po autostradzie pamiętam)

P.S ogólnie to gra na move mi sie nie podoba zupełnie. Jest to dość nie wygodne . Chyba że ktoś posiada navigation sticka to może być okej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi sie zdaje, czy taksydermista rozgrywa sie przed sceną kiedy poznajemy Madison (gdzieś na początku jechała motocyklem po autostradzie pamiętam)

To Madison nie pojawiła się po raz pierwszy w rozdziale Bezsenność? Nie powiem na 100 , bo nie pamiętam dokładnie, ale tak mi się wydawało :)

Czytałem, że mają ocenzurować "scenę" Ethana i Madison oraz obcinanie palca, ale mam nadzieję, że to zwykła plota. Nie wiem jak to można bardziej ocenzurować, a palec dodaje punktów do klimatu. Wulgaryzmy, może i fakt, ale słyszenie "piiiiiip" lub "kwa kwa" przy każdym przekleństwie to już by było przegięcie, chyba że je po prostu wyeliminują. Choć przekleństwa tam są przystępnie powsadzane, nikt tam na siłę nie klnie. No ale cóż, niech robią co chcą. Ja się wolę nacieszeć własną, normalną wersją :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale chyba nie jestem pewny. Wiem że napewno jest przerywnik w którym zjeżdza z autostrady a tak się kończy jedno zakończenie taksydermisty. Inna sprawa że też jest to zrozobione bezsensu bo - a) nie może to sie dziać po wydarzeniach z HR B) jeśli zginie to nie mogłaby być postacią w grze ;)

Hmm musze sie wogóle zastanowić czy po tej platynce sprzedawać HR bo na półce leży i pewnie nie zagram a oko pudełeczko cieeeszy ;)

I tak na nasz rynek to nie trafi więc nie mamy tego problemu ;) Aczkolwiek osobiście nie wiem co tam można cenzurować :/ Wiadomo że jak ktoś ma mega słabą psyche to nie będzie w to grał a reszta scen to norma w dzisiejszych grach (taak, a nawet gorzej)

Inna temat, że 99% ma gdzieś PEGI, czy to sprzedawca czy gracz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardzo ważne dla mnie pytanie. Czy najlepsza trasa autostradą opisana w 1. poście dotyczy też najłatwiejszego poziomu zaawansowania w kontroli pada? Mam zamiar zdobyć KAMIKADZE i nie wiem czy kierować się właśnie tą ścieżką. Jeżeli dla danego poziomu trzeba wybierać inne warianty, prosiłbym bardzo o ich opisanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardzo ważne dla mnie pytanie. Czy najlepsza trasa autostradą opisana w 1. poście dotyczy też najłatwiejszego poziomu zaawansowania w kontroli pada? Mam zamiar zdobyć KAMIKADZE i nie wiem czy kierować się właśnie tą ścieżką. Jeżeli dla danego poziomu trzeba wybierać inne warianty, prosiłbym bardzo o ich opisanie.

Wszystkie metody dotyczą zaawansowanego ustawienia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie metody dotyczą zaawansowanego ustawienia.

A czy gdzieś można znaleźć trasę dla poziomu łatwego?

Albo inacej - czy nie przeszkodzi mi to w robieniu złotych trofków jeśli w środku ich zdobywania zmienię poziom zaawansowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest tylko ustawienie pada. Nie ma żadnego wpływu na zdobywane puchary.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógł by mi ktoś dać listę trofeów najlepiej po polsku

mam ponad 60% i reszta zablokowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×